Skocz do zawartości

Power TV


RETROJAM500
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakość przekazu satelitarnego Power TV parę dni temu uległa poprawie. Włączcie i zobaczcie sami, że obraz mamy już lepszy, niż ITV czy nawet płatny kanał AXN White.

 

Duża poprawa jakości od dzisiaj ma miejsce w sieciach kablowych. Pojawił się nowy dosył Power TV HD (MPEG4) i operatorzy w piątek lub poniedziałek się na niego przełączą. W przyszłym tygodniu w sieciach światłowodowych pojawi się też dużo wyższej jakości wersja SD Power TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ITV ma średnio 1,5 Mbit w MPEG2. A Power TV nadaje na satelicie w MPEG4, który jest prawie 2x bardziej wydajny od przestarzałego kodeka MPEG2. Mamy też dużo lepszy dźwięk, niż ITV. A naszym bezpośrednim benchmarkeim jest właśnie ITV. Fajnie, że porównujecie nas także do innych kanałów.

 

Wiele też zależy od ilości dynamicznych scen w teledyskach i ich pochodzenia. Nowości disco polo są w full HD. Starocie z lat 80-tych rzadko kiedy przychodzą w pełnym SD i mimo masteringu do HD, efekt końcowy nie zawsze jest w pełni zadowalający. I tutaj dyrektor muzyczny zawsze ma problem: grać ten wielki przebój czy nie?

 

Czekamy na start reklam w Power TV, bo dzięki nim podniesiemy jeszcze jakość przekazu satelitarnego. Wtedy przychody reklamowe nam pozwolą rozwijać kanał zgodnie z marzeniami ;) Teraz inwestujemy ostrożnie i zgodnie ze strategią.

 

Priorytetem jest dla nas budowa dystrybucji w sieciach kablowych (aktualnie 107 sieci już podpisało z nami umowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ITV ma średnio 1,5 Mbit w MPEG2. A Power TV nadaje na satelicie w MPEG4, który jest prawie 2x bardziej wydajny od przestarzałego kodeka MPEG2. Mamy też dużo lepszy dźwięk, niż ITV. A naszym bezpośrednim benchmarkeim jest właśnie ITV. ....

 

Tyle że w ITV jedynymi zmieniającymi się elementami na ekranie są usta prowadzącego ;)Se rzęście wzięli niezły wzór do naśladowania.:D Mnie zawsze uczono że trzeba równać do najlepszych a nie do najgorszych ;) ale ja stary jestem a teraz widać telewizja nadaje pod "smartfona" a nie pod telewizor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniknęliście podobno z listy w Orange TV

 

Kanał Power TV cały czas jest dostępny na białych dekoderach Orange TV, niezmiennie na pozycji 325. Awaria dotyczy tylko czarnych dekoderów Sagemcom i już zainterweniowaliśmy w tej sprawie do Orange.

 

Odnośnie sieci Multimedia - prowadzimy rozmowy, ale idą bardzo powoli. Tak, musicie prosić biuro obsługi klienta o włączenie Power TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniknęliście podobno z listy w Orange TV

 

Kanał Power TV cały czas jest dostępny na białych dekoderach Orange TV, niezmiennie na pozycji 325. Awaria dotyczy tylko czarnych dekoderów Sagemcom i już zainterweniowaliśmy w tej sprawie do Orange.

 

Odnośnie sieci Multimedia - prowadzimy rozmowy, ale idą bardzo powoli. Tak, musicie prosić biuro obsługi klienta o włączenie Power TV.

 

Tylko, że jak czytamy na portalu S.TV:

Jak poinformowało nas Orange kanał ten nie jest jedną ze składowych oferty operatora więc nie ma obowiązku umieszczania go w swoim EPG. Jednak niewykluczone, że w najbliższej przyszłości klienci Orange TV ponownie uzyskają dostęp do stacji.

 

Nie ma tu wzmianki o awarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Brak Power TV nie jest podstawą do reklamacji czy odszkodowania, bo Power TV to kanał FTA i nie stanowi płatnej oferty Orange TV. Jednak na tej samej zadzie częścią oferty FTA są choćby Tele 5 czy Fashion TV.

 

Czekamy cierpliwie na poprawkę w listach kanałów Orange. A może już za jednym zamachem przeniosą Power TV na kanał nr 169, bo są takie plany i rozmowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poinformowało nas Orange kanał ten nie jest jedną ze składowych oferty operatora więc nie ma obowiązku umieszczania go w swoim EPG. Jednak niewykluczone, że w najbliższej przyszłości klienci Orange TV ponownie uzyskają dostęp do stacji.

 

To ja pisałem bo taką informację dostałem od Orange. Później dopiero okazało się, że problem dotyczy klientów, którzy mają zaktualizowaną listę o nowe kanały (E!, 13 Ulica itp.) - oni nie mają dostępu do Power TV i są to głównie Ci z dekoderem UHD88. W SHD85 mają bo pewnie jeszcze update'a nie dostali. Stars.TV też kiedyś nie wchodziła w skład oferty i też była na egzotycznej pozycji 333. Po podpisaniu umowy z Orange wskoczyli na 168.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski Power Dance to już od ponad roku, jest emitowany od Poniedziałku do Środy o 21:00 i w Czwartki od 20:30 do 21:00 w Radio Parada na 96,0 FM w Łodzi oraz od niedawna w Disco z tv Disco, a listę prowadzi Andrzej Prusisz, nie wiem czy nie wyniknie jakiś konflikt nazw bo będzie się kojarzyło z Listą Andrzeja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał Tybura

My nie robimy programu pod takim tytułem, a pasmo z piosenkami z gatunku "Power Dance", w dodatku polskimi piosenkami. To tak jakby ktoś zabronił stosowania stacji rockowej nazwy "Polski Rock". Poza tym Andrzej Prusisz - znany jako DJ AP to kolega prezesa Winnickiego, znają się z czasów Patio TV.

 

@adrian1981

Tak, była kilkominutowa przerwa w dosyle. Najmocniej za nią przepraszamy. Dziś w nocy jest zmiana czasu i playlista nam trochę zwariowała, ale już jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Andrzeja to kojarzę tylko z Parady, Patio TV to był takim ciekawym kanałem że szerokim łukiem go omijałem, no i nawet nie utrzymali się dłużej niż 3 Lata :) a mogli zrobić z niego coś jak TVS to może by dali radę :) a Wracając do Power TV, to póki co na coraz więcej perełek można trafić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej Prusisz wraz DJ Tektronikiem prowadzili w Patio TV program muzyczny FreeYourMind. Firma Winnicki Entertainment (wtedy jeszcze pod nazwą Producent SuperS) produkowała dla Patio TV program o grach komputerowych High Score. To były czasy, kiedy jeszcze nikt nie myślał o HD czy nawet 16:9.

 

A wracając do tematu: format muzyczny Power TV dostraja się do komentarzy i uwag widzów oraz sygnałów telemetrycznych Nielsena :) Z każdym dniem gramy coraz lepszą muzykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...