Skocz do zawartości
  • 0

Jaki dekoder jednocześnie do nc+ i Cyfrowego Polsatu?


Feniks1983
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

jestem abonentem nc+ i posiadam kartę po Cyfrze+ (chyba nazywa się kameleon, ta z ostatnich jakie dawali przed fuzją). Teraz chciałbym mieć też Cyfrowy Polsat razem z nc+ na jednym dekoderze. Oczywiście, dekoder chciałbym żeby był z dyskiem i żeby można było na Nim jeden program nagrywać a inny oglądać. Rozumiem, że jeśli chcę mieć Cyfrowy Polsat, to musiałbym kupić moduł CI, tak? Czy takie moduły są obecnie jeszcze w sprzedaży w CP? Jeśli tak, to który dekoder/tuner będzie najlepszy, aby obie te telewizje mieć na jednym TV? Co do ceny to nie chciałbym oczywiście jak najlepszy dekoder za jak najmniejsze pieniądze, ale nie znam się na tym w ogóle więc zdaje się na Wasze propozycje również jeśli chodzi o cenę.

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja zastanawiam się nad wyborem spośród tych dekoderów:

Openbox SX9 Combo HD CI+

VU+ SOLO 2 TWIN White

VU+ SOLO 2 TWIN HDTV

GiGaBlue HD 800 UE Plus

Tylko pytanie który najlepiej będzie współpracował z karta Cyfry+ i modułem CI+ CP i w dodatku z obrotnicą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli koniecznie chcesz dwie głowice to bierz SX9, ja poluję na SX6. SX9 ma jednak gorszą czułość głowicy niż w SX6, ale to i tak lepiej niż w GiGa, czy VU+, które do DXu jakoś nigdy nie podchodziły. Raczej wszystkie bezproblemowo współpracują z modułem CP(choć to E2, czy Katrina), w dodatku SX9 ma CI+ tak na przyszłość. Posiada też możliwość odbioru multistreamu, co przy obrotnicy jest ciekawym dodatkiem. Z kartą pewnie trochę się pobawisz jak to zwykle w Linuxach bywa, ale konfigi zwykłe, proste są dostępne od ręki. O GiGa mam mało informacji, a o wcześniejszcych modelach niemal same negatywne. VU+ ma to do siebie, że to taka zabawka, ale softów raczej do niego nie braknie, co może się zdarzyć w przypadku innych tunerów. SX9 ma jedną, dość sporą wadę - tylko 6000(w najnowszej wersji) pozycji kanałów do zapisania. W E2 masz nielimitowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jednego Cameleona mam w dedykowanym Sagemie, a drugiego dzielę splitterem na 2 tunery.

Z tym, że w tym momencie to Philips 6010 (SD) i Ariva 210 Combo, która trafiła do serwisu pogwarancyjnego ze względu na problem z czytaniem karty CA.

 

Perspektywa jest nieciekawa. Philips 6010 odbierze mi kanały nc+ jeszcze tylko pół roku, a Ariva być może jest nieopłacalna jeśli chodzi o naprawianie.

 

Potrzebuję 2 typy:

1) podstawowy tuner HD, który zadziała pod splitterem, coś taniego, klasa sypialniana

2) lepszy tuner z czytnikiem CA, który obecnie obsłuży Cameleona (czyli taki czytnik jak ma Ariva) i 2 slotami na moduł CI (chodzi mi o możliwość korzystania z modułów nc+ i CP w przypadku gdy zabiorą kiedyś Cameleony, generalnie chodzi o to żeby w przyszłości nadal oglądać nc+ i CP na jednym tunerze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Po czym niektórzy wnioskują, że będą zabierać Cameleony?

A jeśli zabiorą to jaki będzie sposób na oglądanie nc+ i CP na jednym tunerze? 2 moduły?

Jeśli zabiorą Cameleony (o ile to w ogóle zrobią) to wówczas w ich miejsce dadzą dekoder dedykowany sparowany z kartą i tym samym skończy się możliwość odbioru platformy nc+ i Cyfrowego Poslatu na jednym, niezależnym tunerze. Wówczas obok własnego niezależnego tunera z modułem CAM Cyfrowego Polsatu trzeba będzie postawić drugie "pudełko" od nc+, bo nc+ tak sobie zażyczy. Ja jednak nigdy na coś takiego się nie zgodzę... :/ A wątpię też, czy nc+ kiedykolwiek udostępni moduły CAM. :roll: Nigdy nie uczyniła tego dawna n'ka, a obecna nc+ to tak naprawdę właśnie dawna n'ka, powiększona jedynie dodatkowo o CANAL+ i kanały tematyczne dawnej CYFRY+.

To tak na marginesie, bo nie o tym jest niniejszy wątek. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Prędzej czy później NC+ wprowadzi moduły cam CI+ ale na razie musi się pozbyć zakontraktowanego sprzętu od Sagemcom. Era nieparowanych kart kodowych przechodzi powoli do historii.

Na razie przesyłane są same dekodery HD bo ten proces jest długotrwały, w kolejnym kroku zostaną dosłane karty kodowe co będzie łatwiej zorganizować. Tym samym osoby z własnymi dekoderami HD lub dawnymi C+ SD będą miały zapewnioną ciągłość dostępu do usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dlatego właśnie, jeśli nc+ "skończy" już z nieparowanymi kartami Cameleon to niech w ich miejsce wprowadzi także moduły CAM sparowane z kartą jako uzupełnienie dekoderów dedykowanych. Podobnie, jak to uczynił Cyfrowy Polsat. Bo oprócz zewnętrznych tunerów niezależnych, na rynku jest coraz więcej telewizorów z wbudowanym tunerem satelitarnym i jak nie będzie modułów CAM w ofertach operatorów to wówczas taki tuner satelitarny w telewizorze będzie mało użyteczny... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Jednego Cameleona mam w dedykowanym Sagemie, a drugiego dzielę splitterem na 2 tunery.

Z tym, że w tym momencie to Philips 6010 (SD) i Ariva 210 Combo, która trafiła do serwisu pogwarancyjnego ze względu na problem z czytaniem karty CA.

 

Perspektywa jest nieciekawa. Philips 6010 odbierze mi kanały nc+ jeszcze tylko pół roku, a Ariva być może jest nieopłacalna jeśli chodzi o naprawianie.

 

Potrzebuję 2 typy:

1) podstawowy tuner HD, który zadziała pod splitterem, coś taniego, klasa sypialniana

2) lepszy tuner z czytnikiem CA, który obecnie obsłuży Cameleona (czyli taki czytnik jak ma Ariva) i 2 slotami na moduł CI (chodzi mi o możliwość korzystania z modułów nc+ i CP w przypadku gdy zabiorą kiedyś Cameleony, generalnie chodzi o to żeby w przyszłości nadal oglądać nc+ i CP na jednym tunerze)

 

Ponawiam prośbę o typy tunerów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podstawowa zasada przy wykorzystaniu dwóch cam lub cam i karty. Oprogramowanie dekodera musi umożliwiać indywidualne przypisanie obsługiwanych serwisów (kanałów) lub CAID opertora do danego modułu lub karty.

Tylko takie rozwiązanie umożliwi unikanie problemów z dekowaniem kanałów i komunikatów o braku dostępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dlatego właśnie, jeśli nc+ "skończy" już z nieparowanymi kartami Cameleon to niech w ich miejsce wprowadzi także moduły CAM sparowane z kartą jako uzupełnienie dekoderów dedykowanych. Podobnie, jak to uczynił Cyfrowy Polsat. Bo oprócz zewnętrznych tunerów niezależnych, na rynku jest coraz więcej telewizorów z wbudowanym tunerem satelitarnym i jak nie będzie modułów CAM w ofertach operatorów to wówczas taki tuner satelitarny w telewizorze będzie mało użyteczny... :roll:

 

A jeżeli ja mam umowę z lutego 2015r na dwa lata, to mogą prawnie wycofać kartę Cameleon i narzucić mi zestaw z sparowaną kartą???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dlatego właśnie, jeśli nc+ "skończy" już z nieparowanymi kartami Cameleon to niech w ich miejsce wprowadzi także moduły CAM sparowane z kartą jako uzupełnienie dekoderów dedykowanych. Podobnie, jak to uczynił Cyfrowy Polsat. Bo oprócz zewnętrznych tunerów niezależnych, na rynku jest coraz więcej telewizorów z wbudowanym tunerem satelitarnym i jak nie będzie modułów CAM w ofertach operatorów to wówczas taki tuner satelitarny w telewizorze będzie mało użyteczny... :roll:

 

A jeżeli ja mam umowę z lutego 2015r na dwa lata, to mogą prawnie wycofać kartę Cameleon i narzucić mi zestaw z sparowaną kartą???

 

Teoretycznie wszystko jest możliwe. Wszystko zależy jednak od tego, jak to jest obecnie uregulowane w regulaminie świadczenia usług przez platformę nc+.

Szczegółów nie znam, gdyż nie jestem już abonentem tej platformy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak tylko chciałbym popytać jak to chodzi kogoś kto go używa w praktyce.

Ariva 210 Combo niby ciągnie te 2 platformy bez problemu, a nawet sobie radzi dobrze ze splitterem na PIC-u, ale ma drobną denerwującą wadę o której pisałem już na forum.

Mianowicie moduł CI+ Cyfrowego Polsatu wywala błąd "Tego kanału nie ma w twoim abonamencie" mimo tego że kanał świeci bo ciągnie uprawnienia z Cameleona nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam wszystkich. Mam mały problem i proszę Was doświadczonych użytkowników o pomoc. Otóż mam nc+ z dekoderem Sagemcom DSI 87, kartę nc+ z chipem Nagravision oraz telewizor Samsung LE32C530 wyposażony m.in. w zgodność z CI+. Planuję zakup Cyfrowego Polsatu (chodzi o uzupełnienie kanałów sportowych - Polsat Sport i Polsat Sport Extra). CP oferuje moduł CAM CI+ (nie chcę brać dekodera). NC+ odbieram poprzez złącze HDMI podłączone do TV. Moje pytanie brzmi, czy moduł CAM CI+ z Polsatu i nc+ z HDMi będą działać poprawnie (oczywiście wymiennie, raz włączone będzie nc+, a raz CP), czy trzeba będzie coś zrobić dodatkowego, dokupić coś itp?. Dodam, że nc+ odbierane przez HDMI działa bezproblemowo.

Bardzo proszę Was o odpowiedzi.

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...