Skocz do zawartości
  • 0

CP i NC+ na jednej antenie


skukany
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Rozumiem, że z CP nie rezygnujesz i chcesz dodatkowo wziąć nc+? Jeśli przy tym chcesz korzystać z dekodera z nagrywarką to przy swojej obecnej antenie musisz wymienić konwerter na tzw. quad, czyli poczwórny. Nie napisałeś też, jaki konwerter masz obecnie. Samej anteny nie musisz zmieniać, ani jej przestawiać. Zarówno platforma Cyfrowego Polsatu, jak i nc+ nadają z tego samego satelity (Hot Bird 13°E). Jeśli masz antenę mniejszą, niż 80 cm to zalecana jest też jej wymiana na właśnie taką, która ma średnicę min. 80 cm. Poprawi to wówczas jakość odbioru, zwłaszcza przy gorszej pogodzie. Tyczy się to zwłaszcza kanałów HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

z CP mam umowę do końca roku ale pewnie nie zrezygnuje tak chcę dodatkowo wziąsć NC+ sorry dekoder to ten box+ od ma nagrywanie pvr a nie na dysk mój błąd, obecnie mam konwerter ten podstawowy z 1 wejsciem, antenę mm 80-tkę czyli mówisz że wystarczy konwerter quad do dekodera box+ ? i czemu poczwórny ? będę musiał oprócz kabla z cp prowadzić do anteny od dekodera niż jeden kabel ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dokładnie, jak mówi kolega @mirko1801. :)

Jeśli chcesz podłączyć do jednej anteny niezależnie dwa różne dekodery, w tym jeden z nagrywarką to konwerter musi być poczwórny, bo do dekodera z nagrywarką muszą być podłączone dwa kable, jeśli chcesz w danym czasie jeden kanał nagrywać, a inny oglądać. Można oczywiście do dekodera z nagrywarką podłączyć tylko jeden kabel, ale wówczas będzie można nagrywać tylko ten kanał, który w danej chwili się ogląda. Można wtedy zastosować konwerter typu twin (podwójny), zamiast poczwórnego (quad). Jeśli jednak w przyszłości zechcesz podłączyć do dekodera z nagrywarką drugi kabel to wówczas nie będzie już takiej możliwości. Wówczas znów trzeba będzie wymienić konwerter na poczwórny właśnie. Dlatego najlepiej zrobić to od razu. Tak, czy siak, musisz swój obecny konwerter pojedynczy wymienić, bo i tak dwóch dekoderów, aby pracowały niezależnie od siebie, do jednej anteny z konwerterem pojedynczym nie podłączysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No cóż... Tak jak już wyżej wspomniałem, jeśli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z nagrywarki w dekoderze (to po co ci w ogóle dekoder z nagrywarką?) to nie musisz wymieniać konwertera pojedynczego na poczwórny (quad), ale już na podwójny (twin) musisz, jeśli do jednej anteny chcesz podłączyć dwa dekodery niezależnie.

Co do stacjonarnej nagrywarki DVD to pamiętaj też, że za jej pomocą nie nagrasz materiału w rozdzielczości HD. Oczywiście kanał HD na płycie DVD ci się nagra, ale przy odtwarzaniu będzie miał rozdzielczość standardową (SD). A na dekoderze z nagrywarką można też bez przeszkód nagrywać materiał w rozdzielczości HD. No, chyba że masz jeszcze telewizor kineskopowy to na chwilę obecną ta kwestia i tak cię nie dotyczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Noo, to fakt. Chyba, że zamiast dekodera dedykowanego, używałbyś własnego to wtedy jest na to szansa. Np. z mojego Fergusona Ariva 202E i modułu CAM CI+ Cyfrowego Polsatu każde nagranie (oprócz kanału Polsat HD) mogę oglądać również na komputerze. :) I to również te w rozdzielczości HD. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

nie wiem ale mój tv posiada możłiwośc nagrywania na pendrive więc w wolnej chwili zobaczymy czyli wystarczy mi kupić konwerter twin podłączyć i mogę oglądać ?

a dlaczego ten dekoder odpowiedź jest prosta bo nc+ ma tylko ten i ten z dyskiem w ofercie mowa o abonamencie nie o mix czy smart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
nie wiem ale mój tv posiada możłiwośc nagrywania na pendrive więc w wolnej chwili zobaczymy

Ale prawdopodobnie na tego pendrive nagrywa tylko z DVB-T.

 

 

czyli wystarczy mi kupić konwerter twin podłączyć i mogę oglądać ?

Tak - w tej sytuacji od anteny do obu dekoderów prowadzisz dwa kable antenowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podpinam się do starego tematu :)
Mam umowę na CP i NC+ (antena polsatu).

Czy jeżeli z konwertera mam wyprowadzone 2 kable (SAT1 i SAT2), które wchodzą do EVOBOXa z CP, to czy mogę podłączyć dekoder NC+ jednym z tych kabli i odbierać sygnał z obu dekoderów, czy tak jak kolega wyżej wspomniał, muszę mieć moduł NC+ i moduł CAM z CP?
Pytam bo może przez te 4 lata od ostatniego wątku coś się w tej kwestii zmieniło :)


Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mając obecnie 2 dekodery z 2 różnych platform to na niezależnym dekoderze hd nic nie poogladasz. Musisz zmienić u operatora dekodery na moduły CI+, pod warunkiem że twój dekoder hd ma 2 wejścia CI+.

 

W czasie trwania umowy wymiana dekodera na moduł może być niemożliwa więc zostaje Ci użytkowanie dwóch pudeł. Żeby w pełni wykorzystać Evobox musisz zakupić konwerter unicable i podłączyć go do złotego wyjścia, a wifibox do srebrnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli chodzi o dekoder NC+ to posiadam WIFIBOX+ (bez dysku). Czy ten szmelc się nada? :)

Rozumiem, że na dekoderze uniwersalnym z dwoma wyjsciami nic nie zrobie?

Pozdrowienia, dzięki

 

Jak już ktoś napisał najlepszym rozwiązaniem jest wymiana konwertera Twin na Konwerter SCR (Unicable I) np. taki

WIFIBOX+ (bez dysku), który nie wspiera Unicable podłączasz do wyjścia legacy (srebrnego) z konwertera SCR.

Evobox PVR podłączasz do wyjścia Unicable (złotego) z konwertera SCR .

W takiej konfiguracji, masz pełną niezależność korzystania z dwóch dekoderów i pełną funkcjonalność Evobox PVR.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak już ktoś napisał najlepszym rozwiązaniem jest wymiana konwertera Twin na Konwerter SCR (Unicable I) np. taki

WIFIBOX+ (bez dysku), który nie wspiera Unicable podłączasz do wyjścia legacy (srebrnego) z konwertera SCR.

Evobox PVR podłączasz do wyjścia Unicable (złotego) z konwertera SCR .

W takiej konfiguracji, masz pełną niezależność korzystania z dwóch dekoderów i pełną funkcjonalność Evobox PVR.

Dzięki za rzetelną odpowiedź.

 

A gdybym pozostał teoretycznie przy swoim konwerterze Twin i zrezygnowałbym z pełnej funkcjonalności Evoboxa (bez nagrywania), to czy wtedy mógłbym podłączyć dwa dekodery?

Chodzi mi jedynie o odbiór sygnału, nie będę nagrywać, przewijać etc.

 

Pozdrowienia

Edytowane przez jfd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. 2 dni temu podpisałem umowę z Cyfrowym Polsatem, podłączyłem go w swoim pokoju, gdzie aktualnie znajduje się też dekoder NC+. W związku z tym mam pytanie, czy mogę podłączyć dwa dekodery przez splitter na końcu kabla będącego w pokoju? (taki jak np tu: https://m.euro.com.pl/rozdzielacze-sygnalu/elpio-rs12.bhtml?gclid=CjwKCAjw7cDaBRBtEiwAsxprXcCvDz-WDLgRLpoyNBsF_2wQpoDqak_k2ttVL21dwmhYjcS0HLHqyhoC1IoQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CJ6i9t_dqtwCFVXBsgoddXgKYQ).Staram się znaleźć takie rozwiązanie żeby nie ciągnąć drugiego kabla do drugiego dekodera, a ciągłe "przepinanie" kabla miedzy dekoderami jest średnim rozwiązaniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...