Skocz do zawartości

Jaki film ostatnio oglądałeś?


shocco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałam ostatnio zwiastun polskiego filmu W lesie dziś nie zaśnie nikt , nie wiem czy słyszeliście? Ciekawie się zapowiada, już kilka scen budzi kontrowersje (sama nie rozumiem co złego w pokazywaniu pięknego ciała?), skojarzeń ze światem polityki. To horror, thriller i ciut sensacji w dobrej obsadzie, więc chętnie zobaczę

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem bardzo dobry pomysł z tym Polskim horrorem. Podejdę do niego sceptycznie bez rozbuchanych oczekiwań. Dlaczego mamy mieć tylko komedie romantyczne i kryminały? Może uda nam się zrobić coś nowego.

Edytowane przez Ozzy666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Uczeń Szatana" na Cinemax 2

 

Todd Bowden jest typowym amerykańskim szesnastolatkiem, jednym z najlepszych uczniów w klasie. Pewnego dnia dowiaduje się na lekcji historii o okrucieństwie holocaustu. Postanawia rozszerzyć swoją wiedzę na ten temat. Czyta książki, przegląda stare zdjęcia. Na jednym z nich rozpoznaje starszego mężczyznę (Ian McKellen), który spokojnie żyje w miasteczku Todda. Okazuje się, że podczas wojny był oficerem SS. Chłopiec zaczyna szantażować starca: w zamian za milczenie były nazista będzie musiał odkryć przed chłopcem swoją przeszłość.

Świetny dreszczowiec ze znakomitą rolą pana Mckellena.

Ocena: 5/6

Edytowane przez Solderowy123
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem serial produkcji CANAL+  ,,,Żmijowisko ". Niestety widać,że jest to produkcja twórcy drugiego sezonu Belfra.Myślałem że nie da się tego przebić natężeniem głupoty i absurdów a jednak.

Fabuła przekombinowana, zawierająca masę błędów logicznych.Chcieli zrobić coś inaczej jak np w LOST gdzie akcja toczy się teraz , wcześniej i pomiędzy. Do tego niektóre wątki niedokończone, niepotrzebne. 

 

Masa niepotrzebnych przekleństw.MasaŻenada pod tym względem.

 

Odnośnie strony technicznej C+ brnie dalej w nietrafiony pomysł z bawieniem się kolorami. Serial produkowany w 4K a wygląda jakby robiło go Tele 5 czy Polonia 1. Oczywiście wszystkim tutaj się to podoba bo to produjcja stacji " premium " Wszystko szare i nijakie. Kolejny raz ujęcia na lasy,drzewa itp żeby to oddawało jakiś mroczny klimat a to miał być serial o tragedii na wakacjach.Niby super technologia a nie potrafili oddać piękna tego miejsca.HBO ze swoją Watahą bije ich na głowę pod tym względem. 

Edytowane przez Sorek21
Dopisałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sorek21 napisał:

Obejrzałem serial produkcji CANAL+  ,,,Żmijowisko ". Niestety widać,że jest to produkcja twórcy drugiego sezonu Belfra.Myślałem że nie da się tego przebić natężeniem głupoty i absurdów a jednak.

Fabuła przekombinowana, zawierająca masę błędów logicznych.Chcieli zrobić coś inaczej jak np w LOST gdzie akcja toczy się teraz , wcześniej i pomiędzy. Do tego niektóre wątki niedokończone, niepotrzebne.

 

Nie to jak skrytykować twórcę serialu za fabułę książki, na której podstawie ów serial powstał ;)

Serial jest wierną ekranizacją książki, reżyser niczego nie wymyślił, wszystko jest 1:1 jak było w powieści Chmielarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaś ja w ubieglą niedzielę w kinie z moją drugą połową  obejrzalem "Dżentelmenów" Guya Ritchiego

Londyński półświatek obiega plotka, że Mickey Pearson (Matthew McConaughey), Amerykanin, który zbudował tu narkotykowe imperium, chce się wycofać z rynku. Może nie służy mu klimat albo obawia się brexitu. Grunt, że rodowici brytyjscy bandyci węszą okazję do przejęcia jego biznesu. Sypią się oferty, groźby, pochlebstwa. Niektórzy próbują szantażu albo przekupstwa. Pearson jednak najwyraźniej nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. By mu w tym pomóc, niektórzy bardziej niecierpliwi sięgają po broń. A pewien cwany dziennikarz (Hugh Grant) szykuje przekręt, który może zmienić reguły gry.

Całkiem przyjemny film, jednak podczas seansu miałem wrażenie, jakby nieco zabraklo samej charakteryatycznej stylistyki Ritchiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...