Skocz do zawartości

Twój początek i zainteresowanie TV-SAT


RafiX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje zainteresowanie telewizją satelitarną zaczeło się jak miałem chyba 6 lat. Strasznie mnie intrygowała antena satelitarna na balkonie sąsiada a ja miałem kablówke i tez chciałem mieć swoją antene i odbierac kanały z satelity...

Pierwszy raz doczynienia miałem z tunerem analogowym Comsata z zezem na HB i Astre w 2003 roku po przeprowadzce. Miałem wtedy 3 polskie kanały TVN, TV4, TV Polonia. Potem nie miałem nic bo konwentery się popsuły (czywiscie przeze mnie :D )Nastepnie miałem Cyfrowy Polsat, a teraz mam cyfrową kablówke i kanały FTA...

Bardzo mnie interesuje wszystko to co zwązane z telewizją satelitarną i z tym wiąże swoja przyszłość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje zainteresowanie zaczęło się gdzieś w 1998r od tego jak sąsiad przywiózł z Niemiec sobie tuner GALAXIS Terminator III VA (a u mnie była tylko naziemna TV oglądałem wtedy tylko Canal+ jak był niekodowany) od tamtej pory chodziłem do kolegi gdzie oglądaliśmy Dragon Ball na RTL7 i tak się zaraziłem Sąsiad pojechał po raz drugi do Niemiec i przywiózł mi taki sam tuner akurat były to święta Bożego Narodzenia więc miałem prezent na mikołaja :D(jak będę miał okazję to zamieszczę kilka fotek tego tunera bo może nie kojarzycie co to za tuner a poza tym nadal go posiadam :wink: ) i tak aż do 2000 r. kiedy to zagościła u mnie WIZJA TV miałem ją aż prawie do Fuzji z C+ gdzieś do początku stycznia 2002r. potem zrezygnowałem na rzecz CP :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś będzie zainteresowany, to udostępnię dalszą historię mojej wymyślonej pozycji satelitarnej. ;)
No to kontynuujmy ;)

 

Oferta analogowa mojego własnego satelity, oferta, która została już lekko uszczuplona. Pamiętam też, że zaraz zacząłem się bawić w wymyślaniu pierwszych pakietów cyfrowych, niestety te notatki się nie zachowały...

skanuj0003ge6.th.jpg

 

Już niewiele kanałów analogowych:

skanuj0004yp6.th.jpg

 

 

No i moja wymyślona oferta cyfrowa (najwcześniejsze jakie mam :/ ), która jak widać była już dobrze rozbudowana. pamiętam, że pierwszymi kanałami jakie pojawiły się w mojej wymyślonej cyfrowej ofercie był arabski kanał MBC nadawany w scpc i multipleks składający się z kanałów muzycznych The Box, 123Sat i RTL Hit Channel. Wszystko było niekodowane.

skanuj0001mx8.th.jpg

 

Tak szczerze to bawiłem się tym chyba do 2003 roku :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

1998 rok, pierwszy tuner analogowy:-) a zacząłem sie interesować bo na początku nie mogłem zrozumieć dlaczego kanałów ubywa:-P i tak do dzisiaj interesuje sie tylko zjawiskiem "znikania transmisji analogowych na świecie'"-) ale już niedługo zniknie ostatni kanał analogowy i bedzie trzeba sie przestawić na coś innego:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

"Uniden UST-7007" i 1997 rok to początek mojej przygody z tv sat. później nie miałem nic bardzo długo, aż kupiłem sobie fergusona d-5001, a w zeszlym roku CP i samsunga w międzyczasie miałem również przez 3 lata Cyfrę+ ...

tak w telegraficznym skrócie wygląda moja przygoda z tv sat ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja zacząłem zainteresowanie tv sat w 1996r. Otóż miałem wtedy analogową antene i odbierałem takie kanały jak np. (wszystkich nie pamiętam) :

 

1.Canal+ Polska

 

2.Canal+ france

 

3.TVP 1 2 i 3 i polonie

 

4. Eurosport

 

5.Rtl 7

 

6.Mtv

 

7.Viva

 

8. Pro7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast zacząłem moją przygodę z TV w 1992r było to bardzo przypadkowe , mając praktykę zawodową dostałem ofertę przejscia do pierwszej w naszym regionie TV Kablowej, tak też zrobiłem a szkołe skończyłem jako budowalniec. Zabawę z Kablówką skończyłem dopiero w tamtym roku, a od 8 lat , instalacje, CP, anteny itp...

 

Pierwszy tuner satelitarny 1994r. czasza dopiero w zeszłym roku wymieniona , był to jak się nie myle AMSTARD z 16 kanałami reszte trzeba było sobie przestarjać, (bardzo ciekawe wspomnienia).Potem pamiętam PACE,zamawialiśmy kilka sztuk z kumplami żeby było taniej, był to chyba jeden z lepszych tunerów na rynku, i goscił u mnie bardzo długo, zresztą bezawaryjnie jescze gdzieś leży i jak się niemylę działa !!!

 

Czasem sobię myślę że jestem w tej branży od tak dawna, a i tak ciągle w tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Moje zainteresowanie rozpoczęło się w 2007 roku jak postanowiliśmy zainstalować Cyfrowy Polsat z pakietem MINI, gdyż w miejscu gdzie mieszkam nie da się ustawić poprawnie anteny analogowej. Apetyt rośnie w miarę jedzenia i w 2008 roku postanowiłem wymienić Cyfrowy Polsat na CYFRĘ+ z pakietem Komfortowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zainteresowanie telewizją satelitarną zaczęło się bodajże w 1994 roku kiedy za dobre oceny mama podłączyła nam małomiasteczkową kablówkę. Fajnie było bo można było popatrzeć na Drużynę A na Polonii 1 :) To były czasy. Potem w miarę jak leciały lata zmienialiśmy operatorów kablowych - czasem sami a czasem nie bo to były czasy kiedy kilka sieci prężnie się rozwijało i podkupowało te mniejsze... W 2000 roku jak się z rodzinnego domu wyprowadziłem - mieszkałem w różnych wynajmowanych mieszkaniach gdzie czasem była kablówka a czasem telewizja naziemna. Zresztą wtedy tyle pracowałem, że prawie nie miałem czasu na oglądanie TV. Od dwóch lat korzystam (a właściwie niedawno przestałem korzystać) z oferty cyfrowej vectry. Jako, że za niedługo przeprowadzam się wreszcie do własnego gniazdka, zmieniłem w grudniu 2008 vectrę na cyfrę + (bo promocja świąteczna była jak dla mnie rewelacyjna). I od tego czasu zająłem się tematyką satelitarną na poważnie. Zaczęło się od tego, że w okresie jak brałem C+ był taki popyt, że dłuuuugo trzeba było czekać na instalatora. Zacząłem czytać forum sat kuriera i jako, że uwielbiam prace manualne sam zamontowałem antenę i całą instalacyjkę w domu. Teraz po 3ch miesiącach uczenia się o technikach satelitarnych stało się tak, że w mojej branży powiało niestety kryzysem. Raz dwa się przebranżowiłem i teraz montuję ludziom instalacje w domach. Najfajniejsze jest to, że tematyka mnie bardzo kręci. Po prawie 8 latach w jednej - mojej dotychczasowej branży - mam już jej po prostu dosyć. Tematyka satelitarna wniosła do mojego życia powiew świeżości :)

 

Edit: prywatnie rozszerzyłem jeszcze pakiet o polsat cyfrowy - bo zachciało mi się żółtego słoneczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...