Skocz do zawartości

Wizja TV


Marek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy wątek. Ja nie miałem nigdy Wizji TV. Myślę, że jednak jak na tamte czasy cena była wysoka. Trzeba wspomnieć o inflacji (może nie takiej jak u schyłku PRL-u, ale jednak) oraz mimo wszystko wzroście pensji. Koszt Wizji TV na pewno był dla przeciętnego Kowalskiego wtedy wyższy niż dzisiaj koszt platform cyfrowych. Gigantyczne abonamenty Cyfry+ wiążą się z bardzo wysokimi opłaami za pakiety premium (Canal+ i HBO) więc ciężko porównywać do pakietów Wizji TV. Ponadto dzisiaj istnieją paczki usług (w 1 sieci TV + Internet + telefon) co wychodzi taniej niż kupione osobno.

 

W czasach Wizji TV było trochę na pewno inne podejście do TV. Dzisiaj np. każdy patrzy praktycznie wyłącznie na kanały po polsku. Przeważnie w niskich pakietach mamy ich koło 100, a w najwyższych koło 200. W czasach wizji dopiero powstawały polskie kanały oraz polskie wersje językowe kanałów zagranicznych. Ogólnie w latach 90 praktycznie cała telewizja dostępna z satelity (jeszcze analogowej) była w obcym języku. Mało kto kodował kanały i można było masę rzeczy oglądać za darmo. I wtedy było to uznawane jako niezły luksus mieć satelitę, mimo że po polsku była TV Polonia, potem Polsat, może Polonia 1. Nie było tego dużo. Wizja TV powstała właśnie u schyłku tego okresu i była znakiem komercjalizacji telewizji, że z jednej strony darmowych stacji z satelity ubywało, nastąpiło przejście z analogu na cyfrowy odbiór). Pamiętam, że mój tata gdzieś w okolicy 2000 roku kupił analogowy zestaw satelitarny to nie już wtedy mało co dało się odbierać.

 

Dzisiaj mamy ustawę, że mecze reprezentacji muszą być na kanale otwartym więc takie coś jak kiedyś że mecze wyjazdowe były w Wizji to by nie przeszło. Pamiętam mecz Norwegia Polska, który oglądałem z poślizgiem w TVP, bo na żywo Wizja, której nie było u mnie. Podobna historia była z MŚ siatkarzy w Polsce i nie dało się normalnie oglądać, bo Polsat wykupił prawa do transmisji i zakodował. W efekcie powstała taka sama ustawa, że siatka reprezentacji ma być na kanale otwartym.

 

W dniu 16.04.2015 o 16:21, Nitros napisał:

Ciekawe czy jest możliwa za kilka lat znowu opcja żeby 3 platformy znowu były na rynku. ;-)

 

Właśnie tak jest. Mamy Canal+, Cyfrowy Polsat i Orange TV

 

W dniu 1.06.2014 o 20:48, Marek napisał:

danielpes5 ile razy trzeba pisać,że Wizja 1,Bet on Jazz czy Quest zostały zdjęte z anteny w różnym czasie ale przed fuzją i Cyfra+ nie miała na to żadnego wpływu.Ale niektórzy lubią zwalać na barki fuzji wszelkie nieszczęścia z wyłączaniem niektórych kanałów więc jeszcze jedne de menti w tej sprawie.

 

Myślę, że wyłączanie kanałów mogło być spowodowane wygaszaniem Wizji, a kierownictwo mogło już wiedzieć o fuzji. Dowodem na to mogłoby być chociażby zastąpienie Wizji Sport, Canalem+. Raczej konkurencyjna platforma nie dałaby swojej stacji premium, tylko wiedzieli już, że przejmą Wizję, być może nawet jak jeszcze tego publicznie nie ogłosili. Wiadomo, to niepopularna decyzja i abonenci nie byli zadowoleni w wielu wypadkach i trochę ludzi straciło pracę. Do punktów sprzedażowych 2 platform zawsze potrzeba więcej ludzi niż do 1. Takie fuzje, wykupienia, rebrandingi, likwidacje trwają długo. Często np. wiele miesięcy zanim zamkną jakiś sklep widać, że pustoszeją półki. Teraz korzystam z kablówki Multimedia Polska. Czytałem, że Multimedia przejęła Vectra, a oficjalnego info o tym, o jakichś zmianach na razie nie ma. Kiedyś pewnie nastąpią jakieś zmiany. Kiedy Auchan wykupił Real, jeszczcze łądnych parę miesięcy po transakcji sklepy miały szyld Real. To nie dzieje się tak szybko. Dlatego w przypadku Wizji myślę, że fuzja była przygotowana dużo wcześniej, a oznaką było właśnie wyłączanie kanałów. Mogli to też robić powoli aby nie szokować abonentów, że nagle znika masa kanałów 1 dnia. A i wiadomo, jak coś ma zniknąć, po co w to inwestować.

 

W dniu 20.08.2016 o 19:20, Tomares666 napisał:

Obecnie mi brakuje kanałów  WIZJA 1 I FOX KIDS I ATOMIC TV 

Akurat Fox Kids istnieje pod nazwą Disney XD (w międzyczasie był jeszcze Jetix).

 

W sumie zgadzam się, że kiedyś jakościowo telewizja była lepsza. Teraz stawia się na niskobudżetową rozrywkę, jest dużo kiczu, tandety. W modzie seriale paradokumentalne bazujące na emocjach. Nawet takie TVP kiedyś miało bardzo dobrą telewizję edukacyjną, wiele wartościowych programó∑ dla dzieci i młodzieży jak 5-10-15, Teleranek, Tik Tak i wiele innych. Był okres, że TVP2 pokazywało ligę NBA. Było sporo dobrych rzeczy, których teraz nie ma.

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 13.11.2018 o 21:16, Falcon napisał:

A gdzie tam po Wizji - antena poWizyjna produkcji Philipsa do dziś wisi na balkonie i ma się dobrze, no może logo Wizji juz wyblakło

U mnie też ma się dobrze antena poWizyjna (troche rudej już się pojawiło na górnej części czaszy, a także na niektórych częściach zawieszenia czaszy). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 27.09.2020 o 10:52, Darek z Ozimka napisał:

U mnie też ma się dobrze antena poWizyjna

U mnie w bazie koło mojego domu antena po Wizji TV też ma się dobrze. Nawet nie jest zardzewiała (tylko logo wyblakło).

 

Wizja TV była najlepszą polską platformą satelitarną która kiedykolwiek istniała. Szkoda że już jej nie ma. Teraz są jakieś śmieciowe platformy typu Cyfrowy Polsat, Platforma Canal+ itd. gdzie 95% ich oferty stanowią kanały z reklamami co 10-15 minut.

  • Popieram 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wizja tv  to była pierwsza platforma w Polsce która nadawała satelitarnie i  kablowo oczywiście miałem kablówkę wizja tv wizja tv miała to do siebie miała swoje kanały tematyczne które nie były jako kanały premium przecież wizja Sport nadawała transmisje sportowe które teraz są rozdzielone na kanały za które trzeba dodatkowo płacić jako pierwsza w Polsce prowadziła do Polski kanał Meteo wizja pogoda dzielący czas z travel channel oczywiście  zapętleniu pokazywała te same grafiki pogodowe rano nadawała do 13:00

Edytowane przez Przemek2892
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodery były dwa .Starszy 3010 i nowszy 6010.  Oba pod system Cryptoworks. Oprogramowanie miały identyczne. Różniły się jedynie obudową.

Po fuzji Wizji z Cyfrą ,starsze dekodery(3010) całkowicie wycofano. Do nowszych Philipsów 6010 ,Cyfra+ zrobiła uprgade pod system Seca 2. Po to by abonenci mogli korzystać z kart CYFRY+. Była też akcja przestawiania anten z Astry na Hot Birda.

Edytowane przez danielpes5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPC zrobiła świetny ruch dolączając kanaly Wizji tv: Hallmark, Wizja1, Wizja Pogoda, Fox KIds, La Cinema.

Czasy też świetności kablówki.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, lukimann napisał:

UPC zrobiła świetny ruch dolączając kanaly Wizji tv: Hallmark, Wizja1, Wizja Pogoda, Fox KIds, La Cinema.

Czasy też świetności kablówki.

 

 

Nie UPC je włączyło tylko poprzedni właściciel który uruchomił cyfrową platformę satelitarna Wizja TV.

 

Polska Telewizja Kablowa jak i Wizja TV miały tego samego właściciela, Więc było pewne że stacje będą dostępne zarówno w Wizji TV jak i PTK.

W tamtych czasach penetracja rynku sieci kablowych była na słabym poziomie, stąd pomysł na wykorzystanie przekazu satelitarnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Pawop napisał:

Ty tak serio?

spojrz na ramówke starą sky one i teraz tv puls, coś w tym jest.

co do platformy WizjaTV pamietam co tydzień kupowałem stare dobre"To i Owo", program drukowany na szarym papierze. 

był konkurs, pytanie jakieś nie pamietam, nagrodą był roczny dostęp do WizjaTV, dekoder i antena, pamietam wygrałem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...