Skocz do zawartości

Twój początek i zainteresowanie TV-SAT


RafiX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem zestaw w 1991r. Kosztował fortunę !!! Na Astrze było 16 programów w tym chyba 3 lub 4 kodowane. Telewizja Polska była szara i nudna z beznadziejnymi reklamami (dwójka śnieżyła) więc widząc zachodnie reklamy patrzyłem na nie jak na dzieło sztuki (teraz już nie) :lol2:

Było kilka programów ale bardzo dobrych. Teraz mamy kilkaset i "nie ma co oglądać" :lol2:

Kilka lat później oglądałem pierwszy przekaz Polsatu z Eutelsata 16E .................itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był chyba 1989 lub 1990 rok. Dzieci jeszcze były małe. Jeden z pierwszych talerzy we wsi ;).Oczywiście satelita Astra 19.2. Tuner PEACE SS6060, konwerter SHARP, czasza 80cm (nadal służy, chociaż uchwyt na konwerter ma na fi 20cm-nowy konw. ma fi 23cm)

Programy były przeważnie niemieckie. SAT1, KABEL1, PRO7, RTL chodziły na okrągło. Dzieciaki do szkoły jeszcze nie chodziły, a tam bajek co niemiara. Niemieckiego nauczyły się właśnie na tych bajkach. Do tej pory wspominają :lol: Potem oglądały też filmy i inne programy. W podstawówce miały rosyjski, a jak poszły do LO, to z niemieckiego i angielskiego(ale to już sprawa gier komputerowych) miały szóstki. Były właśnie dzięki satelicie osłuchane z niemieckim.

 

Nikt mi nie powie, że oglądanie "durnych bajek" i bawienie się "głupimi grami" ogłupia i nie przynosi żadnego pożytku.

Czasza nadal ustawiona na Astrę 19,2, ale konwerter twin monoblock (+HB) i dodatkowy zez na Astrę 23,5.

Dzieci satelita coraz mniej bawi, a mnie nadal. One wyrosły, ja nie :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jako małe dziecko oglądałem bajki na Pro7 w swojej kablówce. To był początek lat 90, miałem wtedy 6, 7 lat. Pamiętam sobotni Trick 7 na Pro 7, a najlepsze moje kreskówki to Ghost Busters i Wojownicze Żółwie Ninja. :smile:

 

Satelitą zacząłem się bawić dość późno, bo w 2001 roku, miałem wtedy 17 lat. Pierwszy mój tunerek - analogowy Huth 1000 - zdjęcia zrobiłem dzisiaj. :) Trzy lata później kupiłem cyfrowy Echostar DSB780 FTA, zainwestowałem w niego 440PLN, dzisiaj niestety już "umiera", tzn. choruje na Alzheimera. :|

 

0329121207.th.jpg 0329121322.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musiał Cię ten analog naprawdę zadowalać, że wytrzymałeś z nim do 2005 roku :D Ja wymiękłem pod koniec 1999 roku, a w zasadzie na początku 2000 roku gdy kupiłem sobie Cyfrowy Polsat 'bez abonamentu' ( :brawo: ). Od tamtej pory analog służył mi jedynie jako alternatywne źródło odbioru RTL7, a później TVN, gdy na satelicie były za duże dropy, a dekodery CP miały tak beznadziejne oprogramowanie, bez możliwości tworzenia list programowych (domyślna z 12. programami: TVP1, TVP2, WOT3, Polsat, Polsat 2, Nasza TV, Dla Ciebie, Formuła 1, Komedia, Polsat Smyk, Muzyczny relaks, Info Dokument) - w celu oglądania innych programów trzeba było wpisywać częstotliwości ręcznie, chociaż to zależało od wersji dekodera. Później oprogramowanie uaktualniono i można było już korzystać z opcji 'przeszukiwania' satelity, w tym łącznie z kanałami nadającymi na niskim SR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przygoda z telewizją satelitarną zaczęła się w 1992 roku (miałem 2 lata) i oglądałem zawsze Cartoon Network UK (oglądałem do końca niekodowanego przekazu, dzięki temu władam teraz biegle j. angielskim). Bardziej świadomy w świecie techniki satelitarnej byłem w wieku 5 lat gdy samodzielnie zacząłem szperać w ustawieniach tunera (to był Amstrad SRX 320), gdzieś w okolicach tego czasu bawiłem się w obracanie anteną (zawsze było ustawione na Astrę 19.2E, okazjonalnie na HotBirda 13E) i pewnego razu "złapałem" odkodowany Canal + Polska bodajże z pozycji 16E. Pamiętam jak dziś gdy w 1996 startował RTL7 (bardzo brakuje mi tej stacji to była namiastka zachodu w polskich mediach). Wkrótce w około 1999 wymieniliśmy tuner na Amstrada SRX 350 (obecnie ten tuner służy jak modulator) i założyliśmy "zeza" na 19.2E i 13E, akurat to był dzień gdy Polonia 1 wyłączyła analog. Później w 2000 kupiłem na ojca Polsat 2 Cyforwy (Sagem z internetem) w ofercie "bez abonamentu" i tak rozpoczęła się przygoda z DVB. Na początku było co oglądać, ale po kilku latach Polsat zaczął kodować kanały tak, że tylko FTA zostały, a po jakimś czasie zablokowali tuner. Gdy była pierwsza wymiana kart tuner się odblokował na nowym kartoniku i przez 6 miesięcy była pełna oferta. Później znów FTA a gdy wysłali najnowszą kartę to tuner nie chciał jej sparować. Teraz ten staruszek gdzieś się kurzy. Później bawiłem się rożnymi tunerami FTA, aż w końcu w 2007 roku kupiliśmy n'ke którą mamy do dziś i zmodernizowałem instalacje antenową do 16 letniej czaszy 120 cm dodałem konwerter twin na HB. W tym okresie również nabyłem okazyjnie dBoxa 2 Philipsa (wiadomo do jakiś celów, ale gdy jego przeznaczenie przestało działać to się go pozbyłem) oraz kartę DVB do PC . Pod koniec 2008 kupiłem TnK i Fergusona FK 6900CR, którego używam do dziś. Szkoda, że byłem niemowlakiem kiedy zaczęła się era TV-SAT w moim domu bo nie pamiętam niekodowanego Sky One, którego uważam za jedną z najlepszych stacji telewizyjnych w Europie. Ogólnie jestem zadowolony z oferty programowej jaką posiadam w domu, ale do pełni szczęścia brakuje mi TMF NL. Obecnie planuję dokupić konwerter i kolejnego DiseqC by odbierać pozycję 28.2E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przygoda zaczęła się w roku 2002 r. Wtedy to wujek przywiózł z Niemiec dekoder analogowy i antenę (sic!) 120 cm. :lol: Pamiętam jak oglądałem TV4,RTL,DSF, Polonię czy nawet Canal+. W roku 2007 wziąłem Cyfrowy Polsat (pakiet familijny) zaś w tym roku wymieniłem dekoder na Echostara 7100 HD(familijny + relax mix). Co do zainteresowania TV Sat to tak od roku mocno się interesuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analogowo od 1992r Astra. Nie było wóczas jeszcze żadnego polskiego programu. Następnie (dodatkowo) "zez" Eutelsat II F3 (na Polonię1 i Polsat). Od 1995 Eutelsat II F1 / HotBird.

Identyczny mój poczatek..!!!

Analogowy Eurosport.. i ScreenSport(Zastąpiony marnym DSF-em) na tym kanale NBA i NHL.. to było co św tamtych czasach.. Ni e było TVN-u Polsatu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przygoda z TV Sat rozpoczęła się dokładnie w (poprawka)2002 roku. Wtedy miałem kablówkę i "tylko" 39 kanałów, ponieważ tyle mieścił mój telwizor, który obecnie jest ozdobą mojego pokoju. Obecnie mam CP i na ponad 400 kanałów kilkanaście oglądam. Czasem też potrafię 30 minut gapić się w ekran testowy xP

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moja przygoda z sat to końcówka 1989roku.zakupiona antena 2,4metra Technisat+tuner Technisat ST6000+siłownik Super Jack24cale+3 wiadra potu wylanego na zamontowanie tego .przy montażu anteny na specjalnie przygotowanym do tego postumencie o wysokości prawie 4m,pomagał mi brat-poprostu antena była zbyt ciężka aby samemu ją tam wtargać.Zestaw jak na tamte czasy można było porównać do Mercedesa klasy "S".tunerek posiadał wbudowaną obrotnicę ,dzięki czemu już wtedy mogłem zamiatać po satelitarnym niebie.zestaw ten działa do dzisiaj-po pewnych modyfikacjach(oczywiście teraz jest podpięty cyfrak) i konserwacji anteny kilka razy w roku-czasza jest jak na swój wiek w idealnym stanie.I od pewnego momentu to moje hobby stało się sposobem na życie-do dziś robię to co lubię!!!Wam także-koledzy pasjonaci życzę takiego podejścia do sprawy.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A oto moja historia:

1995- Mój wujas kupił zestaw satelitarny z tunerem analogowym Morgans Arizona.To było dopiero wydarzenie! Analogowy Hot Bird za starych dobrych czasów.Onyx,Animal Planet,Eurosport,Polsat,Polonia 1,niekodowane okno Canal+...eech!!

A znajomy miał analogowego Pace z obrotnicą!! Satelita Astra a tam oczywiście niekodowane Cartoon Network/TMT i VIVA ZWEI :jupi:

1998-Drugi wujas wszedł w posiadanie zestawu Wizji TV z rocznym abonamentem za 699 zl. Discovery,HBO.....to było cuuuudoo!!!

2002-Kolega sprzedał mi Pioneera 1330 z nieaktywną kartą.Ale tuner był na chodzie i odbierał kanały FTA.Wreszcie miałem swój własny tuner !!! Po kilku tygodniach radochy,kanały FTA przestały mi już wystarczać.Bo zawsze marzył mi sie Canal+ :smile: I podpisałem umowę z Cyfrą,umieszczając w slocie nowiutką kartę.Full pakiet :jupi:

2003- Po roku z Cyfrą wypowiedziałem starą już umowę i podpisałem nową.Pioneer 1330 zaczoł mi się mocno wieszać.Więc wziełem w dzierżawę od Cyfry innego Pionka.Pioneera 1430 :D A tamten poszedł gdzieś na żyletki.Rozbudowuję też swój zestaw satelitarny dokładając zeza na Astrę

2004-Coroczna wymiana starego abonamentu Cyfry na nowy.Pioneer 1430 zamieniony na 1630.Myślę o zakupie Comsata Polonia ale ostatecznie się rozmyśliłem

2005-W moje ręcę wpada Ferguson AF 2018 SEC :brawo: Mój zestaw satelitarny został powiększony o 2 nowe konwentery na Astrę 2 i Siriusa :jupi:

maj 2006-Wielka przeprowadzka na drugi kraniec Polski.W plecaku Ferdek i Pionek ,pod pachą antena satelitarna.Wsiadam do pociągu....pozdrawiam tych co jechali ze mną wtedy w przedziale :o

czerwiec 2006 rozwiązuje umowę z Cyfrą oddaje Pionerra i czekam do października na N

13 październik 2006-Startuje N.W Media Markt mieli może ze 3 nboxy.Odchodzę z kwitkiem.Przechodzę z rozrzewnieniem obok boksu Cyfry

14 październik 2006-Drugie podejście.Jest jeszcze jeden nbox!! Tak stałem się abonentem N :jupi:

marzec 2007-Wielkie zakupy,wymieniam swoją wysłużoną antenę na nową,dokupuję do niej obrotnicę diseq.Do Fergusona AF 2018 i nboxa dołącza Golden Interstar GI 780 Xpeed :jupi:

grudzień 2007-To czego brakowało mi w N to ligi hiszpańskiej i angielskiej.Podpisuje znowu umowę z Cyfrą.Biorę teraz samą kartę.Mam teraz dwie platformy :jupi:

2008-Kupuję kartę MTV Unlimited i moduł NP 4 Conax a także z czystej ciekawości kartę TNK.Ferdek ostatecznie kończy swój żywot gdzieś u znajomych.Znalazłem na złomowisku tuner....Mediasat Pace v7.Po drobnych naprawach tuner ożył :jupi:

Do mojej flotylli dołącza też Samsung HD z Cyfrowego Polsatu w prepadzie

2009-marzy mi się Humax iCord

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Moje pierwsze spotkanie z telewizją satelitarną, było nietypowe. Na początku lat 90 wylałem wujkowi na [beep]nie drogi tuner jakąś wodę czy coś :-) Na szczęście wujek był "dobrze zarabiający" i wybaczył tą domową tragedię :-) Pod koniec lat 90 moi rodzice zrezygnowali z kablówki i zainstalowali satelitę, z możliwością odbioru Astry i HotBirda. Mieliśmy odbiornik firmy Comsat (działa do dziś) obecnie produkującej dekodery dla jakieś platformy cyfrowej chyba. Z kanałów analogowych pamiętam Polsat i pasmo filmów animowanych na Canal+. Wtedy też, pod nieobecność rodziców, natrafiłem na jakiś niemiecki kanał erotyczny :D pamiętam ten szok do dziś :-)

 

Kilka lat później jako [beep]iarz, sam wyszukiwałem programy satelitarne. Do dziś mam w oczach popołudnie w którym znalazłem kanał od zawsze "chciany" w naszym domu - lecz nieosiągalny TVN. Emitowali wtedy odcinek Esmeraldy i napis TEST, który widniał chyba w dolnym lewym rogu. Niby nic wielkiego, a ja to pamiętam :-)

 

Później korzystaliśmy z osiedlowej kablówki AZART, a tuner służył do odbioru niemieckich programów, lecz oglądaliśmy je rzadko. Po pewnym czasie wyłączyliśmy dekoder, ale instalacja pozostała. Reaktywacja nadeszła wraz z startem TNK. Kupiłem tuner i działa :-) Tak odrodziła się moja dawna pasja, bo jako starsze dziecko kupowałem tv-sat magazyn i go czytałem (większej połowy oczywiście nie rozumiejąc). Dzisiaj marzy mi się nowy tuner :-) Ten już mi nie wystarcza :-) I pomyśleć, że mam go od stycznia chyba :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem 6 lat jak ojciec przytargal analogowy dekoder i wieeelki talerz zawiesil na balkonie (pierwszy na osiedlu) i dzieki temu plynnie mowie po angielsku dzieki SKY1 i Cartoon Network (kiedys lecialy tam normalne rzeczy a nie mozgotrzepy jak teraz) w wieku 7-8lat zaczynalem ustawiac antene w zaleznosci od tego co lezalo... pozniej rodziciele byli z cyfra z 10 lat a teraz sam jestem abo cyfry i polsatu zeby miec kontakt z rodzima telewizja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moja historia zaczela sie w 2001 roku w momencie zakupienia Polsatu 2 Cyfrowego. Na poczatku bylem zadowolony bo mialem duzop programow,ale w miare jedzenia apetyt rosnie,po kilku tygodniach ogladania stwierdzilem ze mam malo programow i postanowilem dokupic drugi konwenter do zeza mialem sporo kanalow wiecej, W miedzyczasie zdazylem zajezdzic dwa sagemy CP i jednego thompona a jeden tomus stoi do dzisia.Od tamtej pory w moim domu zagoscila telwizja cyfrowa ktora jest do tej pory,tak sie to zaczelo w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

mnie zawsze kręciły tematy tv/sat. jak jeszcze nie miałem satelity tylko antenę siatkową to pamiętam, że jak była brzydka pogoda na dworze to grzebałem w telewizorze i wyszukiwałem kanałów i odbierały słabo pro7, zdf, i coś jeszcze, ale nie pamietam co. oczywiście podstawowy "pakiet" z siatkowej to były tvp 1, tvp 2, polsat, nasza tv ( teraz tv4), tvp 3 ( teraz tvp info) i do dzisiaj odbieram te kanały naziemnie. Później satelita analogowa i cyfrowa ( cyfrowy polsat). Tyle było kanałów, że nie wiedziałem co mam oglądać :). A teraz normalnie interesuje się tv/sat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim początkiem zainteresowania TV SAT było wku...nerwienie, że wszystko co ze sportem związane zaczęło być kodowane. Swego czasu, jak się nie miało dekodera to taki kibic w kapciach przed TV jak ja, mógł zapomnieć o takim słowie jak sport. Na szczęście udało mi się namówić rodziców i starsze rodzeństwo na CP, w którym swego czasu siano propagandę, że MŚ w piłce nożnej w 2002 roku będą dostępne tylko przez dekoder. (Suma sumarum CP mamy do dziś a ja nie żałuje tego, że namówiłem ich na tę platformę.) No i jak już kurier dostarczył nam dekoder to się zaczęło, szukanie i "kolekcjonowanie" nowych kanałów itd :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie było tak:

1998 - Pierwsza praca i dylemat co wybrać PC na raty czy Wizję. Padło na kompa i przez najbliższe lata siatkóweczka z trzema (!) programami dalej rządziła.

2002 - CYFRA+. W końcu cyfrówka i to od razu CYFRA+. Jacyś domokrążcy namówili rodziców na promocję full pakietową, także był wypas łącznie z paczką canal+. Po jakimś czasie promocja się skończyła :( pełen pakiet był na tamte czasy ciut za drogi i sielanka się skończyła. W końcu umowa wygasła i starsi nie przedłużali.

2004 - 2005 - POLSAT CYFROWY. Powrót do naziemnej był brutalny, a że człowiek szybko przyzwyczaja się do dobrego wziąłem Cyfrowy Polsat. Nie nastawiałem się na cuda, bo dobrze wiedziałem, że CP w tamtych czasach wyglądało bladziutko przy cyfrze. Ale w sumie źle nie było. Przede wszystkim była Liga Mistrzów i Bundesliga na Polsat Sport. Tylko irytował mnie brak TVP. Na kanałach, gdzie kiedyś leciały TVP1 i TVP2 była plansza z informacją o sporze i obietnicą szybkiego wznowienia nadawania. No i Eurosportu nie było i ogólnie skromniutko. Ale pakiet kosztował 19,90.

2006 - FTA. W 2005 wyjechałem za granicę na pół roku i postanowiłem pożegnać się z CP. Nie obyło się bez zgrzytów i płacenia kilku miesięcy za nieużywany dekoder. Po powrocie miałem dość platform i kupiłem sobie odbiornik FTA. Wtedy trochę bliżej poznałem temat tv sat.

2006 - 2009 - n. Po starcie nowej platformy długo się nie zastanawiałem i przy tv pojawił się n-box. Srebrny z trzema tylko pakietami, bo więcej nie było mi potrzeba. Z czasem jednak zauważyłem, że coraz mniej ogląda się tv. Jak już to głównie te podstawowe kanały, więc korzystając ze zmian w umowie przerzuciłem się na ekonomiczną TNK.

2009 - TNK + multipakiet C+. Aktualnie mam takie zestawienie i wydaje mi się to najlepszym rozwiązaniem w kategorii cena/jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój początek jest taki

1.1993-2003 Pierwszy odbiornik sat

2.2003 Tuner się zepsuł a więc przeszedłem na telewizje naziemną lecz parkowało mi TVN czy innych polskich telewizji a więc

3 2003-2005 Cyfra+ i najtańszy pakiet

4 2005-2007 Cyfra+ nieco droższy pakiet i HBO oraz CP i pakiet mini czy coś takiego

5 2007-2009 Cyfra+ full pakiet CP full pakiet i n full pakiet

2009- Potem doszła Telewizja na kartę do kuchni bo często tam przebywam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono forumowiczów "Sat kuriera".

Moja przygoda z tv sat zaczęła się już w czasach szkoły średniej, gdzie w studio TV mieliśmy zestaw do takowego odbioru. Był to rok 1993, wówczas społecznie zajmowałem się w szkole różnymi rzeczami (po lekcjach), między innymi i będąc w tym studio "lataniem" po satelitach - zestaw był obrotowy :jupi: .

Pierwszy zestaw kupiłem dopiero w 1999 roku, za nie najmniejsze pieniądze - 600 zł.

Składał się z czaszy "fi" 90 cm, 2 konwerterów sharp (HotBird + Astra) i odbiornika analogowego 2 wejściowego koscom.

Odbiornika koscom już nie mam, ale pozostałe elementy w dalszym ciągu pracują z Echostarem717 od "CP" w sposób niezawodny.

W międzyczasie ten sam zestaw pracował również z wizyjnym "philipsem" oraz Philipsem DSR1010 (FTA).

Są to częściowo moje spełnione wyobrażenia i w relacji ceny do jakości obecnie wystarczają.

Obecnie mój zestaw to czasza 80 cm z 3 konwerterami (13, 19 i 28 st) oraz mała 60 na Amosa1 ale tu jeszcze nie wybrałem docelowej pozycji, a przełącznik na 4 konwertery daje możliwość takiej instalacji to dlaczego tego nie wykorzystać. Wszystko podpięte pod samsunga DSB305G z CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...