Skocz do zawartości

Twój początek i zainteresowanie TV-SAT


RafiX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pamiętam czy wypowiadałem się w tym wątku. Jeśli tak to było to pewnie dawno, ale przepraszam, jeśli to miało miejsce.

 

Więc zacznę, że jako mały chłopak marzyłem o tym by mieć telewizje satelitarną. Marzyłem o setkach kanałów i przede wszystkim meczach piłkarskich które za pewne można było tam obejrzeć. W domu nie mieliśmy jeszcze, żadnej platformy satelitarnej, nawet sąsiedzi w około też nie mieli. Zadowalałem się jedynie oglądaniem naziemnej, na którym w mojej miejscowości odbiór był bardzo słaby. Pamiętam czasy kiedy właśnie z naziemnej oglądem Canal +, przede wszystkim "Diabelski Młyn", który leciał rano jak wychodziłem do szkoły. Zawsze kupowałem program tv i patrzyłem co w danej chwili jest nadawane. Później także marzyłem o stworzeniu własnej biblioteki nagrań, z różnych kanałów (to mi się udało).

U wujka który miał sat analogową chodziłem, w niedzielę i patrzyłem, a właściwie to zapowałem po kanałach i sobie myślałem, ze też chciałbym mieć takie "cudo".

 

Po długiej długiej przerwie w 2004 roku zakupiłem odbiornik Ferguson 3018 se i mój pierwszy sygnał to Hot Bird (się dziwiłem, czemu niema Eurosportu), później w ciągu roku przerzucałem to z Astry na Hot Birda i odwrotnie kilka razy. W 2006 roku zakupiłem już dekoder CP, Echostar dsb 616 i tak służył mi aż do 2010 roku, aż w końcu się ..spalił. Od tamtego roku posiadam już nowego Echostara 7400.

Oprócz tego byłem na posiadani dekodera Telewizji na kartę Technisat oraz aktualnie posiadam Fergusona też do telewizji na kartę.

 

Piękne czasy jak się to wspomina, szczególnie te stare nagrywki, których posiadam bardzo dużo. Myślę nad tym co zrobić, by się np. z wami podzielić nimi. Szkoda by to poszło w nie pamięć. Serwis YouTube odpada no bo wiadomo. Jak by byście mieli jakieś pomysły to piszcie na Pr-iw. To tyle, to taki mały off topic na koniec zrobiłem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem od tego analogowego cuda:

 

18106002291.jpg

 

Cały sprzęt zwał się "morgan's" Ojciec wrócił z Niemiec i przywiózł taki wynalazek. Jeszcze nie było mody na tunery Pace. Czasza 80cm, wisi do tej pory i do tej pory i nadal z niej korzystam z powodzeniem. Zaraz po przywiezieniu szukało się na pałę, nie mając nawet parametrów żadnego kanału, bo i skąd? :) Pamiętam że znaleźliśmy wtedy astrę. Cały wieczór siedziałem i szukałem kanałów. Nawet jako dzieciak szybko się połapałem jak szukać :) Znalazłem całą masę z czego byłem mega zadowolony. I pierwszy wieczór leciała niemiecka viva i eurosport. Pamiętam do tej pory zawody motocrosowe które oglądaliśmy. To był jakiś podjazd pod górę czy coś takiego :) Później człowiekowi było mało kanałów, a że u taty w pracy byli spece, to z silnika do wycieraczek samochodowych zrobili pozycjoner :D Wtedy to trafiłem na Hot Birda i kilka Polskich kanałów - w tym chyba polsat. Pamiętam jak dzisiaj start tvn7 i co chwilę leciało Europe - the final countdown. Pamiętam też jak cieszyłem się jak znalazłem Amosa, Hispasata, Intelsata i na którymś z nich była jakaś polska stacja :) Dużo dużo później (bo było to ładnych parę lat temu) nadeszła era cyfry i kodowania kanałów. W tym czasie kanały analogowe znikały z satelity, pozycjoner przestał być używany, konwerter ze starości stał się wrażliwy na słońce/temperaturę (polewało się go wodą żeby działał :D ). Jakoś tak ja już nie miałem ochoty się tym wszystkim bawić a rodzicom to już dawno się nie chciało nic z tym robić. Ja dostałem stary Tv, a że pragnąłem korzystać z niego skoro go mam w pokoju, to odnalazłem talerz, kupiłem uchwyt do zamocowania, kupiłem nowy konwerter i zestaw TNK SD. Wszystko poskładałem w całość i byłem zadowolony. Co prawda były już telewizory LCD ale mnie nie było wtedy stać. Nie mniej jednak rok później zapracowałem sobie i szarpnąłem się na LCD i TNK HD z białasem którego mam do chwili obecnej. Jednak brakuje tego czegoś, tej magii która była kiedyś. Nie ukrywam że szukam tunera i pewnie historia zatoczy koło, chociaż raczej bez obrotnicy, a z kilkoma konwerterami (rodzice też korzystają z mojej czaszy) :) Ehhh, gdzie te czasy... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1991 roku miałem pierwszy raz kontakt z kanałami satelitarnymi, jeden blok miał na dachu antenę no i parę bloków podłączyli pod antenę(wszystko za free, nawet nie mam pojęcia jak to zrobili). Miałem wtedy 4 kanały, MTV Europe, RTL, bodajże Cartoon Network no i Filmnet na zmianę z Sky Movies, Sky One oraz Screen Sport – pomimo braku znajomości języka to był szał. Kupowałem wtedy pierwsze wydania To & Owo i jak dobrze pamiętam to było parę kartek na niebieskim papierze. Oczywiście kanały czasami „operator” zmieniał, później rodzice założyli kablówkę ale mnie marzyła się antena, jednak nie miałem możliwości jej zainstalowania. Dopiero w 2008 r u siebie zamontowałem antenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przygoda zaczęła się 1994 roku. Kupiliśmy zestaw z jakimś tunerem (chyba SEG) z anteną 60 cm i LNB z współczynnikiem 1,2dB. Odbiór a Astry potem HB. Później kupiłem sobie antenę 1m z polarmountem, wymieniłem LNB na full banda, zmieniłem tuner na Comsat-a. Potem kupiliśmy Canal+ z tunerem analogowym do bloku do tam nie miałem jak założyć tak wielkiej anteny . Potem przyszła zmiana na Cyfrę i Mediasata 1330. Po zakończeniu umowy kupiłem na gwiazdkę Fergusona 5018 i moduł YellowCam i Magic gdzie pracowała Cyfra.

W międzyczasie się wyprowadziłem do innego miasta...

Najpierw był CP ze standardową anteną. Tuner Samsung SD. Potem wymiana na HD, rozbudowa o zez na Astrę 1. Po rezygnacji z CP przyszła kolej po raz drugi na Cyfrę +, zakup Globo 9600HD. Po krótkim czasie DM800, rozbudowa o kolejne 2 LNB (Astra 2,3). Ostatecznie kupiłem VU+Duo w którym "siedzi" karta C+...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
szarpnąłem się na LCD i TNK HD z białasem którego mam do chwili obecnej. Jednak brakuje tego czegoś, tej magii która była kiedyś. Nie ukrywam że szukam tunera i pewnie historia zatoczy koło, chociaż raczej bez obrotnicy, a z kilkoma konwerterami (rodzice też korzystają z mojej czaszy) :) Ehhh, gdzie te czasy... :)

 

Magii (i szału) nie ma, bo istnieje pewna przewidywalność tego, co znajdziemy na platformach cyfrowych. Co znajdziemy? Przerzucając EPG natafimy pewnie na kilku różnych kanałach na Dra House'a, CSI, wypadki lotnicze, nastoletnie ciąże, klony Idola, Pogromców Mitów. Ech te uroki globalizacji. Kiedyś zabawa w tv sat przypominała wyprawy Kolumba ;), bowiem kanały różniły się od siebie, miały swoją tożsamość, zawsze to było coś nowego, niespotykanego. Przy tym dość skąpe były infromacje o zagranicznych stacjach, tyle co przeczytało się w To & Owo. Pewną namiastką tych czasów pod względem treści jest paczka MTV UNLIMITED, przeszukiwanie Astry2/Eurobird, czy bardziej egzotycznych częstotliwości. Istnieje jednak ryzyko, że nawet na tych najbardziej obskurnych, niszowych kanałach natrafimy na ten sam teledysk Lady Gaga, który gości na Vivie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje początki niech ja sobie przyomnę, a było tak żegdy miałem lat 7 dostałem w 2001 r od ciotki zestaw: dekoder amstrada chyba nie pamiętam dokładnie, antenę około 150cm i do tego konwenter który był wykonany z aluminium. Razem z ojcem podłączyliśmy wszystko, ustawiliśmy antenę którą było nie trudno nastawić na astrę 19,2 E.

Oglądałem wtedy przeważnie włoskie Rai ze względu na bajki. Pamiętam jeszcze to że przed posiadaniem satelity chodziłem do sąsiada (miał satelitę) by oglądać na RTL7

Dragon Ball Z. To były czasy a no i pamiętam jak to w gazetce reklamowej makro reklamę zestawu satelitarnego w którym było 15 kanałów Polskich ale to później.

Ah...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moja przygoda z Tv-sat, rozpoczęła się dokładnie 4 grudnia 1994 r.

Zamontowałem wtedy, zestaw : tuner PACE, antena 115 cm, obrotnica SAT-TRACK....bardzo stabilny zestaw, dawał, dużo frajdy podczas wędrówek od wschodu do zachodu, przy wyszukiwaniu nowych pozycji.

Początek 21 wieku....przesiadka na odbiór cyfrowy - na początek POLSAT , dekoder THOMPSON , w dzierżawie , za abo. płaciłem zawsze z góry, mając gratisy.(zapamiętałem, że tuner czesto się wieszał ). Od 2004 do dzisiaj Cyfra+, równolegle z Polsatem.......różne tunery, fergusony , philipsy. Ostatnio tylko C+KOMPAKT HD i paczka HD, SAGEMCOM HD za 0 PLN ,exxxtra za 6 PLN . Bardzo , ale to bardzoooooooooo.........

miło wspominam kontakt z CYFRĄ , prowadziłem mnóstwo rozmów, w efekcie których, prawie zawsze dostawałem, to co chciałem . Żle, oceniam współpracę z POLSATEM (np. nie chcieli mi zwrócić kaucji za dekoder, musiałem wystosować kilka pism do centrali to wtedy kasę oddali ) ......dlatego od trzech lat , gdy uwolniłem się od Polsatu, polecam tylko CYFRE .

N-ke, znam tylko z opowieści osób trzecich, dlatego nie zabieram głosu w tej sprawie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

pierwszy kontakt z amstradem na całe 16 kanałów ;) u mojego kolegi antena "siatkowa" to rok około 1988-89 później przypadkowy zakup odbiornika Predki 910b za astronomiczną kasę i tak do dziś sobie leci;) po drodze trochę montaży i jeszcze więcej ustawień anten, telewizorów i wszelkiej maści sprzętu u mało pojętnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pamiętam którym to było roku ale na początku miałem PTK polską telewizje kablową co potem była wizją tv a teraz UPC i tez miałem tez telewizje satelitarny sygnał analogowy FTA to już później po wizji tv odbiór astra i hot Bird tak na zmianę i ręczne mój tak przestawiał i tak się zaczęło moje początki z tv sat i tv kablową a 2005 mam zainteresowanie tv sat i tv kablowe i tv naziemna analogowa .

Moich początków to bardzo mnie lubiłem oglądać Eurosport news nigdy nie trafiłem na okno otwarte w Eurosport jak trafiałem to na sam koniec tez lubiłem oglądać wizje pogoda i twoja wizja moje nie zapominane wspomnienie to jak czekałem na start kanału tv4 cały czas oglądałem ident wizji tv który leciał po zakończeniu kanału nasza tv aż do startu kanału w/w czy ktoś to pamięta start tego kanału o który wspominałem i a drugie co pamiętam i tego tez nie zapomnę jak codziennie po zakończeniu TVP 3 Kraków puszczali kanał czeski CT2 do godziny 6:00 wtedy było rozpoczęcie kanału tvp3 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

W latach 90-tych mój tata załatwił sobie odbiornik Sat (analogowy ofc), potem na okolicznej giełdzie dokupił antenę z konwerterem. Niestety ten zestaw ze względu na lenistwo i brak czasu nie został podłączony i po czasie pozbyliśmy się tunera. Satelita cały czas za mną łaziła więc w międzyczasie kupiłem (na kolejny tuner analogowy i próbowałem złapać sygnał metodą "na idiote" bo podłączyłem wszystko i jak [beep] próbowałem coś złapać, nawet bez jakiegokolwiek ustawiania próbowałem coś złapać. Oczywiście nic to nie dało, a ten tuner i antena zostały gdzieś oddane. W zeszłym roku się jednak napaliłem. Kupiłem tuner (znowu analogowy, [beep] ze mnie sugerowałem się w miarę nowoczesną obudową), kupiłem w końcu cyfrowego Skymastera (tylko fta), na złomie dokupiłem antenę 60-tkę (za 10 zł) i jeszcze za kolejną dychę dokupiłem konwerter. Leżało to jakiś czas, bo Tata musiał dorobić odpowiednie podkładki, by założyć na kracie (oczywiście z pół roku mu to zajęło) aż w końcu wszystko podłączyłem. Ostatnio wymieniłem tuner na Opticuma X8NNK. Przed jesienią myślę ,że kupie większą antenę (na 60-tce kanały HD chodzą, lecz wystarczy większy deszcz i jest problem).

 

/offtopic/

Myślicie ,że warto zainwestować w jak największą antenę , chodzi mi głównie czy w przyszłości będzie potrzeba stosowania większych anten niż teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Moja przygoda z telewizją satelitarną rozpoczęła się kiedy mój wuja zakupił zestaw Cyfry +. Mieszkał on wtedy u mojej babci u której w dzieciństwie bardzo często bywałem.

Był to rok gdzieś tak 98/99, kablówka dopiero się rozwijała (pełny pakiet kablówki kosztował wtedy śmieszne 8zł i zawierał około 20 kanałów). Pamiętam, że co miesiąc dochodziły jakieś nowe kanały których w kablówce nie było. Pamiętam gierki na dekoderze Cyfry i jakiś serwis ala internet chyba Wirtualnej Polski, kanał z ujęciami z różnych kamer chyba z jakiś wyścigów oraz jakieś fajne zdjęcia satelitarne które mówiły o pogodzie. Podczas każdej wizyty u babci gdzieś aż do roku 2002 kiedy to wuja się wyprowadził Cyfra+ to był ważny element wizyty. Pamiętam taką sytuacje że raz wuja przetestował jakąś "specjalną kartę" która dawała dostęp do wielu innych płatnych kanałów.

 

W późniejszych latach już się tak nie interesowałem TV Sat bo miałem kablówkę, internet i inne zainteresowanie. Cały czas czytałem jakie to są promocje, jakie to nowe kanały itd. W roku 2006 po części za moją namową rodzina też zamontowała sobie Cyfrę, od razu pełny pakiet. Wtedy już nie było takich emocji jak w 98/99, w domu miałem kablówkę, internet więc TV SAT to było coś normalnego, oczywistego.

 

Były z 3 takie momenty kiedy chciałem zrezygnować z kablówki i zamontować SATkę, ale niestety mój blok tak fatalnie stoi że byłby z tym wielki problem. Może kiedyś we własnym domu...

 

Napiszę jeszcze o kilku sytuacjach/kanałach które utkwiły mi w pamięci:

 

- jakoś w roku 1998 przez prawie miesiąc leżałem w szpitalu w Łodzi (miałem wtedy 5 lat) wpadłem na pomysł aby rodzice przywieźli mi z mojego pokoju mój telewizor, nie wiedzieli po mi TV gdzie to podłączyć itd, ale ja wiedziałem. TV miał z tyły wbudowaną wysuwaną antenę (2 albo 3 duże teleskopówki) które służyły do odbioru TV naziemnej. Odbiór miałem pamiętam ŚWIETNY

 

- jakoś tak w 2001/2002 roku moja kablówka wprowadziła analogowe kodowane HBO i dała takie małe dekoderki na próbę. Po oddaniu dekodera pogrzebałem w necie, pobrałem jakiś programik i dzięki niemu i karcie TV w PC udało mi się rozkodować HBO i analogowy C+ z kablówki.

 

- często w nocy moja kablówka wyłączała swoja urządzenia i rano na nowo je uruchamiała. Często można było trafić gdzieś tak o 5/6 rano jak ktoś akurat przełącza kanały. Często też podczas burzy wywalało menu jakiegoś dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mój początek... osobiście nie byłem przy tym, trzeba zapytać mamy i taty. 8)

A zainteresowanie Tv Sat- od kiedy firma Ryntronik zaczęła kłaść na blokach kable koncentryczne- pod każdym oknem wisiało 5 m zwiniętego kabla. O ile pamiętam- około 86-87 rok. Na próbę i na styk podłączyłem mój kawałek koncentryka zakończony telewizorem do końcówki wspomnianego zwoju i... jest! kilkanaście programów jak najbardziej obcojęzycznych. Po kilku tygodniach kupiłem ich usługę. Ryntronik zmienił się w PTK, potem w UPC..

Kiedyś u kolegi posiadającego instalację SAT pod koniec 1989 roku nagrywałem na kasety parę godzin ze świeżo dodanych kanałów niemieckich i nie tylko niemieckich z Astry 1A. I ta kaseta była wzorcem jakości, często w domu odtwarzanym. Kolosalna różnica jakości w porównaniu z PTK, na plus oczywiście. Boskie kolory, mimo, że to VHS.

We własną instalację sat wszedłem jakieś 10 lat temu po zmianie miejsca zamieszkania- UPC wypięło się i do dziś się wypina. Nie obsługują mojej strony ulicy. Zatem pojawił się analogowy, używany Echostar FTA, potem wszedłem w polsatowskie dekodery. Po paru latach skorygowałem błąd i... mam Icorda. Na koniec gratulacje dla wspominaczy, którzy montowali w wieku kilku lat anteny dwa razy wyższe od nich ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój początek i zainteresowanie TV i SAT zaczął się w szkole średniej, początki zaczeły się na lekcjach nowoczesnych technologii. Po szkole byłem na stażu w punkcie platformy cp, następnie w c+ jako sprzedawca. Od 2 lat jestem w sklepie RTV i mam kontakt na bieżąco z techniką satelitarną i początkiem zajmowania się mediami, czyli własna strona w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...