Jump to content

Czeskie kanały w WLKP. ok.Gostynia


Recommended Posts

Z racji tego że to mój 1 post witam wszystkich na forum.

Od kilku dni usiłuję złapać jakikolwiek czeski MUX. Z zerowym skutkiem.

Mieszkam w Ludwinowie k.Gostynia.

Posiadam antenę siatkową, skierowaną na Wrocław i tv Thomson 32HU4253. Antena jest zamocowana na strychu, podwieszona na samym czubku aż pod dachem z eternitu, od niej do tv idzie jakieś 20 m kabla. Kabel w 3 miejscach jest łączony złączką. Ogólnie wszystkie kanały polskie śmigają, bez problemu jestem w stanie odbierać nawet TVP Gorzów Wlkp. z nadajnika z Zielonej Góry po obróceniu anteny.

_______

I teraz pojawia się kilka pytań - gdzie leży problem? W miejscowości oddalonej 2km w linii prostej ode mnie bez problemu śmigają ct1, ct2 (antena jest siatkowa).

 

Czy winny może być kabel? A może antena kierunkowa złapałaby Czechy? Ewentualnie zamontowanie anteny na zewnątrz i podwieszenie jej jeszcze wyżej?

Tak pytam, bo w tym temacie jestem zielony.

 

Kilka lat temu odbierałem bezproblemowo CT1 oraz CT2 na analogu.

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie, zakupiłem antenę kierunkową ATX 91 z symetryzatorem. Symetryzator wyrzuciłem, założyłem wzmacniacz SWA 2000/4T od starej siatki.

Co odbieram?

CT1, CT2, CT24, CT SPORT i 8 czeskich kanałów radiowych. Siła sygnału 100%, jakość lata od 0% do 45%, a nawet 86% przy kanałach radiowych.

Sygnał momentami potrafi zniknąć, wg mnie jest to wina dość słabego wzmacniacza, tak więc zostanie on wymieniony na SWA 9701.

Link to post
Share on other sites
  • 6 years later...

Nie jestem jakoś specjalnie zaskoczony odbiorem czeskich MUXów na południe od Gostynia, teren jest znacznie wyżej i sama rzeźba terenu korzystniejsza. W samym Gostyniu z racji jego położenia i charakterystyki terenu odbiór czeskich MUXów możliwy jest tylko w najwyższych punktach miasta (Głogówko, wyżej położona część osiedla Pożegowo, osiedle Górna oraz jej okolice.) U mnie jeszcze, ani razu nie pojawił się MUX z Czech może dlatego, że antenę mam skierowaną na maszt w Górze czyli w przeciwnym kierunku. W przyszłości jak będę wymieniał na dachu okablowanie to jeśli Śrem tyłem będzie bardzo dobrze odbierał to można się pokusić o ustawienie anteny w kierunku czeskich nadajników. :D

Edited by Hyper DX
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...