Skocz do zawartości

Multiroom w Arivie


paskud
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ups, czyli 8 przewodowy, przepraszam za błąd. Proszę bardzo o spostrzeżenia z testów, chętnie się zapoznam a i dla potomnych również się przyda.

Serdecznie pozdrawiam.

P.S. Myślałem jeszcze podobny układ wykonać z A150 i którymś z modeli A200, A210 lub A220 ale to inna epoka, procesor i możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuję swój poprzedni wątek.

Obecnie wgrałem na obu tunerach oprogramowanie w wersji 1.22B5.

Na nowo zaprogramowałem wszystkie kanały.

Multiroom działa :!:

Są oczywiście pewne różnice w funkcjonalnościach w porównaniu z najnowszą wersją, do których się już przyzwyczaiłem ale cel nadrzędny został osiągnięty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś będę testował układ Ariva 250 Combo po kablu + 52E po WLAN.

Panowie (@Pytacz, @marko76)

To jest bez znaczenia, czy tuner jest podłączony po kablu czy po Wi-Fi.

Jedno i drugie działa tak samo, tzn. daje niepowtarzalny adres sieciowy, i o to w tym chodzi.

Oczywiście zgadzam się z tym, że na kablu jest stabilniej.

 

Tak, ale czy połączyć obydwa tunery kablem 6 przewodowym czy za pośrednictwem router.

Rozumiem, że chodzi Ci o podłączenie obu tunerów bez pośrednictwa router'a, za pomocą 8-kablowej skrętki,

która ma zamienione dwie pary przewodów :?:

Z komputerami było to możliwe, ustawiało się stałe adresy IP i widziały się wzajemnie w sieci.

Jak by się zachowały tunery, trzeba by wykonać testy (niestety nie mogę tego sprawdzić,

bo jeden z moich tunerów nie ma w ogóle portu LAN).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje nic innego jak tylko przeprowadzić testy.

Należy pamiętać, że skrętka musi być specjalna, bo z zamienionymi dwiema parami przewodów.

Jeżeli to by zadziałało, to jest to najlepszy układ, bo całkowicie niezależny od router'a,

oczywiście jeżeli nie korzysta się z innych funkcjonalności internetowych tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy nie problem przeprowadzić jak się posiada dwie arivy tego typu, natomiast ja mam tylko jedną A150 a pozostałe to seria na ALi3602. Tamte pracują ze splitterem, natomiast A150 obecnie jest singlem i zastanawiam się czy jej dokupić koleżankę A150 i połączyć ich w duet czy wziąć dowolną arivę starego typu i dokupić splitter z 2 kartami.

Powiem tak, że jeśli u Państwa działają te arivy w układzie multiroom to u mnie też powinny. A wydatek na arivę czy splitter podobny.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat.... W salonie mam a250combo, na gore do pokoju gościnnego chciałbym wstawić drugiego fergusona (dopiero planuje go kupić), oba bedą spięte poprzez wifi. I teraz pytania

 

- w gościnnym nie potrzebuje nagrywania, time shift itd... Jaki najtańszy dekoder wystarczy kupić aby multiroom działa?

- mniemam ze ten multiroom to będzie taki w 100% ? Ze na każdym fergusonie można oglądać inne kanały?

- czy zadziała taki myk, ze do a250 z tylu podepne dysk ( tak jak mam teraz) a do przedniego usb wifi? Jak duże jest to wifi, czy da sie zamknąć klapkę?

 

Dzięki za podpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- w gościnnym nie potrzebuje nagrywania, time shift itd... Jaki najtańszy dekoder wystarczy kupić aby multiroom działa?

Np. Ariva 52E. Sam mam układ 250Combo z 52E,

- mniemam ze ten multiroom to będzie taki w 100% ? Ze na każdym fergusonie można oglądać inne kanały?

Tak. Na 52E obejrzysz, jeżeli 250Combo będzie włączona.

- czy zadziała taki myk, ze do a250 z tylu podepne dysk ( tak jak mam teraz) a do przedniego usb wifi? Jak duże jest to wifi, czy da sie zamknąć klapkę?

Zadziała. Tylko, że klapka się nie domknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zaglądam często na forum i czytam Koledzy te Wasze spostrzeżenia co do multiroom na arivach. Niestety nikt jak dotąd nie opisał jak ustawić multiroom na Ariva 150 combo i Ariva HDcombo po LAN. Przeprowadziłem wiele prób nawiązania łączności pomiędzy tunkami i nic z tego nie wychodzi. Wiele czytałem ale chyba popełniam jakiś błąd, bo zestawienie mi nie wychodzi. Mam gorącą prośbę, może ktoś z Was próbował na tych tunkach, albo też macie znajomych którzy próbowali. Już tracę cierpliwość, więc pmóżcie!!! Mam aktualną kartę Smart HD. Z góry dziękuję za zainteresowanie i pomoc. :( Proszę o korespondencję na mieszko_1949@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czy zadziała taki myk, ze do a250 z tylu podepne dysk ( tak jak mam teraz) a do przedniego usb wifi? Jak duże jest to wifi, czy da sie zamknąć klapkę?

Zadziała. Tylko, że klapka się nie domknie.

Ja dongle'a Wi-Fi mam podpiętego na stałe z tyłu tunera a dysk podpinam (kiedy go potrzebuję) z przodu.

Trochę to źle skonstruowali, że się nie mieści pod zamkniętą przednią klapką tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferguson ma niedopracowany multiroom niestety :(

Mam dwa ferdki 150 -tki podpięte na wifi, działały na multiroomie dwa dni z zacinkami (soft najnowszy) i nagle po włączeniu odbiornik slave restartuje się :(

Zamieniłem mastera na slava i to samo drugi slave też się restartuje :) Wszystko inne działa w należytym porządku.

Tysiące przywróceń fabrycznych inne softy wgrane i nic :( Adresy IP w porządku, nawet resetowałem router bo myslałem że to jego winna i dalej nic. Jak włączam slave na odbiorniku, to na programie kodowanym robi restart.

Ma ktoś jakiś pomysł ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oscarus

Poczytaj cały wątek "Multiroom w Arivie". Nie jest długi :wink:

Ja finalnie na moich tunerach (A250Combo - Master, 52e - Slave) wgrałem starszy/stabilny soft (1.22B5) i wszystko działa.

Na najnowszym sofcie (1.25B4) też przez pewien czas działało ale później wracały zacięcia sygnału na Slave.

 

Daj znać jeśli będziesz miał dalsze problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oscarus

Pewnie masz Arivy połączone dongle Wi-fi USB ,a te adaptery nigdy dobrze nie działały z Arivami (te dedykowane przez Fergusona) . Lepiej działają adaptery za około 75-90 zł .Dla poprawnego działania multiroomu w Arivach ,lepszym rozwiązaniem jest WI-FI BRIDGE(np. OPENBOX WiFi BRIDGE DREAMBOX ADAPTER VAP11G - AW7 na Polskim portalu aukcyjnym Alle"coś tam"), też trzeba pamiętać o zmianie adresu MAC w jednej z Ariv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba pamiętać o zmianie adresu MAC w jednej z Ariv

 

Adresy mac inne w każdej arivie.

 

Wgram stary soft i dam znać czy pomogło zgodnie z podpowiedzią jkw

 

thx za zainteresowanie

 

CD

 

Udało się dzięki wielkie JKW :brawo:

 

UWAGA ! na dwóch ostatnich softach nie działa multiroom w 150 combo. Wgrałem 1.22B5 patch i wszystko działa bez zacinek i restartów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oscarus

Pewnie masz Arivy połączone dongle Wi-fi USB ,a te adaptery nigdy dobrze nie działały z Arivami (te dedykowane przez Fergusona).

Na obu moich Arivach mam takie dongle i działają bez zarzutu :smile:

Jeżeli są jakieś problemy z siecią Wi-Fi, niekoniecznie przyczyną muszą być adaptery. Sam router też może czasami wymagać restartu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Problemy z siecią to wina softu sprawdziłem to dokładnie.

Master dobrze działa na sofcie A150Combo_20130222_1.22B5. Nie zrywa połączeń wifi i działa stabilnie. Natomiast slave na tym sofcie już nie działa prawidłowo. Zrywa połączenia bez przyczyny na sile sygnału 99%. Najlepszy soft dla odbiornika slave to A150Combo_20130705_1.24B1. Podejrzewam, że master też działa stabilnie na A150Combo_20130705_1.24B1 ale nie zmieniam bo wszystko działa bez zarzutu :-)

 

Tak wygląda działająca konfiguracja dla dwóch ferdków 150 combo

 

Master na sofcie A150Combo_20130222_1.22B5

Slave na sofcie A150Combo_20130705_1.24B1

 

 

 

Wnioski:

 

Najnowsze softy nie działają prawidłowo dla odbiornika slave. Sieć Wifi nie działa prawidło zrywa połączenia. Na ostatnim sofcie wogóle nie działa odbiornik slave (restartuje się). Najlepszy soft obecnie dla funkcji multiroom to A150Combo_20130705_1.24B. Na najnowszych softach ferdki nie radza sobie z funkcją multiroom i w związku z tym nie działa prawidłowo Wifi na odbiorniku slave.

Podejrzewam,że soft dla mastera jest bez znaczenia winna niedziałającej funkcji multiroom leży po stronie odbiornika slave i jego softu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam soft v.1.22B5 i nie mam problemów ze wznawianiem połączenia sieciowego na MASTER (niestety na SLAVE za każdym razem muszę ręcznie łączyć się z siecią). Jeśli zainstaluję ten soft (1.24B1) przekażę swoje doświadczenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to Dzień dobry wszystkim, i cieszę się na wizyty na tym forum.

 

Po drugie, to próbuję zestawić mutirooma na zestawie:

master: Ariva 102E soft 1.25B4.patch + LAN po kablu

slave: Ariva 52E Soft. 1.24B1 + WiFi (lanu w 52E i tak nie ma ;) )

 

TO już 3 dzień moich zabaw ale na razie bez sukcesu.

 

Dodam, że ma 3 nietypowe rzeczy:

1. Master ma włożoną kartę od splitera bezprzewodowego

2. Master podłączony do switcha przez LAN, switch do anteny od dostawy internetu. Antena pełni funkcję routera.

3. Slave podłączony poprzez WiFI do rutera WiFI, który to router jest podłączony do jednego z gniazd switcha 12-portowego.

 

Antena ISP <-Switch <-gniazdo LAN 1 - komp. stacjonarny

<-gniazdo LAN 2- Ariva 102e (Master)

<-gniazdo LAN 3- Router Wifi Tp Link -<- Ariva 52e (slave) po Wifi

<-gniazdo LAN 4 - TV 1

<- gniazdo LAN 5 - Pace (NC+)

<- itd. gniazda 6-12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega chce kupić dwie arivy 102e żeby odbierać na dwóch TV z jednej karty NC+.

Teraz pytanie: czy wystarczy połączyć obie kablem po LAN

Jedną ustawić na master i w niej kartę NC+ a drugą ustawić tylko jako slava.

Bardzo proszę o potwierdzenie czy dobrze myślę lub poprawić co źle robię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...