Skocz do zawartości

Multiroom w Arivie


paskud
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oba tunery muszą być w obrębie tej samej sieci lokalnej (powinna być na nich taka sama adresacja IP, np. 192.168.001.XXX).

Podłączenie switch'a do router'a powoduje, że są inne adresacje (brak "przeźroczystości").

Co do Master/Slave dokumentacja mówi, że Master powinien działać z aktywną kartą CAM.

 

P.S.

Jakie dokładnie masz adresy IP na obu tunerach?

Oba tunery sa w tej samej sieci.

Jeden z nich ma adres 192.168.1.4, drugi 192.168.1.9.

Ponieważ na najnowszym sofcie do Arivy miałem problemy, wgrałem wersję 1.18B8 na której kiedyś multiroom mi działał.

Niestety obecnie nie chce. Na "slave" pojawia się info "zakodowane" i tyle.

Ariva "Master" ma włączone DHCP, tryb Master, ma właczony "zegar czuwania" (oczywiście karta w środku aż taki tępy nie jestem 8) ).

Ariva "Slave" ma właczone DHCP, tryb Slave oraz również włączony "zegar czuwania" choć chyba jest on zbędny (ale chyba nie przeszkadza).

Oba tunery miały domyślnie włączone "card initial clock" na 6MHz, po zmianie na 3,6 MHz nadal niestety koopa. :?

 

Poradźcie coś bo mundial za pasem a nie mam ochoty złazić na mecze na drugi TV (w posiadaniiu teściów :D).

 

Nie wiem czy to ma znaczenie ale podstawową kartę (pierwszą otrzymaną przy zakupie C+) wywiozłem na działkę. W domu została druga karta, do "legalnego" multiroomu, którą otrzymałem trochę później. Ale na niej TV działa bez zarzutu (w Arivie w która jest wpięta) więc chyba nie ma znaczenie, że to nie jest owa "podstawowa/pierwsza" karta. Pewnie w ogóle są to dwie "równoważne" karty (?).

 

BTW tak juz zuełnie na koniec - Ariva nie sczytuje mi wszystkich transponderów podczas wyszukiwania kanałów w trybie fast-scan. Zawsze przy 1-3 z nich (ostatnio transpodery 22, 26 i 36) mam info "brak" i brakuje mi trochę kanałów a te które są, są ułożone niezgodnie z domyślną numeracją nC+. Ktoś wie o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dlatego, że masz wyłączoną w Arivie opcję LCN (Logical Channel Number), jeśli ją wlączysz numery kanałów bedą pokrywały się z numerami w oryginalnym dekoderze nc+ np.Pace 500 (przy wyłączonym LCN zachowana jest kolejność ale bez numeracji).

 

Aby włączyć LCN wejdź w MENU->Ustawienia Systemowe->Inne i ustaw LCN na TAK. Następnie wykonaj jeszcze raz wyszukiwanie kanałów w opcji FAST SCAN i wtedy Ariva przyporządkuje numery kanałów tak samo jak np. Pace 500.

 

LCN działa tylko przy przeszukiwaniu satelity w opcji FAST SCAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cosmo

Ty masz wgrany bardzo stary soft,jego baza transponderów zawarta w sofcie,jest już dawno nie aktualna ,należy dodać "z pilota" aktualne dane transponderów,albo wgrać nowszy soft :)

to jest "nowa " instrukcja dla Ariv 3606/3601

Ariva_ALL_manual_PL_v7_wszystkie modele.zip

Instrukcja obsługi 52E 102mini 102E 103 202E 203 150Combo 152Combo 250Combo 252Combo

 

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... al_PL.pdf/

Warto ją przeczytać

...i zmienić adres MAC w jednej z Ariv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z nich ma adres 192.168.1.4, drugi 192.168.1.9

W moich Arivach (250Combo i 52E) podczas zestawiania Multiroomu było tak, że Master miał IP 192.168.1.244 i wyłączone DHCP. Inaczej nie ruszyło. Slave miał włączony DHCP i normalnie sobie pobierał IP z routera (nawet do niego przypisałem 192.168.1.180). Zatem w IP Mastera może być pies pogrzebany. Czasami, gdy na Slave nie chciało zaskoczyć, przełączałem na nim kanał na TVP1. Wtedy ruszało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wyłaczenie z gniazdka pomogło. Master dostał IP 192.168.1.244 i multi ruszył. :brawo:

To się cieszę. Pamiętaj jeszcze o wskazówce, którą zawarłem w poście z wczoraj (problem z uprawnieniami Slave).

 

PS.: Nie cytuj w całości posta poprzedzającego Twoją wypowiedź.

 

po zmianie taktowania karty z 6MHz na 3.6 MHz (multiroom master,klient splitera) należy zrobić "pełen restart" tunera

To chyba zależy od wersji softu. U mnie nie było takiej potrzeby bo tuner restartował się sam i to wystarczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koledzy mam podobne pytanie w temacie.

Czy ktoś ma z Was Fergusona ariva 103? Czy chodzi na nim ładnie tv po spliterze medium iv? Do tego chciałbym korzystać z 2 starych Philipsów 6010. Czy w tym modelu arivy też można albo należy (czy w ogóle jest taka opcja) zminieć card initial clock? Proszę o odpowiedź bo nie wiem czy kupować 103.

Tak jak wspomniałem mam splioter medium IV połączony do kart klienckich dekoderów skrętką.

Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak działa Ferguson Ariva 203 na spliterach ? u mnie nie działa na spliterze. Spliter łączy się z kartami klienta za pomocą kabla telefonicznego.

( procesor M3601E-ALAAA) Zmieniałem oprogramowanie przez USB ze strony producenta, zmieniałem takowanie ( Card initial clock ) z 6MHZ na 3,6 MHZ i dalej nic. Wgrywałem nowy soft.

Moje pytanie brzmi czy wgrywanie oprogramowanie przez USB na procesorze M3601E-ALAAA ma jakieś znaczenie w porównaniu z w graniem oprogramowania przez jack przejściówka . Taką przejściówkę jack bardzo trudno gdziekolwiek kupić w sklepie, po za tym może daje to taki efekt jak USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie testowałem innych spliterów ja mam Card Spliter Turbo V.4 . Mam podpięty do niego Ferguson AF7318 , Pace HD PVR HDS7241 oraz Ferguson 102E i wszystkie ślicznie śmigają. Byłem również z tym spliterem i dekoderem Ferguson Ariva 203 u ,,osoby która zna się na spliterach i dekoderach” i również potwierdził że mam bardzo dobry spliter ( zwykle każdy chwali tylko to co osobiście sprzedaje) , przetestował Arivę 203 z innymi spilterami i na żadnym spliterze nie odpalił . Czyli dekoder na półkę lub na allegro. A chciałem mieć dobry dekoder HD do splitera. Działa u kogoś Ferguson Ariva 203 na jakimkolwiek spliterze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam kilka pytań. Kupiłem ostatnio "następce 102e" - Fergusona Arive S300. I teraz moje pytania do kogoś kto już go próbował

1) Nie działają programy poprzez spliter SMALL CARD SERVER II (stary dziaduszek, ale 102E na nim działa) , a ta nowosć w ogóle nie rozpoznaje karty (oryginalna karta nc+ działa bez problemu na nim). Czy próbował go ktoś odpalić na spliterach?

2) Czy ariva 102e i ariva s300 będą współpracować w multiroomie poprzez LAN (w changelogu niby pisze, że s300 połączy się tylko z innym s300, ale tak samo pisało o 102e, a czytałęm tutaj że połączył się z jakimś 52e bez problemu). Nie mam w tej chwili jak tego sprawdzić, jakby ktoś coś wiedział proszę o jakieś info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bursuk

2), Multiroom master / slave w Arivach działa poprzez łączenie się tunerów ,po IP i porcie. Jaki to jest port,tego jeszcze nikt nie "wykrył" . Arivy z procesorami Ali i Novatek,mogą mieć różne te porty.

 

Uwaga: z funkcji multiroom można korzystać wyłącznie w obrębie jednego gospodarstwa domowego. Rozwiązanie to obsługuje tylko jedno urządzenie podrzędne. Urzadzenie Ariva S300 można sparować poprzez multiroom tylko z innym egzemplarzem S300.

 

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pytan ... -s300.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli dobrze rozumiem, arivy musza miec procek z tej samej rodziny, zeby byla szansa na komunikacje po lan? Czyli s300 odpada, a czy ten nowy 103 bedzie sie laczyl z 102e ? (niby ma ali ale juz chyba inna seria). A moze ktos z forumowiczow ma na handel 102e w niedrogiej cenie?

 

Co do tego info o parowaniu s300 tylko z s300. Gdy lupowalem w poniedzialek s300 to na stronie fergusona nie bylo jeszcze info o parowaniu tylko tych samych modeli. Czytalem uwaznie. Musieli dodac to info po 14.10

 

......................................

 

Zaktualizowałem do najnowszych wersji oba tunery, niestety tak jak mówił kolega wyżej, 102e i s300 nie połączą się razem multiroom-em. Uprzedzam wasze pytania, ip i mac miały inne, próbowałem mastera zarówno w 102e jak i s300.

Nie pozostaje mi nic innego, jak sprzedać go po okazyjnej cenie. (jak ktoś chętny to niech szuka na znanych aukcjach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slave Arivy 250 Combo z oprogramowaniem producenta łączy się do mastera po protokole [beep], na port 8000 na adres x.y.z.244, gdzie x, y i z są wzięte z adresu IP tegoż slave'a. Użytkownik 3, hasło 3. I tyle w temacie.

 

EDIT: Chciałem nazwać protokół, który używa producent do zrealizowania funkcjonalności multiroom, ale najwyraźniej na tym forum ten protokół służy do "piracenia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak większość już wie, nc+ wprowadza powoli ograniczenie na maksymalną liczbę możliwych zapytań do karty. (viewtopic.php?f=174&p=1012353#p1012353).

Problem dotyczy spliterów - ale czy dotyczy to także tunerów ARIVA połączonych LAN-em ? Czy tunery te pracują również niejako jak splitery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...