Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem krytyki loga. Mi się ono podoba - proste, czyste, przejrzyste. Ewidentnie nawiązuje do grafiki układu okresowego pierwiastków, szerzej do nauki. Na myśl przychodzą mi także skojarzenia ze stylizacją czołówek seriali "House" czy "Breaking Bad" oraz z poprzednim logo Discovery Science. Oby oprawa graficzna stacji i zawartość była co najmniej tak zadowalająca jak to logo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał jeszcze nie wystartował a już krytykujecie logo.Przecież logo na ekranie telewizorów może prezentować się bardzo dobrze.

To wzór do naśladowania.Kolor logo i przezroczystość na obrazku 1 niżej bardzo podobny jak na kanale Stars.tv.Od razu widać ze logo przygotowane przez fachowców w tej dziedzinie.Nie jakieś kolorowe koszmary. które przeszkadzają w oglądaniu programu.

przykład 1

http://s6.ifotos.pl/img/logoJPG_epshaqx.JPG

przyklad2

http://s6.ifotos.pl/img/logo3JPG_epshqra.JPG

przykład 3

http://s6.ifotos.pl/img/logo2JPG_rqresqp.JPG

przykład 4

http://ifotos.pl/img/hdtnetovi_sspphp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AnanAS: To tj. Trwam. Kanał religijno-społeczny, a zajmują się nim tylko ludzie z pierwszego członu i to jeszcze nie do końca w tym zakresie wykształceni. A jakoś stoi jeszcze.

 

Logotyp jest dobry, bo prosty. Rzeczywiście nawiązuje do elementu układu okresowego. Jeśli do tego zostanie dobrze dorobiona księga znaku, a także cała identyfikacja (np. odpowiednie kolory tęczy poprzypisywane do pasm, połączone z uniwersalnym białym kolorem - miodzio) to będzie OK.

 

ZPR, a więc możemy liczyć na ciekawe, ale niezbyt ścisłe dokumenty. No i jeszcze na programy licencjonowane, czyli lepiej niż w przypadku DMAX - tylko audycje Discovery kontra audycje np. Discovery, Nat Geo, A&E czy od kogokolwiek kupią. No i polski kapitał jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznaj Fokus TV - szczegóły na temat ramówki stacji:

http://www.spam.org/inne/item/651 ... j-fokus-tv

 

Moim zdaniem oferta tej wygląda naprawdę interesująco - szkoda tylko że jego nadawca nie dogadał się jeszcze z nc+ (czyli nadawcy Planete+) oraz innymi producentami kanałów dokumentalnych, kryminalnych, historycznych, przyrodniczych i podróżniczych które są dostępne na terenie Polski. Zmiksowanie ich oferty dałoby niezły, dostępny naziemnie kanał telewizyjny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AnanAS: To tj. Trwam. Kanał religijno-społeczny, a zajmują się nim tylko ludzie z pierwszego członu i to jeszcze nie do końca w tym zakresie wykształceni. A jakoś stoi jeszcze.

 

Logotyp jest dobry, bo prosty. Rzeczywiście nawiązuje do elementu układu okresowego. Jeśli do tego zostanie dobrze dorobiona księga znaku, a także cała identyfikacja (np. odpowiednie kolory tęczy poprzypisywane do pasm, połączone z uniwersalnym białym kolorem - miodzio) to będzie OK.

 

ZPR, a więc możemy liczyć na ciekawe, ale niezbyt ścisłe dokumenty. No i jeszcze na programy licencjonowane, czyli lepiej niż w przypadku DMAX - tylko audycje Discovery kontra audycje np. Discovery, Nat Geo, A&E czy od kogokolwiek kupią. No i polski kapitał jeszcze...

 

Dlaczego w to wszystko mieszasz TV Trwam? Jesteś trwamofobem?

 

Jest to wątek o Fokus TV.

 

Widzę, że strasznie jesteś zapatrzony w ten kanał. Mogliby się bardziej wysilić z tym logo. Duża litera i pod spodem napis Fokus to takie logo potrafiłyby zrobić dzieci w podstawówce, a oni pewnie jeszcze dużo "zabulili" za ten projekt.

 

 

Popatrz na logo czeskiego kanału edukacyjnego w DVB-T - proste i eleganckie zarazem. Można? Można!

 

307398_prima-zoom-logo_image_620x349.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fokus TV może być bardzo ciekawym kanałem, ale głównie dla osób, które nie mają dostępu do płatnych kanałów dokumentalnych, ponieważ zdecydowaną większość oferty będą stanowić programy znane z takich kanałów. Całkowicie nowe mogą być jedynie polskie produkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście bo przecież najpiękniejsze logo ma wyłącznie Tv Trwam a reszta to same prymitywy :lol: Kanał będę oceniał jak już zacznie nadawanie a logo to sprawa trzeciorzędna. :>Sądzę,że nadawca nas pozytywnie zaskoczy gdyż niema w swoim portfolio kanałów płatnych więc nie będzie działał na szkodę NTC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście bo przecież najpiękniejsze logo ma wyłącznie Tv Trwam a reszta to same prymitywy :lol: Kanał będę oceniał jak już zacznie nadawanie a logo to sprawa trzeciorzędna. :>Sądzę,że nadawca nas pozytywnie zaskoczy gdyż niema w swoim portfolio kanałów płatnych więc nie będzie działał na szkodę NTC.

 

Wszędzie widzisz TV Trwam? To już jest jakaś patologiczna obsesja! Jest to wątek o kanale Fokus TV a nie TV Trwam! @DVB-T_Maniak oczywiście ma rację. Logo Fokus TV jest bardzo prymitywne. P.S. Logo TV Trwam jest całkiem przyzwoite biorąc pod uwagę, że powstało ono bodajże 12 lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mieszane odczucia co do tego kanału... :? Jakos liczba premier mnie nie przekonuje gdyż wychodzi na to, że na tym kanale będą same powtórki poganiane powtórkami na powtórkach z reklamami w ręku na deser. A takie cos mnie nie cieszy. Logo, też piękne nie jest ale widziałem znacznie gorsze, pozatym z tym logo można robić wiele rzeczy gdyż jest proste i można z tym majsterkować na wiele sposobów. Ogółem, prostota ostatnio jest modna. ;-) Niestety, wydaje mi się że nie będzie to jakis bardzo edukacyjny kanał tylko kolejna komercyjna papka. Szczególnie boję się że będą puszczali programy Discovery które w ostatnich latach niewiele z nauką mają wspólnego a raczej z reality show. Jeżeli by mieli puszczać produkcje z National Geographic i Nat Geo Wild oraz dokumenty z TVP 1 to jestem jak najbardziej za! ;-) Ale, poczekajmy do kwietnia. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...