Skocz do zawartości

Multiroom w Arivie


paskud
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Po ponad miesiącu używania multiroom'u (Ariva250Combo i Ariva52e, obie w sieci WiFi) pojawiły się problemy.

Na tunerze SLAVE, dla kanałów kodowanych (w ramach SmartHD+), co kilka minut następuje zacięcie odbioru sygnału i po paru sekundach jest OK, oczywiście do następnego zacięcia :/

Czasami też się zdarza, że po przełączeniu programu następuje samoczynny restart tunera.

 

Czy ktoś spotkał się z takimi problemami i może podpowiedzieć jak temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam układ mam i dokładnie ten sam objaw. Restarty też się zdarzają.

Napiszę więcej (mam nadzieję, że za to nie oberwę): obsługa [beep] jest z tymi samymi objawami.

 

EDIT:

Układ mam następujący:

W ramach Multiroom Cyfra+na kartę

W ramach [beep] SmartHD+

 

Czyli może coś NC+ miesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam takie podejrzenie, że problem może być po stronie nc+.

Jak próbowałem podejrzeć uprawnienia na MASTERZE, to się zawiesił a wcześniej to się nie zdarzało.

 

Czy ktoś wie jak się można skontaktować z obsługą techniczną dla usługi SmartHD+?

Czy infolinia nc+ też obsługuje klientów posiadających tą usługę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mi powiedzieli, że mam zrobić to samo. Pod 224170130 raczej nic się nie osiągnie. To trzeba uderzyć gdzieś wyżej. Np. faksem lub listownie (polecony priorytet ZPO) do Cyfrowego Domu. Ja mogę spróbować powalczyć na Sikorskiego 9.

Dla SmartHD+ uprawnienia chyba idą na TVP1HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem dla obu tunerów:

- factory default dla v.1.25B4

- wgranie wcześniej zapamiętanych kanałów (programem do edycji kanałów)

- ustawienia LAN/Multiroom

 

Zajęło to raptem ok. 5 minut.

Od ponad pół godziny nie było zacięcia na SLAVE, no więc wygląda, że się udało :D

 

P.S.

Zobaczymy jak sytuacja będzie wyglądać za miesiąc, kiedy nc+ wgra nowe uprawnienia odbioru dla karty na kolejny miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Proszę o podpowiedź bardziej doświadczonych Użytkowników tunerów Ariva na bazie ALi3606. Mianowicie:

1.Posiadając 2 szt Arivy (np.modele 150) czy jest możliwość skonfigurowania ich w trybie multiroom przy pomocy kabla czy trzeba używać sieci WiFi?

2.Jeżeli istnieje możliwość spięcia kablem to czy można to wykonać łącząc 2 tunery bezpośrednio czy jedynie przez router?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o podpowiedź bardziej doświadczonych Użytkowników tunerów Ariva na bazie ALi3606. Mianowicie:

1.Posiadając 2 szt Arivy (np.modele 150) czy jest możliwość skonfigurowania ich w trybie multiroom przy pomocy kabla czy trzeba używać sieci WiFi?.

Możesz kablem. Na pewno jest to stabilniejsze połączenie. W miarę stabilny zestaw to też jeden tuner po kablu, a drugi po WLAN. Ja mam dwa bezprzewodowo i bywają problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale czy połączyć obydwa tunery kablem 6 przewodowym czy za pośrednictwem router. Wiem, że to zaraz usłyszę żeby samemu sprawdzić, ale chodziło mi czy na bank coś takiego będzie działać. Obecnie mam A150-kę i zastanawiam się czy kupić drugi model czy splitter i podłączyć w drugim pokoju inny tuner. Tzw inwestycja podobna, cena splittera niższa, kablowy z 2 kartami jest w cenie poniżej 200zł, za to możliwości arivy zdecydowanie większe.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Tobie tak... Oba tunery połącz za pomocą routera, jeśli taki masz. Prawdopodobnie możesz też oba połączyć ze sobą bezpośrednio, ustawiając odpowiednio adresy IP. Tego jednak nie mam jak sprawdzić, ponieważ mam tylko jedną Arivę z Ethernetem.

Splitterem raczej na razie się nie interesuj. Przyszłość tego typu rozwiązania nie jest pewna.

Tunery łączysz oczywiście kablem UTP Cat.5, czyli ośmioprzewodowym.

 

Dodano później: Dziś będę testował układ Ariva 250 Combo po kablu + 52E po WLAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...