Skocz do zawartości

nc+ MIX


jimmyboy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Normalnie możesz nagrywać. Podłączasz pendrive (o dobrych parametrach zapisu) do USB, montujesz w E2 Managerze i nagrywasz. Zapisuje jak na innych tunerach cały strumień w formacie *.ts :)

 

Ewentualnie możesz (jak wskazał kolega tomekp) poprosić o wyprowadzenie gniazda SATA na płycie, montaż sanek i podłączyć pod to dysk twardy i mieć cały czas PVR-a. Ale to chyba już bardziej się opłaca BSLA brać, bo twardy dostaniesz w zestawie 250 GB, a dodatkowo 2 głowice DVB-S2 i wyświetlacz VFD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie możesz (jak wskazał kolega tomekp) poprosić o wyprowadzenie gniazda SATA na płycie, montaż sanek i podłączyć pod to dysk twardy i mieć cały czas PVR-a. Ale to chyba już bardziej się opłaca BSLA brać, bo twardy dostaniesz w zestawie 250 GB, a dodatkowo 2 głowice DVB-S2 i wyświetlacz VFD.

 

Dokładnie. Tylko trzeba sprawdzić serię, patrzyłem ostatnio w Euro i dominują BXZB i BZZB. Chyba wypuszczają ostatnie resztki BSKA/BSLA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w zasadzie warto wziąć sobie białasa za 99 pln

 

W zasadzie warto, tylko licz się z tym że drugie tyle dołożysz za przeróbkę. Ja w swoim czasie dałem 150zł + 220zł i też było warto :D zresztą nadal na nim "jadę" i mam najmniej pretensji w stosunku do tego deka niż do jakiegokolwiek innego którego używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Wskazane ponadpodstawowe (czyli coś więcej niż skakanie pilotem po menusach, a raczej kopanie w plikach konfiguracyjnych przez FTP) umiejętności obsługi nBoksa. Jeśli tego nie ma, to zagadaj do sprzedawcy nBoksa/przerabiającego, będzie wiedział jak Ci pomóc.

 

Mając zainstalowany oscam do całej tej operacji nie potrzeba FTP. Wszystko da się zrobic przez webinterface oscama. Zarówno skonfigurować do zlogowania, oczytania logu oraz do skonfigurowania do korzystania z RSA.

 

Oczywisćie przez telnet i ftp da się wszystko - na dodatek w 90% szybciej i wygodniej, ale po skonfigurowaniu użyktownik nie musi mieć wiedzy o komputerach. Interfejs użytkownika jest świetnie przemyślany - żaden tuner nawet z najwyższej pólki nie oferuje takiej wygody w użytkowaniu.

Dodam że standardowa enigma (nie zamknięta przez brak plików źrółowych GUI) oferuje możliwość osobie ze znajomością progrmaowania zmodyfukowania GUI i to dość na zaawansowanym poziemie. Interfejs uzytkownika jest "zrobiony" na intrpeterze języka skryptowego - python, czyli nie jest kod binarny - binaria to motor GUI i obłsuga sprzętu na niskim poziomie.

 

Czyli w zasadzie warto wziąć sobie białasa za 99 pln :D Bo tak na prawdę do oferty nc+ można mieć stosunkowo tanio odbiornik PVR Ready ? Bo rozumiem że USB pod enigmą się uaktywni i będę mógł nagrywać ? :)

 

Tak, ba wystarczą kabelki masz możliwość podłączenia dysku SATA. A co najważniejsze masz prawdziwy PVR a nie erasatz PVR jaki dają platformy. Nagranie nie jest szyfrowane, możesz je skopiować, odtworzyć na innym sprzęcie, możasz poddac edycji. Najważniesze - możesz nagranie zarchwiwizować. Na dedykowanym shcie nie jesteś właścicielem nagrania i nic z nim nie zrobisz a jak padnie tuner to tracisz nagranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na innym forum...czy to się zgadza?

 

"Dekoder na własność, czyli kup pan cegłę...

Do wiadomości potencjalnych klientów NC+ przekazuję, że oferty pt "Dekoder na własność", przynajmniej z dekoderem ADB PVR HD 5800SX, mają pewne, nazwę to - dość istotne "ograniczenia", o których nie wspomina Usługodawca:

 

1. Po upływie ważności oferty (w moim przypadku "Świat HD"), dekoder jest definitywnie blokowany. W szczególności nie ma możliwości oglądania kanałów FTA (Free To Air). Jedynie co można oglądać, to "Ekran aktywacyjny"...

 

2. Dekoder jest "sparowany" z kartą NC+. I nie ma możliwości skorzystania z innych kart, nawet tej samej platformy, np. z karty "Smart HD+". Nie, bo "sparowanie" jakoby jest "fabryczne"...

 

3. "Płać kiedy chcesz"... Jednakże, pod warunkiem, ża uprzednio podpiszesz umowę z NC+... Jeżeli myślisz, że "telewizja na kartę" jest analogiczna do "telefonu na kartę", to się grubo mylisz... Korzystanie z ogólnie pojętej TNK - wg regulaminów NC+ - wymaga bowiem zawarcia umowy... Z jednomiesięczym okresem wypowiedzenia... Już nie "wnikałem", co działoby się, gdybyś nie zapłacił kiedy chcesz..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na punkty 1 i 2 Enigma i wtedy oprócz tego, że ruszy Smart HD+ to po wymianie kondensatorów dostajemy niszczycielski kombajn z funkcjami o których przy większości tanich dekoderów można pomarzyć.

 

Co do 3 punktu.. To chyba jest oczywiste? Chyba, że ktoś nie rozumie co to znaczy "umowa"? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Po upływie ważności oferty (w moim przypadku "Świat HD"), dekoder jest definitywnie blokowany. W szczególności nie ma możliwości oglądania kanałów FTA (Free To Air). Jedynie co można oglądać, to "Ekran aktywacyjny"...

Owszem karta n na kartę, NC+ itd - czyli karta parowana z innej umowy już nie pójdzie.

Ale można przełączyć tuner na trym TnK. Wg mnie trzeba to zrobić przed ubiciem opcji abonamentowych (no właśnie jest takie coś niezależnie od uprawnień na karcie - czyli dodatkowo oprogramowanie blokuje dostęp do programu niezależnie od uprawnień na karcie).

 

2. Dekoder jest "sparowany" z kartą NC+. I nie ma możliwości skorzystania z innych kart, nawet tej samej platformy, np. z karty "Smart HD+". Nie, bo "sparowanie" jakoby jest "fabryczne"...

Parowanie w Conax 7 jest dokonywane po stronie nadawcy tj. karta jest przypisywana do modułu dekodowania w tunerze lub do modułu CAM. Nie jest to samoczynny proces który zachodzi pomiędzy "dziewiczą" kartą a tunerem. Po prostu przychodzi rozkaz aktywacyjny od nadawcy, który zawiera już stosowne dane. Formalnie nie ma możliwości rozparowania karty (mówimy o public) poza tym małym drobiazgiem czyli rozpracowaniem starego typu parowania (software'owe)

W menu jest przełaczenie się na TnK. Wtedy parowania nie ma. Trzeba jednak doczekać się odebrania nowych opcji abonamentowych!!! (telefonik z prosbą o odświeżenie uprawnień).

 

Co do punktów 1 i 2. Tak naprawdę to oryginalny software nie jest do nieczego potrzebny. Dostajesz wszak najtańszy hardware na który jest dostępna Enigma 2. Przeróbka (samodzielnie nie ma sensu) - to przy okazji wymiana elementów, które nie są trwałe jak kondesatory elektrolityczne. W NC+ przy odświeżeniu niestety tego nie robią (byle wypchnąć z magazynu). Aha po przerobieniu na Enigmę 2 karta sparowana da dostęp do kanałów z oferty Smart HD+ w takimże tunerze.

 

Trzeba być masochistą aby używać oryginalnego oprogramowania.

 

 

3. "Płać kiedy chcesz"... Jednakże, pod warunkiem, ża uprzednio podpiszesz umowę z NC+... Jeżeli myślisz, że "telewizja na kartę" jest analogiczna do "telefonu na kartę", to się grubo mylisz... Korzystanie z ogólnie pojętej TNK - wg regulaminów NC+ - wymaga bowiem zawarcia umowy... Z jednomiesięczym okresem wypowiedzenia... Już nie "wnikałem", co działoby się, gdybyś nie zapłacił kiedy chcesz..."

 

Gdzie napisano że to pre-paid? Obecnie jedyny pre-paid oferowany przez NC+ to Smart HD+. NC+ MIX to oferta z umową (sprawdzana jest zdolność płatnicza). Przychodzi rachunek co miesiąc. Nie masz dostępu ICA (przynajmniej na razie ale jest obsłsuga telefoniczna - inny numer telefonu ale otrzymasz namiar jak zadzwonisz na ten podany na stornie).

 

Zaletą ogromną była (i chyba jeszcze jest) możliwość uzyskania tunera nie oferującego sprżętowego parowania. Czyli w sumie ta sama wolność co z karta Nagra MA (ale chyba nawet więsza - w przypadku Nagra MA mogą skutecznie ograniczyć sharing - to że tego nie robią nie oznacza że nie można).

Za grosze otrzymujesz tuner HD z Enigmą 2.

 

Co do dostępności BSKA i BSLA - kto pierwszy ten lepszy. Te tunery nadal będą wracać od abonentów rezygnujących z NC+, czyli będą trafiać do tej oferty.

 

A co do tego co bedzie jak nie zapłacisz? Nic specjalnego. Będziesz musiał ponownie zawrzeć umowę - ale już nową umowę. Będziesz na nowo prześwietlony. Jak w miedzyczasie dorwie Ciebie w tramwaju czy autobusie kanar (a potem wypisze sobie kilka innych mandacików bo ma przecież komplet Twoich danych spisanych z dowodu) to możesz trafić do jenej z prywatnych baz dłużników (nad tymi bazami nikt nie panuje, firmy oferujące takie dane nie są pod żadną kontrolą - czyli pełna wolna amerykanka).

 

Nie jestem poewien czy do tych starych tunerów, które nie mają wspacia sprzętowego w parowaniu dawano kartę z inną wersją firmware'u/hardware'u niż do nowszych nbox'ów. Na samym początku platfromy n były jeszcze wydawane karty Conax 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, teoretycznie ica powinna działać ponieważ 17 października telefonicznie podpisałem umowę i oto jakiego maila dostałem z adresu cyfra@ncplus.com.pl

 

Drogi Abonencie,

 

witaj w nieograniczonym świecie rozrywki nc+, powstałym z połączenia doskonałej

oferty programowej z nowoczesną i przyjazną technologią.

 

Miesięczne rozliczenie Twojego abonamentu znajdziesz w menu dekodera w zakładce

TV RACHUNEK. Informacja o wystawieniu kolejnego rachunku zawsze pojawi się

na ekranie telewizora.

 

Zapraszamy do korzystania z Internetowego Centrum Abonenta

na ica.ncplus.pl, w którym:

? zmienisz swoje dane teleadresowe

? znajdziesz numer konta do wpłat

? sprawdzisz płatności

? bezpiecznie opłacisz abonament

 

W przypadku pytań zachęcamy do odwiedzenia naszej strony ncplus.pl

lub prosimy o kontakt z Telefonicznym Centrum Abonenta pod numerami

telefonów: 801 044 944 lub 22 310 47 47.

 

Z pozdrowieniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy posiadając NC+MIX można korzystać z ICA?

 

 

Tak można, podpisałem umowe z NC+MIX i są takie same prawa jak w zwykłym abonamencie

 

Przy zakładaniu nowego konta w ICA wpisuje:PESEL,numer abonenta,adres e-mail i hasło później klikam na Utwórz konto i wyświetla się komunikat:Podałeś błędny numer PESEL lub numer Abonenta.Dlaczego nie mogę utworzyć nowego konta w ICA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na punkty 1 i 2 Enigma i wtedy oprócz tego, że ruszy Smart HD+ to po wymianie kondensatorów dostajemy niszczycielski kombajn z funkcjami o których przy większości tanich dekoderów można pomarzyć.

 

Zapomniałeś dodać, że tracimy gwarancję na sprzęt (z powodu przeróbki na E2). Kupując nowy zestaw w sklepie, trzeba brać to pod uwagę, tym bardziej, że serie BSKA/BSLA są - jak większośc pisze - WYSOCE AWARYJNE.

 

Dlatego lepiej kupić na aukcjach już przerobiony na E2 i wynegocjować jakaś nibygwarancję od sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o awaryjność BSLA to mogę dorzucić swoje 2 centy. Na dwa kupione oba poleciały do serwisu, w tym jeden jeszcze zanim go aktywowałem. Jeden z nich został przerobiony na Enigmę, więc miałem okazję zajrzeć do środka - przynajmniej część kondensatorów była wymieniana. Ile pociągnie na Enigmie tego nie wiem, ale faktycznie sprzęt WYMIATA. Niech NC+ się schowa z tym swoim softem, że o liście kanałów nie wspomnę.

 

Do końca tego jeszcze nie sprawdziłem, ale sprzęt ma potencjał na multiroom z jednej karty na pewnie całkiem sporą liczbę slave'ów. Na pewno działa to w układzie NBOX z kartą C+ na kartę (pakiet darmowy) lub TNK HD (też pakiet darmowy) i klient - przerobiona Ariva 250 COMBO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...