Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Coś mi się zdaje, że Polsat nieco wzmocni Fokusa TV produkcjami z Polsat Doku i Viasatów. Oby tylko nie dorzucał jeszcze paradokumentów, bo drugi TTV nam się z Fokusa zrobi.

 

Polsat niech zadba lepiej o jakość transmisji tego kanału. Jakość HD w kanałach dokumentalnych to podstawa aby zachęcić do oglądania.

Skoro kanał zaistniał na rynku i widać potencjał, to trzeba go szybko wzmocnić wersją HD, bo wyparty będzie w końcu przez inne.

 

Ramówka lepiej, aby cały czas była realizowana przez ZPR - dla różnorodności.

Najgorsze co może być, to "rozlewanie" tych samych treści po wszystkich kanałach, robiąc w ten sposób sieczkę.

Polsat Doku trzyma swój fajny poziom i Fokus mógłby pozostać na zawsze kanałem ze swoimi innymi dokumentami - wtedy to ma sens do widza, w przeciwnym przypadku powstanie klon powtórkowy nie wnoszący nic nowego. Czyli dla porządku lepiej jakby zniknął, bo będzie utrzymywany tylko dla reklam. Oby do tego nie doszło nigdy, bo szkoda Fokusa.

Edytowane przez TOMI2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
W dniu 27.03.2018 o 15:03, PowerTV napisał:

Zapewne Fokus TV HD pojawi się na transponderze Cyfrowego Polsatu, gdy tylko wygaśnie obecna umowa ZPR Media na transponder SD. I pewnie dotyczy to wszystkich kanałów z tej grupy.

 

Umowa wygasła, kanał pojawił się na transponderze CP,  jednak cały czas proponują oglądanie w beznadziejnym SD. Kolega trochę przeliczył się z przewidywaniami, a szkoda :)

Kanał z potencjałem, jednak nie rozwinie skrzydeł w tej jakości, zwłaszcza, że cała konkurencja "dokumentalna" już nadaje w HD.

Znam wielu, co kanały w jakości SD omijają szerokim łukiem, sam też to robię. W dobie coraz większych TV, nie chce się oglądać tak rozmytego obrazu.

Oby Fokus szybko to zmienił, póki nie jest za późno ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między innymi ja jestem taką osobą, która nie marnuje czasu na oglądanie kanałów śmieciowych w jakości SD (wyjątek: Discovery Historia SD). Odnośnie Fokus TV mogę potwierdzić o wiele lepszą jakość nadawania w HD poprzez dostęp w TV kablowej INEA - wzrok się aż tak nie męczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Ciekawy news ;)

Może to będzie oznaczać wznowioną walkę o treści i jakość, bo kanał mocno obniżył loty ...

Zaczęły już dominować w ramówce na przemian "Gwiazdy lombardu" i "Wojny magazynowe" - typowe wypełniacze, pokazujące brak treści i pomysłu na kanał.

Jeszcze kilka postów wcześniej, czyli rok temu, pisałem, oby nie było za późno z tym przejściem na HD ... no cóż, faktycznie, może już jest za późno, bo ramówka przez rok zanotowała drastyczny upadek.

W tej chwili już samo przejście na HD nie pomoże, jeżeli nie będzie inwestycji w ramówkę.

Oby udało się zdobyć od nowa zaufanie widzów ciekawymi programami w jakości HD ... przynajmniej teraz będzie szansa, którą zaprzepaszczono wcześniej wersją SD ;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...