Skocz do zawartości

Twój początek i zainteresowanie TV-SAT


RafiX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki był Twój początek przygody z telewizją satelitarną? Kiedy się zrodziło twoje zainteresowanie SAT? Może pamiętasz? To napisz!

 

Pamiętam jak zaczęły się moje zainteresowania telewizją satelitarną. A to wszystko przez mojego kolegę który mi pochwalił się kanałami jakie on odbierał. Było to w roku 1993 i na moim osiedlu nie wiele osób mogło sobie pozwolić na antenę satelitarną tym bardziej że w tamtych czasach to był rarytas. Wspólnie obejrzeliśmy film "Kochany urwis" na RTL7. Od tamtego czasu miałem marzenie aby posiadać własną antenę satelitarną. Taki był początek moich zainteresowań SAT.

 

 

A teraz mój początek oglądania telewizji satelitarnej: 8)

 

Bardzo długo marzyłem (chyba ze 4 lata) ale w końcu marzenie się spełniło. W moim bloku założono kablówkę (Vectrę). I już wtedy mogłem się cieszyć telewizją satelitarną. Było dość skromnie, oprócz TVP1, TVP2, Polsatu miałem TV Polonię, Animal Planet i Vivę Zwei. Były to testy - dlatego tak mało kanałów, ale co najważniejsze nie trzeba było dodatkowo płacić za nowe kanały. Kilka miesięcy później oferta się rozrosła do kilkunastu kanałów. Oprócz wspomnianych miałem dostęp do upragnionego RTL7, a także Polsat2, Polonia1, Canal+ (niekodowane okienka), Eurosport, Raiuno, CNBC, TVE. I to chyba wszystkie. I co najważniejsze wtedy dla mnie, przestałem marzyć o satelicie tym bardziej że wszystkie kanały były udostępniane za darmo. Taka sytuacja trwała około roku.

Później całe osiedle zostało podłączone do ogólnej sieci miejskiej Vectra Białystok i po miesiącu oglądania trzeba było zacząć opłacać abonament za 45 kanałów.

 

I tak mniej więcej zrodziło się moje zainteresowanie SAT i początki oglądania telewizji satelitarnej. Własny zestaw satelitarny zakupiłem w 2001 roku i od tamtego czasu systematycznie sobie go rozbudowuję o nowe elementy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

W sumie zaczalem sie interesowac tym tematem w 1994r. jednak nie posiadalem wtedy jeszcze zadnego tunera. W sumie nie byl mi on potrzebny gdyz na moim osiedlu powstala niezla kablowka (istnieje do dzis ale juz nie jest tak dobra).

 

Na dobre przygode z TV Sat zaczalem w 2000 roku kiedy to z mojej kablowki zniknal kanal VIVA w wersji niemieckiej. Kochalem wtedy ta telewizje i poniewaz nadawana byla tak jak i dzis z satelity Astra zdecydowalem sie na zakup WizjiTV. Pozniej po fuzji z C+ zrezygnowalem z tego typu ogladania TV Sat i przesiadlem sie:) na Fergusona AF2018. Pozniej byl kolejny Ferdek DF 9000. Aktualnie mam tylko Thompsona od C+, ale chce kupic Topfielda z HD model HSCI 7700. Choc powstrzymuje mnie od tego zamiaru fakt, ze w maju ma pojawic sie Humax HD z dyskiem. Hmmm i to na tyle na temat mojej przygody z TV Sat.

 

Dodam jeszcze ze wielka role w moich zainteresowaniach TV Sat i rozwojem ich odegralo pismo SatKurier :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zainteresowanie zaczelo sie od zestawy analogowego Neusat. Bylo to cos ok.1995/96 roku. Sprzet do dzisiejszego dnia jest na chodzie. Antena 90zm na samym poczatku sluzyla do odbioru z HotBirda. Potem zez na astre w celu ogladania Eurosportu i Sat1 (magazyn Ran). I tak ten sprzet starczyl mi do listopada 2004r kiedy zakupilem zestaw Cyfry+ z 12 miesiecznym abonamentem. Wyborem platformy stal sie kanal sportowy pokazujacy najlepszy sport (moze oprocz ..... NHL). Potem po roku rozwiazalem umowe i podpisalem nowa ze wzgledu na mniejsze koszta. 1 rok uzytkowania pakiet tematyczny + opcja Canal+ wczesniej pakiet ten nazywal sie srebrny. 2 rok to juz pakiet komfortowy + opcja Canal+. Teraz umowa konczy mi sie na koniec stycznia i chyba dalej pozostane przy tej platformie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematyką TV SAT zainteresowałem się gdzieś w 1999 roku. Wtedy tez wspólnie z rodzicami rozważaliśmy zakup C+ ostatecznie nie zrobiliśmy tego. W 2005 roku zakupiłem dekoder Cyfrowego Polsatu i samodzielnie bez żadnego przygotowania udało mi się go zamontować. Po kilku miesiącach dołożyłem konwerter na Astre.

 

W chwili obecnej zastanawiam się nad wymianą czaszy na większą. Myślałem tez aby dokupić n-ke ale po poczytaniu trochę opinii postanowiłem poczekać aż to wszystko być może się trochę bardziej rozkręci. Póki co zostaję przy CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj pierwszy kontakt z telewizja satelitarna to rok 1998 ,byl to grudzien .

Podpisalem umowe z Cyfra+, byl to jej poczatek,zaplacilem 99zl.Wtedy Cyfra+ miala ogromne problemy z wysylaniem rachunkow, otrzymalem go dopiero po pol roku, ale co ciekawe magazyn abonentow otrzymywalem normalnie.Wystawili mi rachunek za za cale pol roku ok 650zl, nie zaplacilem go bo byl wysoki i w konsekwecji zakodowali sygnal,ale nieoczekiwanie na poczatku 2000roku cyfra + podarowala cala to kwote i jeszcze otrzymalem pierwszy miesiac pakietu za 45zl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lat sobie przypominać nie bede ale dawno jest sat w domku

najpierw analog na zezie

później niezapomniana wizja wspaniała platforma szkoda , że nie ma

po wizji na przemian cyfra z polsatem albo czasem kilka miesiecy razem

 

teraz od dwóch miesiecy Nka na nboxie i jestem bardzo zadowolony a FTA uzupełniam sobie pakietem polsatu mini na 717

 

jeszcze pozostaje mi zrobić porządek z antenami , ale do wiosny wytrzyma

pozdrowienia

:roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos kolo 1998/99 roku. Ojciec wygral satelite. Odbiornik - oczywiscie - analogowy PACE ustawiony poczatkowo na Astre. Po kilku latach dokupiona polska obrotnica (do dzis sluzy). Wraz z obrotnica pojawila sie moja maxymalna zajawka. Nie majac do konca pojecia szukalem czy np. na 10 kanale jest cos na lewo albo na prawo od Astry. Pamietam ze udalo mi sie namierzyc jakies rozne stacje i skrupulatnie je zapisywalem z opisem Al-Jazzera 5 sekund w lewo od Hotbirda na kanale 47. Hehehehe, smiesznie to brzmi po latach :). Szkoda ze nie mam juz nigdzie tych notatek. To byly czasy. Potem tuner sie spalil :( i dopiero w tym roku zakupilem mojego Ferdka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaczelo sie to wszystko w 1993 roku jak z niemiec przywiazlem zestaw do odbioru tv satelitarnej. Jak tylko przyjechalem do domu nastepnego juz monter montowal mi talerz ;-) hehe (mialem wtedy 16lat). Uwielbialem ogladac SKY One (nie dlugo bo zakodowano we wrzesniu 1993). Zawsze pragnelem ogladac to co bylo zakodowane ... Pierwsza kodowana telewizja byl canal+ ogladalem go z Eutelsata 16E. Potem jak juz udalo mi sie Mame namowic na tuner do filmnetu i CMT i MTV to przerzucilismy sie na pakiet Multichoice i tak wisialem na astrze 19,2 przez 3 lata po pewnym czasie dokupilem sobie dekoder luxcryptu aby poogladac rtl4,rtl5,sbs6 i d2mac eurocrypt do viasatu (tv1000 itp) i veronica6. Pozniej kupilem sobie karte telewizyjna i zabawialem sie sky-em(VC1) , teleclubem(Syster) i premiere(Syster) ;) edukacyjnie ... w 1999 kupilem cyfre po 2 latach zrezygnowalem kupilem polsat z ktorego zrezygnowalem po 3 latach i kupilem sky digital ktory mam do dzisiaj ... ale z niego rezygnuje bo cos za duzo powtorek maja i za mniejsze pieniadze mozna cos ciekawszego w europie znalezc( myslalem o DIGITV lub DIGITALB)w grudniu 2006 wrocilem do cyfry "w promocji" ... i taka moja historia ;) ... tbc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem tuner analogowy bodajże w 1997 kiedy bylo duze zainteresowanie. Potem kodowali kolejne programy, ale ja wtedy przezywalem najtragiczniejszy okres w mym zyciu, nie mialem glowy do TV sat. Kiedy zonka urodzila mi pierwszego syna - w 2001 roku kupilem tuner cyfrowy, znow kodowali kanaly, a w czerwcu 2005 przesiadlem sie na CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..nie pamiętam kiedy to juz było bo wiadomo czas szybko leci, ale wiem ze na naszym osiedlu zakładali tv kablową naziemna i pomagałem przy instalacji przewodów i pierwsze programy, platformy niemieckiej i oczywiście programy polonia1 i program dla dorosłych Filmet i tak się potoczyły losy, pierwszy dekoder Wizji ,potem Polsatu , Cyfry i własny dekoder, troszkę działalności na stronach o tvsat i tak do własnej strony, gdzie bawimy się i tak czas biegnie i biegnie i zapominamy ile mamy juz lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyny jakie zadecydowały, ze rozpoczalęm przygodę z SAT:- poczatek przygody 23 grudzień 2006 ( prezent pod choinkę)

- odbiornik Echostar 717

- antena CORAB - typowy zastaw do CP

- 1satelita,

- Brak w miejscowości w której mieszkam kablówki- i długo takiej nie będzie,

- bardzo słaby odbiór stacji naziemnej (POLSAT i TVN),

- w miejscowości w której mieszkam na 65 domów 50 z "talerzami",

- w konću przybyło trochę czasu, żeby wieczorami oglądać nowe "lepsze????" programy,

- można posłuchać muzyki z dobrych radiowych stacji z zachodniej europy,

 

SAT FORUM wspaniali forumowicze, olbrzymia kopalnia wiedzy na tematy SAT,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim rozpocząlęm przygodę z TV SAT, wiele tematów na temat SAT przeczytałem w literaturze, przeglądałem jako gosć to forum. Na dzień dzisiejszy Echostar 717 mi wystarczy. Po wyższy stopień i lepszy sprzęt sięgne po wygaśnięciu umowy jaką zawarłem z CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie zaczęło się 31 grudnia od odbiornika z epoki analogu ,,megasat" Wtedy to można było sobie sporo pooglądać. Przed Bożym Narodzeniem w 2004 pojawił się Humax 5100. Spowodowane było to znikaniem kolejnych kanałów z analogu. Natomiast w 2006 podpisałem umowę na pakiet startowy i zakupiłem Thomsona z Cyfry+, nie było innej opcji ponieważ zaczęli kodować polskie kanały. Ze względu na wysokie ceny i mało kanałów które mnie interesują rozwiązałem umowe i przeszedłem na N-ke od 25 stycznia. Mam teraz dekoder bez dysku i planuję jego wymianę na ten z dyskiem od wakacji. W końcu trzeba inwestować w nowoczesne technologie. Pozdrawiam!!! :lol::P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pamietam, pierwszy tuner NAVEX /jakoś tak sie nazywał/ zakupiłem jakieś 12 lub 13 lat temu później doszedł analogowy canal + wymiana na medisata /było ich kilka/ obecnie ferguson no i teraz przymierzam sie do Humaxa ale to dopiero jak w pełni rozwine sie opcja HD na cyferce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie zainteresowania ale moja przygoda z tv satelitarna rozpoczely sie w lipcu 1993r. Wtedy to kupilem sobie pierwszy tuner Pace 220 (czy jakos tak juz nie pamietam dokladnie bo od kilku lat go nie posiadam) + antena 80 cm + obrotnica. Zestaw kosztowal chyba 840 zl i ustawial mi go juz sw. pamieci moj wujek. Wtedy co prawda byl tylko jeden kanal polski Polsat ale jaka to byla frajda ze chociaz jeden kanal po polsku na satce :D Trwalo to tak do pazdziernika 1998 roku wtedy to postanowilem odstawic sprzet analogowy i kupilem sobie Wizje TV :wink: No to juz byla zupelnie inna bajka - 16 kanalow na poczatek po polsku. Musze sie przyznac ze przez pierwsze 2 miesiace nie moglem oderwac sie od ekranu telewizora :P Rok pozniej jak zaczely pojawiac sie polskie stacje radiowe no to dopiero byla frajda dla mnie Wawa, Wama, Flash, RMF i Zet (chyba wiecej nie bylo - niestety). Po przejeciu Wizji TV przez Cyfre+ moj zapal do tv satelitarnej juz troche ostygl.

Ech......... fajnie powspominac :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pamiętam, jak byłem w 4 klasie podstawówki (coś z 8-10 lat temu), moja mama na święta kupiła Wizję TV (za moją namową). Pamiętam to stoisko w sklepie. Prezentacja Wizji na specjalnym telewizorze. Pan przyniósł pilota. Po kilku minutach pstrykania po kanałach zakochałem się :)

pamiętam, że jak znajomy zainstalował antenę pierwszym kanałem jaki się ukazał CN (chyba na kanale 3). Wtedy po raz drugi się zakochałem. Super krystaliczny obraz, "dziwny" pasek na dole ekranu z tym co teraz nadają. Tak prawdziwa miłość. No i od tej pory zacząłem kupować to i owo. Później od czasu do czasu SatKuriera, ale nie podobał mi się. Zazwyczaj wszystkie informacje, które były w TiO były powtarzane w SK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...