Jump to content
  • 0
RafiX

Problem z odbiorem tp 12.246V i 12.441V z Astry 19,2

Question

Hey! Czy u Was bez problemow mozna odbierac obydwa wspomniane transpondery z Astry? Ja mam Echostara DSB-708 i na obydwoch tych czestotliwosciach mam 0% sygnalu. Chyba raczej jest to nie mozliwe aby transpondery pracowaly w trybie MPEG-4. Moze wie ktos co jest przyczyna nie odbierania tych transponderow?

Recommended Posts

• 0

@Rafix a miałes dostępne wczesniej te TP????

tzn. czy je oglądałeś???

Bo przy wschodzniej granicy sa dostepne przy antenie70cm podajze, więc w tym problem chyba nie lezy

PS

To jest dział o TV Naziemnej....

Proponuje przenieść do Problemy z odbiorem

• 0

Nigdy nie odbieralem tych transponderow, chociarz mam antene 80 cm. Wlasnie dziwi mnie ten fakt bo inne odbieram bez zadnych problemow i ta z sila sygnalu powyzej 65%. Ale pamietam ze w analogu kiedys nadawaly tez kanaly ktore bylo ciezko odebrac (szczegolnie na wschodzie kraju), a byly to CNN, ORB, BRalpha, GOD i kilka kodowanych.

Popatrz na wiązke tych transponderów

12,246 V

12,441 V

Czy już wiesz jaka jest przyczyna?

Jedno co tutaj dostrzegam to ta sama polaryzacja, kanaly wczesniej wspomniane przeze mnie w analogu tez mialy ta sama polaryzacje.

• 0

A propo tego, jak przeniesc ten temat do dzialu "PROBLEMY Z ODBIOREM"???

• 0
Jedno co tutaj dostrzegam to ta sama polaryzacja, kanaly wczesniej wspomniane przeze mnie w analogu tez mialy ta sama polaryzacje.

Kliknij na te linki które Ci podałem i porównaj je z miejscem swojego zamieszkania.

Ja na przykłąd jestem poza zasięgiem tych wiązek i ni mam szans odebrać tych transponderów.

• 0

Kliknij na te linki które Ci podałem i porównaj je z miejscem swojego zamieszkania.

No to widac ze problem jest taki sam jak w przypadku kiedys kilku kanalow analogowych. Wiec niestety pozostaje miec nadzieje tylko ze kiedys te obydwa transpondery beda pracowac ze zwiekszona moca, (moze z pokladow innego satelity) i oby najszybciej. Bo na 12.246V nadaje Deluxe Music!!!

• 0

RafiX widze, ze uaktualniłeś profil i też jesteś z B-stoku, więc zapomnij o tych transponderach, no... może na 3-metrowej antenie... ;)

Bo na 12.246V nadaje Deluxe Music!!!

Nadaje jeszcze na innym, dobrze odbieranym u nas. Jednak ma być wyłączony i dostępny tylko z tego wspomnianego przez Ciebie.

Szkoda, czasami lubie pooglądać tą stację.

• 0

Niestety w Polsce centralnej przy perfekcyjnie ustawionej 80cm wystarcza mały deszczyk i już nie ma szans na oglądanie. Im bardziej na wschód tym gorzej z odbiorem tych częstotliwości, przy czym u mnie 12,441V jest obecnie silniejsza niż 12,246V (kiedyś było odwrotnie, ale chyba na start paczki Arena nieco skorygowali tp. 102)

PS: Temat przeniesiony :wink:

• 0

Niech przełożą te częstotliwości na Astrę 1KR i po sprawie. Po co kierować wiązkę na Niemcy i Francję? Mój tuner pokazuje 0-10% sygnału na tych częstotliwościach i kanały są nie do złapania.

• 0

Mam nadzieje ze te dwa transpondery przeloza na Astre1KR bo na 12.246V nadaje Deluxe Music. Kanal ktory 1 wrzesnia zostanie wylaczony z 12.460H a jest to jedna z moich najlepszych stacji muzycznych dostepnych z orbity.

• 0
Niech przełożą te częstotliwości na Astrę 1KR i po sprawie. Po co kierować wiązkę na Niemcy i Francję?

Ponieważ nadawca może kierować swój program do mieszkańców Niemiec, a inne części Europy go nie interesują. Może być też przyczyna ekonomiczna (tańsze wynajęcie miejsca na transponderze)

• 0

Zapewne w tym wypadku chodzi dokładnie o tą cenę - słabszy tp. pokrywający mniejszy obszar Europy jest po prostu tańszy.

Nie jest jednak bardzo źle - można spróbować nieco skorygować położenie czaszy - dla tej dwójki ustawienie anteny musi być perfekcyjne. Jeśli mieszka się w Polsce centralnej to dobrze ustawiona 90cm spokojnie wystarczy do oglądania. Jeśli ma się starszy konwerter - można pomyśleć o jego wymianie. Nawet takie drobiazgi mogą pomóc uzyskać odrobinkę lepszy sygnał :)

• 0
można spróbować nieco skorygować położenie czaszy - dla tej dwójki ustawienie anteny musi być perfekcyjne. Jeśli mieszka się w Polsce centralnej to dobrze ustawiona 90cm spokojnie wystarczy do oglądania. Jeśli ma się starszy konwerter - można pomyśleć o jego wymianie. Nawet takie drobiazgi mogą pomóc uzyskać odrobinkę lepszy sygnał

Raczej mi sie nie wydaje ze mozna byloby odebrac te dwa transpondery tak latwo. Mieszkam w Bialymstoku, mam antene 85 cm, konwerter monoblock Lemon, szumy 0.3dB, antene mam ustawiona na HotBirda z zezem na Astre, tuner FTA Echostar DSB-708. Probowalem roznymi sposobami i to co udalo mi sie zrobic to polepszyc sygnal na wszystkich transponderach a na tych dwoch dalej 0%. Wiec mysle ze trzeba tylko czekac az kiedys SES wezmie sie za te dwie czestotliwosci. W analogu przeciez bylo z wielkim trudem odebrac takie stacje jak Rbb czy CNN Int.(mowie o kanalach ktore pozostaly do dzisiaj bo dawniej tych kanalow bylo o kilka wiecej) a dzisiaj ich przekaz jest bardzo silny takze na wschodzie kraju.

• 0

No mieszkasz bardziej na wschód odemnie ;) Ja będąc właśnie w Polsce centralnej mam na 90cm (patrzy na HB, zezuje na Astrę) na obydwu odbiór przeciętny, ale znośny. Na 100cm lepiej już, na 60cm po bezpośrednim ustawieniu na Astrę 0%

• 0

Ja mam Hevetta 5518 FTA. Czasem odbieram tp. 12,246 V ale mi przerywa

tzn. "pojawiam sie i znikam". Sila odbioru jest 50 kiedy inne transpondery

dzialaja na 98. Mieszkam w Rabce na poludniu Polski kolo Zakopanego (40 km od tego miasta na polnoc).

Co do drugiego tp nie dziala w ogole, on jest chyba jednak MPEG-4... Ten pierwszy nie jest... A jednak zanika... Mam antene 105 cm!

Pozdrawiam :)

• 0

Nie - tp. 102 to zwykły DVB-S/MPEG-2. Jak na 105cm to słabo jakoś. Ale tak jak pisałem, tu nawet drobiazgi mogą mocno wpłynąć na odbiór. Sygnał jest dość słaby, ale im bardziej na zachód, tym lepiej z siłą i łatwiej odbierać.

• 0

Dzisiaj popatrzylem i dzialal mi 12,441 V... Sila 75.. To chyba od pogody zalezy

A 12,246 V tak jak juz pisalem... Bez zmian, pojawia sie i znika. :D

Pozdrawiam!

• 0

Witam. Czytałem cały ten temat i zastanawia mnie to czy dało by sie policzyć jaką średnicę potrzeba aby odbierać 12246v pomijając fakt że sygnał z tego transpondera ma małe pokrycie wegług mapek zasiegu mieszkam koło Łańcuta w podkarpackim.

• 0

Pewne obliczenia można dokonać, ale mapki pokrycia sygnałem to jedno, a praktyka to drugie, więc obliczenia mogą nie pokryć się z rzeczywistością ;)

Dla Łańcuta obawiam się, że 125 - 130 cm, ustawiona musi być perfekcyjnie rzecz jasna i w miarę dobry konwerter (najlepiej byłoby wyselekcjonować z kilku jeden egzemplarz, który spisywałby się najlepiej na tych częstotliwościach)

• 0

Mam właśnie taką antenkę 130cm tylko że astra jest na zezie i niestety na tej częstotliwości nie ma jakości sygnału jest tylko siła wacha sie miedzy 83% a 92% przyznam że próbowałem ustawiać ją jako główny konwerter na astrę ale nic to nie pomogło konwerter jest to kilkuletni golden interstar z redukcją szumów 0,5db. Jaki konwerter z nalepszymi parametrami kupić i czy to coś da. Może jakiś wzmacniacz sygnału do tego?Widziałem je na allegro tylko czy one działają . A może kupić większy talerz?

Pozdrawiam :wink:

• 0

Wzmacniacz nie pomoże - on nie da więcej niż łapie konwerter - jedynie to wzmocni (ale w takim samym stopniu sygnał, jak i zakłucenia) - dlatego nie polecam.

Można spróbować wymienić konwerter, ale ciężko powiedzieć, jaki będzie efekt - obydwa transpondery im bardziej mieszka się na południowy-wschód są trudniejsze do namierzenia. Osobiście spróbowałbym go podmienić albo na GI-201, albo na coś z wyższej półki. Pokombinuj też może ze skew konwertera (tzn. z kątem skręcenia - może uda się kręcąc w obejmie nieco polepszyć uzysk dla polaryzacji V...)

• 0

Ja moze zadam glupie pytania ale co tam na tych transponderach leci ciekawego?? I czemu trzeba az tak DUZEJ anteny do tego i to jeszcze z problemami??

Krzychu

• 0

Z 12.441V nie ma dla nas nic ciekawego - jest paczka Arena, ale wszystko (poza jedną planszą informacyjną) jest kodowane w Cryptoworks.

Ciekawszy jest drugi transponder - na 12.246V są Deluxe Music (świetny kanał muzyczny, reklam bardzo mało - 1/100 tego co jest w MTV) i Würfelzucker TV (także muzyczny), kilka niemieckich kanałów regionalnych, oraz zestaw planszowych kanałów erotycznych VIC TV. Niby nic szczególnego, ale te dwa muzyczne kuszą (a że u mnie śmigają, to wiem, że warto się pomęczyć, bo jest na co zerknąć ;) ).

Niestety jak na złość ten 12.441V jest silniejszy niż 12.246V

Co do anteny - w Szczecinie podobno da się to na 80cm złapać bez problemu, ale akurat ta wiązka jest nieciekawie ukierunkowana i idąc na południowy-wschód sygnał drastycznie słabnie i na krańcach 130 może być mało...