Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ustawianie anteny na 5W

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#21 Marek2009

Marek2009

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 97 postów
  • Od: 19 sie 2009

Napisano 09 luty 2018 - 10:37

Witajcie, podepne sie pod temat. Jaki jest najtanszy sposob aby odbierac na obrotnicy kany z 5W? Zalezy mi na Rai oraz TF1 i France 3 i 4. Wystarczy tylko dekoder SX88, czy cos jeszcze?

#22 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 14145 postów
  • Od: 12 sie 2006
  • LokalizacjaKraków

Napisano 09 luty 2018 - 22:00

@roberttosat - tak, są FTA (przynajmniej na razie), ale też uczciwie ostrzegam, że to jest trochę śliska sprawa. Kody PLS można zmieniać i nadawca może je zmodyfikować, żeby zgasło, a jak ustaliłem z producentem odbiornika - i w Octagonie i w U2C kody są na siłę wbite w soft (w droższych tunerach można wpisać z palca, ale znowu najpierw ktoś je musi znaleźć i upublicznić). Wprawdzie Włosi nigdy jeszcze kodów nie zmienili od wielu lat, ale żeby kiedyś taki moment nie nastąpił. Oczywistym jest, że ta emisja nie jest przeznaczona do takiego oglądania dla widzów - to dosył do DVB-T. Nie chcę jakoś straszyć - na razie chyba żadnego ryzyka nie ma. Ale trzeba to traktować trochę jak promocję.

@Marek2009 - najtaniej chyba U2C, SX88 nieco drożej. Różnicę już pisałem - SX88 soft ma dorzucony np. fast scan pod polskie platformy, ale tak to tunery są sprzętowo identyczne. Ale w Twoim przypadku dodatkowy problem - włoskie zagrają, ale z francuskimi będzie problem, bo ani U2C ani Octagon nie obsługują E-AC3, a Francja tak puszcza dźwięk. I jeden i drugi producent zapowiadają nowe wersje w przyszłości (U2C chyba już coś wprowadza, ale nie śledzę).

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, programowanie, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)