Jump to content
Sign in to follow this  
azielinsky

NOT ONLY TV LV5TQUBE zanik dźwięku

Recommended Posts

Witam forumowiczów.

 

Mam pytanie odnośnie USB LV5TQUBE. Zakupiłem wspomniany w tytule sprzęt, podłączyłem do anteny zbiorczej na bloku (Józefosław) i znalazłem 15 kanałów. Odbierałem sygnał przez kilka tygodni i nagle wczoraj straciłem sygnał dźwiękowy. Obraz jak najbardziej jest OK, ale nie ma dźwięku. Przeinstalowałem TotalMedia 3.5 i sterownik z płyty załączony do USB i wciąż to samo. Nie wiem, czy pojawił się jakiś konflikt w laptopie, czy może siadło coś w USB. Czy to możliwe, że siadł dźwięk, a obraz nadal jest? Ostatnio zauważyłem, że ten sprzęcik trochę się przegrzewa, więc może po prostu to przegrzałem?

Druga sprawa, to już dodatkowo, przeszukiwałem ponownie kanały, po ponownym zainstalowaniu TotalMedia i raz, dosłownie raz udało mi się złapać, czego wcześniej nie było, więcej kanałów, od samego początku mam 15, ale była chwila, że było ich 22. Ale oczywiście wciąż bez dźwięku. Antena jest stacjonarna na bloku, więc jak to możliwe, że raz łapie 15 a raz 22, nie zmienia kierunków. Od czego to zależy? Może od wiatru? ;-)

Jak pisałem odbieram TV cyfrową naziemną w Józefosławiu (Piaseczno). Mam Windows 7.

 

Przepraszam, że tak się rozpisałem, ale mam z tym problem, bo nie wiem, czy mam wymieniać sprzęt, czy to coś z ustawieniami?

 

Proszę o pomoc.

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za szybką odpowiedź qwerty01. Nie wiedziałem nawet, że mogę używać WMC do odbioru. Jest dźwięk w WMC, super, ale dla odmiany nic nie widzę, hahaha. Co znowu? ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Używaj SmartDVB czy ProgDVB, a nie ten syfiasty windows media center. ;)

 

Video: ważne aby w systemie były zainstalowane odpowiednie kodeki lub oprogramowanie miało własne.

Audio: sprawdzaj ustawienia karty dźwiękowej, może któraś opcja jest wyciszona. Tutaj także kodeki są niezbędne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki pitter. Zainstlowałem kodeki do WMP i już jest obraz. Dźwięk też ;-) Nie używałem tego wcześniej, więc nie updatowałem. A te dwa programy, które polecasz są jeszcze lepsze ;-) od WMC?

A co powiesz na to, że raz udało mi się znaleźć wszystkie dostępne programy (na TM), ale tylko raz. A zasadniczo WMC też znalazł tylko 15. Antena jest pewnie kierunkowa, ale przez chwile były widoczne 22.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepiej sprawdź z jakiej lokalizacji odbierasz multipleksy, a następnie ręcznie przeskanuj kanały. To powinno rozwiązać ten problem. Z doświadczenia wiem, że niektóre tunery dosyć kiepsko sobie radzą z odbiorem DVB-T i mogą się pojawiać takie kwiatki.

 

Z alternatywnych programów są jeszcze AltDVB oraz DVB Dream, aczkolwiek nie muszą mieć pełnej funkcjonalności, jak np. obsługa pilota. Nie wiem czy ten pierwszy jest jeszcze wspierany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Qrzysztof, ja niestety jestem laikiem w tych sprawach. Kupiłem sobie tuner i myślałem, że nie będę miał żadnych problemów, a tu proszę. Nie wiem gdzie mogę sprawdzić z jakiej lokalizacji odbieram multipleksy, jestem w Piasecznie, więc pewnie chodzi o Raszyn, ale nie wiem na pewno. Poza tym nie wiem też jak ręcznie przeskanować kanały. Rozumiem, że to zależy od programu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z pewnością. Musisz ręcznie sprawdzić kanały 27,48 oraz 58. Możesz także spróbować przeskanować kanał 53, powinien się pojawić TVN HD z PKiN-u.

 

Do DVB-T można jeszcze wypróbować VLC.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...