Skocz do zawartości

Zestawy instalacyjne NC+ - czy warto?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuję wykupić jeden z pakietów nc+, a że dotąd nie miałem TV Sat to i nie posiadam czaszy z całą resztą. W sklepie internetowym tej firmy są dostępne całe zestawy, m.in zestaw max który zawiera:

-antenę 70 cm z konwerterem TWIN,

-kabel 10 m,

-2 szt złączek kątowych,

-2 sztuki złącz typu F,

-40 szt flopów,

-uchwyt antenowy ocynkowany,

-przejście okienne.

 

Zestaw kosztuje 145zł i wygląda na to, że nie dostanę w tej cenie tego wszystkiego w sklepach lokalnych lub nawet internetowych. Stąd pytanie moje: czy brać? Czy może dopłacić i skompletować coś samemu? Właściwie tylko konwerter, kabel i przejściówka mogą się różnić jakością, ale czy tak jest? Dobre są czy nic nie warte i za pół roku trzeba je będzie wymienić? Sama czasza z konwerterem w Zielonej Górze to ok 110-120zł. Czy ta przejściówka okienna zda egzamin? Bo mam problem z wierceniem otworu w ścianie i to byłoby idealne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam,

Planuję wykupić jeden z pakietów nc+, a że dotąd nie miałem TV Sat to i nie posiadam czaszy z całą resztą. W sklepie internetowym tej firmy są dostępne całe zestawy, m.in zestaw max który zawiera:

-antenę 70 cm z konwerterem TWIN,

 

Weź większy talerz, bo 70 cm to trochę mały. Minimum to 90 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi sie, że nc+ ma też zestaw z większym talerzem. Kabla 10m to w sumie 5m na LNB. Mało trochę, będziesz musiał dokupić, chyba że mieszkasz w bloku to styknie.

 

Zestaw OK, wiadomo lepiej wziąć 90cm+monoblock twin ale to jest koszt już 150zł za sam zestaw a gdzie kabel i maszt do zamocowania anteny. Flopy to tanie są, 3zł za paczkę 50sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie jest to warte tej ceny. Dla przykładu w Warszawie uchwyt ocynkowany w detalu (balkon, L300) to kwota 19zł. Przewód dobrej klasy np. Triset 113 to kwota 23zł za 10metrów. Wtyki FF złotówka bądź 2zł za kompresyjne. Antena Corab 90cm to kwota 65zł (szara lub biała) no i konwerter Twin z dolnej półki Inverto (seria Red, Green) to kwota od 44 do 49zł. Razem 155zł a zestaw lepszy jak ten z NC+. To co oferuje NC+ kosztuje odpowiednio:

- antena 70cm - 38zł (Corab), czasami mam po 33zł

- konwerter MTI Twin (36zł) lub Sharp (33zł)

- przewód RG6CU za 33zł 100metrów!!!

- uchwyt (najtańszy, np. L230 na balkon) 14zł (dłuższy 19zł)

Ten zestaw nie jest wart 150zł!!!!!!!

Konwerter Inverto (choć z najniższej półki Inverto) będzie lepszy w HD jak wspomniane MTI

a czasza 70cm jest naprawdę za mała! Wystarczy że popada deszcz i z HD zrobi Ci się kratka.

Minimalnie to 80cm. Obecnie testuję najtańsze Coraby 80cm. Za antenę z konwerterem Single Sharp płaciłem 36zł brutto (zniżka). Coraba testuję z Polsatem.

Sprawuje się naprawdę super. Nie mogę uwierzyć w to - że poziomy sygnałów i wzmocnienia są dosłownie identyczne w porównaniu z Triaxem 80cm!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dwa lata temu instalowałem kuzynowi Coraba (COR 900-AL). Używa go z Fergusonem A200 + cam N na kartę. Jeśli chodzi o sygnał (antena ustawiana Roverem) jest bardzo zadowolony. Ostatnio ze względu na cenę i dość dobre opinie - zacząłem w standardzie instalować ASC-800P. Nikt a nikt nie płacze. Wcześniej gustowałem w Famavalu i Triaxie. Famaval 80cm były mizerne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Famavale 80cm, dalej są mizerne, założenie większej niż 3 ilości konwerterów quad ugina ramię do tego stopnia, że odbiór z satelity głównego robi się niemożliwy. Poza tym rdzewieją od strony plastikowego mocowania. Ale to samo jest z ASC-800. Ja bym raczej sugerował klientom stare dobre COR-900-AL lub nową wersję COR-900-AL-J. To jest zakup raz na zawsze a nie na trzy-cztery lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Alu to Alu lecz większość osób gdy słyszy 120zł za 90cm alu - mówi że za tyle jest Triax 115. Sam widzisz.

A w Corabie stalowe uchwyty na tyle czaszy (odpowiednik plastiku w Famavalu) są naprawdę solidne. Super sprawa z dwoma cybantami na klucz 13mm! Nie dość że gwint na śrubę 13mm to jeszcze 2 cybanty a nie jeden. Pokłon w stronę Olsztyna. Oby tak dalej trzymali - będzie super bo np. u Mnie, na 100 sprzedanych anten - aż 70 to Coraby. Jeśli chodzi o korozję... to idzie sobie z tym poradzić. Podczas instalacji używamy epoksydu antykorozyjnego w sprayu firmy Brunox. Psikamy wszystko prócz samej czaszy choć ta siłą rzeczy też troszkę dostaje. Po 3,4 latach na dachu - śruby nadal czarne i zero rudej. Droga sprawa bo puszka ok. 30zł lecz ludzie inaczej na Ciebie patrzą, wiesz ... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...