Skocz do zawartości

Wizja TV


Marek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanie do userów w temacie.]

Jak to było z Canal + pamiętam go jak nadawali analogowo, na zwykłej antenie. Początek tego kanału to rok 1994, a Wizja z Cyfrą połączyły się później to oznacz, że Canal + był w ofercie Wizji TV?, pamiętam także, że wizja miała prawa do pokazywania polskiej ekstraklasy, to chyba pokazywali ją razem z Canal + czy się mylę?

 

Nie jestem pewien ale był moment po zlikwidowaniu WIZJI SPORT był nadawany CANAL + NIEBIESKI(ale tylko transmisje sportowe) był nadawany z ASTRY dla abonentów WIZJI TV

 

znalazłem w necie artykuł:

http://www.grupy.otopr.pl/fuzja-wizja-t ... 74028.html

 

Może Moderatorzy z Sat Kuriera mogli by podać bliższe szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że C+ Niebieski pokazywał wówczas i sport, i filmy to na Wizji TV audycje filmowe były zastępowane planszą z programem dnia C+ N uwzględniającym tylko programy sportowe (jeśli dobrze pamiętam ;)).

To źle pamiętasz, bo od stycznia 2002 r. na kanale pierwszym był rzeczywiście Canal+ Niebieski, ale nie był cenzurowany. Sam pamiętam, że w pierwszych dniach 2002 r. oglądałem na tym kanale "Rajską plażę" z DiCaprio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może na samym początku tak było (pierwsze dni emisji w Wizji TV, być może jakieś roztargnienie realizatora), potem na 100% audycje filmowe były wycinane, aż do czasu połączenia z Cyfrą+, kiedy to z wiadomych powodów emitowano pełny program. Choć ja na żaden film nie trafiłem, zawsze miałem okazję zobaczyć planszę z tym tekstem:

Szczegółowy program bloków
sportowych CANAL+SPORT można znaleźć
w elektronicznym przewodniku
po programach. 
Naciśnij na pilocie przycisk GUIDE.

Kanał był już oferowany pod nazwą Canal+ Sport, gdyż Cyfra+ w komunikacie prasowym z 14.12.2001 zapowiedziała o zmianie profilu C+ Niebieskiego (sport miał stanowić 60% ramówki od 01.01.2002). Bloki sportowe były oznaczone logo C+ Sport. Poza tym umowa z Wizją nie pozwalała na emisję filmów z C+N.

 

Z resztą sam C+ Niebieski nie wystartował na Wizji TV z dniem 1 stycznia, emisja testowa bloków sportowych ruszyła dopiero 11 stycznia, zastępując planszę informującą o starcie tych bloków C+ Sport, która została uruchomiona z kolei 2 dni wcześniej (tj. 9 styczeń 2002).

 

Potwierdzenie swoich słów pojawia się np. tu (to o wycinaniu bloków filmowych):

http://www.sport.pl/sport/1,65025,639678.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przeglądając ten temat aż mi się łezka w oku zakręciła :) Pamiętam, bodajże w 2000r. w rodzinie ktoś miał Wizje TV. Uwielbiałem od tamtego czasu tam jeździć, by pooglądać Fox Kids, jako mały szprycel, nie mając tego u siebie w domu przez dłuugi czas ;]

Jak ktoś pamięta koniec Wizji, jakie komunikaty się pojawiały, oraz na początku przechodzenia nowych abonentów do Nowej C+ - proszę to opowiedzieć, mam ogromny sentyment do tej TV SAT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizja Pogoda była łączona na pewno z Travel, ale wcześniej jak coś to mógł być National Geographic Channel który z początku był nadawany od 14:00 a później od 12:00. Z Wizją Le Cinema nigdy nie nadawali wspólnie. Co do końca nadawania Twojej Wizji znalazłem w swoim archiwum VHS ostanie minuty nadawania tego programu z datą 23 sierpień 2001 a materiał za niedługi czas wrzucę.

 

Na początek coś z klasyki czyli początkowa oferta WIZJI TV z kwietnia 1998 z planszą o fuzji z Canal + nadawana jako Twoja Wizja

http://www.youtube.com/watch?v=3EPebZ2vL5g

http://www.youtube.com/watch?v=1O3EA13sNaA

 

Więcej filmików dotyczących działu "Wspomnień czar" już wkrótce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odeślę więc na początek do mojego kanału na YouTube (http://www.youtube.com/errboj), w którym zamieszczam archiwalne nagrania z Wizji TV, głównie z autorskich kanałów Wizja Sport i Wizja 1.

 

Ehh... smutna wiadomość. Wchodzę ostatnio a tam co?

 

Konto YouTube errboj zostało usunięte z powodu wielu powiadomień o naruszeniu praw autorskich przesłanych przez osoby trzecie wnoszące roszczenia, w tym:

   * TelewizjaPolska-itvp
   * TelewizjaPolska-itvp
   * TelewizjaPolska-itvp

 

Tyle fajnych filmików i jingli związanych z Wizją TV poszło w kosmos :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za osły z Y2B :cry: Ludzie to oglądają, trzeba zacząć tworzyć swojego YouTube`a, bo nie da się już nic ciekawego tam obejrzeć, bo np. jakieś śmieszne VEVO sobie zarezerwowało prawo do tego klipu - choć i tak większość teledysków wywodzących się z pod znaku VEVO to [beep].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A jak to było z tą Wizją TV, ile ona kosztowała jakieś pakiety czy coś ? Interesuje mnie jeszcze jak to było bo do dziś widzę jeszcze anteny Wizji TV i co one teraz nadają to co cyfra + ? Jak już przestała nadawać to jak to wyglądało trzeba było nową umowę z cyfra podpisywać czy jakoś automatycznie toi się odbywało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten klip został nakręcony w 1997r. Jego premiera odbyła się w TVP 2, progam "Klipol". Później był grany w Polsacie. Jest też na YouTube ten teledysk emitowany na kanale VIVA Polska, czyli na pewno gdzieś po 2000r. też był grany w telewizji. Link do teledysku z VIVA http://www.youtube.com/watch?v=oG3hKk8J2HUp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to było z tą Wizją TV, ile ona kosztowała jakieś pakiety czy coś ?

 

Poszukaj na archive.org. W każdym bądź razie w 1998r. skorzystałem z promocji w której za 599 zł dostałem na rok te kilka kanałów polskojęzycznych+zestaw+montaż. HBO było dodatkowo płatne. 25 zł jeśli dobrze pamiętam kosztowało.

 

Antena to antena - bez względu na logo odbierzesz to co masz odebrać/masz w abonamencie. Moja antena Wizji TV rozsypała się po 11 latach - pękł uchwyt na konwerter i tymczasowo drutować musiałem.

 

Jak WTV została kupiona przez C+ to ok.3 m-ce był okres przejściowy kiedy to wysyłano klientom nowe regulaminy, cenniki i karty (można było bez konsekwencji wypowiedzieć umowę ze względu na zmiany w oferowanych kanałach - najwięcej klientów płakało za Cartoon Network bo C+ go nie miał początkowo w ofercie), a następnie z klientami kontaktował się monter, który w uzgodnionym terminie przestawiał antenę z Astry na HB.

Następnie odbiornik WTV zasysał nowy soft, który obsługiwał karty C+ które otrzymał klient, bo WTV miała system Cryptoworks, a C+ Seca.

Klient nie ponosił żadnych kosztów zmian właścicielskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym bądź razie w 1998r. skorzystałem z promocji w której za 599 zł dostałem na rok te kilka kanałów polskojęzycznych+zestaw+montaż. HBO było dodatkowo płatne. 25 zł jeśli dobrze pamiętam kosztowało.

.

HBO było już w pakiecie za te 600 zł. na rok. Też wtedy skorzystałem z tej promocji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to było z tą Wizją TV, ile ona kosztowała jakieś pakiety czy coś ? Interesuje mnie jeszcze jak to było bo do dziś widzę jeszcze anteny Wizji TV i co one teraz nadają to co cyfra + ? Jak już przestała nadawać to jak to wyglądało trzeba było nową umowę z cyfra podpisywać czy jakoś automatycznie toi się odbywało ?
Przytoczę Ci mój post /nr1/akurat w tym temacie :
Wizja TV

 

Postprzez Marek » Pt gru 29, 2006 7:33 pm

Wiele byłych abonentów b.Wizji TV na różnych forach narzeka że Cyfra + w stosunku do Wizji TV jest strasznie droga itp.Przeglądając różne szpargały znalazłem cennik Wizji ważny od 07.07.2000 i jak to się ma do dziś wnioski wyciągnijcie sami czy C+ jest takim zdziercą jak to się przedstawia:pakiety 1.Wizja Rodzinna/pakiet podstawowy/-Wizja Jeden,Wizja Le Cinema,Wizja Pogoda,Animal Planet,Discovery Chanel,National Geographic Channel,Hallmark,TCM,Romantica,Eurosport,Fox Kids,Cartoon Network,E!, MTV Polska,VH1,Bet Inrernational,CNNI,TVN,Polsat,Polsat Info,TV 4.Cena za ten pakiet 54,00zł przy rocznej opłacie wychodziło 48,60 zł. 2.Wizja Sport/pakiet podstawowy+Wizja Sport+Raelity TV premium/ cena za miesiąc 75,99zł przy opłacie rocznej 68,39 zł. 3.Wizja Filmy/pakiet podstawowy + kanał filmowy premium HBO/ cena za miesiąc 75,99zł przy rocznej opłacie 68,39 zł. 4.Super Wizja/pakiet podstawowy+Wizja Sport+HBO+Reality TV premium/ cena za miesiąc 85,00zł przy opłacie rocznej 76,49 zł.Ciekaw jestem Waszych komentarzy.Pozdrowienia

Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...