Skocz do zawartości
  • 0

Jaki dekoder jednocześnie do nc+ i Cyfrowego Polsatu?


Feniks1983
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

jestem abonentem nc+ i posiadam kartę po Cyfrze+ (chyba nazywa się kameleon, ta z ostatnich jakie dawali przed fuzją). Teraz chciałbym mieć też Cyfrowy Polsat razem z nc+ na jednym dekoderze. Oczywiście, dekoder chciałbym żeby był z dyskiem i żeby można było na Nim jeden program nagrywać a inny oglądać. Rozumiem, że jeśli chcę mieć Cyfrowy Polsat, to musiałbym kupić moduł CI, tak? Czy takie moduły są obecnie jeszcze w sprzedaży w CP? Jeśli tak, to który dekoder/tuner będzie najlepszy, aby obie te telewizje mieć na jednym TV? Co do ceny to nie chciałbym oczywiście jak najlepszy dekoder za jak najmniejsze pieniądze, ale nie znam się na tym w ogóle więc zdaje się na Wasze propozycje również jeśli chodzi o cenę.

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dziwna sprawa z Tobą. Napisałeś w kilu wątkach o tym samym. Jakieś z 10 osób odpisało ci, że moduł CI+ od Polsatu działa w odbiornikach z CI, bo jest w trybie Legacy, a ty dalej szukasz odpowiedzi na to samo!

 

Jak widzę takich co piszą na tej elektrodzie(swoją drogą poważne forum, ale już tam dotarło "prawdopodobnie", bo posty trzeba sobie nabić)i tutaj: "prawdopodobnie nie, bo tak przeczytałem, a nie przetestowałem bo nie mam takiego zestawu" to krew zalewa :evil: Jak koleś włożył moduł i od razu poleciał pisać temat to normalne, że mu nie działało, bo aktywacja moduły trwa kilka godzin(tak, jest komunikat "błąd karty" tak przy okazji wyroczni elektrody). Jedno słowo - BARANY ! Nie mam, ale się wypowiem :crazy:

 

Kup sobie wreszcie ten moduł, najlepiej przez tę stronę CP. Masz 10 dni na odstąpienie od umowy. I sam to przetestujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Trochę odchodząc od tematu to mając nc+ to gdy wezmę moduł CI w Cyfrowym Polsacie z najtańszym pakietem to zyskuje:

Polsat Sport, Polsat Sport Extra, ATM Rozrywka, History SD, Polsat Food, Viasat History, Viasat Explorer, Viasat Nature, tak?

 

Dopłacając aż 40 zł w pakiecie Familijny Max HD + Sport HD (59,90 zł) dochodzą kanały:

Fox SD, History HD, Polsat News HD, TV Republika, Polsat Sport HD, Polsat Sport Extra HD, FightKLUB, FightBOX, TVP Sport HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Przed chwilą na Elektrodzie:

 

Pytanie:

Ok to jak to jest w tym modułem od CP? Trzeba gniazdo CI+ w tunerze/telewizorze bo gniazdo CI nie wystarczy tak?

 

Odp:

Tak. Jak moduł jest CI+ (czyli obsługuje programy HD/3D), to gniazdo Ci (bez plusa) nie obsłuży modułu.

 

Napisz, czego ty chcesz? Moduł Cyfrowego Polsatu CI+ działa z gniazdem CI odbiornika. Uparcie chcesz, żeby ktoś napisał, że nie :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

Ależ proszę się nie krępować i zadawać pytania, jako że właśnie ja, mam w koszyku całą ofertę CP i całą ofertę nc+ i to na bardzo szerokim spektrum sprzętowym, również na modułach.

 

Moduł CP działa w każdym sprzęcie, ponieważ zaimplementowano w jego oprogramowaniu tryb zgodności z CI (legacy), więc nie ma się co spinać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ariva 210 Combo bardzo fajnie obsługuje moduł Cyfrowego Polsatu.

Tak więc na jednym tunerze mam całą polską kodowaną ofertę sportową (C+Sport, nSport, Eurosport, Polsat Sport, itd...) plus niedokowany sport typu SuperTennis HD, Sport 1 (dawny DSF) czy Eurosport Germany. Do tego okna otwarte kanałów Canal+ Sport France i Canal+ Liga Spain z Astry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Witam posiadam dwa dekodery cyfre i cp zastanawiam sie nad kupnem dekodera hd tak żeby na jednym dekoderze ogladac obie platformy bez zbednego przełączania jakies prppzycje tak do 200 zl da rade cos mozliwego kupic???

 

Na pewno masz też kartę CP sparowaną z dekoderem więc musiałbyś wymienić to wszystko na moduł CI+ z nową kartą.

W tej chwili na Allegro masz używkę Arivy 210 Combo masz za 190 zł.

Opróćz tego że pociągnie ci nC+ i CP to do tego jeszcze kanały NTC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety, w przypadku Cyfrowego Polsatu nie da rady. :(

Cyfrowy Polsat stosuje parowanie kart. Karta jest tutaj parowana z dekoderem dedykowanym lub modułem CAM. I tylko taki właśnie "zestaw" (moduł CAM Cyfrowego Polsatu i sparowana z nim karta) można zastosować we własnym tunerze. Tyle tylko, że wymagany jest do tego model ze złączem na moduł CAM. W tunerach bez takiego złącza, gdzie mamy tylko tzw. czytnik uniwersalny kart, zastosować możemy tylko kartę dawnej CYFRY+ (tzw. Cameleon) lub np. kartę oferty Smart HD+. W obu tych przypadkach karta nie jest parowana z dekoderem. Karta Cyfrowego Polsatu włożona bezpośrednio do czytnika kart własnego, niezależnego tunera, nie zadziała w nim. Identyczna sytuacja jest też z kartami w systemie Conax platformy nc+, z tą tylko różnicą, że z takiej karty włożonej do czytnika niezależnego tunera, zdekodują się tylko kanały z oferty Smart HD+. W przypadku karty Cyfrowego Polsatu, nie zdekoduje się zupełnie nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
@Barti, każda pliszka swój ogonek chwali. :D

 

A co powiesz o tym: http://www.hollex.pl/odbiorniki-hd/odbi ... e-z-dvb-t2 :?:

 

Czy ten tuner nie świruje tak jak moja Ariva i nie wywala niezrozumiałych komunikatów o tym że kanału nie ma w abonamencie?

Czy ten tuner tak jak Ariva będzie działał z kartą Turbo od splittera (w splitterze karta Cameleon nC+)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Czy ten tuner nie świruje tak jak moja Ariva i nie wywala niezrozumiałych komunikatów o tym że kanału nie ma w abonamencie?

A nie lepiej wyłączyć komunikaty modułu w menu niż zmieniać tuner, bo będzie to samo robił nawet najznakomitszy ze wszystkich ? Przecież normalne jak masz kanał który jest w obu ofertach, ale w jednej z nich nie masz go w opłacanym pakiecie, tylko jest w wyższym to będzie tak robić :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...