Skocz do zawartości

Twój początek i zainteresowanie TV-SAT


RafiX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tv Sat bardzo chciałem mieć po obejrzeniu na wystawie telewizorów z Eurosportem (jeszcze ze złotymi gwiazdkami i charakterystyczną muzyczką w jinglach). Był rok 1991. Niedługo potem (przy pukaniu sąsiadów w czoło) przytargałem 120 cm antenę i tak mi zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zalążki związane z tematyką TV Sat pod moimi strzechami były, gdy jeszcze świeciły na HB kanały RTL7 i niekodowany Eurosport. Pamiętam moi rodzice mieli analogowy dekoder sat. i antenę bodajże 0,9m lub 1m [nie pamiętam dokładnie bo jeszcze byłem dzieciakiem wtedy :P ] i do niej konwerter Sharp'a chyba :roll: .

Bardziej konkretnie tą tematyką zacząłem się interesować, kiedy podpisałem umowę z Cyfrowym Polsatem we wrześniu 2009 roku: dekoder Echoś DSB-717, i std. antena 60cm [wisi do dzisiaj, ale niedługo zmiana na coś większego]. Dzięki temu forum zacząłem pogłębiać swoją wiedzę i to się stało jednym z moich głównych zainteresowań. :wink: Obecnie mam to co w sygnaturze :smile: , ale planuje instalacje znacznie rozbudować w niedalekiej przyszłości :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zainteresowanie satelitą narodziło się w 1991 roku. Podczas tamtych wakacji, wyjechaliśmy z rodziną do brata, który mieszkał w Niemczech. Miał on satelitę i przyznaję, wtedy praktycznie od telewizora nie odchodziłem. Oglądałem a to RTL, a to Eurosport. Gdy wracałem do Polski, brat dał mi w prezencie antenę satelitarną. Brakowało mi tylko dekodera, na którego dość długo namawiałem rodziców. Ostatecznie zakupili mi go. Oglądałem bardzo dużo programów, szczególnie długo zmarnowałem czasu oglądając Eurosport. Później przeskoczyłem na kablową Multimedię (chociaż wtedy była to Tele Cal). Maiłem ją, aż do 1998 roku. Wtedy też przeprowadziłem się z rodziną do Krakowa, więc trzeba było rozwiązać umowę z kablówką. Ale nagle powstała Wizja TV. Oczywiście trzeba było się z nią związać. Na osiedlu byliśmy pierwszymi właścicielami Wizji. Miałem ją, aż do końcówki listopada 2001 roku. Wtedy też postanowiłem już jako dorosły człowiek podpisać umowę z Polsatem 2 Cyfrowym (później Polsat CYforwy, aż do teraz Cyforwy Polsat). Polsat miałem aż do grudnia 2007. Wtedy też pojawiła się N-ka. Miałem ją do listopada 2012 roku, aż w końcu podpisałem umowę z Cyfrą+. W maju migrowałem do nC+. I tak wygląda moja historia jeśli chodzi o zainteresowanie satelitą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

U mnie przygoda zaczęła się jeszcze jak chodziłem do podstawówki. Nie pamiętam który to był rok.

Dostaliśmy antenę satelitarną 80cm, konwerter single i dekoder, nie pamiętam już cyfrowy czy analogowy.

Ale bardzo dobrze pamiętam DragonBall-e z RTL ;)

Później (czyli jakieś 10 lat temu) kupiłem CyfrowyPolsat z dekoderem SAMSUNG DSR 7000.

Oczywiście wraz z ich anteną 60cm i konwerterem. Uznałem, że dadzą mi najwyższą jakość za 49zł. ;)

Po dwóch dniach ustawiania okazało się, że konwerter który dali jest zepsuty. Kupiłem nowy (30zł)

i w końcu zadziałało. Wtedy była frajda na całego. Oczywiście od razu okazało się, że ten ich dekoder

nie potrafi działać dłużej niż 30min bez przycinania obrazu choć sygnał był OK. Jakieś 80 na 75 według dekodera ;)

Od razu wyrzuciłem ich antenę i powróciłem do swojej 80cm. Sygnał był nieco lepszy ale problem pozostał.

Ponieważ interesowałem się komputerami i elektroniką postanowiłem rozkręcić dekoder.

Dostałem używany na własność za 199zł. Uznałem, że morze się przegrzewać.

Założyłem dodatkowe radiatory na najbardziej grzejące się układy i problemy ustąpiły .

Działał do samego końca czyli do zmiany kodowania, wymienili mi go na Samsung DSB-S305G.

Który działał nieco ponad rok i padł, wtedy "wcisnęli" mi jakiegoś Echostara HD, który tak mulił,

że zmiana kanału musiała być dobrze przemyślana a "skakanie" po kanałach było niemożliwe.

Przeszedłem się po salonach Polsatu i okazało się, że wszystkie "nowe" tak mają.

W takich momentach tęsknie za telewizorami kineskopowymi. Tam zmiana kanału była natychmiastowa.

Bez wyraźnego opóźnienia, nie rozumnie dlaczego nowe telewizory i dekodery znowu włączają się

dłużej od starego rubina, a zmiana programu trwa i trwa i trwa. I nie piszcie mi, że procesor, soft, bootloater itp.

I że tak musi być. Nie, nie musi. Jestem informatykiem i wiem że się da tylko się nie chce. I nie ma znaczenia cena.

500zł, 5000zł. Ok. Jest więcej funkcji ale i tak muli a reakcja na pilota nie jest natychmiastowa.

Niedługo potem kupiłem drugi dekoder używany FTA za za 30zł jakiś ComagHD, okazało się, że działa ze trzy razy

szybciej od Echostara, wtedy zacząłem narzekać do CyfrowegoPolsatu, że muli ;) i dali mi Samsung DSB-H370G.

Mam go do dziś, działa ok od jakichś pięciu lat bez wyłączania. Mierzyłem pobór prądu. Niecałe 30Wat nieważne czy włączony czy standby.

Później dokupiłem drugi konwerter twin, potem quad, zeza, przełącznik DiSEqC, doszły kolejne telewizory i pojawił się problem z telewizją naziemną.

Kolejne rozdzielacze i wzmacniacze tylko pogarszały sygnał, tak było dłuższy czas. Aż w końcu nadszedł czas na decyzje.

Multiswitch! I tak to wygląda teraz u mnie: http://www.goldenline.pl/forum/1027652/ ... 1#51855590 ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Początek mój to wczesne lata 90te, tato kupił wtedy podróbkę amstrada analogowy tuner fta, 128 kanałów, tuner mi montował sam szef firmy Saba we Wrocławiu, a montował go praktycznie cały dzień, bardzo dokładnie i profesjonalnie, czasza do dzisiaj dziala, tylko dodalem kilka konwerterow, pamiętam że tato powiedział "to niech pan powie synowi jak to się obsługuje", a on odpowiedział "wymaga to czasu i sam sie nauczy", zmobilizował mnie to tego zeby wyszukac samemu kanały, ale cieszyłem sie jak juz wszystko rozpracowalem. głównie ogladalismy mtv (to wtedy był piekny kanał), cartoon network, później pojawił sie Polsat (nudy, czasami jakis fajny film) , Canal+ (dużo konkretny filmów i seriali np. serial z Will Smithem - Bajer z Bel-Air, dla tego serialu obracałem antenę na Canal+) , RTL7 (dużo konkretnych filmow i seriali m.in. Sliders, PSI Factor, teleturnieje, komediowe programy Tadeusza Rosa, było dużo hitów), uczyłem się jak ustawiać kanały i zapamiętywać, jak ustawiać pozycję w obrotnicy, przestawiałem kanały, nie było mowy o cyfrowej telewizji czy podłączeniu tunera do komputera, była garstka kanałów, na początku nie było nawet jednego polskiego, a Polsat jak zaczynał nadawać to tylko kilka godzin na dobę, po pewnym czasie wchodził pakiet polskojęzyczny MultiChoice - to była rewolucja, kilka kanałów po polsku, w tym FilmNet, później kolejna rewolucja czyli WizjaTV, po pewnym czasie zastanawiałem się i zgadłem nazwę jaką będzie miała platforma canal+ czyli cyfra+, tej nazwy domyśliłem się jeszcze jak nie było planów uruchomienia Cyfry+. Dekoderów kupowałem coraz wiecej, od samego poczatku jak tylko powstały miałem także tunery na slocie PCI do komputera, oczywiście analogowe naziemne i satelitarne, wtedy dalo sie złamać m.in. premiere (niemieckie premium), teleclub (szwajcarskie premium) , canal+ (także polską wersję) z tych szarych pasków na normalny odbiór w kolorze i odkodować także fonię (zwykły filtr audio), lecialy wtedy konkretne filmy, a przerywniki między filmami były duzo lepsze i ciekawsze jak teraz te nudne w canal+. Nawet Sky analogowy dało sie złamać i duzo wiecej m.in. kodowanie d2mac (skandynawia), wszystko za pomacą kompa, byly tez dekodery na gieldach z pirackimi kartami, wtedy zaczeło się prawdziwe piractwo, podbijanie karty wizji itd., cala Polska byla tym zalana :) to tylko dlatego, że byliśmy biednym narodem, a ceny kanałów płatnych były drogie jak na zarobki, teraz jest tak że cena w porównaniu do zarobków jest taka, że średni pakiet kosztuje tyle co 3 paczki papierosów, wiec kazdego stać bez problemów i nie ma już praktycznie piractwa.

Kanałów teraz mamy zalanie, ale co z tego jak premium podzielone jest na kilka kanałów, a reszta to powtórki powtórek i dużo wiecej reklam jak kiedys. Wolałem tamte czasy, bo jak właczałem Premiere czy Canal+ to można było oglądać kilka nowości konkretnych codziennie, a nie jak teraz coś ciekawego raz na tydzień to max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
A oto moja historia:

1995- Mój wujas kupił zestaw satelitarny z tunerem analogowym Morgans Arizona.To było dopiero wydarzenie! Analogowy Hot Bird za starych dobrych czasów.Onyx,Animal Planet,Eurosport,Polsat,Polonia 1,niekodowane okno Canal+...eech!!

A znajomy miał analogowego Pace z obrotnicą!! Satelita Astra a tam oczywiście niekodowane Cartoon Network/TMT i VIVA ZWEI :jupi:

1998-Drugi wujas wszedł w posiadanie zestawu Wizji TV z rocznym abonamentem za 699 zl. Discovery,HBO.....to było cuuuudoo!!!

2002-Kolega sprzedał mi Pioneera 1330 z nieaktywną kartą.Ale tuner był na chodzie i odbierał kanały FTA.Wreszcie miałem swój własny tuner !!! Po kilku tygodniach radochy,kanały FTA przestały mi już wystarczać.Bo zawsze marzył mi sie Canal+ :smile: I podpisałem umowę z Cyfrą,umieszczając w slocie nowiutką kartę.Full pakiet :jupi:

2003- Po roku z Cyfrą wypowiedziałem starą już umowę i podpisałem nową.Pioneer 1330 zaczoł mi się mocno wieszać.Więc wziełem w dzierżawę od Cyfry innego Pionka.Pioneera 1430 :D A tamten poszedł gdzieś na żyletki.Rozbudowuję też swój zestaw satelitarny dokładając zeza na Astrę

2004-Coroczna wymiana starego abonamentu Cyfry na nowy.Pioneer 1430 zamieniony na 1630.Myślę o zakupie Comsata Polonia ale ostatecznie się rozmyśliłem

2005-W moje ręcę wpada Ferguson AF 2018 SEC :brawo: Mój zestaw satelitarny został powiększony o 2 nowe konwentery na Astrę 2 i Siriusa :jupi:

maj 2006-Wielka przeprowadzka na drugi kraniec Polski.W plecaku Ferdek i Pionek ,pod pachą antena satelitarna.Wsiadam do pociągu....pozdrawiam tych co jechali ze mną wtedy w przedziale :o

czerwiec 2006 rozwiązuje umowę z Cyfrą oddaje Pionerra i czekam do października na N

13 październik 2006-Startuje N.W Media Markt mieli może ze 3 nboxy.Odchodzę z kwitkiem.Przechodzę z rozrzewnieniem obok boksu Cyfry

14 październik 2006-Drugie podejście.Jest jeszcze jeden nbox!! Tak stałem się abonentem N :jupi:

marzec 2007-Wielkie zakupy,wymieniam swoją wysłużoną antenę na nową,dokupuję do niej obrotnicę diseq.Do Fergusona AF 2018 i nboxa dołączaa Golden Interstar GI 780 Xpeed :jupi:

grudzień 2007-To czego brakowało mi w N to ligi hiszpańskiej i angielskiej.Podpisuje znowu umowę z Cyfrą.Biorę teraz samą kartę.Mam teraz dwie platformy :jupi:

2008-Kupuję kartę MTV Unlimited i moduł NP 4 Conax a także z czystej ciekawości kartę TNK.Ferdek ostatecznie kończy swój żywot gdzieś u znajomych.Znalazłem na złomowisku tuner....Mediasat Pace v7.Po drobnych naprawach tuner ożył :jupi:

Do mojej flotylli dołącza też Samsung HD z Cyfrowego Polsatu w prepadzie

2009-marzy mi się Humax iCord

Po 6 latach mogę dopisać ciąg dalszy mojej historii :smile:

2009 Zamiast Humaxa iCord zaopatrzyłem się w Fergusona Arive 200 PVR Ready,gdyż mam sentyment i ogromny szacun do sprzętu Fergusona. Mam teraz 5 tunerów : Pace PVR od Cyfry+,Nboxa Recordera od N,Samsunga HD od Cyfrowgo Polsatu,Golden Interstar 780 Xpeed i Fergusona Arive 200+obrotnicę diseq i antenę Corab 100 :brawo:

2010-jakby mi było mało operatorów satelitarnych ( tak tak) stałem się abonentem UPC :lol2: I postanowiłem stopniowo przejść całkowicie w kabel. Raz że niższe koszty a dwa mam wszystkie kanały na jednym dekoderze a nie na ...pięciu . A trzy to konieczność gdyż przeprowadzałem się na nowe mieszkanie a tam już nie mogłem zawiesić anteny sat z przyczyn technicznych ( :cry::cry: ).

2011-podpisałem umowę z drugim operatorem kablowym : Multimedia. Byli tańsi od UPC i mieli lepszy dekoder. A przede wszystkim był tam Nsport czego w UPC nie uświadczyłem.I tak bujam się z Multimedią do dnia dzisiejszego.

2013 Byłem blisko innego operatora kablowego w mojej okolicy :Sat Mont Service. Szkoda że nie przeszedłem wtedy do tego operatora. Kwestia chwili,gdyż Multimedia zaproponowała dość ciekawą ofertę przedłużeniową. :read: Później wynikł z tego niezły cyrk gdyż Multimedia chciała mnie oszukać i próbowała się wycofać z oferowanych wcześniej promocji. Po prawdziwej batalli wygrałem walkę z operatorem ale niesmak pozostał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a masz może jakieś zdjęcia tej anteny z zestawu Arcona. Pamiętam, ,że do zestawu Arcon Titan P128 były anteny produkowane w PZL Mielec o rozmiarze 100cm.

Antena nedawno poszla na zlom .Nie wiem gdzie byla produkowana ale zadnej nalepki nie miala.Czasza miala 80cm.Nie wiem ale zestaw byl chyba kupowany osobno.Ojciec to kupowal ale on juz dawno nie zyjewiec sie nie zapytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie się to zaczęło od naziemnej analogowej na telewizorze rodziców Unimor Siesta 2 (28 cali), niestety kiedyś się wyłączył i już nie chciał się włączyć (teraz już wiem, że uszkodzona przetwornica). Majster, któremu daliśmy ten sprzęt stwierdził, że to się nie opłaca i że da nam na wymianę inny (Nordmende Spectra Color, nie pamiętam modelu). W międzyczasie rodzice kupili sobie Telewizor Philipsa (25 cali) i służył do telewizji naziemnej, a Nordmende poszedł do mnie do pokoju. Niestety po 2 latach Nordmende się popsuł i poszedł na szrot. Później dostałem jakiś marketowy 14-calowy HomeTech (Mam go do dziś). Teraz czas na satelitę:

2011 rok - Rodzice biorą OrangeTV z dekoderem Samsung SHD85 i pod koniec roku ze ś.p tatą montowałem pierwszy swój talerz. Sam miałem Technisata z pakietem TNK, ja dokupiłem sobie do DVB-T Ferguson Ariva T60

2012 rok - Kupuję Unimora Siestę 3, który wyremontowałem i sprzedałem, a z zarobionych pieniędzy kupiłem monitor z telewizorem LG M2094-PZ i zmieniałem dekodery: Opticum X8 (N na kartę), Ferguson Ariva 250 Combo (Sharring z karty OrangeTV moich rodziców + SmartHD + DVB-T).

2013 rok - Kupiłem zestaw N z dekoderem na własność z recorderem, a do DVB-T Dekoder WIWA HD50 MC+ (mój patent z włożeniem wyświetlacza za pleksę telewizora, dzięki czemu znajomi myśleli, że dorobiłem sobie wyświetlacz z godziną i numerem kanału do LG-ka). No i w końcu dostałem od kolegi Sony Bravia KDL-32S5600, który do tej pory mi słuwży (mogłem się pozbyć wszelakich dekoderów DVB-T). Na dodatek udało się zamienić u rodziców SHD85 na UHD88, co było strzałem w dziesiątkę.

2014 rok - Jakoś po śmierci Taty zepsuł mi się dekoder N-ki, który serwis wymienił mi na nowy.

Planuję w tym roku zmienić telewizor na jakiś z tunerem satelitarnym, a Bravię oddać mamie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przygoda z telewizją satelitarną zaczęła się gdy miałem z 5/6 lat. Pamiętam że w tamtym czasie w latach 90 chodziłem do dziadka w soboty i niedziele żeby oglądać niekodowanego analogowego Cartoona Networka z Astry, pamiętam jak dziadek przekręcał antenę na pozycję Astry żeby wnuczek mógł pooglądać sobie bajki :D Oglądałem także wtedy niemiecką VIVe. Później rok 1998 start Wizji TV i radość z oglądania mnóstwa programów po prostu dla każdego co innego :smile: miło wspominam te chwile z Wizją TV. Tak dokładnie zacząłem się interesować telewizją sat poprzez rozmowę z wujkiem który miał satelite, dekoder no i Wizję TV, gadaliśmy na ten temat godzinami kupowaliśmy SAT Kurier i TV SAT Magazyn, później w moje ręce wpadł dekoder SkyMaster DXC????? i sam szukałem programów i nowinek w świecie satelitarnym, pamiętam jak kiedyś znalazłem CN FTA po angielsku i też HBO. Do dziś telewizja satelitarna to jest moje drugie hobby po komputerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Początek SAT?

.....1989 rok. Obrona placy dylpomowej po ukończeniu sutdiów... Ojcu padło na satelitę.

Antena - epoksyd 120cm z polarmountem zainstlaowania na balustradzie balkonu.

Na początku testowo kilka odbiorników na stałe zagościł Echostar SR4500

to u rodziców.

Potem mieszkałem samodzielnie i wytrzymałem bez sat rok.

Szybko zaprzyjaźniłem się z D2-MAC.

Rodzice od początku mieli C+. Ja też.

Cyfra+ od początku 1999 roku.

W tym okresie niespełnione marzenie - Force DuoMaster.

Nieco wcześniej Rodzice mieli wizję TV ale dość szybko z niej zrezygnowali.

Pierwszy tuner cyfrowy nie dedykowany - Noka 9600.

Lata 1999 - 2002 - grzebanie w aplikacji MHW.

W tymże okresie miałem i Cyfrę+ i WizjeTV oraz Polsat Cyfrowy.

Rok 2003 - pierwszy tuner z linuksem - dbox2 Sagem.

Rok 2008 - Toroid WaveFrontier T90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1997 grudzen 1 dekoder pace ms 220 + antena wegierska 90 cm konwerter alps (pracujacy do dzis na zezie 23.5E BEZ PRZERWY 17 LAT) PONAD 35 PROGRAMÓW ANALOGOWYCH Z HOT BIRDA ANIMAL PLANET po polsku pozniej 1999 zez na astre 19.2E TO BYŁY CZASY jak ogladało sie niemiecka vive z białymi lub czarnymi dropami DSF z astry i Cartoona Networka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak pierwszy raz wlazłem z ojcem do pierwszego i praktycznie jedynego w tamtym czasie sklepu tv sat w mojej miejscowości,który mieścił się w podziemiach. :!: To był szok jak zobaczyłem niemiecką Vivę wyświetlaną na ekranie a pod ścianami oparte talerze :o:idea: Czułem się jak w innym lepszym świecie,którego nie chciałem opuszczać :jupi::brawo::curious::idea::P:!::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Początek lat 90 ubiegłego wieku. Odebrałem na zwykłej antenie ( do tv analogowej ) odbicia programu RTL, DSF z jakiegoś zestawu satelitarnego - dekodera.

 

Nie wiem jak to było możliwe ale działało to przez pewien czas. To był całkiem inny świat :)

 

Później kupiłem dekoder sat i się zaczęła zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W latach 90tych miałem kablówkę, ale sąsiad miał satelitę. Kupowało się gazetę "To i owo" (istnieje jeszcze?) i zaznaczaliśmy programy(głownie niemieckie) jakie będą, gdy się przekręci antenę (pewnie na Astre?). Raz tak naprzestawialiśmy, że zniknęło wszystko - zwaliliśmy na wiatr ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja historia z satką zaczeła się w 2006 roku kupiony CP z tunerem echostar 606 .Szperałem po satelitach astra 28 ,astra19 ,hodbird i amos (tam kiedyś był polski TMT). Od 2011 zmiana tunerka na golden media unibox 9080 ,a teraz HDBOX 7119 z softem octagon-a .Odebrane obecnie satelity to astra 28 ,astra 19 i hotbird

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowało się gazetę "To i owo" (istnieje jeszcze?) i zaznaczaliśmy programy(głownie niemieckie)

Istnieje, istnieje. :)

Jeszcze do niedawna mój tato co tydzień kupował ten tygodnik. Jednak zaprzestał kupowania i obecnie zadowala się programem TV na cały tydzień dostarczanym u nas z lokalną prasą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...