Skocz do zawartości

Jaki film ostatnio oglądałeś?


shocco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"Sully"w reżyserii Clinta Eastwooda na Cinemaxie

 

Dnia 15 stycznia 2009 roku kapitan Chesley "Sully" Sullenberger (Tom Hanks) i drugi pilot Jeff Skiles (Aaron Eckhart) rozpoczęli rutynowy lot, który szybko zamienił się w koszmar. Chesley "Sully" Sullenberger ląduje uszkodzonym samolotem na rzece Hudson, ratując życie wielu osób. Wkrótce rozpoczyna się śledztwo mogące zniszczyć jego karierę.

Całkiem niezły film, ale bez szału, film kojarzy się z wysokobudżetowym epizodem serialu dokumentalnego.

Ocena: 4-/6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio zauroczył film "Maudie" w Canal+. Opowiada on historię Maud Lewis malarki ludowej z Kanady, taki odpowiednik polskiego Nikifora. Niesamowicie wzruszająca opowieść o kobiecie z pasją. Rewelacyjne role Sally Hawkins i Ethana Hawke. Oceniłem ten film na 8/10.

Za to rozczarowało mnie głośne "Milczenie" Scorsese'a. Uwielbiam wiele filmów tego znakomitego reżysera, ale ten uważam za jeden ze słabszych. Naciągane 6/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

"Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć"

Siedemdziesiąt lat przed tym, jak Harry Potter czyta książkę autorstwa Newta Skamandera, pisarz przeżywa niezwykłe przygody w tajemniczym, nowojorskim stowarzyszeniu czarownic i czarowników.

 

Obejrzałem ten film drugi raz. Całkiem przyjemny powrót do filmowego uniwersum Pottera, ale bez jakiegoś szału, fabuła dość średnia. Na plus główne postacie, tytułowe zwierzęta, oraz postać grana przez Colina Farrella. Scenariusz do filmu pisała J.K Rowling, więc czuć magię sagi filmowej o Potterze.

Ocena: 4/6

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

"Legion Samobójców", czyli nie taki diabeł straszny, jak go malują. Moim zdaniem film nie zasłużył na tak miażdźącą krytykę. Tymbardziej, gdy podświadomie wiemy, ile pracy i serca włożyła ekipa przy produkcji tego filmu. Inna sprawa, gdy studio bezczelnie ingeruje w pracę reżysera i scenarzystów, przez co film Davida Ayera został "skrzywdzony".

Nie zmienia to faktu, że tytułowy "Legion" nie odstaje poziomem od produkcji Marvela, jak "Strażnicy Galaktyki". W filmie mamy całkiem ciekawie przedstawione, i zagrane przez znanych aktorów postaci. Relacje pomiędzy postaciami nie są wymuszone, wręcz czuć pomiędzy nimi chemię. Jared Leto całkiem interesująco zinterpretował postać Jokera, zagościł na ekranie znacznie dłużej, niż przez 10 minut, momentami czułem przesyt tym Jokerem, ponieważ nie jest to film o klaunie, tylko o Harley Quinn i reszcie ferajny. Jared Leto będzie miał okazję jeszcze raz wykazać się w swoim solowym filmie.

Jeżeli podchodzimy do filmu, z chęcią obejrzenia dobrej rozrywki, raczej nas nie rozczaruje. Nie oczekujmy po kine o kolesiach w rajtuzach i lateksach jakiegoś przełomowego dzieła.

Na minus villian filmu, nie miał żadnych motywacji, chciał zniszczyć ziemie ot tak sobie. Pewna część drugiej godziny filmu jest bardzo sztampowa, oraz przewidywalna. Mimo wszystko, "Legion" przypadł mi do gustu, w przeciwieństwie do kilku ostatnich filmów Marvela, które mnie wynudziły, bądź irytowały zbędnym humorem.

Ocena: 4/6

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Batman v. Superman: Świt Sprawiedliwości".

W obawie przed poczynaniami nieposkromionego superbohatera o boskich rysach i zdolnościach, najznamienitszy obywatel Gotham City, a zarazem zaciekły strażnik porządku, Batman staje do walki z otaczanym czcią współczesnym wybawcą Metropolis.

O tym filmie od premiery powiedziano już wiele, ale postanowiłem wtrącić swoje trzy grosze.

O ile fabuła filmu stoi na glinianych nogach, tak nie można odmówić tej produkcji rozmachu. Ten film nie jest nawet tak bardzo mroczny, jak pisano na różnych forach. Kilka dialogów, a nawet pewien monolog, zapadły mi w pamięć. Pod względem wizualnym, nie ma co narzekać. Niektóre sceny akcji wyglądają wręcz epicko. Jednak, jak wspomniałem, tak jak bez mąki nie upieczemy chleba, tak film bez dobrego scenariusza jest co najwyżej średni. Jeżeli oglądamy film uważnie, zauważymy, że wszystko składa się w logiczną całość, i zmierza do momentu kulminacyjnego. Na plus inspiracje serią komiksów Franka Millera, oraz nawiązania do filmów Tima Burtona.

Spoiler dotyczący końcówki filmu:

 

Gdy Superman zdecydował się poświęcić, poczułem, jak moje oczy się zeszkliły.

Jeszcze żaden film Marvela nie wywołał u mnie takich emocji. Jakoś nigdy nie mogę obejrzeć jakiego kolwiek filmu Marvela w całości. Zazwyczaj męczy mnie ten festiwal sucharów, zaś "BvS" obejrzałem w całkowitym skupieniu, i nie nie żałuję czasu poświęconego na obejrzenie filmu.

Ocena: 4-/6

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś obejrzałem w kinie nowy film Pawlikowskiego "Zimna woda". Według mnie jest to lepsza produkcja od "Idy". Rewelacyjna muzyka, zdjęcia i przede wszystkim genialna rola Joanny Kulig, która przyćmiła nawet Tomasza Kota. Nie można narzekać na nowe polskie kino. Ocena 8/10.

Wczoraj obejrzałem pierwszy odcinek "Obsesji Eve" i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Oceny na Metacritic adekwatne do poziomu. Bardzo dobrze się zapowiada. Ktoś oglądał całość? Do końca jest tak dobrze?

Niezły jest też serial "Sukcesja" też na HBO. Mnie się bardziej podoba od "Trusta".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś obejrzałem w kinie nowy film Pawlikowskiego "Zimna woda". Według mnie jest to lepsza produkcja od "Idy". Rewelacyjna muzyka, zdjęcia i przede wszystkim genialna rola Joanny Kulig, która przyćmiła nawet Tomasza Kota. Nie można narzekać na nowe polskie kino. Ocena 8/10.

Wczoraj obejrzałem pierwszy odcinek "Obsesji Eve" i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Oceny na Metacritic adekwatne do poziomu. Bardzo dobrze się zapowiada. Ktoś oglądał całość? Do końca jest tak dobrze?

Niezły jest też serial "Sukcesja" też na HBO. Mnie się bardziej podoba od "Trusta".

 

Pewnie chodziło Ci o "Zimną wojnę" a nie wodę. :wink: Przymierzam się do "Sukcesji" na HBO Go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...