Skocz do zawartości

nc+ MIX


jimmyboy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@jimmyboy, ja nie mogłem nawet pierwszego. Wszystko pewnie przez durne ograniczenie wprowadzone przy okazji TNK HD, że z jednego numeru tylko jeden zestaw. A ja aktywowałem prepaida.

 

A tak apropos - mam Swiat HD do aktywacji, ale nie do końca działa i biję się z myślami, czy reklamować przed czy po okresie promocyjnym. Bo jednak wolę 3 miechy ŚwiatHD z HBO niż jeden miech Platyny, a boję się, że po naprawie wyląduję z tym drugim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zależy jak trafisz. Mój pierwszy zestaw przepracował 3 miesiące i został sprzedany na Enigme, ale co jakiś czas były problemy z migotaniem obrazu, im dłużej go miałem, tym wieksze. Aktualnie posiadany zestaw również ma ten sam problem migotania, ale pewnie te 3 miesiące popracuje. Natomiast miałbym duże obawy żeby na tym sprzęcie podpisać długoterminową umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 miesięcy gwarancji, ale to Ty musisz wysłać dekoder kurierem do serwisu (ponosisz koszt przesyłki) i w czasie trwania naprawy nie oglądasz tv. teoretycznie mają 7 dni od otrzymania sprzętu na naprawę i odesłanie. No więc - sprzęt się psuje, dzwonisz, otrzymujesz nr zgłoszenia, szykujesz paczkę, zamawiasz kuriera - optymistycznie 2-3dni. Kurier dostarcza paczkę - kolejne 1-2 dni. Serwis trzyma 7 dni. Odsyła kurierem - 1-2 dni. Jeżeli nie trafisz na sobotę-niedzielę z kurierem, to cały interes trwa minimum 2 tygodnie. Biorąc pod uwagę informacje pojawiające się na różnych forach, że ludzie otrzymywali z serwisu sprzęt w gorszym stanie niż wysłany, to jesteś do tyłu o koszt kuriera - około 40PLN - i pół abonamentu - 30-45PLN. I nie wiesz kiedy znowu sprzęt pojedzie do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega powyżej trafnie to opisał - tak w istocie wygląda NALEŻNA opieka gwarancyjna. Nie sadzę, żeby w obecnej ofercie coś zmieniło się na korzyść klienta.

Ja dekoder wysyłałem 3 razy (2 razy przysyłano mi niesprawny, oczywiście inną sztukę). Po takim serwisie sprzęt ma inny numer i kartę, trzeba dzwonić aby reaktywować (bo taki zamieniony w domu Ci nie wystartuje bez ingerencji operatora).

Całość tej "zabawy" (a trafiłem na okres majówki) to 35 dni i ok 50 zł na poczcie. Na "litość" dzwoniłem do chłopaków ze Skymaxa z prośbami o rzetelniejsze podejscie. Przyznam, ze za 3. razem dostałem sztukę, która już chodziła super do końca (ponoć nówke). Tymczasem na me żale do operatora usługi (wtedy BOK Kraków) słyszałem: wiedział Pan co bierze,,, i były tylko kłamstwa i wykręty.

Kasy nikt nie zwraca. O swoje - kolejnym listem zwracasz się do operatora i ten przyznaje REKOMPENSATĘ w postaci przedłużenia abonamentu.

W moim przypadku żałośni "aptekarze" N-ki przyznali akurat tyle i mnie to kosztowało licząc 20 zł/m abo. A nerwy, a utrata możliwości ogladania, w koncu podróże na pocztę i czas kiedy paczka w drodze -to dla nich NIC.

Juz po wszystkim napisałem im e-maila (nie przebierając w określeniach).... i przy sprzedazy okazało się, że jescze potem dorzucili ponad miesiąc gratis (nawet o tym nie wiedziałem).

Oczywiście prolongata abonamentu nie przedłuza gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo z NNK z białasem (nowa obudowa była ale w środku szrot). Rok gwarancji i kilka dni przed padł sprzęt. Zanim znalazłem papiery i dowiedziałem się o serwisie (pojechałem do punktu ale tak zrobili, że trzeba było go wysłać na swój koszt na drugi koniec Polski w ciemno) to termin minął choć karta opłacona była do przodu jakieś 4 mies. Karta sparowana była z dekoderem. 4x20 zł poszło z dymem bo koszt naprawy już wtedy pogwarancyjnej był większy. Przerobiłem na Alledrogo na enigmę i po miesiącach padła głowica. Reasumując - jazda na maxa ze starym dziadostwem i z brakiem wsparcia n. Teraz jestem z zawieszającym się Saganem Polsatu ale jakby coś to serwis mam na miejscu. No i na szczęście w odwodzie NTC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiektywnie rzecz biorąc nie jest źle jeśli nie trafi się na padnięty dekoder.Spokojnie można mieć WPT+Canal+ za jakieś 50-60zl miesięcznie bo dekodery z serii BSKA nadal mają wzięcie i za 40-50pln można go spokojnie sprzedać po tym promocyjnym miesiącu o ile ceny nie pójdą w dół przy obecnej cenie nboxa.Na dłuższą metę za dużego sensu może to nie ma,ale i tych dekoderów nie ma co za długo trzymać bo w porównaniu do serii BZ są bardziej awaryjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem, jeśli zależałoby Ci wyłącznie na tej ofercie Comfort 12m za 29 zł, to kupujesz BXZB i masz problem z głowy.

 

Zastanów się czy Enigma jest Ci w ogóle potrzebna, bo jeśli:

gdyż tv sat sie nie interesuje.
To sobie raczej odpuść, bo do pełnego wykorzystania Enigmy zalecana jest pewna wiedza i w minimalnym stopniu kojarzenie pojęć z linuksa. :P To nie jest taka prosta zabawa jak na Ferdkach i Opticumach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mówię - coś za coś. Albo w miarę bezawaryjne BXZB/BZZB na te 13 miesięcy albo bardzo ryzykowne BSKA/BSLA, ale z możliwością taniego przerobienia na Enigmę i z możliwością wykorzystania karty w innym tunerze.

 

PS. Zmieńcie sposób myślenia - chcecie mieć za 99 zł uniwersalny bezawaryjny dekoder z linuksem na STi. :mrgreen: Ludzie, przecież takie dekodery normalnie kosztują kilka razy więcej.. Jaskiniowa Ariva 102E kosztuje 200 zł, a tu za 99 zł oczekujemy bezawaryjnego kombajnu multimedialnego. Ok, przy BSKA/BSLA prawie się da, ale właśnie ceną jest awaryjność.

 

Moim zdaniem, jeśli chcesz korzystać wyłącznie z nc+ mix, to te 99 zł za BXZB nie jest złą ceną (nawet kosztem tego, że po umowie będzie to zbędny złom). Biorąc umowę na Comfort+ w nc+ także musisz zapłacić 49 zł (za BOX+) aktywacji, a także po umowie nie masz z niego pożytku, bo musisz go oddać. Tyle, że w nc+ mix masz 12x29 zł, a w nc+ abo 12x39 zł. A BXZB zawsze możesz później sprzedać choćby za grosze na allegro, amatorzy części zamiennych się znajdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby nastawione ekonomicznie niech nie zapomną, że białasy ciągną ok. 20W cała dobę - zaś wyłaczanie z gniazdka jest dość uciązliwe.

Doliczcie sobie do rachunku za prąd jeszcze z dychę (szczególnie jak ktoś mało korzysta i tuner jest w Standby).

A z Enigmą to może i fajnie z tym, że sami tego nie zrobicie...a jak nc+ dotrzyma słowa i przejdzie wyłącznie na swój sprzęt ... to niewiele zobaczycie i z Enigma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Grabar,jeśli chcesz podpisywać umowę na 12 miesięcy to lepiej wziąć serie BZ lub BX bo są mało awaryjne.Weim co mówię bo posiadam nboxa z serii BX kupionego ponad dwa lata temu w holexie i przeżył już TNK HD,Świat HD a teraz służy jako tuner DVB-T +FTA 13E+19,2E i na palcach jednej ręki mogę zliczyć ile razy się zawiesił przez ponad dwa lata więc jak najbardziej polecam.W przypadku serii BSKA problemow jest więcej i jak dla mnie lepiej go kupić(licząc na dobrą sztukę) skorzystać z pakietu promocyjnego i sprzedać gdy jeszcze działa.Ewentualnie przerobić na enigmę i dopłacić za wymianę kondenstaorow i wtedy masz tuner z uniwersalnym czytnikiem kart i wieloma innymi bajerami

 

@bat

Bądźmy szczerzy parowanie kart to nie jest duży problem dla enigmy,wiadomo trzeba mieć kogoś kto się na tym zna jednak już w tej chwili można korzystać z kart NNK,TNK HD na Enigmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parowanie w obecnej chwili nie jest problemem, ale tylko w wypadku kart z BSKA/BSLA. Wystarczy, że abonentom nc+ na takim sprzęcie (na co się w tej chwili nie zanosi, skoro zaoferowali nc+ mix z tymi dekoderami) zafundują przymusowo nowe dekodery, to zabawa się skończy, bo wszystkie inne dekodery ADB (łącznie z BXZB/BZZB) bazują na sprzętowym parowaniu karty (chip pairing), które w chwili obecnej nie jest złamane, a przynajmniej nic publicznie na ten temat nie wiadomo. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem, jeśli zależałoby Ci wyłącznie na tej ofercie Comfort 12m za 29 zł, to kupujesz BXZB i masz problem z głowy.

 

Zastanów się czy Enigma jest Ci w ogóle potrzebna, bo jeśli:

gdyż tv sat sie nie interesuje.
To sobie raczej odpuść, bo do pełnego wykorzystania Enigmy zalecana jest pewna wiedza i w minimalnym stopniu kojarzenie pojęć z linuksa. :P To nie jest taka prosta zabawa jak na Ferdkach i Opticumach.

Musze jeszcze przemyśleć ten temat.Ale jak się zdecyduje to raczej na bezpieczną serie BXZB.Trudno po roku kolejne pudełko do kolekcji ale wolę pewność.Wymagań co dekodera nie mam dużych ma być dobry obraz, płynne przełanczanie kanałów,lista ulubionych kanałów dobre EPG i ma się nie wieszać.Dlaczego ten dekoder ma być cały czas włączony do pradu?Jestem nauczony że z czego nie korzystam jest zawsze wyłączone i nie patrze czy pobiera 1w czy 20w.Telewizje oglądam średnio 1-2 godz. dziennie a czasem i kilka dni w ogóle.Więc nie mam zamiaru mieć w tym czasie dekodera włączonego do prądu.Tak samo robiłem z tunerem sat analogowym dekoderami CP i C+ i było ok.Mało tego jeden dekoder CP z 2000 roku działa do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw każda nowość powinna być dostępna w punktach i obsługa powinna być przeszkolona, wtedy powinna być tego reklama, jak klient wie o nowej ofercie, a obsługa nie, no to coś jest nie tak. :crazy: Skoro 21.03 był start platformy, a w punktach nawet nie było loga nc+ i nie było wiadomo kiedy pojawi się ten produkt, to nie ma się co dziwić, że jest jak jest i do tej pory się to nie zmieniło. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...