Skocz do zawartości

Jaki telewizor wybrać do 2500 zł?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam za zadanie kupić telewizor dla chrzestnego mieszcząc się w budżecie do 2500 zł, z wymiarami między 36 a 40 cali. Problem polega na tym, że telewizor ma stać w pokoju w którym jest duża wilgotność i w pobliżu dużego kaloryfera. Czy telewizor ,,nowej generacji" wytrzyma takie warunki przed dłuższą metę? Co wybrać - plazmę czy LCD?

 

Jaki polecilibyście Państwo model?

Dziękuję bardzo za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może coś takiego: http://www.wyposazeniejachtowe.com/LTC- ... ,1440,1537).aspx ? :D (dodaj do linka końcówkę: ".aspx", ponieważ mamy jakieś chore skrypty forum i robią z linkami co im się podoba)

 

Niezabezpieczone przed wilgocią urządzenia, długo w warunkach podwyższonej wilgotności nie posłużą, jako że elektronika szczególnie nie znosi dwóch rzeczy, właśnie wilgoci i wysokiej temperatury.

 

O ile z temperaturą, to przypuszczam że jeszcze da się coś zrobić (odsunąć od źródła ciepła), ale z tą wilgocią, to będzie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej stawiałbym na LED 40-42 cale. sam mam LG typu smart z wi-fi 42 cale bez 3D, kupiony kilka miesięcy temu za 2199 zł. jako, że to mój pierwszy płaski TV też nie wiedziałem co wybrać. zależało mi na smart tv z wbudowanym wifi - działa bardzo dobrze (przeglądarka, youtube, ipla, tvp.vod, onet.vod, lg cloud) natomiast brak dość ważnej aplikacji jak tvn player. dlatego teraz wybrałbym tylko i wyłącznie jakiegoś samsunga typu smart. niby LG obiecywało tvn player ale jak już wiem nigdy to nie nastąpi. dlatego teraz jak ktoś pyta o TV i zależy mu na internecie w tv to polecam tylko samsungi niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalet jest o wiele więcej niż wad, które można nazwać niezbyt ważnymi...

Kupując telewizor na co najmniej 5 lat trzeba mieć na uwadze przede wszystkim obraz, funkcje smart nie każdy wykorzystuje, szczególnie ci co mają już komputery. Testowałem przez kilka dni w domy led Samsung 65 z serii 6400 za ok 8000 zł i dołączam się do opinii, że ledy to nieporozumienie, to taki wylansowany hit dla tych co nie mają oczu!

Plazma za rozsądne pieniądze, ten model to najlepszy stosunek cena/jakość, klasa energetyczna c wielu przeraża, ale ludzie kto wydaje na telewizor 7-8 tys, nie powinien się dołować nad rachunkami prądu, które wzrosną o ok 10 zł na miesiąc przy ok 35 godz oglądania tygodniowo! Na koniec uwaga o kątach: poziome rewelacyjne, pionowe bardzo słabe, ale kto instaluje plazmę pod sufitem w wysokim mieszkaniu ? Najlepsze efekty oglądania osiąga się jeśli wzrok patrzącego pokrywa się w linii prostej mniej więcej ze środkiem ekranu. Polecam szczerze ten wybór.

Opinia pochodzi z produktu podobnego: Panasonic Viera TX-P65ST60E. Różni się atrybutem: przekątna ekranu: 65 cali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam plazmę 42' + LED + dwa dekodery + czasami kino domowe + radio + pralka + lodówka + piekarnik + inne drobne sprzęty AGD + oświetlenie mieszkania + internet + telefon + ładowarki + często żelazko + czasami prostownik = 110 zł miesięcznie. Dwa telewizory grają średnio licząc po osiem godzin dziennie.

Zużycie prądu przez plazmę to mit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung UE46F6770 Ekran: 46 cali, Full HD, 1920 x 1080

Technologia 3D: aktywna (migawkowa)

Technologia odświeżania: Clear Motion Rate 600 Hz

Parametry: Internet, Wi-Fi, DLNA, USB - multimedia, USB - nagrywanie, TimeShift, PiP - 1 tuner, sterowanie głosem, Skype - opcjonalna kamera, HDMI x4, USB x3

Drogi wart polecenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Zużycie prądu przez plazmę to mit.
.

Podłącz do swojej plazmy jakiś (nawet chiński), watomierz i sam prześledź zapotrzebowanie na prąd, zamiast mówić nam tu o jakichś mitach.

 

Nie lubisz empirii, wolisz błąkać się w oparach hipotez i obalać mity samym słowem? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest kwestią ustawień obrazu i tego co się konkretnie ogląda. Ten Panasonic na ustawieniach normalnych bez obrazu dynamicznego ciągnie średnio 104 W to żaden dramat. Były robione pomiary do testów. Można oczywiście ustawić obraz jak w kinie i mieć prawie 250 W.

Więcej niż 10, 15 zł do rachunku miesięcznie nie powinno dojść. Dla mnie liczy się jakość obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Empirycznie to wygląda tak: CRT 28 cali Philipsa w zależności od modelu od 80 do 120watt. Plazma Panasonika 40cali od 100 do 300watt. LCD z lampą katodową Panasonika 32 cale - 50watt. LCD z LED Panasonika 32 cale FHD te same ustawienia 45watt. CRT 21 cali Philipsa - 35watt. LCD z lampą katodową Sony 55 cali - 280 - 320watt. Samsung LED OLED 5 cali - 4watt.

 

W stosunku do powierzchni najkorzystniej wychodzi LCD z podświetleniem LED. Jak zależy Ci na rachunkach, bierz ramkę foto Samsung z DVB-T :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nominalna wartość konsumpcji deklarowana przez producenta, to dla kilkuletniej plazmy panasonica o przekątnej 50", całe 692W. (poprawione)

 

Przy jakichś super purytańskich ustawieniach, załóżmy że da się tę wartość podzielić przez dwa, to i tak mamy średnio całe 350W :!:

 

Jak zatem to przyrównać do 120-150W, które konsumował 28" Phil CRT?

 

A podobno rachunki Szanowny Kolega ma takie same, chyba co do formatu, a nie co do merytorycznej zawartości :?::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Samsunga 46C8000 od 3 lat i się nie zepsuł a brat kupił Sony 40 cali też 3 lata temu i właśnie musiał wydać 320 zł za naprawę więc zawsze to jakieś doświadczenie jak się czasy zmieniły kto ileś lat temu by pomyślał że kiedyś Sony to już nie będzie takie samo.

 

Proponuje Samsunga 46cali najbardziej podstawowy model led powinno się za tę kwotę kupić w sklepach internetowych. Może byś też z lcd podswietleniem tradycyjnym nie led. Mój tv stoi 40 cm od dużego kaloryfera , natomiast pokój jest obok kuchni i drzwi podczas gotowania są zawsze otwarte i nie raz jest szyba w oknie zaparowana i nie ma z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrzestny nasłuchał się o poborze prądu przez plazmę, więc takowej już nie chce. Nic nie mogłem zrobić :D .Teraz szukam telewizora LED-odowego między 36 a 40 cali. Z tego najlepszy będzie pewnie jakiś Samsung... . Kąty widzenia nie będą spaprane? Cały czas chodzi o NAJLEPSZY OBRAZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, to jest najlepsza propozycja i warto dołożyć te 9 stów, dokładnie przejrzyj specyfikację:

http://www.sony.pl/product/tv-107-42-lc ... niczne#tab

http://www.avans.pl/sony-telewizor-sony ... 3godHiYAHg .

 

Tu masz też ranking sprzed roku: http://www.tvmaniak.pl/36055/wybieramy- ... 0-zlotych/ , więc ceny trzeba zweryfikować, bo pewnie nie są aktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nominalna wartość konsumpcji deklarowana przez producenta, to dla kilkuletniej plazmy panasonica o przekątnej 50", całe 696W.

Hmm, czy to jest to ten sam parametr, co podany w cytowanym wyżej PDF: "Maximum Power Consumption- 692W" ?

mam przykład z sąsiedztwa- po pomiarach miesiecznych wyszło, że plazma sąsiada zużywa średnio 1,4-1,5 kWh na dobę. Plazma 42' LG. Jakieś 8-9 godzin dziennie. Plazmy kiedyś a dziś to inna technologia, zaawansowane funkcje oszczedzania energii. Zresztą- dla tak małego telewizora jak 40 cali... chyba nie warto plazmy szukać. Autorze wątku- kiedyś kupowałem z kimś telewizor 32 cale, także kąty były bardzo ważne. Wybraliśmy się po prostu do kilku marketów typu MM czy Saturn, i drogą obserwacji obrazu wybraliśmy odpowiedni sprzęt. Nie ma sensu wierzyć,. gdy przez internet ktoś poleca kiełbasę, telewizor czy dziewczynę na żonę. Trzeba samemu zobaczyć i spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciebie coś boli?

Przecież ten telewizor ma kompletne wyposażenie, no może poza drugim tunerem dvb-s2.

 

Jest wszystko, obsługa przeglądarki netowej, multimedia, wszystkie możliwe tunery, łącznie z dvb-s2 i dvb-t2, no i przede wszystkim mocny procesor.

 

A to że Sony, to na pewno nie wada, szczególnie, gdy słucha się dźwięku z tego telewizora (bez dodatkowych efektów, typu buczenie, czy brzęczenie). ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...