Skocz do zawartości

Wizja TV


Marek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam gdzieś w archiwum "Gazetę Telewizyjną" z połowy kwietnia 1998 roku, i tam jest duży artykuł o Wizji TV, gdzie są wymienione te właśnie stacje, które były wspomniane kilka postów temu. Oprócz tego umieszczono reklamę tej platformy. Jak tylko będę miał czas, to zeskanuję i wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Radio Flash było z Katowic, w Gliwicach zaczynali swoją działalność ale trwało to parę miesięcy ze względu na nadajnik.

 

W kwietniu 2000 roku Polsat zdecydował się na uruchomienie nowego kanału - TV 4 i tym samym Polsat 2 zniknął, wydawało się, że na dobre. Jak się okazało, chwilę później kanał pojawił się w zupełnie nowej formie w ofercie platformy cyfrowej Polsatu - jako Polsat 2 Info. Było to połączenie kanału informacyjnego z dokumentalnym.

Taki stan rzeczy nie trwał jednak długo - 1 września 2001 roku kanał znów przemianowano - tym razem na Polsat 2 International.

 

Z tej listy wynika, że wtedy Wizja TV miała 2 wersje CN: angielską i polską, tylko że na angielskiej po 20:00 wchodził TCM. Czy jeśli tak było faktycznie, jak wynika z listy, to co dawała po 20 polska wersja CN? Też TCM?

 

Polska wersja Cartoon Network była od 6:00 do 20:00, po czym wchodził TCM do 2:00. Między 2:00 a 6:00 była emitowana wersja angielska Cartoon Network w celu wypełnienia luki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i już ostatni link: http://www.prnewswire.com/news-releases ... 36412.html - ciekawy artykuł po angielsku o Wizja TV

 

@kirk - wpisałem w google wizja tv 1998 - i jest to na pozycji 9.. to absolutnie nie moje dzieło

 

no to już jest ostatni - artykuł z 1997 roku o przyszłej Wizji TV: http://www.sat-net.com/listserver/sat-p ... 00070.html oraz: http://www.emsoft.strefa.pl/med10.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizja TV płaciła za montaż zestawu ( anteny - dekodera ) u klienta. Najpierw szkolenie - dostawało się odpowiedni papier ;) .Sklep sprzedający Wizję TV miał przynajmniej jednego tak przeszkolonego sprzedawcę - instalatora

Jechało się do klienta montowało - klient podpisywał odpowiedni druk ( oryginał - kopia ) instalacji zestawu. Na druku wpisywało się poziom sygnału - jakosci. Oryginał zostawał u klienta. Dopiero po odesłaniu kopii druku do Wizji TV dostawało się kasę za montaż.

Pamiętam piewrsze Philipsy 3010 to była rewolucja w 1998/1999.

WizjaTV nadawała z Astry a nie Hotbirda. Duża ilosc osob na południowym zachodzie miała anteny na Astrę ze względu na ProSieben, RTL, DSF ogolnie dostęp do niemieckich kanałow sat. Poza tym Astra była jest tansza od Hotbirda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nagranie z MTV Europe z 2000 roku: https://www.youtube.com/watch?v=ArEl3GEQ2kk (na profilu tej osoby jest więcej).

Pamiętam te promosy jak dziś, pewnie też dlatego, że było ich 5 tych samych, bo wersja MTV Europe była traktowana mocno po macoszemu (przeżyłem dość spory zawód tym kanałem bo w pamięci miałem żywą i zróżnicowana ofertę MTV UK z Astry, kiedy jeszcze było niekodowane). W nagraniu powyżej brakuje tylko takiego "kosmicznego" promosa z aktualnymi hitami, który u nas w Wizji szedł zamiast części reklam, właściwie w każdym bloku ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...