Skocz do zawartości

Power TV


RETROJAM500
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko to disco polo, zwłaszcza jego spora ilość przeraża. Co włączę Power TV to leci utwór dp, a po nim kolejna taka sieczka.

Więcej tanecznego brzmienia z lat 90 (zwłaszcza, że słyszałem już u was parę eurodance'owych perełek), przełomu wieku, bo stacji disco polo jest ostatnio przesyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Senior_Siarra

Radzimy zapoznać się z naszą ramówką na stronie www.powertv.pl Mamy pasma, w których są tylko zagraniczne przeboje np. EXTRA KLASYKA w Power TV.

 

@djclassic

J.w. pierw przejrzyjcie ramówkę na stronie lub w EPG i potem oglądajcie Power TV. Ramówka została stworzona na podstawie badań i krzywych oglądalności polskich kanałów muzycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po raz pierwszy próbowałem oglądać wasz kanał no ale niestety nie da się.Nie dość,że większość to szmirowate disco-polo to na dodatek jakość nawet w telewizorach CRT jest megatragiczna :chair: do kwadratu.Nie wiem kogo wy chcecie z taką jakością przyciągnąć,jak dla mnie totalna porażka. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Flis

Tak, gdy tylko będzie to miało uzasadnienie biznesowe, to Power TV w wersji HD na satelicie może się pojawić nawet następnego dnia. Tylko pierw musiałyby się do tego dołożyć platformy.

 

Jednak aktualnie nie ma takich planów i wersja SD kanału Power TV na satelicie Hot Bird na pewno będzie FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość Power TV na satelicie (pomiar robiony 26.12.2013):

Bitrate Video: 1.45 Mb/s

Bitrate Audio: 178 kb/s

Źródło: sat-charts.eu

 

 

Dla porównania można sobie przypomnieć z jakimi parametrami nadawała Eska TV:

 

Jakość obrazu: 720x576, 16:9, ok. 3,90 Mbit/s (stały)

Jakość dźwięku: stereo, 256 kbit/s

 

Więc widać że jak się chce to się da, ale od nadawcy też sygnał musi wychodzić idealny, więc mam nadzieje że to nie wina sprzętu emisyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z naszego sprzętu emisyjnego wychodzi sygnał HD-SDI, bo kanał Power TV od A do Z produkowany jest tylko w HD. Potem ten sygnał jest jest rozdzielany na 2:

1)Przez enkoder HD sygnał HD trafia światłodowem do kablówek, które podpisały z nami odpowiednią umowę.

2)Sygnał jest konwertowany w dół do SD na potrzeby emisji satelitarnej i potem przez enkoder SD trafia na Hot Bird.

Bitrate na satelicie Hot Bird jest zmienny. Odczyty ze stron internetowych są niedokładne. Powinna być brana średnia z całego miesiąca, a nie tylko danej chwili. Bo raz mamy 3 megabity, a raz 1,5. Zależy to od wszystkich aktualnie nadawanych kanałów TV na tym transponderze. Raz większy bitrate ma Power TV, kiedy indziej Religia.TV, a jeszcze kiedy indziej Puls 2 czy TVN HD. Kodek MPEG4 jest też dużo bardziej wydajny, niż MPEG2, więc porównywanie z Eska TV nie ma sensu.

Zwróćcie uwagę, że Power TV ma bardzo dobrą jakość dźwięku - zarówno na satelicie, jak i w kablówkach, a dla kanałów muzycznych brzmienie dźwięku jest najważniejsze.

W Polsce wiele kanałów nadaje na satelicie z dużo gorszym bitrate i jakoś nikt na to nie zwraca uwagi (nawet wśród muzyczno-rozrywkowych).

Pamiętajcie, że wciąż trwa "emisja testowa" Power TV. Pracujemy nad poprawą jakości programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bitrate na satelicie Hot Bird jest zmienny. Odczyty ze stron internetowych są niedokładne. Powinna być brana średnia z całego miesiąca, a nie tylko danej chwili. Bo raz mamy 3 megabity, a raz 1,5.

 

A ile macie wykupionego pasma od iti? 1,6 czy 1,8mbit?

Bo dane nie kłamią, nigdy nie widziałem skoku do 2mbit, a co dopiero 3.

 

1_0_1_3_DC7_640_13_E_820000_0_0_0.jpg

To samo potwierdza mediainfo na zgranym pliku.

 

Poza tym rozdzielczość to dalej 544x576i.

 

Owszem avc jest wydajny, ale to nie oznacza, że przy 1,5mbit obraz będzie dobry.

1_0_1_3_DC7_640_13_E_820000_0_0_0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...