Skocz do zawartości

Twój początek i zainteresowanie TV-SAT


RafiX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.01.2021 o 22:40, Darek z Ozimka napisał:

Pozwólcie, że opiszę przygodę mojego Wujka z dostępem do TV-SAT:

 

1993 - Zakup anteny produkcji Żniniewicza wraz z tunerem Amstrada.

1995 - Awaria Amstrada, zamiana na Pace'a od sąsiada.

1998 - Z powodu wyłączania satelitarnych kanałów w analogu, Wujek decyduje się na Wizję TV z najtańszym pakietem.

2000 - Wujek rozwiązuje umowę z Wizją TV, w międzyczasie Wujek otrzymuje za darmo Sagem'a od Polsatu z okazji założenia konta w Invest Banku.

2003 - Sagem ulega awarii, wymiana na Thomsona DSI 30 PO.

2004 - Wujek rozwiązuje umowę z CP, przesiadka do Cyfry+ z pakietem Platynowym.

2009 - Rezygnacja z Cyfry+ na rzecz Platformy N (W tym samym roku wymiana czaszy produkcji Żniniewicza na Coraba COR-900).

2011 - Żona Wujka podpisuje umowę z Cyfrą+ z pakietem Start za 19 zł.

2012 - Wujek rezygnuje z Platformy N, powrót do CP z dekoderem HD 3000.

2013 - Żona Wujka rezygnuje z Cyfry+ z powodu migracji do nc+ (dziś PC+).

2015 - Wujek rezygnuje z CP, powrót do nc+ (wcześniej Cyfry+, a teraz PC+).

Wujek dalej zadowolony z PC+?

Obecny operator ma się rozumieć to taki happy end przygody z dostępem do TV- SAT?

_______

Mając do wyboru w 2009 r CP, Cyfra + , " N"

Wybór padł na ostatniego .Fajny pakiet jak na tamte czasy (bo HD było w cenie a w UPC jako pakiet płatny dodatkowo z kanałami HD) kosztował wtedy ok 68 zł z HBO .Pierwszy pakiet Premium.

I w sumie od tamtego czasu HBO na stałe zostało w abonamencie,  nawet między czasie zmieniając operatorów  na UPC, Orange a obecnie PC+

Może kwestia przyzwyczajenia.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

WITAM 1993/94 rok był moim rokiem w którym rozpocząłem wspaniała zabawe ktora trwała wiele wiele lat.Na poczatku miałem tuner UNISAT 1500 z czasza 100 za 550 zł i to na raty w systemie Żagiel....i kilka dni oczekiwania na montaż ( jak to sie dłużyło) Po montazu na satelite Astra 19,2 i te kanały RTL,PRO7,SAT1,....i wiele innych ciekawych stacji...oj oglądało sie.Pożniej Next wave 300 tuner ciekawy i nagle CANAL PLUS od 30 stycznia 1995 do dzis...Po drodze Polsat Cyfrowy Wizja tv.....oczywiscie Cyfra plus....oj te czasy gdzie nie było internetu jedyne okno na świat to TV SAT....wspaniałe czasy lata 90 

  • Popieram 3
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Rok 1992 zakup pierwszego zestawu TV-SAT - Pace9200 z anteną 1.2 m

 

to były piękne początki z analogową telewizją z nieba 16 kanałów z Astry

 

potem oczywiście Wizja TV za 699 zl (pakiet na rok) Cyfra +, "enka"

 

w tzw międzyczasie od 1996 roku kablówka PTK obecnie UPC i aktualnie tylko to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2019 o 17:15, Darek z Ozimka napisał:

2006 - Ojciec odkupił od kumpla antenę satelitarną i dekoder Philips DSX 6010 po Wizji TV

2009 - Zakup TNK z dekoderem Ariva 100E (Karta kodowa TNK kupiona osobno)

2011 - Padł Philips (Na zawsze w moim sercu)

2012 - Zakup 2 tunerów DVB-T do pokoju i dla babci

2013 - Zakup nowego konwertera do anteny satelitarnej (Poprzedni oryginalny z Wizji TV wyczerpał swe moce)

2019 - Z mojego kieszonkowego zakupiłem nc+ TNK z dekoderem ITI 5800SX

2020 - ???

 

2020 - Zakup ITI 2851S z pakietem Komfort+ z Filmbox na 6 miesięcy, w tym samym roku do wymiany poszło całe okablowanie do satelity i konwerter

2021 - W miejscu czaszy po Wizji TV została zamontowana antena TeleSystem TEF80R (czasza Wizji TV wylądowała w śmietniku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiszę ciąg dalszy mojej historii.

W dniu 1.12.2020 o 08:36, Adam.kaslewicz napisał:

Moje zainteresowanie telewizją satelitarną rozpoczęło się w 2011 roku kiedy to z kolegą w przedszkolu pisałem przeróżne kanały. Miałem wówczas Cyfrowy Polsat. Na maksa tematyką satelitarną zajmowałem się od września 2012 po wizycie u znajomych spod Lipna którzy mają Orange TV (w technologii satelitarnej). Wtedy to się zaczęło - z rodzicami chodziłem do miasta po ulotki platform (zwłaszcza z Cyfrowego Polsatu - ach to były czasy :)). W 2015 roku rodzice zrezygnowali z Cyfrowego Polsatu na rzecz naziemnej. Tym samym na 5,5 roku z mojego domu zniknęła telewizja satelitarna. Mimo tego zainteresowanie tą tematyką nie ustępowało - pisałem wymyślone listy kanałów (zwłaszcza te archiwalne), czytałem dużo w internecie o wyłączeniu naziemnej telewizji analogowej (2013) w roku 2017, o fuzji CYFRY+ i n (2011-2013) oraz początkach nc+ (2013) jesienią i zimą 2019/2020. Nadzieje na powrót satelity pojawiły się we wrześniu 2020 kiedy to napisałem petycję na 4 kartki. W październiku 2020 nastąpił przełom - rodzice kupili Platformę CANAL+ z pakietem Optimum+. Po dostarczeniu, ustawieniu i podłączeniu zestawu satelitarnego jaki to był szał - praktycznie od telewizora nie odchodziłem. Ten pakiet jak na potrzeby mojej rodziny wystarcza w zupełności i jestem z tego zadowolony.

Jeszcze w tym samym roku (w 2020 roku) na gwiazdkę dostałem SAT Kurier z czego bardzo się ucieszyłem. Od tamtej chwili moja mama zaczęła regularnie kupować to czasopismo. Kilka dni temu zrobiłem własnoręcznie antenę do TV naziemnej, tata ją podłączył i okazało się, że nie działa (mieszkam na tzw. "dołku"), więc postanowiłem zrobić okablowanie do anteny naziemnej (dobrze że tata nie podłączył kabla antenowego do telewizora - i tak nie ma czego oglądać na tej naziemnej :)).

Edytowane przez Adam.kaslewicz
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mój początek to start Canal+ Polska czyli 1994 rok, zestaw satelitarny na kanały niekodowane ustawiony z obrotnicą (raty Żagiel i TV LG kineskopowy, wcześniej miałem tylko naziemną i TV drewniane czarnobiałe oraz ruskie w późniejszym czasie i już kolory się pojawiały). Pamiętam starty w naziemnej takich kanałów jak Polonia 1 i OdraTV, TeDe, itd. Po zamontowaniu SAT był przełom i dużo więcej kanałów, PRAWDZIWE OKNO NA ŚWIAT, programowałem wiele satelit na pozycjonerze, nie tylko HotBird i Astrę, leciałem także na m.in. Sirius czy Amos (polskie ATV & TMT) oraz na inne egzotyki kodowane w D2MAC. To był poziom, mało reklam, mało kanałów, ale za to na każdym same premiery i dużo nowości. Pamiętam Bajer w BelAir jak emitował Canal+, pierwsze czołówki dużo lepsze jak najnowsze i z klasą, wszystko proste ale bardziej wartościowe. Niemieckie kodowane Premiere, TeleClub i inne kodowane, rozwój kanałów niemieckich fta z Astry, następnie start polskiego RTL7 - cała ramówka była super, poziom bardzo wysoki, następnie pierwsza polska platforma satelitarna Wizja TV (oba dekodery Philips były fajne) - niesamowita platforma z HBO, międzyczasie jeszcze platforma Multivision z Filmnetem, który był przebojowy jak HBO. Później Cyfra+ ale jak już Canal+ spadł maksymalnie z poziomem, to za pół ceny przeniosłem się do Cyfrowego Polsatu, na którym jestem do dzisiaj nie żałuję bo na dedykowanym dekoderze mogę sobie nadal układać sam listę kanałów ale tylko z pilota i poukładanie kilkaset kanałów zajęło mi kilka godzin, ale mam tak jak dawniej, platforma canal+ nie ma takiej opcji, to samo skanowanie transponderów (ręczne dodawanie kanałów) działa bez problemów na dekoderach polsatu. Konwertery i kable przetrzymały mi prawie 30 lat i nadal działały, ale sypało już za nieco BER i czasami przy deszczach wysiadały, więc profilaktycznie wymieniłem niedawno i mam poprawę o jakieś minimum 15% więc całkiem sporo, ale czasze zostawiłem czyli nadal mają prawie 30 lat, tylko je pomalowałem, bo są dobre. Sporo czasu używałem kartę DVB w komputerze oraz masę odbiorników fta z przerobionym softem np. Fergusony, Pace, itd. za ery kluczy. Były czasy :) , teraz też jest fajnie. Pamiętam starty wielu kanałów jak Canal+ Polska (także w naziemnej kodowanie syster), Polsat, RTL7, TVN, TVN7, VIVA, aż łezka się kręci. Najbardziej szkoda mi RTL7, ATV, Wizja Jeden, Tylko Muzyka, ale teraz retro jest modne, więc może ruszą jak winyle też teraz stają się popularne, jest zatem szansa na wznowienie jeżeli ktoś będzie chciał zainwestować :) . Viva wznowiła nieoficjalnie w internecie, można odbierać przez np. w ProgDVB :) 

Teraz także śledzę zmiany na orbicie przez lyngsat.com i inne portale, aktualizuje listy kanałów oraz zakupiłem kilka odbiorników z ali do testów np. GTMedia V8 Turbo Combo czy Hellobox 8 combo, fajny sprzęt np. można włączyć sobie i oglądać TV na kompie przez aplikację (odbiornik może udostępniać nawet naziemną przez sieć LAN), te sprzętu kupowałem za grosze tj. 100 zł sztuka za combo to super cena, ale już takiej promocji nie ma, może kiedyś jeszcze będzie. Mierniki nowego typu, wszystko w dobrych cenach z Chin. Mam neflixa i inne, ale nadal SAT najlepsza i tradycyjna TV, naziemna też fajnie się rozwija. Nadal mam kilka pozycji satelitarnych np. Sirius czy Astra 28.2  (nie tylko podstawowy HotBird i Astrę) i nadal jest tam wiele ciekawych kanałów, nie wyobrażam sobie tylko netflixa czy iptv od orange bez kanałow fta, musi być satelita z kilkoma pozycjami oraz naziemna, netflix czy iptv tylko jako uzupełnienie. Stacjonarny telefon, magnetofony i winyle mam dalej i nie zrezygnowałem przez 40 lat i nie zrezygnuję, bo korzystam cały czas, nawet zrobiłem sobie koncik retro konsol (Atari, C64, Nintendo, wkrótce Amiga 500) i oryginalne joysticki :) Polecam SAT, tak samo jak uważam że komputery stacjonarne są lepsze od laptopów, mam kilka TV i w każdym praktycznie jest TV satelitarna.

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość AmstradSRX

1989 - Amstrad Fidelity SRD200  (analog, Astra 19.2E + czasza MTX (parabola 150cm))

1992 - Amstrad SRX320 (analog, Astra 19.2E + czasze (1. Amstrad Fidelity szklana 80cm  2. Arcon 120cm Alu)

1997 - Amstrad SRX501 (analog, Astra 19.2E + skakanie po orbicie między 25.0E a 10.0W, czasza Digital 120cm Alu offset + sattrak200)

1998 - Pace MSS200 + potem MSS233 PRIMA + pakiet Multichoice (Filmnet, MusicCountryTV, MTV) + siłownik MultiJack18" + czasza 120cm Alu Offset

1998 - trochę zabawy w DX-owanie po orbicie i masa różnych odbiorników (SRX1001, SRX2220 i innem, nie pamiętam)

1999 - Philips DSB3010 (digital, WizjaTV, Astra 19.2E)

2003 - Echostar DSB (CyfrowyPolsat, Hotbird 13.0E)

2005 - sporo dekoderków od Cyfry+ (nie sposób wymienić Pioneerów i Kenvoodów :))))

2009 - telewizja N (NBOX BZZB)

2014 - do teraz TNK ( 2 x NBOX, 2 x PACE HDS, 1x CI+)

 

Jest to wspomnień czar więc zapodam co pamiętam a że na łbie mam już 48+ to mało pamietam :)))) ale:

 

1989 -Fidelity SRD200 w Baltonie kosztował 399USD, za całość z anteną zostawili my ponad 500 dolców...

1992 - trochę potaniało i taki dobry zestawik z SRX320 można było nabyć z anteną 80cm i konwerterem za 8.900.000zł

1997 - dobrze już potaniało, SRX501 kosztował równiuteńko 599zł a jego młodszy braciszek SRX320 399zł...

            (oba w komplecie z konwerterem i anteną 90cm, jakaś siwa z czerwonym napisem MB a konwerter 1.1dB szumów własnych firmy Cambridge czyli FullWypas bo to był już tzw. FullBand czyli 9.75>10.6GHz i mógł odbierać na 120cm CNN z nad UK :)))

1998 - trochę zamętu na rynku z pakietami Multichoice (dekodere podpinany pod dekoder), ale ceny trzymały się, PACE MSS200 ponad 549zł...

1999 - zaczęło tanieć na maksa bo weszła cyfrowa WizjaTV (znaczy się, ja się o niej dowiedziałem dopiero :))

            Zestaw za 599zł z całym pakietem na rok, to były czasy, HBO i inne cały rok za 599zł z dekoderem i anteną (tą lipną Philipsa 50cm)

a od 2000 roku to już znacie historię więc nie będę pisał...

 

Kiedyś TVSAT na dachu to luxus był (lata 1986-1992), prawie jak Fiat 126p w latach 1960-1985 na podjeździe pod chałupą :)))))

Nie wiem po co tylko i komu to byoooo....

50 kanałów po niemiecku z Astry :)))

 

Pamiętacie reklamę w 1990 roku w telewizji??

Nooo.... te słynne " a Kowalscy mają antenę satelitarną na Astrę... a Ty"??

 

 

Edytowane przez AmstradSRX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 8.01.2021 o 22:40, Darek z Ozimka napisał:

W tym samym roku wymiana czaszy produkcji Żniniewicza na Coraba COR-900

 

W dniu 23.03.2021 o 23:19, moimzdaniem napisał:

Zamienił dużą porządną parabolę z polarmountem na małego offseta. Wielki błąd.

Z tego co ja pamiętam z opowieści wujka, wujek wymienił czaszę produkcji Żniniewicza z powodu korozji, na której zaczęła się pojawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Moja przygoda z TV-SAT zaczęła się w 2010 roku. Rodzice zakupili Cyfrowy Polsat (obecnie Polsat Box) z dekoderem Echostar HDS-400E. Najbardziej z tej platformy wspominam kanały z bajkami i ulotki z centrów handlowych. Pamiętam jak 10-11 lat temu u cioci włączyłem kablówkę, wziąłem wtedy kartkę i długopis oraz pisałem programy wówczas na niej dostępne. W 2015 roku rodzice zrezygnowali z CP na rzecz NTC, ale moja pasja nie zanikła. Czytałem w internecie głównie o wyłączeniu TV analogowej oraz fuzji CYFRY+ i n. W 2020 roku telewizja naziemna mi się już znudziła, więc namawiałem rodziców na to by przywrócili satelitę do naszego domu. Wybór padł na CANAL+ z multiroomem. Po zamontowaniu zestawu była wielka radość, że moje marzenie się spełniło. Od początku 2021 roku regularnie czytam SAT Kurier. W maju ubiegłego roku zrobiłem antenę do telewizora i byłem z siebie dumny, że sam to zrobiłem. Po śmierci babci od strony taty całkowicie pozbyłem się NTC i wcale tego nie żałuję. Niedawno napisałem artykuł do szkolnej gazetki o swojej pasji i się z tego cieszę. Co będzie dalej? Nie wiem, na pewno nie zrezygnuję z TV-SAT. Internetowa wykorzystywana jest tylko czasami do oglądania swojej TVP3, a naziemnej nie chcę.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość lakiman

Skoro wujek  jest zadowolony, to dlaczego zastanawia się nad zmianą operatora? 

W dniu 8.01.2021 o 23:01, Paweł 68 napisał:

Tak czekalem z niecierpliwością kiedy wujek zrezygnuje z żony, a tu nic.

Albo żona z wujka 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2021 o 00:39, pietrek1 napisał:

Mój początek to start Canal+ Polska czyli 1994 rok, zestaw satelitarny na kanały niekodowane ustawiony z obrotnicą (raty Żagiel i TV LG kineskopowy, wcześniej miałem tylko naziemną i TV drewniane czarnobiałe oraz ruskie w późniejszym czasie i już kolory się pojawiały). Pamiętam starty w naziemnej takich kanałów jak Polonia 1 i OdraTV, TeDe, itd. Po zamontowaniu SAT był przełom i dużo więcej kanałów, PRAWDZIWE OKNO NA ŚWIAT, programowałem wiele satelit na pozycjonerze, nie tylko HotBird i Astrę, leciałem także na m.in. Sirius czy Amos (polskie ATV & TMT) oraz na inne egzotyki kodowane w D2MAC. To był poziom, mało reklam, mało kanałów, ale za to na każdym same premiery i dużo nowości. Pamiętam Bajer w BelAir jak emitował Canal+, pierwsze czołówki dużo lepsze jak najnowsze i z klasą, wszystko proste ale bardziej wartościowe. Niemieckie kodowane Premiere, TeleClub i inne kodowane, rozwój kanałów niemieckich fta z Astry, następnie start polskiego RTL7 - cała ramówka była super, poziom bardzo wysoki, następnie pierwsza polska platforma satelitarna Wizja TV (oba dekodery Philips były fajne) - niesamowita platforma z HBO, międzyczasie jeszcze platforma Multivision z Filmnetem, który był przebojowy jak HBO. Później Cyfra+ ale jak już Canal+ spadł maksymalnie z poziomem, to za pół ceny przeniosłem się do Cyfrowego Polsatu, na którym jestem do dzisiaj nie żałuję bo na dedykowanym dekoderze mogę sobie nadal układać sam listę kanałów ale tylko z pilota i poukładanie kilkaset kanałów zajęło mi kilka godzin, ale mam tak jak dawniej, platforma canal+ nie ma takiej opcji, to samo skanowanie transponderów (ręczne dodawanie kanałów) działa bez problemów na dekoderach polsatu. Konwertery i kable przetrzymały mi prawie 30 lat i nadal działały, ale sypało już za nieco BER i czasami przy deszczach wysiadały, więc profilaktycznie wymieniłem niedawno i mam poprawę o jakieś minimum 15% więc całkiem sporo, ale czasze zostawiłem czyli nadal mają prawie 30 lat, tylko je pomalowałem, bo są dobre. Sporo czasu używałem kartę DVB w komputerze oraz masę odbiorników fta z przerobionym softem np. Fergusony, Pace, itd. za ery kluczy. Były czasy :) , teraz też jest fajnie. Pamiętam starty wielu kanałów jak Canal+ Polska (także w naziemnej kodowanie syster), Polsat, RTL7, TVN, TVN7, VIVA, aż łezka się kręci. Najbardziej szkoda mi RTL7, ATV, Wizja Jeden, Tylko Muzyka, ale teraz retro jest modne, więc może ruszą jak winyle też teraz stają się popularne, jest zatem szansa na wznowienie jeżeli ktoś będzie chciał zainwestować :) . Viva wznowiła nieoficjalnie w internecie, można odbierać przez np. w ProgDVB :) 

Teraz także śledzę zmiany na orbicie przez lyngsat.com i inne portale, aktualizuje listy kanałów oraz zakupiłem kilka odbiorników z ali do testów np. GTMedia V8 Turbo Combo czy Hellobox 8 combo, fajny sprzęt np. można włączyć sobie i oglądać TV na kompie przez aplikację (odbiornik może udostępniać nawet naziemną przez sieć LAN), te sprzętu kupowałem za grosze tj. 100 zł sztuka za combo to super cena, ale już takiej promocji nie ma, może kiedyś jeszcze będzie. Mierniki nowego typu, wszystko w dobrych cenach z Chin. Mam neflixa i inne, ale nadal SAT najlepsza i tradycyjna TV, naziemna też fajnie się rozwija. Nadal mam kilka pozycji satelitarnych np. Sirius czy Astra 28.2  (nie tylko podstawowy HotBird i Astrę) i nadal jest tam wiele ciekawych kanałów, nie wyobrażam sobie tylko netflixa czy iptv od orange bez kanałow fta, musi być satelita z kilkoma pozycjami oraz naziemna, netflix czy iptv tylko jako uzupełnienie. Stacjonarny telefon, magnetofony i winyle mam dalej i nie zrezygnowałem przez 40 lat i nie zrezygnuję, bo korzystam cały czas, nawet zrobiłem sobie koncik retro konsol (Atari, C64, Nintendo, wkrótce Amiga 500) i oryginalne joysticki :) Polecam SAT, tak samo jak uważam że komputery stacjonarne są lepsze od laptopów, mam kilka TV i w każdym praktycznie jest TV satelitarna.

Fajną masz historię, a czy te poszczególne opcje (dekodery) dawały możliwość nagrywania zwłaszcza, gdy weszły czasy cyfrowe? Może masz jakieś swoje nagrania DVB z dawnych lat. Zastanawia mnie RTL7 do końca nadawany był w PAL, a jednocześnie występował w Wizja TV i Cyfrze, oni go nadawali w pełni cyfrowo? Wiadomo od kiedy?

Szukałem po różnych listach i mimo że pierwsze kanały na Astra i HB nadawały cyfrowo od ok. 1996 to np. obie niemieckie VIVY do przynajmniej końca 1998 wciąż w PAL-u.

Ja działałem ze SkyStar2 z ProgDVB od lipca 2004. Wcześniej tylko kablówka od 1993.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pierwsze zainteresowanie TV satelitarną pojawiło się jak miałem jakieś 9-10 lat (jestem z rocznika 93), kiedy zacząłem interesować się piłką. Zastanawiało mnie jak mogę odbierać kanały sportowe, nie tylko żeby je mieć ale też, jak to działa technicznie.

Z racji tego, że moi rodzice nie byli wielkimi fanami sportu (ot, śledzili mecze kadry, oglądali skoki jak pojawił się Małysz ale to tyle) to nie miałem sprzymierzeńca w tym, abyśmy w domu mieli tv satelitarną. Gdzieś tam wizja założenia cyfry + się pojawiała ale zwykle schodziła na dalszy plan bo było sporo ważniejszych problemów. Musiałem więc cierpliwie czekać na lepsze czasy ;) Nadszedł rok 2009, pojawiła się Neostrada z tv i tata został skuszony przez konsultanta na tę opcję. Startował wtedy Orange Sport, bodaj przez pół roku mieliśmy je za darmo w pakiecie, więc moje dawne marzenia o dostępie do ligowej piłki ziściły się. Niestety, przez bodaj 2 lata posiadania tej usługi dekoder wymienialiśmy chyba z 6 razy, kanałów zbyt wiele tam nie było poza podstawowymi (paczka C+ kosztowała jakieś horrendalne pieniądze) wobec czego zrezygnowaliśmy z usługi. Byłem wtedy w liceum, nie śledziłem już tak mocno piłki, zresztą jak był jakiś ważniejszy mecz to posiłkowałem się streamami więc i tv satelitarna nie wydawała mi się aż tak potrzebna.

 

Dopiero jak na studiach zacząłem pracować, to wróciłem do pomysłu ponownego skorzystania z tv sat. Zajęć na studiach nie miałem dużo, poza sesjami nie było jakoś wiele nauki więc w weekendy był czas na oglądanie. W 2015 założyłem Cyfrowy Polsat, rok później dobrałem sobie nc+ z najtańszym pakietem, byle mieć dostęp do Canal+. W międzyczasie przerobiłem instalację aby odbierać kanały z Astry. 

Obecnie nie mieszkam z rodzicami, przy wyprowadzce zostawiłem im Cyfrowy Polsat a sam zabrałem ze sobą nc+. Umowę mam do końca roku i coraz mocniej zastanawiam się nad przejściem w pełni na C+ Online, więc moja przygoda z satelitą znów może się na jakiś czas zakończyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszę przygodę mojego dziadka z dostępem do TV-SAT:

1990 - Dziadek przywozi z Anglii zestaw satelitarny z tunerem Amstrad SRX 200 wraz z czaszą.

1996 - Dziadek decyduje się na kupno dekodera do odbioru kanału FilmNet.

1997 - Ponieważ Canal+ wykupił NetHold'a (właściciela FilmNetu), dziadek otrzymuje za opłatą 199 zł dekoder Canal+.

1999 - Dziadek wymienia analogowy dekoder Canal+ na dekoder Cyfry+, jakim jest Pioneer BCT-1330, w tym samym roku wymiana konwertera z analogowego na cyfrowy.

2002 - Dziadek rozwiązuje umowę z Cyfrą+ i przechodzi do Polsatu Cyfrowego (obecnie Polsat Box) z dekoderem Samsung DSR 7000 z okazji zbliżającego się Mundialu 2002.

2007 - Wymiana Samsunga DSR 7000 na Echostara DSB-616.

2008 - Dziadek wyrzuca czaszę Amstrada, w jej miejsce montuje antenę firmy Famaval.

2010 - Dziadek rozwiązuje umowę z Cyfrowym Polsatem (obecnie Polsat Box) i decyduje się na zakup TNK SD z dekoderem Ariva 210 Combo.

2011 - Dziadek kupuje antenę Maximum Multifocus E85 na pięć pozycji, 19,2E, 16E, 7E, 4,8E i 0,8W.

2013 - Dziadek migruje z TNK SD na Smart HD+.

2017 - Dziadek wymienia 9-cio letniego Famavala na Triaxa TD88.

2021 - Dziadek decyduje się na modyfikację instalacji TV-SAT w swoim domu, która wyglądała następująco:

- Wymiana Triaxa na Technisata Satmana 1200.

- Wymiana Arivy 210 Combo na dekoder ITI 2851S z oferty TNK.

- Dziadek pozbywa się nieużywanej od dwóch lat anteny Maximum Multifocus E85.

- Instalacja NTC z anteną Telkom-Telmor ASR Classic i dekoderami: Ariva T75 H.265, Comsat TE 2050 HD i Kruger&Matz KM0550B.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

O co chodzi z wymianą konwertera z analogowego na cyfrowy, czy to nie jest trochę tak jak z brakiem potrzeby wymiany anteny naziemnej przy przejściu z analogu na cyfrę dekadę temu jak i teraz z DVB-T na DVB-T2, a może chodzi o kompatybilność z nowocześniejszymi metodami przełączania typu diseq i np. pełniejszą obsługą pasma?

Konwerterowi chyba wszystko jedno czy sygnał jest cyfrowy czy analogowy, bo on i tak jest analogowy tylko odpowiednio modulowany a cała "magia" dzieje się dopiero w dekoderze, poprawcie mnie jeśli coś pomyliłem.

Edytowane przez michoo
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pierwsza stycznosc z TV Sat, latach 88-89 u kumpla, Sony Trinitron z Baltony i Amstrad SRX 200 plus dekoder FilmNet i RTL V, z szara antena i niebieskim lnb Marconi. W roku 91-92 zakup własnego zestawu, z niezniszczalnym Pace 9200, antena 80, konwerter no name, wraz z TV Siesta 2 :). Świetne czasy, masa programow, na praktycznie kazdym cos interesujacego. Pod koniec lat 80tych, zestawy sat byly dosc drogie i nie kazdego bylo stac na zakup. Byl to rodzaj luksusu. Wtedy wlasnie krolowaly Amstrady SRX200, Unideny, Maspro, Pace 6060 oraz inne dziwolągi z Tajwanu. Pamiętam, kiedy w sklepach DOMAR-u pojawił sie w tym czasie zestaw satelitarny DIORA. Antena dosc duza, 1m lub 1,2m, do tego konwerter z polaryzatorem, sterowanym osobnym przewodem oraz tuner, na ktorym umieszczono skale czestotliwosci i pokretlo :)

Edytowane przez Gruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

U mnie zainteresowanie się zaczęło mniej więcej w okresie zimy 2007 (czyli mniej więcej jak został tworzony ten wątek) gdy kolega miał Cyfrowy Polsat i razem po szkole przychodziliśmy do niego oglądać kreskówki po polsku i niemiecku. :) Ech, to były czasy ... Strasznie mi zależało by mieć takie same kanały u siebie, bo wtedy odbieraliśmy tylko kablówkę. 

Rok później chłopak siostry podłączył nam swój zestaw i dzięki temu mogliśmy oglądać satelitę po raz pierwszy. Pamiętam że dekoder to był Echostar z menu w kolorze pomarańczowym, pakiet familijny bodajże. Potem niestety siostra i on się wyprowadzili, więc trzeba było znowu posiłkować się kablówką. Jakoś tak chyba. 

W sierpieniu 2008, zdaje się że chyba pod koniec, ale głowy nie dam, tata „otrzymał" od babci stary dekoder CP (taki mały, chyba Sagem, lecz nie pamiętam) z niestety tylko pakietem podstawowym. Nie było Jetixa, więc o oglądaniu bajek nie było mowy, chyba że u kolegi. Nie pamiętam już jak długo się taki stan rzeczy utrzymywał, więc nie będę tu zmyślać. 

Pamiętam że w okresie wiosny 2009 już na pewno mieliśmy pakiet familijny, a wraz z tym i moje ulubione programy. Nie pamiętam tylko na jaki dekoder się wtedy decydowaliśmy, ale zdaje się że dalej używaliśmy dekoderu po babci, a jedynie zmieniliśmy pakiet. 

Taki to był początek u mnie z cyfrówką. Pamiętam że to był dla mnie złoty okres jeśli chodzi o telewizję i nie tylko. Chcę by te czasy wróciły. :(

Kanałami jako takimi zainteresowanie było już w młodszych latach, gdzie łapało się zagraniczne stacje na magnetowidzie. Do dziś nie wiem jakim cudem było to możliwe. ;)

Edytowane przez Lannan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...