Skocz do zawartości

Twój początek i zainteresowanie TV-SAT


RafiX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moj poczatek Sat to rok 95 lub 96,pewnego wieczoru lezac w lozku z zona, wpada dwoch kumpli przynoszac Philipsa 6020 i karte do uwczesnej Wizji TV i za kilka min ogladalismy juz HBO (co to wtedy bylo masakra) i Wizje Sport !! Za niedlugo gralismy na Webley z Anglia w el i doslownie dom nie pomiescil wszystkich kumpli(Dwojka transmisowala z poslizgiem) Ach co to byly za czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat w dobrej jakości,Canal + nie kodowany szkoda tylko że po jakimś czasie wszystko zaczeli kodować.

Rzeczywiście, godzinę rano i bodajże dwie godziny popołudniu - tez mi niekodowany. W dodatku emitowali jedno i to samo - "Diableski młyn", "Nie przegap" i pojedyncze seriale typu "Przyjaciele" - ale to i tak chyba do pewnego momentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok 1994 jak tatuś kupił Tunerek (Amstrad srx340), antene sat i pozycjoner (SABA SP95000) z siłownikiem :] miałem zaledwie 5latek a pamiętam to jakby było wczoraj. Z analogu pamiętam RTL7 i seriale "Czy boisz się ciemności" i "Dziewczyna z komputera" to były hity jak dla mnie. :lol2: A później to już poszło samo Wizja TV, Cyfra Plus, Cyfrowy Polsat, Orange, Nka. Aktualnie Cyfrowy Polsat, podoba mi się to że mogę wyszukiwać kanały i szperać po orbicie z ich dekodera :] Oprócz dekodera CP w użytkowaniu mam jeszcze Dreambox'a PVR HD to jest dopiero maszyna do oglądania TV SAT :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie też zakupili Amstrad-a z tym ze SRX 2000 I duzo wczesniej w niemczech. Był rok 1989. mało kto posiadał antene satelitarna w bloku. Do roku 1994 była ustawiona na Astre, później od znjomych dowiedzielismy sie o polskich kanałach z Hot Bird-a zaczeło sie od polonii, polsat, polsat2 az wkoncu najlepszy kanał RTL7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

początki z telewizją zaczeły się w 2003 wtedy kupiłem sobie lokalną kablówkę było mało programów po pakiet postawowy tvp 1 tvp 2 tvp 3 polsat tvn polonia1 tvn siedem tv polonia mango

tele 5 i tvp polonia + polsat 2 i rtl

P.S sory ale zapomniałem więc usuwam vive i miałem jeszcze polsata 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój początek z telewizją satelitarną to rok 1998 wtedy to zakupiłem pierwszy zestaw antena z podwójnym konwerterem na Hot-Birda i Astrę oraz dekoder Koscom KSR-3020.Ilość kanałów zrobiła na mnie duże wrażenie po przejściu z analogu.Następnym zestawem,który nabyłem był zestaw Wizji TV na początku 1999 roku i tuner Philips 3010,wtedy pierwszy raz oglądałem HBO co w tych czasach było naprawdę czymś niesamowitym.Później była fuzja z Cyfrą+ i po jakimś czasie przeszedłem na swój sprzęt.Kolejnym dekoderem który kupiłem był Ferguson AF 7018,później Ferguson FX 7600.Do tego ostatniego tunera zamontowałem zestaw satelitarny z obrotnicą.Teraz mam Globo TS 9600 i Opticum T90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Gość filolog

Ja kupiłem tv-sat w 1993r. Był to tuner Amstrad SRX-350 i antena od Edexu offset ma coś koło 120cm. Jest aluminiowa. Dobrze mi służy do dzisiaj. Potem kupiłem w Edexie dekoder videocryptu z kartą zielonką i oglądałem adult i euroticę. Młody człowiek był :D

Przeszedłem przez wszystkie płatne telewizje.Miałem canal+ analogowy z fajnym kluczykiem, miałem od samego początku-startu Wizję tv. Monter musiał mi montować cały zestaw i antenkę Philipsa oraz pisać z tego protokół.Inaczej się nie dało.

 

To były super czasy, szkoda że nie mogę się tam wrócić.

Czasopismo Infosat się kupowało i czytało wielokrotnie..... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapomniałem to było inaczej 1998 kupno odbiornika nie pamiętam jakiego były programy tvp1,2 polsat ,canal+ polska, tvn , TMT , RTL 7, RTL, n-tv , Sat.1. Wiem że wtedy była kablówka która działała w latach coś 1995-1999. W 2000 Kupno Cyfrowego Polsatu i Wizja tv 2002 Cyfra+ teraz 2005 Montowali w bloku kablówkę (Ten co miał satelitę nie musiał ) Ale babcia się skusiła i miała tvp 1,2,3,polonia , Polsat , TV4 , tvn , tvn siedem , Polsat 2 , Polsat sport , Tv puls i Canal+ Teraz ma dvb-t. Mój brat ma Cyfrowy Polsat pakiet mini .

Edit: kablówka nie istnieje Od 2009. Z cyfrą Zerwałem kiedy odsunęła od oferty to samo co chodziło koledze o 13th Street Universe czy jakoś tak się pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przygoda z TV-SAT zaczęła się, gdy moi rodzice kupili antenę satelitarną. Było to bodajże w 1992 roku. Tuner to był (pamiętam to jeszcze dobrze ;)) Maxar MSR-120. Jakiś mało popularny. Miał pamięć tylko 32 kanały. Na początku odbieraliśmy tylko Astrę. Pamiętam, jak wiele kanałów było kodowanych i że do ich odbioru potrzebny był dodatkowo dekoder. Wówczas marzyłem o takim dekoderze, żeby oglądać też kanały kodowane. ;) Moi rodzice wówczas myśleli o kupnie dekodera na kanał FilmNet (ten skandynawski), jednak wtedy wiadomo było, że odbiór byłby bez dźwięku (kanał ten, chyba jako jedyny wówczas miał kodowany też dźwięk, nie licząc kanałów nadawanych w D2-MAC), a "pirackie" dekodery, jakie wówczas były w Polsce dostępne, dekodowały tylko obraz. Takiego dekodera jednak nigdy się nie doczekałem. :( Niedługo potem skandynawski FilmNet przeszedł na D2-MAC, więc taki dekoder wtedy i tak trafiłby już do kosza... W późniejszym czasie w naszym bloku założyli kablówkę, więc moi rodzice też dodatkowo ją wzięli, a mi wówczas zamarzyła się obrotnica. :) Po moich długich prośbach, rodzice dokupili do naszej "satki" obrotnicę. :) Pamiętam, jak "jeździłem" wtedy anteną pomiędzy Astrą, a sąsiednimi Eutelsatami. W międzyczasie na orbitę trafił pierwszy "Hot Bird". :) W późniejszym czasie zmieniliśmy mieszkanie na większe przeprowadzając się do sąsiedniego bloku. A że tam była też już kablówka to anteny satelitarnej już nie zakładaliśmy. W sumie ta antena już nigdy nie doczekała się ponownego montażu. :? Potem pojawił się w Polsce CANAL+ analogowy. Na początku z satelity, potem z nadajników naziemnych, a później operator naszej kablówki umieścił też ten kanał właśnie na tej kablówce jako oryginalny, kodowany przekaz. Wówczas mój tato wykupił abonament na ten CANAL+ i mieliśmy taki dekoderek z fajnym, plastikowym "kluczykiem" będącym de facto kartą kodową. :) Jakieś 3-4 lata później dekoderek ten mój tato wymienił na CYFRĘ+ i tym samym zamontowana u nas została nowa antena satelitarna, która wisi teraz też na ścianie naszego własnego domu. :) A obok niej też obecna moja. :) I obecnie mam już też "na siebie" to, co w podpisie. :) Moi rodzice w salonie na dole też mają teraz Cyfrowy Polsat. Z CYFRY+ zrezygnowali kilka lat temu i wzięli n'kę. Jednak po ostatniej fuzji n'ki z CYFRĄ+ i tych wszystkich zawirowaniach z tym związanych (mój tato otrzymał w kwietniu br. z n'ki słynne pisemko z "propozycją nie do odrzucenia" ;)), więc wypowiedział umowę z n'ką (nc+) i wziął właśnie, podobnie jak ja, Cyfrowy Polsat. Przedtem też miałem CYFRĘ+, ale też w kwietniu br. wypowiedziałem umowę z powodu usunięcia z jej oferty kanału 13th Street Universal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zainteresowanie Satką rozbudził kumpel ze szkoły średniej, który miał talerz 150. :brawo: Jak pierwszy raz zobaczyłem to cudo to oniemiałem. :woot: Potem poszło standardowo Pace MS 200, potem kanały D2 Mac, :| Humax F1 a teraz rodzimi nadawcy. Najmilszym wspomnieniem natomiast były pierwsze obroty satelitą :jupi: Pamiętam ten wspaniały dzwięk warczenia obrotnicy przez dziesięć minut :wink: żeby trafić na jakiś kanał z Azerbejdżanu, który oglądało się przez 2 minuty :> a potem dalej rejs przez kolejne pozycje orbtalne :roll::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja rozpocząłem zabawę z tv-sat w 1999r. z analogowym dwuwejściowym tunerem Comsat Mini, gdzie bez użycia DiseqC-a mogłem oglądać Hotbird i Astrę. Wcześniej miałem kablówkę Tv Dami -bodajże od 1993r. i w moim mieście jako pierwszym w Polsce (równocześnie z Radomiem) rozpoczęło nadawanie HBO Polska (wtedy to było HBO - a nie to co teraz).

Wracając do TV-sat: założoną mam aluminiową 90tkę offsetową, która służy mi do dziś. Jak ją ustawiłem na Hotbirda z czasów analogu, to praktycznie wcale nie musiałem korygować jej ustawień po przejściu na odbiór cyfrowy, w tym dla wymagających kanałów HD (patrz obecna paczka kanałów TVN HD z 11508). Pamiętam czasy jak koledzy z osiedla przychodzili do mnie "słuchać" kanałów muzycznych z paczki MTV z Astry. Z czasów analogu "dziwne" było kodowanie tych kanałów - kodowano obraz, natomiast dźwięk-muzyka leciała niekodowana.

Obecnie do mojej 90tki - dołożone mam zezy na 4,8E ; 23,5E oraz standardowo 13E (na Twinie Opticum 0,1dB) centralnie, zaś 19,2E (też na Twinie Opticum 0,1dB) na zezie. Korzystam teraz z tunera Opticumx403p HD w raz z modułem TNK HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega zaczął tak przygodę z tv

1996 Montowanie kablówki w bloku kolegi TVP1 ,TVP2 ,Polsat ,TV Polonia , TV Wisła (Malo)

1997 kupno Ferdka do odbioru RTL 7 , Canal+ , Polonia 1 (Najpierw na HB Potem na HB+Astra)

1999 Kolega dostał na wigilie CP dla siebie i Wizja TV Dla rodziców

2002 Sagem padł i wymiana na Samsunga i Nowa umowa z cyfrą

2004 Tuner Analogowy spalił się

2005 Kupno Cyfrowego Ferdka (Astra-HB)

2009 Telewizja na kartę do babci

2013 Babcia kolegi wymieniła się na Cyfrę na kartę A rodzice kolegi na CP

2014 :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Moja przygoda z TV-SAT zaczęła się, gdy moi rodzice kupili antenę satelitarną. Było to bodajże w 1992 roku. Tuner to był (pamiętam to jeszcze dobrze ;)) Maxar MSR-120. Jakiś mało popularny. Miał pamięć tylko 32 kanały. Na początku odbieraliśmy tylko Astrę. Pamiętam, jak wiele kanałów było kodowanych i że do ich odbioru potrzebny był dodatkowo dekoder. Wówczas marzyłem o takim dekoderze, żeby oglądać też kanały kodowane. ;) Moi rodzice wówczas myśleli o kupnie dekodera na kanał FilmNet (ten skandynawski), jednak wtedy wiadomo było, że odbiór byłby bez dźwięku (kanał ten, chyba jako jedyny wówczas miał kodowany też dźwięk, nie licząc kanałów nadawanych w D2-MAC), a "pirackie" dekodery, jakie wówczas były w Polsce dostępne, dekodowały tylko obraz. Takiego dekodera jednak nigdy się nie doczekałem. :( Niedługo potem skandynawski FilmNet przeszedł na D2-MAC, więc taki dekoder wtedy i tak trafiłby już do kosza... W późniejszym czasie w naszym bloku założyli kablówkę, więc moi rodzice też dodatkowo ją wzięli, a mi wówczas zamarzyła się obrotnica. :) Po moich długich prośbach, rodzice dokupili do naszej "satki" obrotnicę. :) Pamiętam, jak "jeździłem" wtedy anteną pomiędzy Astrą, a sąsiednimi Eutelsatami. W międzyczasie na orbitę trafił pierwszy "Hot Bird". :) W późniejszym czasie zmieniliśmy mieszkanie na większe przeprowadzając się do sąsiedniego bloku. A że tam była też już kablówka to anteny satelitarnej już nie zakładaliśmy. W sumie ta antena już nigdy nie doczekała się ponownego montażu. :? Potem pojawił się w Polsce CANAL+ analogowy. Na początku z satelity, potem z nadajników naziemnych, a później operator naszej kablówki umieścił też ten kanał właśnie na tej kablówce jako oryginalny, kodowany przekaz. Wówczas mój tato wykupił abonament na ten CANAL+ i mieliśmy taki dekoderek z fajnym, plastikowym "kluczykiem" będącym de facto kartą kodową. :) Jakieś 3-4 lata później dekoderek ten mój tato wymienił na CYFRĘ+ i tym samym zamontowana u nas została nowa antena satelitarna, która wisi teraz też na ścianie naszego własnego domu. :) A obok niej też obecna moja. :) I obecnie mam już też "na siebie" to, co w podpisie. :) Moi rodzice w salonie na dole też mają teraz Cyfrowy Polsat. Z CYFRY+ zrezygnowali kilka lat temu i wzięli n'kę. Jednak po ostatniej fuzji n'ki z CYFRĄ+ i tych wszystkich zawirowaniach z tym związanych (mój tato otrzymał w kwietniu br. z n'ki słynne pisemko z "propozycją nie do odrzucenia" ;)), więc wypowiedział umowę z n'ką (nc+) i wziął właśnie, podobnie jak ja, Cyfrowy Polsat. Przedtem też miałem CYFRĘ+, ale też w kwietniu br. wypowiedziałem umowę z powodu usunięcia z jej oferty kanału 13th Street Universal.
Odnośnie decodera na FilmNet to wówczas był dec na trzy kanały FilmNet,Teleklub i holenderskie RTL 4.Pierwszy odpadł FilmNet potem Teleklub ale długo działał na RTL gdzie doszedł jeszcze RTL 5.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...