Skocz do zawartości

Wizja TV


Marek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Private Gold już nie jest nadawane, zastąpione zostało przez Hustler TV.

Nie wiem czy w międzyczasie kanal ten nie nazywał sie PRIVATE SPICE i był nadawany na Hotbird 13E (kodowanie viacess2.3 ) na potrzeby francuskiej platformy TPS czy tez AB sat... Tego nie jestem już pewien...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Private Gold już nie jest nadawane, zastąpione zostało przez Hustler TV.

Nie wiem czy w międzyczasie kanal ten nie nazywał sie PRIVATE SPICE i był nadawany na Hotbird 13E (kodowanie viacess2.3 ) na potrzeby francuskiej platformy TPS czy tez AB sat... Tego nie jestem już pewien...

 

A nie słyszałem o tej nazwie. Co do platform TPS i Ab sat. To prędzej dla TPS już, ponieważ AB sat ma jeden kanał erotyczny czy też dwa były kiedyś nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Private Spice zastąpił Spice Platinum i jest ciągle dostępny na orbicie (m.in na 13E). W Europie dostępne są jeszcze Spice Extreme (UK) i Spice produkowany we współpracy z Viasat.

Przy zmianie nazwy Private Gold na Hustler TV (Europe) przemianowano również siostrzany Private Blue. Nazwa analogiczna - Blue Hustler (Europe). W UK również pozbyto się tych nazw, powstały Hustler TV UK i 100% Babes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
czemu wizja upadla? bo jedyne info jakie znalazlem to takie ze nie sluchali abonentow.... :?:

 

Nie upadła. Był to typowy biznes. Kupić coś za powiedzmy 20 mln $ i po 3 latach sprzedać za 50 mln $. W porównaniu z C+ to ich obsługa klienta była wzorowa wręcz.

Gwoli ścisłości to WTV założona została przez AtEntertaiment, następnie sprzedana UPC który pozbyl się jej na rzecz C+. Plany były wielkie - łącznie satelitarnym Internetem i z softem OpenTV który chulał na philipsach dsb3010 i dsx6010 - ciekawi wciąż mogą go wgrać do w/w tunerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Wizję TV miałem od samego jej początku, do prawie samego jej końca.

Zestawy ta platforma sprzedawała jeszcze przed oficjalnym startem. Wówczas pakiet zawierał bodajże 8 kanałów, by po starcie zwiększyć się do 12. Dopóki właścicielem byli amerykanie, Wizja zadowalała jakością i dbaniem o klienta. National Geographic i HBO długo nie miały tak dobrego obrazu jak na tej platformie (zresztą HBO do dzisiaj ma dużo gorszy), dopiero wersje HD z wiadomych względów są lepsze. W planach była zmiana oprogramowania tunerów, które od samego początku były mocno krytykowane przez klientów, co spowodowało wypuszczenie DSX 6010 z wyjściem RGB. Niestety, sprzedaż wszystkich udziałów firmie UPC spowodowało wycofanie upgradu softu (który był już gotowy), zapchanie transponderów do granic możliwości kanałami dla innych platform Europy Środkowej i nieustanne pikowanie w dół tej platformy :(

Pod sam koniec nie wytrzymałem beznadziejnego oprogramowania, fatalnej jakości i dużych zwyżek abonamentu: wepchnięcia na siłę Wizji Sport do pakietu podstawowego i tłumaczenia, że teraz kanał sportowy jest za darmo, a tak naprawdę spowodowało to duży wzrost jego ceny- bodajże po tej operacji o 15 złotych. Przeniosłem się do Cyfry, by ta za niedługi czas połączyła się z Wizją.

Pamiętacie nagonkę Cyfry, TVP i Polsatu na WizjęTV? Brak zgody na dołączenie kanałów ogólnodostępnych do pakietu i ch[beep]e Polskiej Platformy Cyfrowej z Canal+? Nie emitowanie reklam Wizji TV na tych kanałach? Teraz śmiech mnie ogarnia, jak pomyślę, że taki ktoś jak Rywin prawił wówczas o moralności i krytykował amerykanów za omijanie koncesji. Wizja w końcu koncesję uzyskała a kanałów TVP i tak nie mogła nadawać, a był to wówczas wymóg: będziecie mięli koncesje to dostaniecie zgodę, a zgody i tak nie dostali. Coś czuję, że przed przyjściem Rywina do Michnika, były też wędrówki tego jegomościa do ówczesnego prezesa TVP i wręczanie kopert.

 

I na koniec przypomnę, że Wizja była firmą, która mocno rozruszała skostniały rynek satelitarny w Polsce (podobnie jak teraz N-ka). Canal+ chciał wówczas wprowadzić coś na kształt platformy cyfrowej dopiero dwa/trzy lata później. Musieli ruszyć [beep]ska i uruchamiać wcześniej. To Wizja wprowadziła do Polski takie kanały jak: Cartoon, TCM, National Geographic czy FOX Kids. Pewnie w końcu by się pojawiły, ale nie wiadomo kiedy.

Eh, łezka się w oku kręci :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja jestem zdania, że gdyby Wizja TV nie została wchłonięta przez Cyfrę+ to u konkurencji jeszcze długo nie było by takicha kanałów jak Cartoon Network, TCM, Jetix (dawniej Fox Kids), National Geographic Channel, Hallmark Channel, Zone Club (dawniej Club), Zone Europa (dawniej Wizja Le Cinema potem Le Cinema i na końcu Europa Europa), Zone Romantica (dawniej Romantica), Zone Reality (dawniej Reality TV), E! Entertainment no i przede wszystkim HBO. Nie zapominajmy, że to Wizja TV wprowadziła jako pierwsza większość z w/w kanałów na Polski rynek telewizyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...