Skocz do zawartości

Co robiliście 2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21:37?


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

Odkopuję temat po 2,5 roku, ale taka data, to warto.

 

Szczerze mówiąc, 2 kwietnia poszedłem spać wcześnie, bo o 21:00. Znakomicie pamiętam moment przed pójściem spać - w TVP3 leciał jakiś koncert, ale nie jestem w stanie sobie przypomnieć ani nazwy, ani wykonawców. Pamiętam za to doskonale relacje stacji w dniach poprzednich, pamiętam TVP2 i specjalne wydanie Panoramy, konferencje rzecznika watykańskiego, całodniowo lecący na dole ekranu pasek z informacjami z Watykanu. No i wtedy po raz drugi w życiu miałem do czynienia z TVN24, pierwszy raz pamiętałem stację z 9/11, miałem 4 lata. W momencie śmierci św. JP2 miałem lat 7,5.   Dzień następny - jakoś obudziłem się przed ósmą. Włączam TV na TVP1 - patrzę: czarny logotyp, jakiś film. Domyśliłem się, co się stało i szybko przełączałem na inne kanały, aby znaleźć potwierdzenie tej informacji. Kościół zapełniony po brzegi, puszczano nawet z magnetofonu słowa papieża.  Kolejne dni, audycje wspomnieniowe, również pamiętam, że chyba w niedzielę nie było "Wieczorynki", bo tak przez mgłę pamiętam, że leciało "Pater Noster" śpiewane przez papieża. W poniedziałek w szkole minutą ciszy rozpoczęto lekcje i chyba nawet we wtorek też lekcje rozpoczęto od minuty ciszy. Ale na pewno w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wracałem wtedy z Kościoła z Apelu Jasnogórskiego i modlitw o zdrowie i życie Papież Jana Pawła II. Wracając z kościoła będąc już na schodach mojego domu usłyszałem bicie dzwonów Wieluńskich kościołów. Gdy wszedłem do domu to rodzice powiedzieli mi o śmierci Papieża. Łzy same obficie popłynęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Pamiętam, że 2 kwietnia 2005 r. na TVP1 leciał "Pan Tadeusz", którego oglądali moi rodzice w salonie, ja natomiast byłam w małym pokoju i oglądałam jakieś anime na Hyper (nie pamiętam już jakie) i gdzieś tak ok. 21:40 pokazał się czarny ekran z napisem głoszącym, że kanał Zig Zap przerywa nadawanie, w związku ze śmiercią Jana Pawła II.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
W dniu 21.08.2013 o 11:25, Frontowiec napisał:

Na Jedynce w dniu śmierci Jana Pawła II leciał film ''Pan Tadeusz'' gdzie w scenie w której wszyscy tańczyli Poloneza nagle przerwano transmisje filmu i pojawił się ks. Andrzej Majewski który ogłosił śmierć papieża.

 

Polsat wówczas emitował serial ''Klinika samotnych serc'' gdzie podczas emisji przerwano program i pokazano planszę z napisem ''Jan Paweł II nie żyje''.

 

Jest nagranie na YouTube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pamiętam że wtedy oglądałem Polsat na którym była Klinika Samotnych Serc i została ona przerwana informacją o śmierci Papieża. Pamiętam też że 31 marca wieczorem pojawiły się informacje o złym stanie zdrowia Papieża a następnego dnia większość tv zmieniła ramówki nie nadając części programów i pojawiły się specjalne wydania serwisów informacyjnych i relacje z Watykanu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...

Co ciekawe w internecie pojawiały się informacje iż TVP transmitowało mecz Ligi Mistrzów w TVP 2 2 kwietnia 2005.

Jeszcze lepiej kiedyś pani na lekcji powiedział iż o 21:37 pojawił się czarny obraz na TVP 2 kwietnia.

Pojawiły się nowe nagrania z okresu żałoby.

TVP Polonia fragment zapowiedzi z TVP 1.

"Wiadomości" i Sport nagrane z TVP Polonia 2 kwietnia 2005.

"Panorama" nagrana z TVP Polonia.

Konferencja prasowa z 4 kwietnia.

Fajna czołówka Sportu z tamtego okresu.

TV4 fragment "Wydarzeń"

"Panorama" TVP 2 z 8 kwietnia.

"Linia Specjalna" z 7 kwietnia.

"Panorama" 7 kwietnia 23:20.

TVP Polonia fragment programu dnia i "Wiadomości" z 7 kwietnia.

TVP Polonia 1 kwietnia.

"Wiadomości" z 1 Kwietnia.

Tele 5 6 kwietnia 2005.

"Panorama" z 5 kwietnia.

TV4 "Wydarzenia" Polsat z 3 kwietnia.

Panorama z 6 kwietnia.

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Mateusz2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Tak wyglądał wieczór 2 kwietnia 2005 roku w ARD.

Tagesthemen nadane około 1:00 w nocy z 2 na 3 kwietnia 2005 roku.

 

 

Edytowane przez Kirk
Gwoli ścisłości, to co podpisałeś jako wydanie specjalne, nie było specjalne, tylko zwyczajne wpisane w ramówkę. Specjalne jest w pierwszym filmie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...