Skocz do zawartości

Jaki film ostatnio oglądałeś?


shocco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzałem wczoraj na TVP 1 film "Ludzkie dzieci".

Takie to tam, nic specjalnego ;)

 

Z innych rzeczy oglądanych niedawno:

 

1. Nowa wersja Pamięci Absolutnej - przyznam szczerze, myślałem że będzie słabe, a tu niespodzianka. Film jest całkiem niezły. Początkowo jest bardzo podobny do pierwowzoru, ale później jest zupełnie inny. Nie czytałem opowiadania Dicka na podstawie którego powstały te ekranizacje, ale z tego co czytałem w internecie wersja z Arnoldem jest wierniejsza oryginałowi. Mimo wszystko wersję z Farellem mogę polecić. Warto obejrzeć.

 

2. Drogówka - matko, nie wiem jakim cudem ten film stał się taki popularny. Co ludzie w nim widzą i czemu jest taki powszechny zachwyt tym filmem - nie jestem w stanie zgadnąć. Sama historia ukazana w filmie nie jest może nawet najgorsza. Ale cała reszta - kaszanka.

Początek - tragedia, później film zaczyna wciągać i robi się bardziej interesujący, ale pod koniec znowu jest jakoś tak nijako.

Nie wiem naprawdę skąd takie wysokie oceny. Jak dla mnie słabizna, co najwyżej marna przeciętność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W nocy w Dwójce obejrzałem sobie genialną polską komedię Żróbmy sobie wnuka (reż. Piotr Wereśniak, 2003), natomiast dzień wcześniej w Jedynce dramat obyczajowy Chrzest (reż. Marcin Wrona, 2010).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Train. Rzeźnia na szynach (2008)

 

W TVN-ie leciało, późno w nocy - jako premiera.

 

Tytuł mnie zaintrygował :lol2: O filmie trudno mi cokolwiek powiedzieć, to trzeba zobaczyć :lol2:

 

Podobne trochę do serii "Hostel" tylko, że akcja dzieje się w pociągu, też w Europie Wschodniej, Środkowowschodniej. Reszty nie zdradzę bo to byłby już spoiler.

 

PS. Gra tam ta aktorka z filmu "Małpi Kłopot". Fizycznie urosła, twarz została prawie ta sama. Trochę dziwnie to wygląda :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Mazurek", reżyseria Julia Kolberger.

foto,14375,f44bd7d45d4d8aeff0c91685eb3e0758,jpg.html

Zbliża się Wielkanoc. Urszula piecze na tę okazję mazurka. Jej córka Ada, która studiuje poza granicami kraju, ma zaraz przyjechać na ferie do domu. Zamierza przedstawić rodzicom swojego narzeczonego, Anglika. Urszula szykuje kolację z pomocą męża Marka, ojczyma Ady. Na kolację są również zaproszeni były mąż Urszuli, Stefan (Paweł Królikowski) i jego młodsza żona. Gdy Ada pojawia się w domu, okazuje się, że narzeczony jest od niej dużo starszy. Spotkanie przebiega w napiętej atmosferze.

Gwiazdorska obsada: Kinga Preis, Paweł Królikowski, Aleksandra Domańska, Marta Juras i Roman Gancarczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Opowieści weekendowe: Dusza śpiewa", reżyseria Krzysztof Zanussi. Jeden z lepszych filmów cyklu "Opowieści weekendowe".

 

Mój ulubiony z tej serii :) Choć przyznam, że już dawno go nie oglądałem.

 

//

 

Roswell (1994)

 

http://www.filmweb.pl/film/Roswell-1994-31573

Fabularyzowana wersja wydarzeń, jakie rozegrały się w lipcu 1947 roku w pobliżu Roswell w Nowym Meksyku. A ściśle rzecz biorąc - jest to rekonstrukcja mieszająca fakty z domniemaniami i czystą fikcją. Wbrew pozorom nie ma tu jednak żadnego szukania taniej sensacji - w zasadzie najmniej wiarygodnie wypada ostatnie pół godziny filmu, które opiera się w większości na domysłach na pograniczu teorii spiskowych. Mimo tego - całość w żadnym wypadku nie budzi niesmaku, nie jest to żadna kiczowata taniocha, tylko rzetelna telewizyjna robota sporządzona według najlepszych standardów. I do tego z udziałem pierwszorzędnej obsady aktorskiej: na pierwszym planie Kyle MacLachlan, w tle m.in. Martin Sheen, Peter MacNicol i Bob Gunton. Dla ciekawych, ze sporą satysfakcją i przyjemnością.

 

Obejrzałem w CBS Europa.

 

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wczoraj ponownie klasyk kina akcji lat 80 - Komando. Ten film nigdy mi się nie znudzi. Jeszcze przydałoby się przypomnieć sobie Zaginionego w akcji, chyba dawno w tv nie leciało. Ale zawsze jest jeszcze Kinomaniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałem "Drogówkę". Fajny film i doskonała epizodzczna rola Andrzeja Grabowskiego. Film godny polecenia

 

Ja też oglądałem trochę w VOD na Polsacie (wtedy gdy mieli jakąś awarię i odkodowali) i jedyne co zapamiętałem z tego filmu to dziadowski dźwięk, a co za tym idzie niewyraźne dialogi.

 

Dlaczego ta sytuacja z :censored: dźwiękiem rok w rok się powtarza. Czyżby Polacy byli zaopatrywani w jakiś trefny sprzęt? :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...