Skocz do zawartości

nc+ MIX


jimmyboy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zapomniałeś dodać, że tracimy gwarancję na sprzęt (z powodu przeróbki na E2). Kupując nowy zestaw w sklepie, trzeba brać to pod uwagę, tym bardziej, że serie BSKA/BSLA są - jak większośc pisze - WYSOCE AWARYJNE.

Ta awaryjnośc wynika z tego iż zastosowane kondesatory elektrolityczne są nietrwałe. Temperatura szybko je uszkadza (wysycha elektrolit czyli traca pojemność). Efekty są różne - np. szatkoweanie, zawieszanie się, brak odbioru - pełna gama usterek. Padają zwykłe kondesatory aluminiuowe (nie niobowe - ale te są droższe i do blokowania napięć zaislających są wykorzystywane zwykłe najtańsze aluminiowe).

Jeśli serwis NC+ dokonując odświeżenia tunera przed jego sprzedażą porzeprowadza jedynie "podpicowanie" wygłądu obudowy a w ogóle nie weryfikuje stanu kondesatorów to ich seriws i ich gwarancję mozna sobie włożyć w żyć.

 

Możesz polecić jakiś link, gdzie wysyłkowo przerabiają własnościowe nBoxy na E2 ?

Masz Alledrogo - znany serwis aukcyjny. Link... hmmm np. pewien koleś z lubuskiego. Zamawiasz, dogadujesz się co do zakresu prac i płatność, on umawia kuriera, który dobierze ode tuner, za 4 / 5 dni z powrotem przerobiony tuner dostarczony przez kuriera. Koszt niewielki w porównaniu z inwestycjami jakie należałoby ponieść dla samodzielnej przeróbki.

 

Ile pociągnie na Enigmie tego nie wiem, ale faktycznie sprzęt WYMIATA.

Ma sznsę mieć większa trwałość. Czemu? Bowiem OIDP to rdzeń procesora jest taktowany wolniej niż w oryginalnym sofcie. Dzięki temu mniej ciepła się wydziela na płycie. Mniejsze są naprężenie połączeń lutowanyhc procesora do płyty.

 

Oczywiście nie ma żadnych zmian co do grzania sie głowicy (oddzielna płytka). Ponadto jeśli podczas przeróbki wsadzono lepsze jakościowo kondesatory to problem awaryjności praktycznie znika. Jedynie [beep]ska, brukselska dyrektywa RoHS (lutowanie bezołowiowe) się odezwie po pewnym czasie (ale niższa temperatura procesora może zapobiec zbyt wczesnemu odlutowaniu się procesora od płyty).....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej awaryjności, to potwierdzam - w ostatni piątek kupiłem nc+ MIX (biały nbox BSKA), a wczoraj w nocy już się zepsuł... A chodzi o to, że jak się go włączy to niby się uruchamia jak zwykle, czyli jest plansza z informacją o sygnale, ale no właśnie - sygnał jest 100%, ale jakość jest cały czas 0% i nie da się tego zmienić, a antena jest dobrze ustawiona, bo inne dekodery są do niej podłączone i normalnie działają. Przywrócenie ustawień fabrycznych oczywiście też wykonałem, ale to nic nie dało. No i teraz nie wiem co robić, czyli ile będzie trwała naprawa i czy w ogóle jakoś to zrekompensują... Żenada, żeby nawet miesiąca nie mogło to wytrzymać - to po co to sprzedają :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegałem.. Jeśli komuś zależy na odbieraniu oferty na standardowym oprogramowaniu to nie ma co być chytrym i kupować BSKA pod kątem ew. przeróbki w przyszłości, tylko od razu kupić BXZB, które są znacznie mniej awaryjne.

 

BSKA najlepiej od razu przerobić na Enigmę i wymienić kondensatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady, tak szybko nic nie powinno się psuć...

No właśnie dlatego oprócz tematu Enigmy tak bardzo wałkuje się sprawę wymiany kondensatorów bo te, które tam są po prostu puchną, a co za tym idzie tak na chłopski rozum rozlewają się, tracą osłonę przy okazji niszcząc układy na których są przytwierdzone.

Czyli tak krotko oplaca sie przejsc z NNK do Nc+Mix za 29 zl?

I czy dobrze rozumiem ze mam tam kanaly takie jak Planete czy Ale kino tylko przez 6 miesiecy?

I chyba oczywiste - po koncu umowy nie moge wrocic do NNK?

Do 6 miesięcy przy rejestracji, zamówieniu on-line. Nie, nie możesz wrócić później do NNK. Porównaj ofertę, jak ci trochę inne kanały pasują to przechodź, jak nie to nie migruj - mimo wszystko nikt za rękę nie będzie kogoś prowadził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany opcją Comfort+ na 12 mcy w NC+ mix, dlatego tylko ten regulamin czytałem.W tym przypadku jest 12mcy? Czyli wersja na czas nieokreślony jest delikatnie mówiąc "słaba".

Czytałeś regulamin opcji Comfort+ w NC+MIX ? Bo wydaje mi się, że patrzyłeś na ofertę standardową NC+(KUP NC+ --> Oferta z Umową) jako nowy abonent za 39zł przez 12msc i wtedy owszem opcja mulit jest dostępna w promocji przez ten czas. Jednak w NC+Mix(KUP NC+ --> oferta NC+Mix) opcja Multi jest dostępna tylko do 6m-cy.

Ogólnie NC+Mix jest taką wybrakowaną ofertą od NC+, ale ma jedną zaletę - można skorzystać z własnego dekodera i modułu CAM, bez potrzeby pakowania się w sprzęt od ITI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem regulamin: Warunki promocji „Comfort+29 – dekoder własny 12m” , Rozdział II. Warunki Promocji,

"pkt 3. Dodatkowo w trakcie zawierania Umowy w ramach niniejszej Promocji, Abonent może skorzystać z włączenia Opcji dodatkowej Multi+ na zasadach

promocyjnych w cenie 0 zł miesięcznie przez okres do końca 12 (dwunastego) miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano Aktywacji Opcji

dodatkowej Multi+ (dalej: Okres gwarantowanego korzystania z Multi+). Skorzystanie z promocyjnego świadczenia Opcji dodatkowej Multi+ jest

dobrowolne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bartolinos Z tym, że w przypadku nc+ MIX na umowę z pakietem Comfort+ (29 zł miesięcznie) to chyba jednak opcja Multi+ jest udostępniona na cały rok - tak przynajmniej wnioskuję z tabelki znajdującej się w tym dokumencie :arrow:https://ncplus.pl/sklep/Content/pdf/regulaminy/mixcomfortplus/Comfort-29zl-dekoder-wlasny-12m-26-09-2013.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko jasne. Są dwie opcje:

- umowa na czas nieokreślony za 39zł/m - do 6 miesięcy korzystania za 0zł Multi+

- umowa na okres 12m za 29zł/m - do końca 12 miesiąca opcja Multi+ za 0zł

Może te wymiany zdań pomogą komuś w doborze odpowiedniej oferty. Wyjaśniliśmy już chyba kwestię promocji kanałów z Multi+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegałem.. Jeśli komuś zależy na odbieraniu oferty na standardowym oprogramowaniu to nie ma co być chytrym i kupować BSKA pod kątem ew. przeróbki w przyszłości, tylko od razu kupić BXZB, które są znacznie mniej awaryjne.

URBAN LEGEND......

Nie ma znaczenia BSKA, BXZB itd.... To są sprzęty ze zwrotów. Nie wiesz jak długi i w jakich warunkach był eksploatowany. Nie jest rzadkością że sprzęt u abonenta stoi w zamkniętej ciasnej meblowej klitce pod TV pozbawiony wentylacji itd... To nie jest sprzęt nowy z pełną gwarancją producenta.

Żeby było śmieszniej to w NC+ nawet nie próbują go uruchomić przed zapakowaniem w kartonik - jeśli na stonie jest opis procedury jak odłączać te dekodery od Mulriroom'u - z dodatkiem WAŻNĘ. Daje to do myślenia.

 

BSKA były najstarszymi terminalami, więc w przypadku zwrotów jest tylko po prostu statystycznie łatwiej trafić na uszkodzone elementy (ze względu na czas jak i złe warunki eksploatacji).

 

Tylko w przypadku BSKA i BSLA opłąca się przeróbka. Bowiem w innym przypadku pooglądasz sobie jedynie kanały z oferty SmartHD+.

 

BSKA najlepiej od razu przerobić na Enigmę i wymienić kondensatory.

Oczywiście same korzyści i zero wad. A co do niezawodności współczesnej elektroniki - no cóż RoHS jest zaprzeczeniem wysokiej niezawodności a tmy bardziej jakości.

Oprócz RoHS producenci zaawansowanych podzespołów projektują wysoce zawodne obudowy układów scalonych - reballing już nie pomaga jak szlag trafia połączenie metalizowanego wgłębienia w obudowe BGA z dopowiednim miejscem na struturze chip'a.

 

Nie wszyscy wiedzą - BGA to taka obudowa gdzie nie ma tzw. nóżek jako wyprowadzeń, za to są metalizowane wgłębienia na spodzie obudowy. Na płycie drukowanej automat kładzie kulki z lutowia i na nich kładzie nagrzany układ scalony. Tylko po to aby zmniejszyć zajmowaną powierzchnię przez układ scalony.

 

Co do RoHS jest legalne obejście brukselskiej durnoty porzez topnik z zawartością ołowiu, ale na zawodność połaczeń w obudowie układu scalonego....

Eeeeh, stosy sprzętu oddawanego do reballingu, wymiany płty głównej itd... To już plaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

URBAN LEGEND......

Myślę, że umiejscowienie głowicy w BXZB/BZZB względem tego co było w BSKA/BSLA i w konsekwencji inna dystrybucja ciepła i bardziej swobodna cyrkulacja powietrza to nie jest URBAN LEGEND. 8) W przypadku postawienia obu sprzętów w miejscu bez wentylacji różnica będzie nadal na niekorzyść starszej wersji, bo BSKA/BSLA będzie się grzało wyraźnie mocniej. Zresztą użytkownicy obu modeli zgłaszali, że obudowy BXZB/BZZB są wyraźnie chłodniejsze.

 

Nawet bez podpinania do prądu widać gdzie zapewniony jest znacznie lepszy obieg powietrza i mniejsze nagromadzenie grzejących się elementów (zasilanie + głowica). To:

http://images45.fotosik.pl/1202/2a40db1f2ee5876egen.jpg

Czy ten piętrowy wynalazek:

http://img02.tablica.pl/images_tablicap ... krakow.jpg

Temperatura pracy dla wątpliwej jakości kondensatorów montowanych w tych pudłach ma kolosalne znaczenie.

 

Poza tym na necie prawie nie ma skarg na awaryjność BXZB/BZZB.. Ciekawe czemu? :wink:

Również "spece" z ADB nie przenieśli tej głowicy na drugą stronę płyty dla picu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o dziwo Panowie naprawił się ten dekoder, być może z moją pomocą :) Jak włączyłem go dzisiaj to było tak samo jak wczoraj (czyli "brak" jakości - sztywne 0%), no i zacząłem cały czas potwierdzać opcje "OK" jak zwykle i jak widniał komunikat "Proszę czekać, trwa ładowanie listy kanałów" (jakoś tak) to zacząłem szybko wciskać masę przycisków na pilocie i o dziwo nagle pojawiła się z powrotem plansza "techniczna", ale już przy jakości chodził pasek i po chwili wszystko się załadowało :) Dziwne zjawisko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia BSKA, BXZB itd....

 

Słyszałem że BXZB piszczą :smile: tzn. nie słyszałem dźwięku, tylko opinie...

 

Tylko w przypadku BSKA i BSLA opłąca się przeróbka. Bowiem w innym przypadku pooglądasz sobie jedynie kanały z oferty SmartHD+.

 

Ej tam... nie opłaca się bo drożej kosztuje. Na brak kanałów jest rada: kupić sobie inną kartę.

 

No i o dziwo Panowie naprawił się ten dekoder

 

Brawoo :brawo: polubił cię... Pierwsze koty za płoty 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie poprostu dzwonili i przedstawili oferte i mam jutro podjac decyzje. Z programow to wlasnie nie do konca jest to o czym marze ale jak za 10 zl drozej jest ok 20 kanalow wiecej niz w nnk. I na stronie jest o tym ze tylko 6 miesiecy multi+ bede mial a przez telefon zrozumialem ze ma byc caly czas. I chyba przejde choc troche szkoda mi tego braku zobowiazan w nnk

 

Przekonuje mnie to multi+ jesli za 29 zl bede mial je przez caly rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...