Skocz do zawartości

Czy to jest Splitter?


Rekomendowane odpowiedzi

Moje przypuszczenia się nie sprawdziły, ponieważ to nie jest multiswitch.

Wygląda mi to na urządzenie do sumowania sygnału z kamer przemysłowych,czyli do monitorowania pomieszczeń. Urządzenie to sumuje sygnały z kilku kamer i przekazuje wszystkie te sygnały jednym kablem koncentrycznym do końcowego urządzenia jakim może być np telewizor, monitor, lub specjalne urządzenie które nagrywa obraz i dźwięk na twardym dysku.

 

PS. Mogę się mylić co do tego urządzenia. To jedynie moje przypuszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

sygnał z kamer przemysłowych jest przekazywany jako sygnał AV i nie daje się w prosty sposób sumować.Aby to umożliwić,używamy modulatorów pracujących najczęściej w pasmach telewizyjnych.Wówczas obrazy z poszczególnych kamer można oglądać na zwykłym OTV.

Urządzenie na zdjęciu,to przypuszczalnie multitap,czyli wielokrotny rozgałęźnik,w naszym przypadku z kilku wejściami,dla TV kablowej/możliwe,że z również z zawartością zmodulowanych sygnałów z kamer/ i internetu,ew.dodatkowo sieci telefonicznej.Wyjście /strzałka skierowana na zewnątrz/RS 232 może służyć do diagnostyki zsumowanego sygnału.

Więcej informacji można by uzyskać,gdybyś,Kolego przysłał ostre zdjęcia w dobrej rozdzielczości napisów znajdujących się na owym tajemniczym urządzeniu i urządzeniach towarzyszących

Czytelne są tylko wartości tłumienia sygnału na niektórych wyjściach.

Na razie jest to moja spekulacja przypominająca niektóre głośne od niedawna ekspertyzy... :D

I byc może ma taką samą wartość :lol2:,co proszę mi wybaczyć.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na rozdzielacz sygnału telewizji kablowej, jaki znajduje się w skrzynkach operatora kablowego tzw TAP, zresztą na zdjęciu widać też nazwę kablówki z niemieckiego miasta Kaiserslautern. Zasilacz jest żeby wzmocnić wyjścia antenowe po środku, te 4 które które są z boku służą jako wejście / wyjście do następnych rozdzielaczy TAP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to samo napisałem już w poprzednim poście /wysłany przed godziną/,cytuję:

 

"Urządzenie na zdjęciu,to przypuszczalnie multitap,czyli wielokrotny rozgałęźnik,w naszym przypadku z kilku wejściami,dla TV kablowej/możliwe,że z również z zawartością zmodulowanych sygnałów z kamer/ i internetu,ew.dodatkowo sieci telefonicznej.Wyjście /strzałka skierowana na zewnątrz/RS 232 może służyć do diagnostyki zsumowanego sygnału."

 

z tym,że cztery gniazda z lewej to wejścia mediów:

 

http://translate.google.pl/translate?hl ... 6bih%3D709

 

TKS to więcej,niż kablówka,to usługodawca w wielu dziedzinach,również tych,które już wymieniłem i wielu innych.

"Kaiserlautern" jest oczywiście czytelne,reszta mniej-dowiem się,jak Kol.@patrick prześle wyraźniejsze zdjęcia.

Multitap ma osiem wyjść,tłumienie ok.17 dB,czyli prosty,pasywny podział.Zasilacz służy do zasilania,nie do wzmacniania.

Zasilacz ze zdjęcia zasila elektronikę sumatora sygnałów.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiają mnie te 4 wejścia w urządzeniu. Być może sygnał z kablówki wchodzi na widoczny na zdjęciu rozgałęźnik (odgałęźnik) a następnie sygnał podlega pakietyzacji (filtrowaniu) i z jednego z jego wyjść wchodzi cały sygnał na wejście 4 multitapa, a poprzez filtry część pasma wchodzi na wejścia 1 oraz 3. Być może to urządzenie ma możliwość przełączania sygnału z poszczególnych wejść na dane wyjście przez port rs232. Dałoby to możliwość zaimplementowania zdalnej pakietyzacji sieci :P Widoczna część połączeń na zdjęciu właśnie mi na coś takiego wygląda ale to tylko przypuszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...