Skocz do zawartości

Reklamy w Satkurier.pl


tominor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już wyżej wspomniałem, ja osobiście nie mam nic przeciwko reklamom na portalu "Satkurier.pl". Rozumiem potrzebę stosowania ich tutaj.

Jednak byłoby całkiem miło, jakby nie były one aż takie nachalne i natrętne, jak zdarza się nieraz obecnie. Np. strona główna "Satkurier.pl" już mi się otworzyła, przeglądam sobie z grubsza, jakie są aktualnie artykuły na portalu, a tu nagle cały ekran całkowicie mi się ściemnia i na pełnym ekranie pojawia się jakiś, o zgrozo!, filmik reklamowy (obecnie opon). Niech reklamy na portalu "Satkurier.pl" będą, ale nie aż w taki "drastyczny" sposób. Jak już wyżej wspomniałem, czegoś takiego, jak tutaj, nie ma nawet np. na Onet.pl... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onet ma większą liczbę odsłon i ze zwykłego poziomego bannera wyciąga w dobę więcej niż my w miesiąc ze wszystkiego ;) Zresztą Onet czasami też top layery daje: http://reklama.onet.pl/produkty/wizerun ... ml#gallery (hmmm... sporo różnych mądrych nazw, musimy pożyczyć do naszej oferty reklamowej :lol2: )

Poza tym opony są na czasie, może ktoś nie zmienił i sobie akurat przypomni? :lol2:

 

Nie no, żartuję oczywiście - jak pisałem - monituję w redakcji, żeby ograniczać takie akcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Generalnie nie interesuje mnie wygląd ("piękno" ;-) ) a funkcjonalność czy raczej przejrzystość serwisu. To co ostatnio dzieje się na satkurierze niestety idzie wyłącznie w złą stronę. Rozumiem reklamy, banery, i inne tego typu bajery. Do niedawna wszystko to nie przeszkadzało w przegladaniu serwisu ale od jakiegoś czasu (góra dwa miesiące) te reklamy wydaja się być główna treścią serwisu. Przesłaniaja i zakrywaja prawie wszystko. Ciężko się po nim poruszać nie mówiąc o mozliwości dostania oczupląsawki od tych wszystkich szmerów bajerów. Tylko mnie to przeszkadza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natrętne reklamy można zgłaszać mailowo na redakcja [malpa] satkurier.pl. Mamy umowę z zewnętrznym dostawcą i jeśli pojawiają się formy przeszkadzające w korzystaniu, to skargi mailowe sprawią, że dotrze to do osób odpowiedzialnych i takie reklamy będą wycinane. Zresztą generalnie polecam pisać mailowo w tej sprawie dając przykłady, żeby marketing wiedział, że nie można z tym przesadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na to kompletnie nie mam wpływu i wierzcie mi, że to cud, że to samo nie jest na forum, ale już wiem, że będę zmuszony zwiększyć ilość reklam i tu. Na razie są tu wyłącznie bannery sklepu, nic poza tym, taki stan nie będzie się mógł utrzymać.

 

Poza tym - złośliwość zbędna. Przykro mi bardzo, ale w redakcji pracuje grupa ludzi (na miejscu w Krakowie i jest też grupa osób działających zdalnie), której z czegoś trzeba zapłacić pensje. Czasy prasy papierowej powoli się kończą, to oczywiste. Albo będzie kasa z reklam w sieci, albo po prostu portal zostanie zamknięty i tyle. Dlatego jedyne co można to zgłaszać natrętne reklamy, aby dać osobom za to odpowiedzialnym znać, że to powoduje spadek odsłon. Ja w tej sprawie jestem bezsilny, nikogo innego z redakcji tu nie ma. Dlatego - proszę pisać mailowo na wskazany adres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie podoba Ci się SatKurier to po co na niego wchodzisz i po co rejestrowałeś się na forum? A jeśli Ci się podoba to dzięki Twoim radom niedługo my wszyscy będziemy musieli zmienić forum i stronę główną na inną, bo bez reklam SatKurier upadnie. Tak więc takie "rady" lepiej zachowaj dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie przeszkadza bo zawsze pierwsze co po formacie instaluje ten dodatek. Zresztą gdyby wszystkie portale nie prześcigały się w ilości reklam to nikt by tego nie wymyślił. Ale, że robią takie rzeczy, każąc oglądając przez minutę na całą stronę reklamy to inne serwisy typu ten dostają przez to rykoszetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześcigają się, bo rynek reklamowy jest zepsuty, pieniądze za odsłony bannerów nie pozwalają pokryć kosztów działania, więc wydawcy są zmuszani przez sytuację by dać agresywniejszą kampanię, co powoduje, że ludzie instalują adblocki itp. i sytuacja się nakręca. To nie tylko specyfika portali, każdy widzi chyba coraz agresywniejsze pomysły, lokowanie produktów w teledyskach, czy kampanie z Youtuberami, kiedy już nawet człowiek nie wie, czy to jeszcze jego opinia, czy już kampania itp.

 

Proszę się tu jakoś nie kłócić, bo to też nie jest tak, że ja nie rozumiem argumentów drugiej strony, przecież mnie też reklamy irytują. Tylko jeśli na stronie byłby np. jeden jedyny banner, to pewnie byśmy nawet serwera nie opłacili (a przy takim obciążeniu są to miesięczne koszty na poziomie kilkuset zł). Dlatego jest jak jest i najlepszym sposobem jest uświadamianie osób, które nad tym siedzą (podałem jak - nie na forum, bo tu nikogo, kto się tym zajmuje nie ma), że przesadzanie w tej kwestii nic nie daje, a szkodzi.

 

Prowadząc jakąkolwiek działalność, której poświęca się cały swój czas, każdy stara się, aby móc to utrzymać i zarazem być w stanie z tego żyć, bo inaczej po prostu będzie musiał przeznaczać czas na coś innego, inną pracę i taka pasja poleci w kąt. Ale jak tu utrzymać portal, jeśli agencje reklamowe za cały miesiąc kampanii chciałyby najlepiej zapłacić symboliczną złotówkę, a użytkownicy też za dostęp do treści płacić generalnie nie chcą? Polecam sobie obejrzeć materiał Antyweb TV od tego miejsca

(i ogólnie - polecam portal Antyweb). Myśleliśmy kiedyś, aby np. wprowadzić opcję wyłączenia reklam po opłacie, ale kto by za to zapłacił, jak są adblocki? Może parę uczciwych osób. Koszty wdrożenia tego by były dużo większe.

 

Kto śledzi uważnie portal - widzi, że całą dobę 7 dni w tygodniu coś się dzieje, newsy lecą nawet w nocy. Komentarze są moderowanie mniej-więcej na bieżąco (z poślizgami), cały czas ktoś nad tym siedzi. Na forum wczoraj moderowałem większą część dnia, jednocześnie robiąc tematy redakcyjne, teraz też siedzę, a jest sobota. Od północy poszło 5 newsów, 2 się robią teraz. Jeśli miałbym inną pracę, to po prostu to bym zostawił, bo mam też życie prywatne, rodzinę. Każdy ma pracę jaką ma, ja jestem redaktorem i jeśli ktoś myśli, że to lekki kawałek chleba, to pomyślcie sobie, że w środę i czwartek, żeby oddać magazyn do druku siedziałem w jednym ciągu w redakcji bez spania ponad 24h (a to nawet nie był mój rekord). To praca i dlatego staramy się to utrzymać. Jeśli środki są złe, przeszkadzają - proszę zgłaszać mailowo, temat dotrze gdzie trzeba.

 

PS: Dziękuję @emirates za wsparcie ;) Natomiast @CzechuXX - wybór szanuję, Twoja sprawa, ale pamiętaj, że nawet sam głupi serwer na którym siedzisz to kilka stów miesięcznie. Kasa nie rośnie na drzewach. Albo zarobimy z bannerów, albo będziesz szukał innego forum. Ja bym chciał, żeby wszystko było za darmo i bez przeszkadzaczy, ale faktury za serwer nie opłacę uśmiechem ani siłą woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Myślę że poruszana sprawa najbardziej odpowiada w tym temacie. Chciał bym podzielić się printscreanem dosyć powszechnym bo obrazujący jak nowy użytkownik widzi stronę satkurier po raz pierwszy. Nie znam innej strony z tak zasłoniętą jej treścią i nie pisze tego przez złośliwość a raczej przez przywiązanie do tego portalu. Naprawdę nie da się czegoś zrobić w temacie, tzn. uporządkować reklamy na zasadzie jednolitej ramki jednego wymiaru oraz dolnej części ze zgodą na pliki, sami zobaczcie i oceńcie jak to się prezentuje...

satkurier_qwnnqrw.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wina komunikatu ZPR-owskiego, który niestety wyświetlić się na dzień dobry musi, bo takie mamy mądre prawodawstwo, a jednocześnie redakcja nie ma na niego wpływu, choć zgłaszała do ZPR, że jest zwyczajnie źle zaprojektowany (biała dziura od dołu). Reklamy są bez zmian. Redakcja pewnie będzie dalej monitować do ZPR, bo pomijając czytelność - Google odejmuje za to punkty :/ Na razie nic więcej się nie zmieni.

 

Tradycyjnie jeśli chcecie zmian - sugeruję kierować uwagi mailowo na redakcja [malpa] satkurier.pl - realna konkretna widoczna ilość skarg docierających prosto do red. naczelnego może coś przyśpieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytam satkuriera na tablecie ( samsung galaxy tab 10.1 ) i z przykrością stwierdziłem że pozycji poziomej reklama zasłania 1/3 ekranu,po obrocie do pionu reklama znika. Takie  zjawisko występuje na wszystkich przeglądarkach.  Oczywiście wszysko czytam w poziomie i mnie dżuma bierze z tym obracaniem.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zmuszanie do wyłączenia adblockerów na waszej stronie to czysty strzał w stopę!!! Co za zawirusowane reklamy ma Google na swoich serwerach... Moglibyście tylko wasze reklamy puszczać na stronie, zero reklam od podmiotów zewnętrznych...

Edytowane przez Barti
Nie KRZYCZYMY na forum. Czerwony kolor tekstu w postach zarezerwowany jest wyłącznie dla Administracji i Moderacji forum. Poprawiono post.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 5 miesięcy temu...

Ja rozumiem, że reklamy są bardzo ważne dla portalu internetowego. Ale kurczę… Bez przesady. Są chyba jakieś granice. Tutaj aż się wylewają z każdego zakątka po wejściu na stronę, wciśnięcie za wszelką cenę obrzydzając użytkownikowi najzwyklejsze przeglądanie strony. Jednocześnie wygląda to mało profesjonalnie, wręcz bardzo amatorsko.

 

xph3x6f.png

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie ogromnym problemem dla właścicieli portali internetowych stały się adblockery. Są one dziś tak powszechnie używane, czasami domyślnie ustawione w przeglądarkach lub programach antywirusowych, że przychody portali dramatycznie się kruszą, a koszty działalności przecież nie maleją. I nie ważne, czy na danej stronie jest mało reklam czy dużo - ludzie używają adblokerów na wszystko, nie zastanawiając się nawet nad tym. Z tego też względu, zostaliśmy zmuszeni zwiększyć liczbę reklam. Przykro nam, że z tego powodu najbardziej cierpią osoby uczciwe, które nie stosują adblockerów. Jednocześnie dokonaliśmy aktualizacji systemu wykrywania adblockerów, bo ten już dawno był nieskuteczny. Zdaję też sobie sprawę, że to walka z wiatrakami i ten system też już został częściowo rozpracowany. Podobno YouTube też coś kombinuje z wykrywaniem adblockerów. Kompletnie mnie to nie dziwi. Mam nadzieję, że z czasem będziemy mogli ograniczyć liczbę reklam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...