Skocz do zawartości

Multiroom w Arivie


paskud
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

<-gniazdo LAN 2- Ariva 102e (Master)

<-gniazdo LAN 3- Router Wifi Tp Link -<- Ariva 52e (slave) po Wifi

Moim zdaniem najistotniejsze jest aby MASTER i SLAVE były widoczne w ramach jednej podsieci.

Proponuję podpiąć MASTER'a pod port LAN w routerze Wi-Fi (TP-Link).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie: czy wystarczy połączyć obie kablem po LAN?

Tak, jest to możliwe, aby podłączyć 2 urządzenia sieciowe kablem ale musi być on dostosowany do tego połączenia, tzn. ma zamienione 2 pary kabli.

Co do zadziałania 2 Ariv 102e, to wydaje się, że multiroom powinien zadziałać, tylko jedno pytanie - czy ta karta NC+ nie jest parowana z dekoderem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie: czy wystarczy połączyć obie kablem po LAN?

Tak, jest to możliwe, aby podłączyć 2 urządzenia sieciowe kablem ale musi być on dostosowany do tego połączenia, tzn. ma zamienione 2 pary kabli.

Co do zadziałania 2 Ariv 102e, to wydaje się, że multiroom powinien zadziałać, tylko jedno pytanie - czy ta karta NC+ nie jest parowana z dekoderem?

Tak karta jest nie parowana [kameleon]

Ale jaki dokładniej ma być to kabel do połączenia obu tych ariv [prosty czy krosowy]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kabel od anteny masz wpięty do rutera Wi-Fi do gniazda LAN, a w routerze Wi-Fi wyłączony DHCP? Jeśli nie, prawdopodobnie to jest przyczyna problemu.

Chyba u mnie router wifi to bardziej acces point a nie ruter. Ale sie nie znam

 

Jkw: z tym polaczeniem mastera do routera wifi sprobuje, mozesz miec racje z ta "podsiecia".

Jednak dzisiaj DZIAŁAŁO! przez 10 minut p zmianie softu mastera na 1.25B4 (firmowy).

 

Potem wylaczylem na probe master, zegar w trybie czuwania, ale na slave sie zwiesilo i qpa.

Juz nie wstal multiroom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku 1.25B4 powodowała zacięcia sygnału na SLAVE, 1.24B8 odpada ze względu na mieszanie kanałów.

Cofnąłem się do wersji 1.22B5 i działa w miarę stabilnie (bardzo rzadko MASTER potrafi się zwiesić ale pełne wyłączenie z prądu pomaga).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mnie wreszcie udało się zestawić multiroom na Ariva 150combo i Ariva HDcombo. Pomimo, że próbowałem wielokrotnie wpisując odpowiednie dane tak na serverze jak i na kliencie, to dopiero za n-tym razem załapało. A już straciłem wiarę, że można te dwa tunki wykorzystać do multiroom-u. Łączenie wykonałem po LAN (server-ruter-klient), teraz myślę o połączeniu (skonfigurowaniu) tych tunków po WiFi. Zestawienie wyglądałoby następująco; tunek Ariva 150combo-ruter radiowy-tunek Ariva HDcombo. Proszę pomóżcie Koledzy, w doborze odpowiednich kart WiFi, podpowiedzcie czy moje zamiary są realne. Mieszkam w bloku, odbiór sygnału byłby przez ścianę żelbet, grub. ok 25cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie - czy to po Wi-Fi, czy po kablu - jest obojętne. Ważne jest tylko aby oba były widoczne w tej samej podsieci, tzn. w ramach jednego router'a.

U mnie oba działają po Wi-Fi ale jakbym tylko miał możliwość skorzystania z kabla, na pewno bym to zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...