Skocz do zawartości

Multiroom w Arivie


paskud
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Posiadam 2 Arivy połączone przez New Camd. Od dłuższego czasu było OK.
Dzisiaj po włączeniu Arivy klient, nie ma obrazu.
Mam ustawione połącz automat. na "tak" a przy opcji zaloguj widnieje "rozłączony".
Gdy przycisnę "zaloguj" pojawia się napis "Auto connect is working, Please wait!"
Jedynym wyjściem by pojawił się obraz jest ustawienie połącz automat. na "nie" i wyłączenie Arivy.
Po ponownym włączeniu wciskam zaloguj, pojawia się napis "zalogowano" oraz ustawiam połącz automat. na "tak" i wtedy po wyjściu z menu pojawia się obraz.
Niestety wszystko jest OK do momentu wyłączenia i ponownego włączenia Arivy, kiedy to znowu nastaje ciemność.
Może ktoś wie czemu Ariva nie loguje się automatycznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To trochę potrwa, ale o wynikach poinformuje. Tak na prawdę, to instalacja będzie jeszcze bardziej skomplikowana. Dekodery będą przedzielone dwoma routerami (działającymi jako switch). Będą w jednej podsieci. Najważniejsza informacja to to, że 2 różne modele podejmą współprace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich na forum.

Jestem tutaj nowy, przeczytałem chyba wszystko co dało się znaleźć na temat ariva (oczywiście już po zakupie) więc taki sprzęt mam i z takim muszę sobie poradzić.

Mam problem z zestawieniem multiroom. 

 

Nie jestem laikiem w kwestii sieci ale co do dekoderów to już tak różowo nie jest. Mam kilka pytań na które nie znalazłem odpowiedzi

 

Mam dwa dekodery ARIVA 103mini na obu soft najnowszy 1.30B8.

Karta nc+ a raczej stara karta cyfry+ jako druga karta w abonamencie (pierwsza jest sparowana z mediaboxem) działa z dekoderem ariva 

 

ustawienia sieci dla: Ariva master (z kartą):

IP: 192.168.003.244 (taki adres dostał dekoder po włączeniu master)

maska: 255.255.255.000

brama: 192.168.003.001

dns pref: 192.168.003.001

dns alt: 000.000.000.000

Mac: inny niż w slave

 

ustawienia sieci dla: Ariva SLAVE:

IP: 192.168.003.108

maska: 255.255.255.000

brama: 192.168.003.001

dns pref: 192.168.003.001

dns alt: 000.000.000.000

Mac: inny niż w master

 

slave to czysty dekoder, nie ma listy kanałów nie był podłączany do instalacji sat.

Czy listę kanałów muszę przegrać z master?

Czy lista kanałów musi być 1:1 na obu dekoderach?

Jeśli to zrobię i uruchomię multiroom to nadal mam info "no signal" po wyjściu z menu na slave.

Czy w zakładce karta CA powinno być jakieś info, gdy wchodzę w nią z dekodera slave? W master info jest dostępne.

Czy STB Name jest istotne?

Czy częstotliwość zegara dla karty ma znaczenie( wybrać 3,6Mhz czy 6MHz)?

 

nie mam już pomysłu co zrobić i za chwilę chyba zainstaluję soft z dopalaczem....

 

z góry dziękuję za odpowiedzi

Edytowane przez kristover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy listę kanałów muszę przegrać z master? Czy lista kanałów musi być 1:1 na obu dekoderach?


Nie trzeba przegrywać listy, mogą być różne na obu dekoderach.


 


Czy w zakładce karta CA powinno być jakieś info, gdy wchodzę w nią z dekodera slave? W master info jest dostępne.


Nie, bo w SLAVE nie ma włożonej karty.


 


Czy STB Name jest istotne?


Nie ale warto je inaczej nazwać.


 


Niestety na stronie Ferguson'a nie widzę żadnej instrukcji do tego modelu aby zorientować się co jeszcze trzeba zrobić aby zadziałał Multiroom.


Adresy IP wydają się być OK.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo z tym walczyłem i nawet sprawdziłem inny router. 

Ostatecznie stwierdziłem że jeśli mam płacić około 220zł za dekoder firmy X, to wezmę multiroom z nc+ za 10zł na 24miesiące, a rachunek będzie podobny.

Będę miał spokój bez żadnej konfiguracji która może, nie musi działać. Ferguson już odesłany a dekoder z nc+ śmiga aż miło.

Jeśli się coś posypie składam reklamację w nc+ i po sprawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, konieczne jest aby tunery były w ramach jednej podsieci.

Jeżeli to będzie zapewnione, powinno zadziałać. Proszę spróbować i dać znać, czy się udało.

Podłączone, wszystko śmiga jak ta lala. IP przydzieliło się z automatu (2 różne). Moja ingerencja ograniczyła się do wyłączenia DHCP na obu dekoderach i włączenia zegara w trybie standby na masterze. Serwisy internetowe działają na obu dekach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Posiadam dwie Arivy 103 i wszystko śmigało ok (multiroom) ale wczoraj zaktualizowałem soft do 30B8 i zaczęły się schody.

Jeżeli Master jest włączony to tv na Slave działa, jak tylko wyłączę mastera ( oczywiście zegar w trybie czuwania jest włączony) to na slave obraz zakodowany, ponownie włączenie Mastera powoduje odkodowanie na Slavie i przy każdym uruchomieniu tunera (master) włącza się multiroom to tak jak by się restartował. Pomocy !!!  

Moje ustawienia

master
IP 010.000.005.244
maska podsieci 255.255.255.000
brama domyślna 010.000.000.001
DNS Preferred 010.000.000.001
alternatywny DNS 010.000.000.001
Lan Mac adres 00:80:0f:00:05:10 

slave
IP 010.000.005.011
maska podsieci 255.255.255.000
brama domyślna 010.000.000.001
DNS Preferred 010.000.000.001
alternatywny DNS 010.000.000.001
Lan Mac adres 00:80:0f:00:05:11 

 

 

 

 


Już wiem gdzie popełniłem błąd, wgrałem na nowy soft 30B8 listę kanałów stworzoną na 28B8. Szkoda że dopiero teraz o tym się dowiedziałem;/ i nie rozumie czemu na ferguson-digital.eu udostępniają w tools Channels Editor skoro uwala on oprogramowanie. Na szczęście powróciłem do starego soft 28B8 i multiroom zaczął działać.
Mam pytanie, czy da się jakoś to naprawić mam namyśli jakiś reset ale nie ten "ustawienia fabryczne" bo on nic nie daje Jeżeli sie nie da to Mam rozumieć że moje fergusony są już uwalone??  
Edytowane przez fosciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...