Skocz do zawartości

Wizja TV


Marek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, PowerTV napisał:

Ja mam antenę po Wizji w domu rodzinnym do dziś. Działa świetnie z monoblockiem twin (Astra+HB) nawet na kanałach 4K, tylko słońce wypaliło już kultowy logotyp

U mnie w domu też była antena po Wizji, niestety w zeszłym roku wyrzuciłem ją na śmietnik :(, ponieważ w jej miejsce została zamontowana nowa antena, a dokładniej Telesystem TEF80R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, abc70620 napisał:

To było lato 1998 roku, a ta trasa to była rzecz jasna 4 edycja trasy koncertowej radia RMF FM o nazwie "Inwazja Mocy".

 

Nie było u mnie w mieście nigdy inwazji mocy. To była impreza Wizji TV wszystko tam tyczyło się tylko i wyłącznie Wizji TV i ich oferty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pamiętam pierwszego Phillipsa (ten pierwszy) z anteną którego brali rodzice to koszt 599 zł i  w tym był abonament na rok. Jakiś czas później wyszedł drugi dekoder Phillips i żeby go dostać rodzice rozwiązali (nie przedłużyli umowy) i płacili w punkcie opłatę aktywacyjną 99 zł przy podpisywaniu umowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No jak na tamte czasy to 599 zł była dobrą wypłatą .Więc trzeba było się liczyć ze sporym wydatkiem.  Ale i na to było rozwiązanie-zestaw Wizji TV można była wsiąść na raty w dobrych sklepach RTV. 

Edytowane przez danielpes5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile oficjalnie było kanałów w Wizji TV? Wujek pamięta, że w Wizji TV było ok. 23-ech kanałów, wujek niezbyt pamięta, jakie programy były na danej pozycji w dekoderze, pamięta tylko te kanały:

1 - Wizja Pogoda/Travel Channel

2 - Romantica

3 - Fox Kids

4 - MTV

5 - Cartoon Network/TCM

6 - Hallmark Channel

7 - Reality TV

8 - National Geographic Channel

9 - VH-1

10 - CNN International

11 - HBO

12 - Animal Planet

13 - Discovery Channel

14 - Eurosport

15 - Eurosport News

16 - E!

17 - Wizja Le Cinema

18 - TVN

19 - Nasza TV

20 - Polonia 1

21 - Super 1

22 - RTL7

23 - Wizja Info

 

PS: Czy w późniejszym czasie do Wizji TV dołączano nowe kanały? Jeśli tak to jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2022 o 13:25, Maciek82 napisał:

Pamiętam pierwszego Phillipsa (ten pierwszy) z anteną którego brali rodzice to koszt 599 zł i  w tym był abonament na rok. Jakiś czas później wyszedł drugi dekoder Phillips i żeby go dostać rodzice rozwiązali (nie przedłużyli umowy) i płacili w punkcie opłatę aktywacyjną 99 zł przy podpisywaniu umowy. 

Tak ale ta cena była promocyjna dla tych co mieli talon za zakup TV Philipsa.Normalnie koszt był ponad 800 zł.Miesięczne raty wprowadzili po roku czy dwóch.Do listy Darka dopisałbym muzyczny nasz program Atomic i Amerykański Jazzowy/z częściowym tłumaczenie polskim Bet International.

Edytowane przez Marek
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cennik pakietów i usług dodatkowych Wizji TV ważny od 01.04.2001 roku:

 

Pakiety:

Wizja Rodzinna (pakiet podstawowy):

Miesięcznie - 67,00 zł

Kwartalnie - 191,97 zł

Półrocznie - 365,93 zł

Rocznie - 698,91 zł

 

Wizja Filmy (pakiet podstawowy + kanał filmowy HBO):

Miesięcznie - 88,99 zł

Kwartalnie - 254,96 zł

Półrocznie - 491,98 zł

Rocznie - 935,94 zł

 

Usługi dodatkowe:

Opłata za ponowne wydanie zagubionej karty - 300,00 zł

Opłata za ponowne wydanie zniszczonej karty - 50,00 zł

Opłata reaktywacyjna - 50,00 zł

Opłata za przekroczenie terminu płatności - 10,00 zł

 

Kaucja za dekoder cyfrowy Philips - 199,00 zł

Aktywacja - 69,00 zł

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z perspektywy czasu te ceny były dość duże, dobrze to pamiętam bo była to moja pierwsza platforma satelitarna.Z tego co pisał @Marek to również płaciłem 599 zł za roczny abonament i kupiłem z tym zestawień telewizor Philips(mój pierwszy własny i do dziś dnia wierny jestem tej marce) ale nie przypominam sobie, żebym miał przez to właśnie tą ulgę.Muszę zerknąć do mojego archiwum i to sprawdzić,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cennik pakietów i zestawu satelitarnego Wizji TV ważny od 10.08.2000 roku:

 

Pakiety:

Wizja Rodzinna (pakiet podstawowy):

Miesięcznie - 54,00 zł

Kwartalnie - 153,90 zł

Półrocznie - 298,20 zł

Rocznie - 583,20 zł

 

Wizja Sport (pakiet podstawowy + kanał sportowy Wizja Sport + Reality TV):

Miesięcznie - 75,99 zł

Kwartalnie - 219,00 zł

Półrocznie - 420,00 zł

Rocznie - 820,70 zł

 

Wizja Filmy (pakiet podstawowy + kanał filmowy HBO):

Miesięcznie - 75,99 zł

Kwartalnie - 219,00 zł

Półrocznie - 420,00 zł

Rocznie - 820,70 zł

 

Super Wizja (pakiet podstawowy + Wizja Sport + HBO + Reality TV):

Miesięcznie - 85,00 zł

Kwartalnie - 242,40 zł

Półrocznie - 469,20 zł

Rocznie - 917,88 zł

 

Kanał Reality TV dostępny jest dla abonentów pakietu Wizja Rodzinna i Wizja Filmy za dodatkową opłata 2 zł miesięcznie.

 

Pełny zestaw do odbioru satelitarnej telewizji cyfrowej:

Kaucja za cyfrowy dekoder/tuner satelitarny Philips i antenę satelitarną o średnicy 60 cm z konwerterem* - 89,00 zł

Aktywacja - 0 zł

*Oferta nie obejmuje kosztów instalacji. Wartość sprzętu (dekodera i anteny satelitarnej) - 1500 zł brutto.

Edytowane przez Darek z Ozimka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 23.09.2022 o 05:55, Darek z Ozimka napisał:

@aro Jaką rzecz z Wizji TV najlepiej wspominasz? Dekoder? Kanały w niej oferowane czy jeszcze coś innego?

Dużo było nowych rzeczy w tej platformie począwszy od dekodera po kanały nie dostępne nigdzie indziej oraz pierwszy kanał sportowy Wizja Sport.Najlepiej jednak wspominam premiery filmowe na HBO…Była to zawsze niedziela i przychodzili kuzynowie oraz znajomi i czuliśmy się jak w kinie oglądając naprawdę świetne filmy.Było to coś co zapamiętam na zawsze z tej platformy.Mojej pierwszej w życiu.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wiadomo ,wszyscy tęsknią za Wizją. Moim zdaniem była to najlepsza platforma cyfrowa w Polsce . Biła na głowę ówczesną Cyfrę +.

Stąd pomysł na nowe logo etc. Mi się to podoba ,bo dobra marka wciąż jest obecna w głowie konsumentów. Nawet po 20 latach.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Opis kanałów dostępnych w Wizji TV z 2001 roku:

 

Muzyka i rozrywka:

Club - Kanał dla kobiet mówiący o kulinariach, urządzaniu domu i ogrodu, urodzie, modzie i erotyce.

MTV 2 - Kanał dla entuzjastów rocka i muzyki alternatywnej, odważnie przedstawiający jej różnorodność.

MTV Base - Jedyny kanał muzyczny poświęcony w całości rythm & blues i hip-hopowi.

VH1 Classic - Największe, niezapomniane hity lat 60, 70, 80 oraz wczesnych 90-tych.

MTV - Najpopularniejsza muzyka z kraju i ze świata.

VH1 - Angielski kanał muzyczny pełen przebojów z lat 80 i 90.

E! Entertainment - Sekrety życia wielkich gwiazd, kulisy show-biznesu.

 

Informacja i dokument:

National Geographic Channel - Przyroda, wiedza i niewiarygodne odkrycia.

Discovery Channel - Wszystkie tajemnice świata.

Animal Planet - Zwierzęta małe i duże.

Travel Channel - Fascynujące opowieści o podróżach do krajów całego świata.

Reality TV - Najbardziej niesamowite wydarzenia, jakie kiedykolwiek zarejestrowała kamera.

Avante - Kanał dla mężczyzn prezentujący podróże kosmiczne, siły zbrojne i najnowsze technologie.

CNN - Codzienne wiadomości z ostatniej chwili oraz bezpośrednie relacje z ważnych wydarzeń.

 

Polskie stacje telewizyjne:

RTL 7 - Ponad 30 seriali tygodniowo, filmy fabularne, pasjonujące programy rozrywkowe i dokumenty.

TVN - Najlepsze serwisy informacyjne, filmy, seriale, teleturnieje i magazyny.

Super 1 - Telewizja dobrych wiadomości, pogodna i inteligentna, pasjonująca dla wszystkich.

Puls - Świetna rozrywka i rzetelna, błyskawiczna informacja.

Polonia 1 - Szeroki wybór dla widzów w każdym wieku, kreskówki, telenowele, klasyka kina i dokument.

 

Sport:

Wizja Sport - Transmisje z całego świata na pierwszym polskim kanale sportowym.

Eurosport - Ponad 100 dyscyplin sportowych - Uczta dla prawdziwych kibiców.

Extreme Sport Channel - Sporty ekstremalne: Snowboard, skateboard, surfing, akrobacje rowerowe i inne.

Eurosportnews - Wiadomości sportowe z całego świata.

 

Film:

Wizja Le Cinema - Najlepsze kino starego kontynentu.

TCM - Klasyka filmowa.

HBO - Hity światowego i polskiego kina przez całą dobę.

Hallmark - Nagradzane, współczesne filmy dla widzów w każdym wieku.

Romantica - Wszystkie odcienie miłości - Romantyczne filmy oraz telenowele.

 

Pogoda:

Wizja Pogoda - Najbardziej aktualna prognoza pogody w kraju i na świecie.

 

Programy dla dzieci i młodzieży:

Cartoon Network - Cudowny świat kreskówek dla każdego dziecka i dziecka w każdym z nas.

Fox Kids - Wspaniałe kreskówki, komedie i filmy dla dzieci.

 

Jakie w/w kanały najchętniej oglądaliście? Mój wujek najchętniej oglądał National Geographic i Ques TV (przemianowany na Reality TV), Wizję Sport i Cartoon Network/TCM.

Edytowane przez Darek z Ozimka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...