Skocz do zawartości

Dlaczego USA koprodukuje filmy np. z Niemcami a nie z nami?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przeglądając programy telewizyjne zauważyłem że w wielu filmach np. ''Jeździec bez głowy'' czy ''Van Helsing'' jest informacja że jest to produkcja amerykańsko-niemiecka co bardzo mnie to zdziwiło sądząc dlaczego nasi zachodni sąsiedzi koprodukują filmy z USA a nie my? (nawet Czesi koprodukują kilkoro filmów z amerykanami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech jest np. Constantin Film z Monachium oraz hala filmowa w Babelsbergu pod Berlinem a w Czechach jest Barrandov - więc dlatego amerykanie z nimi koprodukują filmy gdyż te wytwórnie są zacne oraz mają dużo pieniędzy. U nas niestety nie ma zacnej wytwórni filmowej (nawet Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie która jest uważana dotąd za najstarszą) nawet nie zamierza koprodukować filmy z amerykanami ponieważ nie mają na to pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne kraje byłego bloku komunistycznego np. Węgry, Rumunia i Bułgaria również koprodukują filmy z amerykanami jednak my jesteśmy krajem niestety bez pieniędzy i bez ambicji na koprodukowanie filmów z USA (Niemcy ciągle koprodukują filmy z amerykanami ponieważ mają dużo pieniędzy oraz mają doskonałe wytwórnie filmowe).

 

Nie tylko Agnieszka Holland kręci filmy na zachodzie ale też Roman Polański.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas nie uczy się nawet pisania skryptów... Z takim zapleczem możemy najwyżej koprodukować indie filmy. Jest kilku aktorów, ale trzeba zagrać z odpowiednim akcentem, nie wystarczy powiedzieć coś po angielsku. Zdaje się b. niewielu to potrafi. Nie ma tutaj wartości. Dużo prościej ściągnąć najlepszych, by trzaskali zdjęcia dla Spielberga albo robili CGI do produkcji za 100mln$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami przyjadą do Polski coś nakręcić. Kilkanaście km od mojej miejscowości jest studio filmowe, które posiada jeden z największych blue boxów na świecie. Większego blue boxa mają tylko w Hollywood. Ale przyjeżdżają kręcić do nas, bo jest taniej niż w Ameryce. Np. sceny na blue boxsie do filmu "Vamps" były u nas kręcone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio zauważyłem że w telewizji polecą dwie komedie, które były koprodukowane przez naszych zachodnich sąsiadów z amerykanami: ''Kac Vegas'' (co mnie zdziwiło) i ''Wieczny student''. Z tego co wiem to w miejscowości Gorlitz k. Zgorzelca nakręcono film pt. ''W 80 dni dookoła świata'' z Jackie Chanem oraz po polskiej stronie gór Śnieżka nakręcono film ''Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie miałem o tym pisać. Tutaj u mnie kręcą wiele filmów, z tych slynniejszych to 80 dni, bękarty wojny.

Osatnio pojawiły się trailery złodziejki książek i the monuments Man.

Niedługo tez pojawi się Grand Hotel Budapest. Kręcili go bardzo długo.

To z tych ostatnich.

Kręcą filmy już od dawna i to w dużych ilościach.

 

Teraz mi sie przypomniało że ostatnio był kręcony jakiś film telewizyjny dla ZDF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostatnio przeglądając pewien tygodnik telewizyjny zauważyłem że ostatnio poleci wiele filmów, które były koprodukowane z USA przez takie kraje byłego komunizmu jak Węgry czy Rumunia. Szkoda że my nie możemy koprodukować filmów z USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio w TVP1 był emitowany film pt. ''Mumia: Grobowiec Cesarza Smoka'', który był koprodukowany przez USA, Niemcy i ChRL - Ciekaw jestem w jakim niemieckim studiu filmowym była kręcona trzecia część ''Mumii''?. Natomiast dzisiaj o 20:05 na Polsacie zostanie wyemitowany film pt. ''Ja, Robot'', który również jest koprodukowany z USA przez naszych zachodnich sąsiadów.

 

Ciekaw jestem kiedy my będziemy koprodukowali takie megaprodukcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio w telewizji polecą kolejne filmy koprodukowane z naszymi sąsiadami: ''Balistic'' z Antonio Banderasem czy ''Negocjator'' z Samuelem L. Jacksonem. Mam nadzieję że kiedyś jakiś film ze znanymi amerykańskimi celebrytami będzie koprodukcji USA/Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wczoraj leciał film koprodukcji USA z naszym zachodnim sąsiadem i krajami Ameryki Łacińskiej - Urugwajem i Paragwajem pt. ''Miami Vice'' w TVP1, a dzisiaj poleci film ''Godziny szczytu 3'', do którego nasi zachodni sąsiedzi robili ten film z USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...