Skocz do zawartości
  • 0

Co sądzicie o tzw.Splitterach do CYFRY+?Jakie wnioski?Porady


Sajmon
 Udostępnij

Pytanie

Posiadam CYFRĘ+ oraz dwa odbiorniki cyfrowe w domu. Jeden, za który płacę wynajem - Mediasat a drugi Ferguson AF6318CR. Również w domu mam Splitter maksymalnie na 3 tunery. Obecnie mam na dwa co prawda. Jestem zadowolony lecz to nie jest to samo, gdybym korzystał w slocie kart abonenta z karty, za którą opłacam abonament. Ona znajduje się w Splitterze (rozdzielaczu uprawnień karty). Według mnie cieszę się w ogóle, że do systemu kodowania CYFRY+ istnieje takie coś jak splitter, ponieważ nie dał bym rady oglądać tylko na jednym telewizorze programy z oferty. Czasami tylko się spotykam z małymi awariami ze strony splittera, lecz nie koniecznie, ze strony dekodera również - Fergusona. Ale to są przeważnie szczegóły. Ważne, że splitter istnieje! A wiadomo, nie ma rzeczy idealnych i niezawodnych! Pozdrawiam

 

---------------------------------------------------

CYFRA+ Pakiet Komfortowy + CANAL+ i AXN Pack, dekoder Pionier (Mediasat) 1530 oraz Ferguson AF6318CR, tradycyjny Sony 32' oraz LCD Philips 20' HD. CYFRA+ Rządzi !!! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

No właśnie Jovik, mam te same pytanie, czy te nowe dekodery Philips HD Cyfry+ będą normalnie współpracować ze splitterami ??? Będzie można normalnie korzystać?? Proszę o odpowiedź kto wie :?::)

 

 

Wątpię, czy splittery są nie do końca legalne. Podrabianie karty to jest nielegalne ale rozdzielanie sobie uprawnień karty za pomocą specjalnego splittera raczej nie ma wpływu na to czy jest to legalne lub nie. Wiele osób, wiele firm w sieci otwarcie piszą na temat splitterów nawet miałem do czynienia z pewną osobą kiedyś w sieci, która w CTA Cyfry+ pytała się o to czy splittery są w porządku. Odpowiedział, że nie oferują splitterów abonentom ale nic się nie stanie jeśli sobie rozdzielą sygnał za pomocą specjalnego sprzętu jakim jest splitter :) Za kartę to Ty opłacasz abonament i nigdzie nie jest napisane, że nie należy w nią w taki sposób ingerować, inaczej, przeciwnie jest np. z dekoderem, jeśli posiadasz na wynajem! Strzeż się wtedy! Pozdrawiam.. 8)

 

Edycja RafiX: Połączyłem dwa posty w jeden. Pamiętaj o funkcji "Zmień".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Szczerze powiedziawszy nie wiem :D Najlepiej byłoby spytać sprzedawców na Allegro, jeśli ktoś uzyska taką wiedzę to niech da znać. I jeszcze rzecz ogólna. Cała gama dekoderów współpracuje ze splitterami jednak chyba najlepiej i z najmniejszymi problemami pracują stare dekodery C+:

 

- Pionier 1330

- Pionier 1430

- Pionier 1530

- Pionier 1630

- Pionier 1730

- Philips 3010

- Philips 6010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wątpliwie zgadzam się z Tobą! No i to też racja, najlepiej się zapytać sprzedawców na Allegro. Kto uzyska takie info niech da znać tutaj, ja może jak zdobędę takie informacje napiszę! :wink:

 

Edycja Burli: Wyrzuciłem zbędne cytowanie. Nie cytujemy posta jeśli piszemy zaraz pod nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ja też nie uważam aby splitery były nielegalne. Płacąc za zabonament masz prawo odbierać go na tylu odbiornikach ilu chcesz. Nie jest to nielegalne. Nie kupujesz abonamentu "przywiązanego" do karty czy odbiornika. Kupujesz usługę, którą jest odbiór kanałów.

Zabrania się natomiast udostępnianie sygnału osobom 3, czyli takim, które nie są z Tobą spokrewnione.

 

Edycja Mr. Orbita: Pogrubiłem esencję przemyśleń 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam ponownie. Tak Jovik, myślę, że też mam Atmela, tylko zasada jest taka, że posiadam go max na 3 tunery i był za około 250zł a oferowano mi również splitter ten o którym mówiłeś, na 6 tunerów i to za 97 zł. Może o tym nie wiesz, ale zasada jest taka, że ten tańszy, czyli za 97 zł splitter do 6 tunerów podobno jest taki, że się zacina, a ten droższy na 3 tunery jest po pierwsze mniejszy a po drugie działa w całości sprawnie. To właśnie te dwa rodzaje splitterów różni. Najlepiej wybierać splitter max do 3 tunerów i zapłacić drożej niż kupić tańszy i to na 6 tunerów. Pozory mylą! Pamiętajcie o tym :lol:8) Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za info. Ale trochę mam dylemat :? Podobno jeśli do splittera za 97 PLN (pic) podłączy się np. dwa dekodery to też działa stabilnie, ale jak podepnie się 6, to już niekoniecznie. Zawsze mi tłumaczono, że ten za 250 PLN właściwie różni się od tańszego tym, że nie trzeba do niego kombinować kart klienta (specjalna karta pod Ferdka itp.). Najlepiej by było gdyby wypowiedział się ktoś, kto używa tańszego splitterka :idea::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja nie uzywam ale sasiad uzywa takiego taniego z allegro co nawet obudowy nie ma. Ma do niego podlaczonego pioniera 1330 i philipsa 3000. W sumie mozna powiedziec ze dziala. Karty kliencie wyposazone sa w przycisk RESET wiec w sumie mozna zresetowac serwer zdalnie. Niekiedy tez nie przesle uprawinie tak jak trzeba wtedy karta do dekodera i tel do C+. Wiec mysle ze jak ktos tak sobie uzywa to chyba styka taki za 100zl, a jak nie to doplacic. Inna sprawa jest ze ten co ma nie chodzi z nowym thomsonem i philipsem 3200, a z 6200 pewnie tez nie. Z tego co patrzylem wczesniej kiedys to byly juz takie tez po 100zl co wlasnie z tymi nowymi i fergusonami juz dzialaly ale tego nie testowalem. A swoja droga ktos kiedys dobrze wypowiadal sie o tych bezprzewodowych z tym ze ja w domu mam teraz 2 sieci Wi-Fi i mikrofalowke :D wiec nie wiem czy to takie funy :D

 

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Myśląc o tańszym splitterze nie miałem na myśli aż takiego wynalazku :D Splittery bez obudowy to już chyba relikt. Chodzi mi o Splittery z Allegro takich sprzedawców jak np. Vicam, Fonix, Tomsat, S.L.J. Elektronik, Flash. Wszystkie są do 100 PLN, do 6 dekoderów i według sprzedawców "chodzą jak żyleta" :wink: A jak jest naprawdę, jakieś opinie :?::roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...