Skocz do zawartości

Jaki film ostatnio oglądałeś?


shocco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"Shazam!" W kinie

Chłopiec otrzymuje moce, dzięki którym staje się dorosłym superbohaterem, wypowiadając jedno magiczne słowo.

 

Kto z nas w dzieciństwie  chciałby otrzymać mocy Supermana, czy Spidermana? Myślę, że znalazłaby się naprawdę liczna grupa forumowiczów. Otóż magia tego filmu polega na tym, że poniekąd, podczas seansu, wracamy do naszych dziecięcych marzeń.

 

Film Davida F. Sandberga ("Lights out", "Annabelle:Creation") ponownie udowadnia to, że filmy z facetami w rajtuzach, czy innych zbrojach, nie potrzebuje jakieś wielkiej inwazji Thanosa, czy kolejnej walki Batmana z Supermanem. W zasadzie, powiedziałbym, że ten obraz jest uroczym, ciepłym filmem familijnym, z elementami kina super-hero. To takie połączenie "Dużego" z Tomem Hanksem, oraz "Supermana" Richarda Donnera z Christooherem Reevem w roli głównej. Właśnie, między innymi, w trakcie filmu usłyszymy nieco zmodyfikowaną melodię z Supermana. I to jest właśnie mrugnięcie okiem do pewnej, ciekawej historii, bo to właśnie Kapitanowi Marvel (tak oryginalnie, przez lata zwał się Shazam), zarzucano plagiat Supermana.

 

Na koniec wrócę jeszcze do filmu

Byłem sceptycznie nastawiony wobec tej produkcji. A to jakoś aktor mi nie pasował do roli Shazama, twierdziłem również, że reżyser nie nadaje się do kręcenia tego typu produkcji. Jednak po seansie, zmieniłem zdanie. Zachary Levi świetnie zagrał dziecko, które niespodziewanie zostało obdarzone mocami maga. Obsada dziecięca wiernie dotrzymuje mu kroku, zaś Mark Strong wpasował się w swoją rolę, ale gra on typowego złoczyńcę filmowego. 

 

Filmy z uniwersum filmowego DC nabrały dobrego kierunku. Teraz przyda się porządny wiatr w żagle. Następna przystań: "Joker" w październiku z Joaquinem Phoenixem.

Ocena: Zasłużone 5/6

 

Oczywiście, wszystkie filmy oceniam w kryterii danego gatunku filmowego.

 

"Mission: Impossible - Fallout" na HBO:GO

Tom Cruise poraz kolejny udowadnia, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Facet ma już tyle lat, a nadal świetnie radzi sobie podczas scen kaskaderskich. A sam film? Naprawdę niezły, moim zdaniem, Cruise, oraz Henry Cavill stanowią zgrany duet. Moim zdaniem, film jest nieco lepszy od "Rogue Nation".

Ocena: 5-/6

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Obcy 3" na TV4

Ripley zostaje odnaleziona przez mieszkańców kosmicznej kolonii karnej. Wraz z kobietą na planetę przybywa obcy. 

 

Co tu dużo mówić: klasyka kina sf, chyba moja ulubiona część z serii Obcego. Czuć klimat i zaszczucie  bezbronnychwięźniów przez Xenomorpha.

Ocena: 4+/6

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pomyliłem temat :D

 

"Disaster Artist" na Cinemaxie

 

San Francisco, lata 90. XX w. Na zajęciach z aktorstwa spotykają się Greg Sestero (Dave Franco) i Tommy Wiseau (James Franco). Łączy ich marzenie o  karierze w branży filmowej. Mimo, że obu brakuje talentu, wyruszają razem na podbój Hollywood. Po niepowodzeniach na castingach Tommy postanawia wyreżyserować i wyprodukować film na podstawie własnego scenariusza. Kiczowaty i fatalnie zagrany "The Room" zdobywa rzesze fanów.

 

Kto chociażby słyszał o filmie pana Wiseau, zapewne nie raz usmiechnie sie pod nosem. Nawet mi sie zdarzyło obejrzeć fragment "The Roomu", ale to temat na inną dyskusję.

Szkoda, że w ubiegłym roku James Franco został pokrzywdzony, nominacje do Oscara miał już w kieszeni.

Ocena: 5/6 

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Polowanie na Czerwony Październik" na HBO:GO

 

Najnowszy radziecki atomowy okręt podwodny o nazwie Czerwony Październik wypływa w dziewiczy rejs. Jego kapitan Marko Ramius (Sean Connery) zmienia jednak plan działania i postanawia dopłynąć do wybrzeży USA i oddać się w ręce Amerykanów. Kiedy Rosjanie orientują się w sytuacji, pragną zapobiec przedostaniu się łodzi na stronę wroga. Sytuacja jest napięta. Nikt nie wie, co się dzieje i jakie motywacje kierują Ramiusem. Jedynie amerykański analityk, doktor Jack Ryan (Alec Baldwin), próbuje dowiedzieć się, jakie są prawdziwe zamiary kapitana okrętu. 

Klasyka gatunku z doborową obsadą.

Ocena: 5+/6

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także wczoraj oglądałem "Polowanie na Czerwony Październik ".Gdzieś w tv natrafiłem na końcówkę tego filmu i naszła mnie chęć obejrzenia tego dobrego klasyka.Nigdzie nie mogłem znaleźć w podwórkach tego filmu,lecz znalazłem na HBO GO i odpaliłem sobie dla przypomnienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Bez litości 2" na HBO:GO

Przyjaciółka Roberta McCalla, była agentka CIA, zostaje brutalnie zamordowana. Mężczyzna postanawia znaleźć zabójców kobiety.

Jest to bodajże pierwszy występ  Denzela Washingtona w jakim kolwiek sequelu filmu. Co tu dużo mówić: aktor powraca do swojej roli w wielkim stylu. Fabuła filmu przewidywalna, lecz obraz broni się pomysłowymi scenami akcji.

Ocena: 4-/6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Również ostatnio oglądałem w tv "Venoma", ale na temat tego filmu mam zupełnie inne zdanie. Miałem wrażenie, jakby film o symbioncie trafił do kin o cobajmniej 10 lat za późno. Czułem się, jakbym ponownie oglądał Ghost Ridera sprzed 10 lat. Nawet Tom Hardy niezbyt pochlebnie miwił o filmie. Tak poza tym,  moim zdaniem, film o Venomie bez Petera Parkera nie ma racji bytu.

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...