Skocz do zawartości

FOX Sports


SatExpert
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że dla posiadaczy CP mających Familijny (Max) HD i Sport HD jest to cena szokująca, ale niestety prawa do takich wydarzeń kosztują więcej niż do mistrzostw w short-tracku czy polskiej ligi koszykówki, a co za tym idzie - ktoś za to będzie musiał zapłacić.

Może nie tyle szokująca, co nierozsądna. :) Wiadomo, że abonenci nc+, czy wcześniej Cyfry+, to głównie grono ludzi, którzy poprzez płacenie stosunkowo wysokich rachunków dowartościowują się, są to mieszkańcy średnich i dużych miast, którzy mają bardzo mylne mniemanie o swojej wyższości nad innymi, głównie mieszkańcami małych miast i wsi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia kibica (tak, to Ci demolujący stadiony, a w domu niszczą karnisze jak drużyna przegrywa) piłki nożnej to oferta nc+ jest nie tyle rozsądna, co po likwidacji AJS z HotBirda, bez alternatywy. Nierozsądna z punktu widzenia takich osób będzie (niewątpliwie atrakcyjna cenowo) oferta Polsatu od przyszłego sezonu, gdy odpadnie im dodatkowo Ekstraklasa i jeśli w dalszym ciągu będą marnowali prawa, którymi dysponują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle szokująca, co nierozsądna. :) Wiadomo, że abonenci nc+, czy wcześniej Cyfry+, to głównie grono ludzi, którzy poprzez płacenie stosunkowo wysokich rachunków dowartościowują się, są to mieszkańcy średnich i dużych miast, którzy mają bardzo mylne mniemanie o swojej wyższości nad innymi, głównie mieszkańcami małych miast i wsi. :)

 

na czym opierasz swoja opinie nt dowartosciowania sie abo nc+ (wczesniej C+) nad abo CP. Na tych parunastu nierozgarnietych osobnikach z gimbazy? mnie to akurat nie rusza, ale wydaje mi sie, ze obraziles tym stwierdzeniem jakies 99,99% abo nc+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiking mylnie wyszedł z założenia, że jestem fanbojem nc+ i się zagotuję, a tu smutne popołudnie.

 

PS. Robię właśnie eksperyment czy łapiąc za pilot Arivy 200 w której mam moduł CP czuję się jak pastuch, a chwytając pilot z mediaboxa+ nagle jak dowartościowany, nowobogacki Lord. Niestety ani jedno, ani drugie nie ma miejsca :( Stąd mit chyba zostanie obalony.

 

Poza tym nasze wypowiedzi za chwilę polecą do kosza, bo od Fox Sportsa odjechaliśmy bardzo daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym FOX SPORTS HD w nc+ :D

A ja nie- lepsze jest wrogiem dobrego. Ja i tak nie mam kiedy oglądać tego do czego ma prawa Canal+. Czego brakuje- Euroligi, przecież jest nba.

Najlepiej jakby w Polsce się nie pojawił. Prawa są i tak rozdrobnione.

100% poparcia. Czasem odnoszę wrażenie, że dla niektórych ważna jest ilość kanałów, a nie ich jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakby w Polsce się nie pojawił. Prawa są i tak rozdrobnione.

100% poparcia. Czasem odnoszę wrażenie, że dla niektórych ważna jest ilość kanałów, a nie ich jakość.

 

Powstanie Fox Sports Polska moze wyjsc tylko na dobre nam milosnikom sportu. Nic tak dobrze nie wplywa ja jakosc jak rywalizacja, konkurencja. Pojawienie sie silnego gracza na rynku polskojezycznych stacji sportowych moze tylko rozruszac i podniesc jakosc tego rynku.

 

Wszyscy z zazdroscia patrza na oferte sportowa AJS ale AJS jest swietna glownie dlatego ze pokazuje bardzo duzo wydarzen sportowych, jest duzy wybor a to jest mozliwe dzieki temu ze ma kilkanascie kanalow. Gdyby w Polsce bylo 5 czy 7 kanalow sportowych to oferta bylaba duza gorsza niz jest teraz gdy tych kanalow jest 3 czy 4 razy wiecej.

 

 

Wieksza ilosc kanalow to nie tylko mozliwosc pokazania live wiekszej ilosci wydararzen sportowych ale takze mozliwosc specjalizacji poszczegolnych kanalow a wiec wyzsza jakosc komentarza.

 

Gdyby nc+ mialo np Bundeslige a nie Eurosport 2 to moglibymsy tylko pomarzyc o 5 meczach z kazdej kolejki, gdyby Serie A mialo sam nc+ to mielibysmy 2 mecze z kolejki a dzieki OS mamy 3. Gdyby nie Sportklub czy kanaly sportowe CP to moglibysmy tylko pomarzyc o transmisjach w jezyku polskim takich lig jak belgijska, ukrainska czy rosyjska.

 

Najlepiej by bylo gdyby Fox Sports zabral z 2 ligi zagraniczne nc+ dzieki czemu moglibysmy ogladac wieksza liczbe meczow z lig do ktorych prawa ma teraz nc+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie z AJS jest fatalne, bo AJS jest w pewnym sensie samodzielną platformą cyfrową (rozprowadzają swoje karty i swoje dekodery), gdzie FOX Sports będzie dodatkowo płatnym kanałem. Tu nie będzie żadnej konkurencji, tylko podbijanie cen praw do transmisji. A i tak kanał będzie rozprowadzany (jeśli dojdzie do realizacji tego tworu w nc+ i może w Polsacie) i to pewnie jako opcja dodatkowa, jak np. HBO.

 

Suut nie ma, ale mam uzasadnione podejrzenia twierdzić, że cena 10 zł za cały pakiet Sport HD (zakładając, że z 59 złotych łącznej ceny pakietu, 49 zł pochłania koszt Familijnego Max HD) w którym oprócz tego są jeszcze inne kanały, to zdecydowanie zbyt mało, by pokryć koszty dystrybucji kanału dysponującego bardzo drogimi prawami do transmisji. Stąd spodziewaj się albo dodatkowej płatności za ten kanał albo poszybowania w górę ceny pakietu Sport HD, bo po prostu Polsat musiałby dokładać do emisji Fox Sports HD (za darmo tego kanału do oferty nie dostaną).

 

Edit: Zanim ktoś wyskoczy, że w C+ niektórzy mają za 59, a nawet 49 zł 6xC+, proponuję sprawdzić za ile taką opcję mają nowi. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio mógłbym zapłacić te 20 zł więcej byleby móc oglądać FCB w HD :) (teraz nie oglądam w ogóle bo CP i nędzny internet :D)

Powstało pytanie "Kto by komentował tyle wydarzeń na jednym kanale"? Myślę że komentatorzy by się znaleźli (np. gdyby FOX przejął od NC+ lub CePa prawa do niektórych lig komentatorzy zajmujący się tymi ligami zmieniliby pracodawce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grabar

Ale ja nie porownuje Fox Sports z AJS, czytaj ze zrozumieniem.

 

Tak jak napisalem, konkurencja to jest najlepsza metoda na podniesienie jakosci. Najgorsze co moze sie zdarzyc na rynku praw sportowych to monopol. Monopol oznacza mniejsza liczbe transmisji a do tego wyzsze ceny. Wolny rynek wszystko zweryfikuje. Oczywiscie ze Fox Sports bedzie dodatkowo platnym kanalem ale to jest najlepsze rozwiazanie. Dlaczego nc+ obnizalo ceny pakietow? Wlasnie z powodu konkurencji i tego ze ludzie maja wybor. Fox Sports jako dodatkowo platny kanal tez nie moze zazadac nie wiadomo jak wysokiej ceny bo interes musi sie im zwrocic a jak beda slabo dostepni to bedzie lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, zbyt pochopnie odpisałem o tym AJS. Z większą ilością transmisji faktycznie byłby luksus, ale pod warunkiem uruchomienia kilku serwisów Fox Sports jak ma to miejsce we Włoszech. Przy jednym kanale będzie praktycznie tak samo jak jest teraz.

Dlaczego nc+ obnizalo ceny pakietow? Wlasnie z powodu konkurencji i tego ze ludzie maja wybor.

Obawiam się, że nc+ w przypadku utraty praw postąpi tak samo jak Cyfra+ gdy traciła wytwórnie czy prawa sportowe na rzecz N. Cena pakietu dla nowych 6xC+ będzie oscylowała w dotychczasowych granicach, a i tak będziesz musiał dopłacić za dodatkowy dostęp do Fox Sports. Stąd tak czy siak wydaje mi się, że ludzie będą musieli zapłacić więcej. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym? :lol2:

Kanał byłby dodatkowo płatny i to pewnie 20-30 zł samo Fox Sports HD jak już..

 

Zakładając, że taki kanał zdobyłby jakieś droższe prawa, to gwarantuję Ci, że jego dołączenie do oferty nie byłoby tak tanie jak TV Republiki, 13 Ulicy czy Viasatów (kasa z reklam). Na pewno za 59,90 zł by to nie przeszło. Tylko np. mając pakiet Sport HD mógłbyś dokupić Fox Sports HD za dodatkowe 20-30 zł..

Tak, tak, już to widzę jak wprowadzają w styczniu kanał i od razu każą sobie dodatkowo płacić, a już szczególnie 30 zł właśnie za taki kanał z samą Euroligą i ewentualnie jakimiś innymi prawami, ale pewnie nie jakimiś specjalnymi, no bo co mogą do stycznia kupić, jak wszystko co lepsze już jest zajęte? haha No naprawdę bardzo obiektywna opinia :mrgreen:

 

Najlepiej jakby w Polsce się nie pojawił. Prawa są i tak rozdrobnione.

A jak dla mnie to właśnie byłoby bardzo dobrze, żeby się pojawił, bo może ktoś by wreszcie zdetronizował Canal+ w kwestii piłki nożnej, bo jakoś inne stacje sportowe nie za bardzo przeszkadzały Canal Plusowi, więc może chociaż FOX Sports coś z tym zrobi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, już to widzę jak wprowadzają w styczniu kanał i od razu każą sobie dodatkowo płacić, a już szczególnie 30 zł właśnie za taki kanał z samą Euroligą i ewentualnie jakimiś innymi prawami, ale pewnie nie jakimiś specjalnymi, no bo co mogą do stycznia kupić

Kolego, wolniej :mrgreen: Prześledź całą dyskusję - napisałem, że 30 zł będzie uzasadnione w przypadku nabycia jakichś droższych praw (La Liga, Premier League) i uruchomienia większej ilości serwisów. Gdyby mieli samą Euroligę i jakieś ściepy rodzaju ligi holenderskiej to pewnie 10 złotych by stykło: viewtopic.php?f=11&t=33657&start=30#p868526

 

Ale nie, lepiej szukać sensacji i wyrywać z kontekstu? :lol2:

 

Rozumiem jednak, że wierzysz w wariant gdzie w jakiejś przyszłości (póki co wróżymy z fusów) Fox Sports nabywa prawa do La Ligi, Premier League i powiedzmy Bundesligi, a Ty zyskujesz dostęp do tego kanału w ramach pakietu Familijny Max HD + Sport HD za ~59 złotych? :rofl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grabar, No to przecież chyba nie ma możliwości od razu nabycia tych praw do stycznia, chyba co nie, więc po co tak pisać? :wink:

A co do wróżenia z fusów to choćby przecież Eurosport 2 ma Bundesligę i jakoś w CP nie jest sprzedawany jako osobna opcja tylko jest w zwykłym pakiecie Sport HD. A zresztą załóżmy, że CP dołączyłby w styczniu FOX Sports do pakietu Sport HD i umowa byłaby np. na 3 lata to nadawca mógłby sobie ją od tak zmienić np. po roku (jakby już kupił "większe" prawa), żeby kanał był sprzedawany za dodatkową opłatą jak piszesz nawet i 30 zł? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia kibica (tak, to Ci demolujący stadiony, a w domu niszczą karnisze jak drużyna przegrywa) piłki nożnej to oferta nc+ jest nie tyle rozsądna, co po likwidacji AJS z HotBirda, bez alternatywy.

Tylko, że ja nie mówiłem o ofercie, a o cenie. To, że piłkarska oferta Canal+ jest rozsądna, nie oznacza, że to samo można powiedzieć o cenie. :)

 

Nierozsądna z punktu widzenia takich osób będzie (niewątpliwie atrakcyjna cenowo) oferta Polsatu od przyszłego sezonu, gdy odpadnie im dodatkowo Ekstraklasa i jeśli w dalszym ciągu będą marnowali prawa, którymi dysponują.

Piłkarska oferta Polsatu jest nierozsądna od jakiś siedmiu lat. :)

 

na czym opierasz swoja opinie nt dowartosciowania sie abo nc+ (wczesniej C+) nad abo CP.

Na wypowiedziach widzów Canal+, którzy udzielają się w wątku poświęconym sportowym kanałom Polsatu. :)

 

PS. Robię właśnie eksperyment czy łapiąc za pilot Arivy 200 w której mam moduł CP czuję się jak pastuch, a chwytając pilot z mediaboxa+ nagle jak dowartościowany, nowobogacki Lord.

Ciekawy eksperyment. :lol2:

 

Rozumiem jednak, że wierzysz w wariant gdzie w jakiejś przyszłości (póki co wróżymy z fusów) Fox Sports nabywa prawa do La Ligi, Premier League i powiedzmy Bundesligi, a Ty zyskujesz dostęp do tego kanału w ramach pakietu Familijny Max HD + Sport HD za ~59 złotych?

Wszystko zależy od tego, ile faktycznie kosztują prawa do wspomnianych przez Ciebie lig. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie problem w tym, że dyskusja w wątku o PS/PSE w większości przypadków była rzeczowa i bez obrażania drugiej strony.

 

I wywołały ją nie zacytowane wypowiedzi Smokowskiego czy tam Twarowskiego, że C+ to elyta/a CP pastuchy, tylko przytoczenie wypowiedzi jakichś pseudo dziennikarzy związanych z Polsatem, którzy prawdopodobnie przez modną ostatnio (i wystawiającą Polsat na śmieszność niestety) w ich wykonaniu reklamę porównawczą oznajmili, że Cafe Futbol lepsze niż Liga+ Extra, a gala boksu lepsza niż żużel (czy jakoś tak). A jeszcze wcześniej było kogucikowanie, że abonentom nc+ (wywołanych do tablicy zupełnie z kosmosu) skoczy gul, bo Polsat nabył prawa do gali bokserskiej z której najważniejsza walka i tak była FTA na RTLu.

 

Stąd uważam, że ostro naginacie rzeczywistość. Zresztą wystarczy tam wejść i samemu stwierdzić, że użytkowników rzucających, że CP to kał było chyba 1 czy 2, a reszta kulturalnie patyczkowała się na kwoty w jakich dostępne są kanały sportowe i ich oglądalność. Niestety zdarzają się użytkownicy dla których świat jest czarno-biały i dostrzegają w nim tylko zakompleksionych abo nc+ i rozsądnych patriotów CP. :wink:

 

przemekp, z tą Bundesligą i Eurosportem 2 to jest na większą analizę, bo obecnie Eurosport 2 jest jedynym kanałem ciągnącym ten pakiet z punktu widzenia treści, bo TVP Sport dość mocno się zepsuło, a PS i PSE masz w niższych opcjach, tyle że nie w HD. No i raczej prawa do transmisji Bundesligi póki co nie są tak wywindowane jak innych wspomnianych lig. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli następny wątek, w którym będzie "walka" zwolenników Polsatu Sport i Canal+. Z mojej perspektywy, czyli posiadacza w/w kanałów obecność Fox Sport nie jest do niczego potrzebna i może, czysto hipotetycznie, spowodować wzrost cen dostępu do dobrego sportu. Na tym kończę spekulacje i z niepokojem czekam na rozwój wypadków. Obym się mylił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spekulacje, spekulacje i myślenie życzeniowe- żeby ten wredny Canal+ stracił swoje prawa i wtedy warto będzie za to płacić Amerykanom, bo przecież nie "żabojadom". Przecież to absurd, podobnie jak cała ta dyskusja.

Gdyby opcja Canal+ była w CP, to z chęcią bym opłacał za te kanały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...