Jump to content
RafiX

Historia TV Puls

Recommended Posts

Przepraszam za post pod postem, ale znalazłem w sieci unikat z Telewizji Niepokalanów:

Jak na tamte czasy - to była jedyna telewizja katolicka, jaka była w Polsce. A teraz jedyną taką telewizją jest... wiadomo, TV Trwam.

TV Puls w 2001 roku miało ciekawą ofertę programową jednak nie ma już serwisów w TV Puls ani oferty religijnej ani też Gumityków tylko jest oferta serialowa na wysokim poziomie.

W TV Puls dawniej się oglądało Ulicę zakochanych czy Remingtona Steele'a.

To były seriale które gruntownie nikt nie pamięta a były na Pulsie w pierwszych latach nadawania.

Mam pytanie, co było pierwsze? Gumitycy na Pulsie, czy te gumowe kukiełki też polityczne na francuskim Canal+? Bo pamiętam, że coś podobnego leciało jak jeszcze CANAL+ był niekodowany. :-P

To drugie - czyli "Les Guinols de L'info". Jak już, to takie kukiełki były też w Polskim ZOO, ale to już bardzo dawno.

Te francuskie kukiełki to dużo wcześniej weszły, bo zaczęto je emitować w 1988 roku.

Przepraszam, że odkopuję, ale te kukiełki były też w szopkach noworocznych :D

Ja pamiętam te logo. Rewelacyjna była też oprawa graficzna i oferta programowa w tym okresie. Akurat to przed wprowadzeniem czerwonego loga Puls był taki bardziej "religijno-społeczny" ze względu na dużo programów katolickich, jakie były jeszcze w TN.

Pamiętam, jak Puls nadawał z Astry. Wtedy przez jakiś czas mieli kłopoty finansowe i w kółko powtarzali Bonanzę i sławny Wyścig Szczurów i kilka innych filmów, ale nie pamiętam tytułów.

Edited by Barti
Post napisany niechlujnie. Poprawiono fatalną pisownię w poście.

Wyścig szczurów powtarzają w kółko do dziś. Ostatni raz pokazywali w ostatni weekend....

TV Puls miała w swojej ofercie również świetne seriale kryminalane, tj. Remington Steele, czy Arsene Lupin.

Szkoda, że żadna telewizja nie chce ich powtórzyć.

Edited by Barti
Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.

Oraz inne stare, które poszły w niepamięć, przeskoczyły z podwórka pamięci na wspomnień czar.
Jakie były świetne! :wink:  :curious:

Edited by Barti
Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.

Moim zdaniem to jest najlepsze logo Pulsu:

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/ea/Puls_logo_4.svg

Też tak twierdzę i wiem, że to nie możliwe (prawa autorskie Murdoch'a), ale chciałbym, żeby wrócili do niego, ponieważ to obecne (od samego początku) zalatuje mi tabloidem. Ponadto drugie w kolejności, które mi się podoba, to było to pierwsze - z "pulsującą zieloną kropką w środku".

Też tak twierdzę i wiem, że to nie możliwe (prawa autorskie Murdoch'a), ale chciałbym, żeby wrócili do niego, ponieważ to obecne (od samego początku) zalatuje mi tabloidem. Ponadto drugie w kolejności, które mi się podoba, to było to pierwsze - z "pulsującą zieloną kropką w środku".

Ale dlaczego Murdoch zwinął interes ??.

Taki potentat i wyłożył się w Polsce??.

Trochę to dziwne.

Wyniki nie były zadowalające dla inwestora i udziałowca, a do tego w tym okresie był spory kryzys gospodarczy. Ogólnie, to szkoda, że się wycofali. Tak, to może byśmy mieli z czasem bardziej lokalnego FOX-a (niż taką masówkę, jaką mamy obecnie) i dostępnego w DVB-T i może też z ciekawszą ofertą (w końcu to za ich czasów oni emitowali Simpsonów FTA i to z dubbingiem, słabym, ale jednak; czy to właśnie dzięki kasie ówczesnego News Corporation (teraz 21st Century Fox) był - podobno całkiem niezły - serwis informacyjny. Do tego na miesiąc przed wycofaniem się Murdocha były plany uruchomienia dwóch kanałów - Puls News i Puls Rozrywka. Można powiedzieć, że to był chyba najlepszy okres w tej telewizji i to też pokazuje z takiej perspektywy, że jak ktoś duży wchodzi w małą stację, to dużo w nią ładuje i widać tego efekty. Niestety. Nie udało się w tym przypadku.

"Puls Raport" był istotnie całkiem nieźle realizowanym programem informacyjnym. Widać było te prądy amerykańskie, nawet muzyka w programie była zapożyczona z którejś z tamtejszych stacji. Był to nieco odmienny program od reszty, tam na stale zastosowano prowadzenie w parach, w innych programach było to okazjonalne, bo Wiadomości były tak prowadzone tylko w weekendy w okresie 1998-99, Panoramę to chyba tylko raz tak poprowadzono, co najwyżej wieczorne Informacje Polsatu to stosowały (ale tam jeden prowadzący był od informacji biznesowych).

Edited by Kirk

Biznes informacje prowadziło dwóch gostków z RMF FM o ile mnie pamięć nie myli.

TV Puls krótko pokazywało żużel - sponsorowali drużynę Start Gniezno.

Ta stacja też maczała paluchy w filmie Rób swoje,ryzyko jest twoje  - reklamowali ten film u siebie.

Edited by Marek79

Ludzie z RMF FM prowadzili "Graffiti", nie Informacje. A co do żużla to zaczęli pokazywać mecze po tym, jak Solorz zaczął ich wspierać i mecze pokazywano chyba przez 1 albo 2 sezony.

Odświeżam temat.

Pamiętam, jak Puls Raport prowadził Krzysztof Ziemiec.

Facet się solidnie poparzył, potem jechał na morfinie i się uzależnił.

Edited by Barti
Każde zdanie kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.

Pamiętacie jak pokazywano studio "Warto rozmawiać " red . Pospieszalskiego z nakrytymi kamerami jak i pozostałą scenografią. To był chyba okres kiedy Franciszkanie porzucili tą telewizje i czekali na wejście komornika?