Skocz do zawartości

Twój początek i zainteresowanie TV-SAT


RafiX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moj poczatek z tv satelitarna zaczal sie jak u nas na osiedlu podlaczyli kablowke bylo malo kanalow moze z 7 oczywiscie filmnet odkodowany i rtl , pro7 i cos jeszcze nie pamietam .Pamietam jak co blok to na dachu kable byly wtedy tak okablowane bylo osiedle teraz wiadomo swiatlowody .I teraz nie pamietam jak to bylo .Moj pierwszy tuner PACE i pamietam kupilem go dla polsatu od samego poczatku ogladalem polsat i mialem obrotnice i tak sie szukalo kanalow .Pozniej pierwszy dekoder do canal plus .A POZNIEJ Wizja i cyfra i polsat i N a wiec moja przygoda tez ma juz troszke latek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

pierwszy kontakt z tv inną niż tvp miałem w latach 80. oglądając program Bliżej Świata. Dzięki niemu kojarzyłem poszczególne stacje zagraniczne. Jak dziś pamiętam początki rozpowszechniania się tv sat - lato '89 i wielkie zainteresowanie wokół MTV w jakimś barze w Międzyzdrojach, emitowali m.in The Cure "Lullaby" i Pet Shop Boys "It's alright". Wówczas chciałem mieć swój zestaw do odbioru tej stacji.

 

Później, bo mniej więcej od 1991r. w ramach osiedlowej tv mogłem oglądać standardowe kanały RTL, PRO7, Eurosport etc. Jednak największe wrażenie na mnie wywarły kanały brytyjskie - MTV z czasów Raya Cokesa, Paula Kinga z solidną dawką muzyki zamiast odmóżdżających programów reality tv.

Poza tym SKY One (najlepszy kanał tamtych czasów), TNT, Lifestyle. To dzięki oglądaniu tych kanałów płynnie mówiłem po angielsku już pod koniec podstawówki/początek liceum. Zazdrościłem wtedy koleżance, której rodzina miała zestaw analogowy i rzekomo mogła odbierać SKY MOVIES, UK GOLD.

Wielkim ciosem jak dla mnie było zakodowanie Sky One, a później MTV. W związku z tym, że nie zainwestowano w Multichoice, miejsce MTV w osiedlowej "kablówce" wypełniły kanały VIVA (i póżniej VIVA II). Przed przejęciem ich przez VIACOM były nawet ok, szczególnie program WAH WAH jako odpowiednik MTV alternative.

 

Połowę lat 90. pamiętam jako czasy ekspansji tv kablowych - miałem wówczas PKT (UPC), wkrótce z HBO, liczba kanałów wydawała się oszałamiająca.

 

od 1997 r. wyjeżdżałem regularnie do USA, gdzie korzystałem z platform sat DIRECTV, DISH NETWORK. Wtedy pierwszy raz zetknąłem się z PPV, rozbudowanymi EPG.

 

Od 1998 - 2000 Wizja TV z dekoderem Philips. Oferta programowa była całkiem dobra, miło wspominam kanał WIZJA JEDEN (nasz odpowiednik SKY ONE :), który potrafił zaskoczyć emisją Zagubionej Autostrady kilkanaście miesięcy po premierze kinowej.

 

W 2000r. na karcie telewizyjnej udało mi się oglądać Canal Plus w "pełnej okazałości", po tygodniu skusiłem się i podpisałem umowę, bo oglądanie na monitorze 14 calowym to nie było to.

W 2001r. zamieniłem analogowy CANAL na CYFRE+ i tak do 2003r.

 

Od 2005 r. do 2008r. FTA, obecnie n-ka, ale złożyłem rezygnację, bo większość czasu i tak jest wyłączona, nie mam za bardzo czasu oglądać :(

Ostatnio kupiłem TNK i od czasu do czasu obserwuję co się dzieje na Eurobirdzie.

 

Podsumowując, strasznie zazdroszczę Wam wszystkim, którzy mieliście swoje zestawy do odbioru tv sat w czasach, gdy można było w analogu oglądać naprawdę rewelacyjne rzeczy (paczka SKY, TV1000 i inne skandynawskie rarytasy). Złote czasy tvsat minęły chyba wraz z analogiem, a już na pewno z pojawieniem się satelitarnego gruzu w postaci erotycznych prezentacji w Powerpoincie, czy muzycznego szajsu typu teledysk zajmujący 1/3 ekranu a pozostała część reklamy dzwonków polifonicznych i jakieś smsowe pozdrowienia. Trawestując Springsteena "3000 channels and nothing's on" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bliżej świata tak ten program zwrócił moją uwagę na tv-sat, ale tak pierwszy raz to widziałem przekaz satelitarny na targach w Poznaniu i kanał Music Box, coś niesamowitego w latach osiemdziesiątych chyba to był 1988, to był ten bakcyl który drążył mnie przez wiele lat. Może to śmieszne, ale pierwsze kanały odbierałem za pomocą zwykłej anteny pokojowej, bo kablówka była dla mnie niedostępna, ale tak siała w okolicy, że przy odpowiednim ustawieniu anteny obraz (MTV, RTL itd) był ok. Pierwszy zestaw satelitarny kupiłem w 1996 roku był to proteck z z siłownikiem i anteną 120 cm. Przez parę dobrych lat mi służył, ale dość szybko zdecydowałem się na cyfrę i pierwszy mediasat był u mnie w domu od 1998 roku, po starcie Wizji TV miałem ją około 1,5 roku, ale ciągle byłem wierny cyfrze, później polsat i ich samsung, a dalej własny tuner Ferguson, drugi ferguson, no i n-ka. Przez te lata zmieniłem chyba z 5-6 anten. Niestety to co pisali wcześniej koledzy, może to "zepsucie" wywołane ilością kanałów, ale pierwsze kanały jakie oglądałem MTV, czy RTL były zupełnie inne niż teraz i to o nich wspominam czasem dzieciakom, jako o telewizji mojej młodości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym chciał być weteranem podbojów satelitarnych, ale tak nie jest. Moja przygoda z telewizją satelitarną zaczęła się całkiem niedawno, bo pod koniec 2005 roku, oczywiście był to moment pojawienie się Cyfrowego Polsatu w domu. Po jakimś roku oglądania CP zacząłem się dobierać do Echostara 616 i odkrywania jego zakamarków, jak na przykład lista ogólna kanałów czy możliwość wyszukiwania innych kanałów. :shock: Później gdzieś się dowiedziałem, że można antenę rozbudować o dodatkowy konwerter skierowany na Astrę i w tym to momencie zarejestrowałem się na forum SatKuriera w celu zdobycia informacji jak CP rozbudować o kolejną antenę skierowaną na Astrę i aby nie ruszać anteny CP. Pod koniec 2008 roku pojawił się nieplatformowy tuner, TNK, Cyfra+, a na początku 2009 roku elegancki zestawik antena 90 cm plus zez HotBird-Astra. :wink: No, i tak do dziś krok po kroku pogłębiam swoją wiedzę na temat telewizji satelitarnej. :wink: Moje zainteresowanie nie maleje wręcz wzrasta, ale nie ma na to czasu. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Moja historia wygladała nastepujaco. Gdy miałem 1rok :) czyli w roku 1989r. mój ojciec zakupił w niemczech zestaw satelitarny a był nastpeujacy tuner Amstrad SRX 200 do tego antena z brązową czasza i granatowym konwenterem:)

I tak wiec od dziecka jestem zwiazany z TV satelitarną :) Gdy podrosłem pamietam rok (1993) antena była ustawiona na Astre 19,2. Pamietam kanały do dzisiaj MTV,VIVA,Cartton network , super RTL - spedzone dnie przed TV ;) domownicy natomiast najczesciej ogladali Eurosport, DSF,Discover Channel itp.

Gdy nastał rok 1995-6 ( jakoś w grudniu ) czasza anteny zmieniła kierunek na Hot Bird-a.I wtedy zaczeło sie ogladanie polskich kanałów typu Polonia, Polonia1 RTL7 Polsat2, Canal + (diabelski młyn o 7 rano, echh) później TV4, Animal Planet czasami z polskim lektorem itp. Pamietam znajomy mojego taty odsprzedał rotor do ant. aby nie wychodzac z pokoju na balkon (zwłaszcza w zime) mozan było sobie spokojnie obrucic antenke na inny kierunek. I wtedy zabawa zaczeła sie gdy podczas ustawiania anteny napotykałem rózne nie typowe kanały na 1 sat. już ni epamietam ile to stopni było, raptem były 3,4 kanały w taki sposób odbierałem pare sat.

W podny sposób wiele kolegów z mojego rocznika w tamtych latach takze posaidało TV sat. analogowa tez tymsie interesowali ile razy sie wychodziło na balko aby przestawić czasze na Astre i poogladać kreskówki ( ulubiony Cartoon Network po angielsku) To były złote czasy i co najwaznijesz TV była za free:)

Opisany powyżej zestaw posiadałem aż do 2005r. i nawet posiadam do dziś tuner Amstrad SRX 2000, jedynie antena pewnego zimowego dnia podczas silnych wiatrów została uszkodzona odbiła o lewacje muru i została odkształocna czasza ant. i tak powedrowała niestety na złom.

Nie dawno podłaczyłem aby powspominac stare dobre kanały z Asrty i qu mojemu zaskoczeniu wiele pozostało jeszcze do dziś:)

Do dziś interesuje sie technika satelitarna i mam sentyment do TV analogowej odbieranej poprzez przekaz satelitarny.

Obecnie mysle nad wyborem tunera TV cyfrowej.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygodę z TV-Sat (tym razem cyfrową) zacząłem w styczniu 2007 roku, jak mój brat i jego ojciec kupili CP.

Oto powody:

- nie miałem TVN-u

- słaby sygnał TV4

- częściowo słaby sygnał Polsatu

- po zakupie zostawiłem TVP3 [TVP Info] (oczywiście w naziemnym analogu, głównie stołeczną (odbieranego oczywiście z Przysuchy), a w programie drugim kielecki program (od 17:45 do 18:15), wtedy to odbierałem ze Św. Krzyża) :(

- chciałem zdobyć więcej programów (w tym Cartoon Network, Disney Channel, Discovery Channel, Eurosport, itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Mnie, zacząłem się interesowac techniką TVsat jakoś w 1988r! albo na początku 1989, już nie pamietam :/

Mój pierwszy zestaw to Amstrad SRD200 Fidelity i czasza (jeszcze niepodświetlana!!!) o rozmiarach chyba 70x70cm koloru żółtego z niebieskim napisem SanSat! Kierunek oczywiście Astra!! Później, na początku lat 90tych, kolejna seria Amstradów i Amstrongów (o ile ktoś pamięta). Były słynne SRX300, SRX320, SRX350, SRX501, 1001... Kilka PACE (MSS200,233;PSR800 itp.) oraz , chyba wtedy na szpan :lol2: pół przeźroczysta antena AMSTRADA! Ale to był szajs :shock: Cyfrówka zaczęła się jakoś rok przed Wizją TV (i wtedy, już zawodowo...) pierwsza autoryzacja instalatora była właśnie od WizjiTV lecz nie ukrywam, że wcześniej próbowałem z Canal+ S1, S2 i Multichoice... Dekoderków miałem chyba kilkadziesiąt z czego, 5-10 prywatnie. Gustuję w Humaxach i Fergusonie. Z tym zawsze miałem najmniej problemów, choc, muszę przyznac, że ostatnio do gustu przypadły mi jeszcze Linboxy, Nokie (kilka już spaliłem :-) Echostary.... Jeśli chodzi o anteny, mam ich chyba 4 i narazie wystarczy. 1 famavalek (przereklamowany!), Triax110 i Triax80 (bardzo dobre konstrukcje), mam jeszcze Elipsę TeleSystemu 55x70... W piwnicy pozostałości po przeszłości (czyli DIGITAL120 już pogięta, stary SatTrack i AP500 oraz kilka analogów)

Czego dzisiaj nie Cierpię w technice TVsat????? Instaltorów partaczy (choc im dziękuję za dodatkową robotę :-) oraz fajansu (dekoderów produkowanych na ilośc) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to pełna czasza! Wtedy, byłem jeszcze młody i nie wiedziałem o co z tym chodzi. Pół przeźroczysta czasza Amstrada, to było to samo co niedawno Nka dawała w promocjach (czyli ta dziurkowana elipsa) lecz Amstradowska, była pokryta jak by szkłem, i dopiero wtedy, dgy się przyjrzałeś bliżej, było widac dziurki w ofseccie. Z tego co wiemy, antena, czasz jest odpowiedzialna za odbicie sygnału tak, by ten trafił w promiennik LNB ( czyt. prosto do konwertera).

Zadam pytanie?

Jak ma się odbic sygnał, jeśli czasza to sitko???? Połowa sygnału przelatuje przez czaszę i nie trafia do konwertera, dlatego, te anteny są lipne!

Drugą ważną rzeczą (w antenach N) było to, że zimą te dziurki zbierały wodę i przerabiały na lody :-) więc, pogarszał się sygnał aż tak, że nBoxy w HD pracowac już nie dawały rady. Dlatego, antenki te z rynku szybko zniknęły...

 

Jeśli chodzi o AMstradowskie sitko, to nie powiem.... Sprawowała się bardzo dobrze, tylko wtedy, w tamtych czasach, był analog...

Przypuścmy że nadawany był jakiś program, na transponderze nr.1 (przykładowo) a jego freq była 10990,00MHz

Stacja ta była dostępna od 10970,00 do 11000,00MHz i można było oglądac Jej środkiem była właśnie freq 10990 więc, sam zobacz, jaki zapas...

Dzisiaj , w cyfrówce, wystarczy przestawic o 1MHz i już pakietu nie ma... Na jednej częstotliwości za czasów analoga była jedna stacja TV i kilka radiowych na tzw. podnośnych fonii; dzisiaj, na jednej częstotliwości potrafią upchac nawet 10 stacji TV! Dlatego, kiedyś, konwerter z 1,5 czy 1,8dB szumów własnych ze wzmocnieniem lekko ponad 20dB i anteną 70cm na Astrę spoko wystarczał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam pytanie?

Jak ma się odbic sygnał, jeśli czasza to sitko???? Połowa sygnału przelatuje przez czaszę i nie trafia do konwertera, dlatego, te anteny są lipne!

Sygnał to określona częstotliwość, "dziurki" są dostosowane do tej częstotliwości, w niczym nie przeszkadzają. Tak samo w antenach naziemnych, inne rozmiary elementów (dipol, direktory) do odpowiednich częstotliwości.

Testowałem antenę "sitko" od "n" oraz inną o identycznym rozmiarze ale pełną - siła sygnału identyczna. "Dziurki" nie mają wpływu na odbiór.

 

Drugą ważną rzeczą (w antenach N) było to, że zimą te dziurki zbierały wodę i przerabiały na lody :-) więc, pogarszał się sygnał aż tak, że nBoxy w HD pracowac już nie dawały rady. Dlatego, antenki te z rynku szybko zniknęły...

Nie potwierdzam tego zjawiska, podczas "zabaw" z taką anteną nie zaobserwowałem negatywnego wpływu wody czy śniegu. Jednak faktycznie anteny były badziewne, nędza materiał, szybko ulegał korozji.

 

Przypuścmy że nadawany był jakiś program, na transponderze nr.1 (przykładowo) a jego freq była 10990,00MHz

Stacja ta była dostępna od 10970,00 do 11000,00MHz i można było oglądac Jej środkiem była właśnie freq 10990 więc, sam zobacz, jaki zapas...

Dzisiaj , w cyfrówce, wystarczy przestawic o 1MHz i już pakietu nie ma...

Te zasady nadal obowiązują, nic się nie zmieniło, nie ma znaczenia czy transponder przekazuje sygnał cyfrowy czy analogowy. To o czym piszesz, może być spowodowane "kapryśnością" tunera.

 

To tyle off-topica z mojej strony. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm...

tutaj raczej się nie zgodzę, ponieważ różnice pomiędzy pełnym offsetem a elipsą Nki (sitkiem) były widoczne gołym okiem.

Testowana na wiele możliwych sposobów w moim zaciszu domowym, czyli, te same dekodery, te same konwertery i okablowanie...

Elipsa Nki o ile pamietam, była gorsza od elipsy TeleSystemu o conajmniej 10% w jakości

Potwierdziły to dekodery Hevet500, nBox, Ferguson100 oraz polsatowski EchostarDSB601; ustawiane 4 miernikami (zwykły satFinder za 10zł, DSM20, SF9000 i OptiLook)... Zawsze była gorsza o minimum 10% w jakosci dla tego samego TP i FREQ

Zamarzanie niestety miało wpływ!!! Byc może i kapryśnośc dekoderów, ale... test robiłem akurat zimą! Na czystej czaszy sygnał był na poziomie 70-75% a gdy, polewałem Ją wodą, i czekałem na zamarznięcie, sygnał spadał!!!!!! Nieznacznie, ale co warstwa wody to 3,4% mniej! Gdy była pokryta lodem i śniegiem (warstwa około3,4cm) sygnał był mniejszy o minimum 20%

Polewanie i sztuczne mrożenie pełnej elipsy nie miało wpływu na sygnał! Małe pogodowe wahania na poziomie 4-5%

 

Wiem jaka jest szerokośc fali sat, wiązki itp. Powiedz mi tylko jedno...

Za elipsą Nki, zainstalowałem oczywiście proporcjonalnie niżej za Nką pełny offset...

Dlaczego za Nką jest 30% jakości??????

Widocznie praktyka z teorią się mija, bo SITO nki przepuszczało tyle sygnału, by umieszona niżej zaraz za nią pełna elipsa mogła spokojnie na 30% jakości działac!!!

Gdy zrobiłem na odwrót, czyli SITO za pełnym ofssetem, .... sito już nie odbierało nic! więc jak widac, dzireczki puszczają sygnał!

Można to sprawdzic we własnym zakresie, bawiąc się antenami na dachu.... jak ktoś chce....

Taki sam test wykonali później w profanie, i wyszło to samo.... i wtedy właśnie, gdy profesionaliści z profana pokazali światu, że Nka sprzedaje badziew, masowo SIATKI trafiły na alledrogo a NKa wycofała anteny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przygoda zaczeła sie dokładnie 3.04 2000roku. po 14 Wtedy tata wrócił z miasta bo był po wypłate W ZG i kupił Wizją TV z Dekoderem Philips DSX 6010 byłem wtedy bardzo :jupi: i pierwszy raz wtedy zobaczyłem Cartoon Network Polska, TVN, A na Wizja Sport Jechał akurat "Chołek" i pierwszy miesiąc była Pełna Oferta Tzw:. Wizja Super potem po promocji wybralismy Wizja Filmy + Reality TV i tak do Fuzji potem jeszcze do Lutego 2006 mieliśmy Cyfra+ na dsx 6010

i w lutym 2006 moja mama wziela nowa umowe z Ts4p Mediasatem a tata zrezygnował bo nie chcieli tacie dać mediasata w zamian DSX 6010 i mama ma Cyfrę do dziś :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

InstalatorWawa

Anteny eliptyczne ze stali perforowanej robiła dla N-ki firma Triax.Problem w tych antenach polegał na nie odpowiednim dopasowaniu Konwertera do geometrii czaszy.Często w antenach eliptycznych były w komplecie lnb z feedami pod standardową antenę offsetową a jak dobrze wiemy ,że do anten eliptycznych stosuje się LNB z promiennikiem dedykowany do takiego typu anten czyli feedem eliptycznym .W praktyce feed taki ma przekrój trójkąta za zaokrąglonymi kątami.Ateny te nie nadają się za bardzo na zimowy klimat.Cała sprawa złego odbioru polegała właśnie na niedopasowanych konwerterach a nie na perforacji ,czy geometrii. Anglikom jakoś te anteny działają i nie narzekają .Anteny perforowane mają średnice oczek równą 1/10długości fali pasma KU czyli coś około 2mm i przez taką konstrukcje sygnał nie przelatuje na wylot.

 

A teraz na temat

Moja przygoda zaczęła się od 1990r i analogowego Echostara 1500 kupionego za dolce.Atena offsetowa epoksyd 70cm polaryzator magnetyczny i lnb echostar 1,2dB.Nieco później pojawiła się parabola Mabo 90cm z polarmontem i siłownikiem następnie offset 105x115 z PM które sprzedałem po kilku latach eksploatacji. Do dnia dzisiejszego pozostały moje rodzynki : czyli parabola Mesh 230cm amerykańskiej firmy KTI na pasmo C ,Parabola Mabo 150cm PM i parabola Svensat 150cm PM no i na koniec rosyjska parabola 120cm z zezem na Astre i Hotbirda.Tunerów i dekoderów miałem tyle ,że trudno by było wszystko ogarnąć i spisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRIAX??

A może byś dał jakieś konkretniejsze namiary (linki) to info w którym Triax podpisuje się pod tym, że wyprodukował to ..... coś

To czemu My, forumowicze, wiemy o tym co piszesz (dopasowanie LNB do elipsy) a spece z N tego nie wiedzieli...

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przygoda z TvSat zaczęła się stosunkowo późno bo w 1998r. Wtedy rodzice kupili pierwszy zestaw satelitarny Pace MSS30 i antena 85 cm ustawiona na HotBIrd. Pamiętam czasy Canal+ (Diabelski Młyn), RTL 7 (Dragon Ball), potem TVN, TV4, Polsat 2 - wtedy głównie oglądałem bajki :] Tuner analogowy mam sprawny do dziś, tylko czasza została wymiona z powodu rdzy na jakiś Comsat. Obecnie jeszcze czasami podłączam ten tuner, żeby sobie przypomnieć jak wyglądały dropy i pooglądać Vivę itp. ale wiadomo, że to już nie to samo :D Może kiedyś wrzucę zdjęcia, niech inni też sobie na nie popatrzą :)

 

Szkoda że te czasy , w którym nadawcom tak bardzo nie zależało na kasie, tylko na rozrywce odbiorcy już nie wrócą :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...(dopasowanie LNB do elipsy).....

?

Właściwie to ja bym napisał .....(dopasowanie promiennika LNB ......

Czasami poprawnie dorobiony (własnoręcznie) jeden pierścień przy LNB czyni cuda. :D

 

 

 

Przepraszam, że się wtrącę. Ale coś mi to przypomina. :mrgreen:

Antena perforowana Triax przeznaczona dla brytyjskiej freesat,

jak widać sprzedawana wraz z dedykowanym do niej konwerterem który jeśli dobrze widzę ma nawet regulację skew.

O to chyba w tej dyskusji chodziło ?

triax2.jpg

triax1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjaśniłeś dośc WIDOCZNIE :D:D:D

Sorki za małą, moją niewiedzę, ... faktycznie TRIAX...

tylko, co za trampek w Polsce sprzedawał go ze zwykłym LNB?

Uznali że będzie taniej?

 

Przytachałem z Alledrogo owego Triaxa za dyszkę :D Pobawię się raz jeszcze i zobaczymy, dokładniej , jak to działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wanderer

Dokładnie tak .Te antenki są bardzo popularne w UK i najczęściej są wyposażane w LNB Cambridge z odpowiednim feedem. Tak dla ciekawostki to firma Triax w latach 90 robiła dobre anteny paraboliczne.Ech to były czasy .Nie to co dzisiejsze ich marne offsety z cienkiej blachy i lustra o dużej powierzchni przykręcanej do dość wąskiego stelażu śrubkami M-5 :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

widze, ze temat zszedl na techniczne aspekty bardziej :) ale pociagne mimo to bardziej klasycznie: zaczelo sie wszystko od jakiejs blokowej kablowki i MTV EUROPE. rewelacja. pelno muzyki i wszystko po angielsku. SNAP, Elton John & RuPaul, Crystal Waters, 2 Unlimited, Meat Loaf, MAXX, MO-DO i eins zwei polizei :). lista EUROPEAN TOP 20 to bylo cos na co (mlody) czlowiek czekal caly tydzien :) w miedzyczasie kanal FILMNET. wydaje mi sie, ze byl obecny w moim domu duuzo duzo wczesniej niz w 1995 r., cos na lewo musialo byc kombinowane chyba - pozniej zniknal glos i kanal byl niemy :) takie byly poczatki europejskiej TV w moim zyciu.

 

nastepnie fascynacja analogowymi zestawami SAT, niemiecka telewizja i jej jakoscia. Viva niemiecka czynila cuda :) od TECHNOHEAD poprzez BLUMCHEN, SPACE FROG az do ALICE DEEJAY i DR. MOTTE i WESTBAM - to byla muza klubowa :) LOVE PARADE 1997 i 98 na zywo ogladalo sie z wypiekami na twarzy po podlaczeniu tunera pod zestaw hi-fi :) oprocz tego wieczorkiem rozowe pasma w VOX i RTL :) Viva ZWEI i pozniej Viva plus to tez kawal dobrego ogladania. bodajze na vivie plus byly super pasma z amerykanskim hip hopem, teledyski pierwsza klasa.

 

a teraz... minelo z 15 lat. czlowiek sie zrobil troche starszy, wzbogacil sie o pozycje 28.2, niby dobrze ale jednak brakuje tego czegos. jakosci i bogactwa. takich kanalow jak MTV EUROPE, VIVA i VIVA ZWEI/PLUS z tamtego okresu to juz chyba nie bedzie. teraz mozna czasem zauwazyc ciekawy powrot do rodzynkow DISCO z lat '90 na 28.2 (DANCE NATION i CLUBLAND) np. Reel 2 Real - i like to move it, Whigfield - Saturday night czy LIVIN JOY - Dreamer ale sa poprzeplatywane straszna sieczka technomaniakalna z dziwnym bitem :) no i ta jakosc ... zupelnie nie taka, z ktorej mozna by czerpac pelnym uchem w odsluchu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ale sa poprzeplatywane straszna sieczka technomaniakalna z dziwnym bitem :) no i ta jakosc ... zupelnie nie taka, z ktorej mozna by czerpac pelnym uchem w odsluchu :)

 

To co leci to mieszanka komercyjnego rapu, dance'u i popu, nie to co kiedyś, potwierdzam, z 5-10 lat temu VIVA to było coś. Teraz już tego nie ma tylko są jakieś 4 Fun TV, ESKA TV itd. i każda z nich emituje to samo - komercyjną papkę złożoną z 30 utworów puszczanych na okrągło w różnej kolejności po 10/15 razy dziennie.

 

Mój początek z TV Sat to był ok. 2002 r. kiedy mieliśmy zamontowaną antenę satelitarną i tuner analogowy, to było to :) Na HotBirdzie niekodowane TV4, TVN itd. a na Astrze m.in VIVA, VIVA+ i świetny Sunshine Live (który notabene nadal istnieje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...