Skocz do zawartości

nc+ MIX


jimmyboy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może kogoś to zainteresuje. Pobawiłem się swoim ITI-5800SX jeszcze z oferty ŚwiatHD (nieaktywna) i wymieniłem mu dysk na większy (500GB). Dekoder założył trzy partycje typu 0 (unassigned/empty), tak jak na dysku fabrycznym. I wygląda na to, że na nagrania zostało przydzielone około 330GB (a więc 4 razy więcej niż w oryginale), na VOD około 170GB, a więc tak jak w oryginale i dodatkowa partycja ok. 250MB (nie wiem na co, wyglada tak, jak by miała listy programów). Tak więc zainteresowani posiadacze w/w deokodera, nie mający obaw przed zerwaniem plomby i użyciem śrubokręta mogą sobie spokojnie zwiększyć PVR-a, nawet jesli chcą pozostać przy oryginalnym sofcie.

 

Acha - wygląda na to, że nie da się uniknąć załóżenia partycji na VOD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to mnie Kolega@moryl rozbawił... takie "malutkie" wymagania.

Nie w tej bajce chłopie widać, że nie korzystasz z dekoderów dedykowanych). Możliwość listy "ulubionych" niby jest, ale... i tak swojej nie ułożysz, dekoder po wyłączeniu z prądu, i właczeniu pobiera co nieco z satelity dlatego trzeba czekać na obraz nawet kilka minut (kilka razy mozna, ale za każdym...chyba, że ktoś ma stalowe nerwy)

Warto też nauczyć się resetu odbiornika(kombinacja przycisków na panelu) bo to z czasem wręcz niezbędne. (ma się nie wieszać, dobre)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy tak chwali dekodery N a ja tu widzę że to jakaś kupa złomu.Dekodery CP które miałem spełniały moje wymagania.A wszedzie pisza jakie to sa nieudane dekoder C+ był trochę powolny i niestety się wieszał.Ale z tego co piszecie to ten ITI-5800S to jakaś tragedia.No chyba że trafiliście na jakieś wadliwe egzemplarze.Wymagań aż chyba tak dużych nie mam skoro nie narzekam na dekoder CP z 2000 roku.Jeśli chodzi o jego pracę jest ok.tylko niestety jest SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały drobiazg - technicznie są to dekodery pamiętające 2006 rok, stąd ich awaryjność i przeciętna dzisiaj wydajność. Dlatego też kosztują zaledwie 99 zł (jak na dekoder HD jest to cena baaardzo niska, sprawdź po sklepach ile normalnie kosztuje dekoder HD) :wink: Z drugiej strony jeśli byłeś zadowolony z obsługi dekodera CP, to szanse na to, że tu będzie inaczej są bliskie zeru.

 

W kontekście chwalonych dekoderów N chodzi przede wszystkim o turbo/monster (ADB-5720SX), bardzo udane mydelniczki (ADB-2849ST, 2850ST, 2851S) czy kontrowersyjny mediabox+ (ADB-3740SX).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najzabawniejsze że na znanym portalu aukcyjnym te serie bardziej awaryjne ale możliwe do przeróbki z tą oferta są droższe niż 99-199.Znam trochę ceny tunerów sat to co by mi odpowiadało zaczyna się od ok 300zł do prawie 500zł.Dlatego zainteresowałem się tą ofertą bo dla nSportu nie zainwestuje na dzień dobry 400-500zł.Bo NC+ jest bardzo nie pewna na dzień dzisiejszy puszczaja w tym kanale transmisje które mnie interesuja ale co będzie za miesiąc nikt nie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa @Grabar. To sa wyprzedaże i trzeba się z tym liczyć. Co się nam w tym worku trafi, a druga sprawa - co zrobi nc+ z tymi ofertami za rok... nikt nie wie (ale widać jak przejmują się TnK HD czy nnk , które też były promowane jako hity).

Po trzecie: jest nas tu sporo czytelników i zdaje się, ze jeszcze nikt nie pochwalił się zakupem.... może to znowu nie taki hit (te kanały z 1 . miesiaca robią wrażenie...ale te za 29 zł/m ewentualnie w dalszych to szału nie ma).

Kol.@moryl nieco przesadza odnośnie cen.Proponowałbym raczej przyjrzeć się usłudze o pewniejszej przyszłosci.

Znakomity do takich prostych zastosowań jest tuner Ariva 100... (uzywany ca. 150 zł + szybki pen z 70-80 - taki zawsze się w domu przyda) Do tego Smart+, a Ariva 100 pozwala :D:D w miarę szybko zamortyzować wydatek, po ewentualnym padnięciu oferty zawsze można sprzedać z niewielką strata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem swego czasu 2 recordery SwiatHD. I tu cena uważam była extra. Jeden zużyłem wiosną, teraz pójdzie na Enigmę. Ot, tak dla ciekawości. Jak nie będę zadowolony, to opchnę.

 

Drugi.... Well, drugi nie działa po wyjęciu z pudełka. Dysk kręci i to wszystko. Leci do naprawy. Jak wróci, to się zaktywuje a co dalej - zależy od zadowlonenia z Enigmy na pierwszym.

 

Tak czy siak, dałem 199 zeta za sztukę, co akurat było ofertą do przyjęcia za 3 miesiące SwiatHD z HBO i Canal+ Famili/Npremium. Zresztą uważam że SwiatHD za 49 zeta jest jedną z najlepszych ofert w tej chwili dostępnych, również dlatego, że można (przynajmniej teoretycznie) wziąć do tego HBO, Cinemax czy Filmbox.

 

59 zeta za Universe+ to moim zdaniem za dużo w prepaidzie na czas nieokreślony. Zresztą i tak nie oglądałem, jedynie dzieciaki tupią nogami za MiniMini+. I to moim zdaniem jest jedyny warty uwagi program Canal+ z tej ichniej paczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by mi się nie trafiło to chyba jutro kupię jednego białasa BSKA o ile w moim APS będą mieli.Tak czy siak przyda się na zime opcja pakietu Platinium w prepaidzie bo po co wiązać się umową skoro można skoczyć do APS-u i mieć to samo z dekoderem gratis,a przynajmniej ja wychodzę z takiego założenia.Potem zawsze można go sprzedać a jedyny problem to awaria w trakcie korzystania z darmowego miesiąca,ale jak do tej pory mam rękę do tunerów więc liczę że passa zostanie podtrzymana i nie trafię na jakiś szrot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa @Grabar. To sa wyprzedaże i trzeba się z tym liczyć. Co się nam w tym worku trafi, a druga sprawa - co zrobi nc+ z tymi ofertami za rok... nikt nie wie (ale widać jak przejmują się TnK HD czy nnk , które też były promowane jako hity).

Po trzecie: jest nas tu sporo czytelników i zdaje się, ze jeszcze nikt nie pochwalił się zakupem.... może to znowu nie taki hit (te kanały z 1 . miesiaca robią wrażenie...ale te za 29 zł/m ewentualnie w dalszych to szału nie ma).

Kol.@moryl nieco przesadza odnośnie cen.Proponowałbym raczej przyjrzeć się usłudze o pewniejszej przyszłosci.

Znakomity do takich prostych zastosowań jest tuner Ariva 100... (uzywany ca. 150 zł + szybki pen z 70-80 - taki zawsze się w domu przyda) Do tego Smart+, a Ariva 100 pozwala :D:D w miarę szybko zamortyzować wydatek, po ewentualnym padnięciu oferty zawsze można sprzedać z niewielką strata.

Za rok to NC+ może sobie robić z ta oferta co chce mnie interesuje 13 miesięcy.Po tym okresie licze że zaczna dawać paczkę C+ do wszystkich pakietów a jak nie to za 13 miesiecy bedzie prawie oferta świąteczna.Do tego Comfortu za 29zł wezmę jeszcze jakiś pakiecik w CP lub Ipla Sport.Gdybym się decydował na własny tuner to minimum moduł uniwersalny wbudowany i kieszeń na kolejny.I za takie coś to trzeba szykować ok.300 minimum.Jeżeli wezmę to BXZB zawsze miesiąc jest na próbe.Aby się nie okazało że już w pudełku jest zepsuty.Ale wtedy może by na miejscu wymienili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli w zestawach sa nbox-y seri BXZB/BZZB to brac !To jedne z najlepszych dekoderow jakie sa na rynku,obraz super,oczywiscie na dobrym telewizorze full hd... wolniejsze i nie wybajerzone jak mediabox-y ale chyba obraz jest tu najwazniejszy...Jezeli wymagaja jakiegos serwisu to czasami wymiany kondensatorow ale to po 2-3 latach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbezpieczniej serię sprawdzać po naklejce na spodzie dekodera. Jeżeli na białej naklejce przy Serial Numer jest początek BXZB XXXXXXXXXXXX, to mamy do czynienia ze wspomnianą serią. Z kolei znaczenie na kartonie bywa mylące, bo czasem zdarzało się, że w kartonach z BXZB, były w rzeczywistości BSKA.

No i jest to optycznie banalne do sprawdzenia, bo BSKA i BXZB mają inaczej umiejscowioną głowicę sat:

78414_bskabxzb.jpg

 

Najlepiej poprosić sprzedawcę żeby otworzył i sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli w zestawach sa nbox-y seri BXZB/BZZB to brac !To jedne z najlepszych dekoderow jakie sa na rynku,obraz super,oczywiscie na dobrym telewizorze full hd... wolniejsze i nie wybajerzone jak mediabox-y ale chyba obraz jest tu najwazniejszy...Jezeli wymagaja jakiegos serwisu to czasami wymiany kondensatorow ale to po 2-3 latach :)

No wreszcie coś pozytywnego a nie tylko narzekania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie rozumiem dlaczego zamiast spojrzec prawdzie w oczy i napisac tu ze nc + zrobilo wszystkich posiadaczy "super" mediaboxow w ch..a( poniewaz za dodanie paru zupelnie niepotrzebnych bajerow do tej czarnej skrzynki placimy gorsza jakoscia obrazu),wypisujecie farmazony jaki to wspanialy sprzet itp

Bzdura,bzdura !

Dobry sprzet skonczyl sie na bialych nboxach,pozniej bylo juz tylko gorzej.....swoja droga tylko w naszym kraju operator ma czelnosc sprzedawac wraz z nowa oferta dekoder o gorszych parametrach odbioru obrazu niz ten z przed 5-6 lat....

Ktos tu niesmialo probowal napisac ze wydaje mu sie ze na starym nbox-ie mial lepszy obraz ale krzykacze odeslali go do servisu...heheh

A to po prostu tak jest,sprzet 5-6 letni sprawuje sie lepiej niz "nowosci" !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry sprzet skonczyl sie na bialych nboxach,pozniej bylo juz tylko gorzej.....

Bez przesady. Moim zdaniem mydelniczka ADB-2850ST bije na głowę ADB-5800S - nieco lepszy obraz HD, dużo lepszy obraz SD, szybsze działanie systemu i mniejsza konsumpcja prądu. Oba wspomniane dekodery są na STi (w 2850ST nowszy i udoskonalony chip 7111, w 5800S jego przodek 7100), więc nie ma tu różnicy w charakterystyce wyświetlanego obrazu jak przy turbo/mediaboxa, które są na Broadcomie.

 

Co nie zmienia faktu, że 5800S faktycznie daje bardzo dobry obraz HD. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry sprzet skonczyl sie na bialych nboxach,pozniej bylo juz tylko gorzej.....

Bez przesady. Moim zdaniem mydelniczka ADB-2850ST bije na głowę ADB-5800S - nieco lepszy obraz HD, dużo lepszy obraz SD, szybsze działanie systemu i mniejsza konsumpcja prądu.

 

Tak,tak :) Zapomnialem o mydelniczce,dobry sprzecik...jedyny minus to brak wyswietlacza.A pozniej to juz jedna,wielka sciema...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mnie ktoś uświadomić, czy dobrzę rozumiem. W momencie zakupu nie podaje swoich danych tylko po miesiącu. Czy w takim razie mogę kupić karte z dekoderem tylko na miesiąc? Dalsze opłacanie mnie nie interesuje bo nie oglądam tv, chciałbym się tylko pobawić chwile i odsprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...