Skocz do zawartości

Jaki film ostatnio oglądałeś?


shocco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.12.2018 o 23:52, Solderowy123 napisał:

"Avengers: Infinity War" na HBO.

Tym razem nijaki Thanos postanowił wziąć sprawy w swoje ręce, chcąc wprowadzić, oczywiście w jego mniemaniu, porządek we wszechświecie. Aby wypełnić swój cel, musi zebrać sześć artefaktów. Na drodze oczywiście staną mu wszechobecni "herosi".

Ten teledysk porównałbym do niestrawności po obfitym świątecznym obiedzie. Niby całość wygląda epicko, ale pod toną CGI, czy wszechobecnego plastiku, kryje się... prostacki scenariusz. Pomijając nieszablonowe zakończenie, widz  przewidzi przebieg głównego wątku prowadzącego do epilogu.

Plusem tejże produkcji na pewno jest to, że widz może sympatyzować z głównym "antagonistą". Na prawdę, scenarzyści odwalili w tym aspekcie kawał solidnej roboty, pierwszy raz kibicowałem animowanej postaci.

Ale, mimo wszystko, wciąż jest to bajka dla dzieci, jak i "dorosłych dzieci" :). Film mógłby być krótszy, dłuży się niemiłosiernie.

ocena: 4-/6

Popieram twoje zdanie. Film taki sobie, ale przecież to jeszcze nie jest koniec. Może "Endgame" będzie lepszy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Powrót Batmana" (1992) na Paramount Channel

Druga część przygód Batmana (Michael Keaton) także w reżyserii Tima Burtona. Nad Gotham City ponownie zbierają się czarne chmury. Tym razem na horyzoncie pojawia się złowieszczy Pingwin (Danny DeVito), który terroryzuje miasto wraz ze swoim gangiem Czerwonego Trójkąta. Jak się okazuje w przeszłości został on odtrącony przez społeczeństwo i wyrzucony do kanałów, skąd trafił do ZOO w Gotham City. Teraz zbrodniarz postanawia się zemścić za dawne krzywdy poprzez realizację perfidnego planu przejęcia władzy nad miastem.

 

Obejrzałem ten film już kilkanaście razy, móglbym by rzec, że dla mnie nikty sie nie zestarzeje. Oczywiście, zapewne mlodych widzów odrzuci ten wszechobecny kicz, czy ociężały gacek,  ale taka to jest magia kina Burtona. Na plus rownież sam Danny DeVito, który niesłusznie otrzymał nominację do Złotej Maliny za swoją rolę. 

Ocena:

5+/6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
  • "Nie otwieraj oczu" Netflix.  Ocena 8/10
  • "Jack Ryan" Amazon Prime Video. Ocena  8/10
  • "Ray Donovan" HBO GO. Ocena 9/10
  • "Kung Fu Panda:The Paws of Destiny" Amazon Prime Video. Ocena 10/10
Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Anihilacja" na Netflixie.

Efekty wizualne i klimat filmu na plus.

 

Z dwóch pozycji filmowych według prozy S.Kinga czyli " 1922" i "Gra Endera" polecam pierwszy tytuł.( też Netflix)

"Lśnienie" nadal na 1 miejscu!

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kidnap: Porwany z Hally Berry". Dużo zwrotnych akcji i cały czas się coś dzieje. Obejrzałem także cztery odcinki z dziesięciu serialu "Nawiedzony dom na wzgórzu" na Netflix.Trochę pokręcony serial, ale ciekawy, jak ktoś lubi takie klimaty.

Edytowane przez Barti
Tytuły seriali, filmów, audycji, utworów itp. podajemy w cudzysłowie. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film, ,Renegaci ".Dobre kino akcji i przygody.Akcja dzieje się w latach 90 na Bałkanach. Grupa amerykańskich komandosów planuje wydobyć z dna jeziora zatopione złoto skradzione przez nazistów w trakcie drugiej Wojny Światowej. Film z 2017 roku.Dalej szczegółów nie zdradzam.Polecam obejrzeć.

Edytowane przez ARTIPAPK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Liga Sprawiedliwości" w HBO GO. W mojej ocenie 6/10.
"Kształt wody" w C+. Dla mnie totalne rozczarowanie. Nie pojmuję, skąd te zachwyty i Oscary. Moja ocena 3/10.
"Mała doboszka" w C+. Solidny serial. Mocne 8/10.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Liga Sprawiedliwości" na HBO.

Batman (Ben Affleck) i Wonder Woman (Gal Gadot) po tragicznych wydarzeniach w mieście Metropolis, postanawiają odszukać niezwykłych metaludzi w celu stworzenia drużyny superbohaterów pod nazwą Liga Sprawiedliwości, mającej za zadanie obronę planety Ziemia przed złem. Z biegiem czasu szeregi drużyny zasilają Flash, czy Aquaman.

 

Obejrzałem ten film po raz drugi i z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że JL dostarczyło mi o wiele więcej zabawy, niż dwie pierwsze części "Avengers". Co prawda, widać na ekranie, jak gryzą się ze sobą obie wizje reżyserskie - Snydera, oraz Jossa Whedona. Jednak dla samych postaci warto obejrzeć film.

Ocena: 5/6

W przyszłym tygodniu zamierzam wybrać się na "Aquamana" Jamesa Wana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Szeregowiec Ryan" wczoraj wieczorem, na Cinemax 2.

Chyba nie muszę przedstawiać nikomu tego filmu, bo zapewne każdy forumowicz oglądał ten film Spielberga. 

Reżyser, niczym w "Szczękach" świetnie buduje napięcie, przedstawiając nam żołnierzy Kapitana Millera, oraz relacje między nimi. Niemal każdy bohater ma tu swoje pięć minut. Zapewne nie jeden z nas, czy to na sali kinowej, czy przed telewizorem, przebierał nogami, oglądając finałową, świetnie nakręconą batalię, która na stałe zapisała się w kanonie kina. Na wielki plus zasługują zdjęcia Janusza Kamińskiego. Nie będę polecał tego filmu, to po prostu należy chociaż raz obejrzeć.

Ocena: 6/6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w kinie obejrzałem "Aquaman".

Arthur Curry niechętnie staje na czele ludu podwodnego królestwa Atlantydy. 

 

Czyli najnowsza produkcja spod szyldu DCEU.

Najnowsza, szalona produkcja Jamesa Wana, ma w sobie coś ze Star Wars, czy Indiany Jonesa. Na szczególną uwagę, zasługują efekty specjalne, wprowadzają nieco świeżości w gatunku. Pięknie zaprojektowana Atlantyda, widz ma wrażenie, że w trakcie wątku głównego, te miasto żyje własnymi sprawami, nie mamy wrażenia, że aktorzy znajdują się w pustym pokoju z green screenem, jak w innych produkcjach, ta lokacja na własną duszę. Modele podwodnych monstrum, walki na konikach morskich, krakeny... - na to wszystko patrzyłem z niedowierzaniem, ciesząc się jak jakieś dziecko. Momentami miałem wrażenie, jakbym oglądał kolejnego Avatara. Pod względem jakości efektów, mógłbym pisać godzinami. 

James Cameron powinien się postarać, jeśli chce przebić wizualia filmu o Aquamanie.

 

Teraz przejdę do tego, co niezbyt mi się podobało. Fabuła prosta jak konstrukcja cepa, czerpiąca z typowych Szekspirowskich dramatów. Na razie tyle o niej powiem, gdyż nie chcę spoilerować.

Na siłę wepchnięto Black Mantę. Jego wątek nic nie wnosi do filmu, ot zwykłe: "zabił mi ojca, teraz ja mu coś odbiorę", itp... postać ta mogłaby się pojawić w kolejnym filmie. Śmieszne były też takie spokojne rozmowy, które ZAWSZE przerywano jakimś wybuchem. 

 

Na wielki plus sam Arthur, oraz Mera. Widać, że na ekranie pan Momoa bawi się swoją rolą, jednak moja uwaga bardziej skupiła się na Heard ;)

Mera jest tutaj równoprawną protagonistką, chyba tylko raz ustąpiła kroku swojemu partnerowi. Świetnie wypadła również Nicole Kidman, oraz Patrick Wilson, który grał Orma, przyrodniego brata Arthura Curryego.

 

Film odniósł wielki sukces, zarówno kasowy, oraz podbił serca niektórych widzów. Z optymizmem patrzę na przyszłość DCEU, kto by pomyślał, że film o człowieku rozmawiającym z rybami, uratuje te filmowe uniwersum?

Ocena: 5+/6

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...