Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – pytania początkującego


remekb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Wraz z sąsiadem mamy taka instalację antenową jak na zdjęciu.

MrjMcywKaj4l52qSxwHvMiaklVAv4Fy4snW_9kP6

Ostatnio wymieniliśmy dekodery na 4K ULTRABOX+ i w/g instrukcji aby w pełni korzystać z możliwości tych dekoderów nagrywanie i równoczesne oglądanie innego programu potrzebny jest konwerter twin lub Unicable. Jako że nie mamy możliwości przeciągnięcia dodatkowy kabli (mieszkanie na bloku) lub drugiej anteny jedynym rozwiązaniem pozostaje zakup konwerter Unicable. I tu rodzi się pytanie jakiego konkretnie modelu i czy trzeba jeszcze dokupić dodatkowo do tego rozgałęźnik?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 Panie i Panowie, mam zasadnicze pytanie techniczne o TIME SHIFT.

- Na "starym" turboBOX+ (ADB ITI-5720SX)  przewijam wstecz o dowolną ilość sekund i z kilkoma prędkościami

- Na "niedawno wciśniętym" wifibox+ Sagemcom DSIW74 przewijam wstecz o minimum 5 minut.

Proszę o odpowiedź jak ta sprawa wygląda na 4K ULTRABOX+ i 4K WIFI PREMIUMBOX+

 

I druga sprawa - chodzi o kanały wymagające podania PIN (tzw fikołki).

- Na starym sprzęcie, którego już nie ma w ofercie, można było "uruchomić" wszystkie zakodowane kanały i przeskakiwać między nimi bez ponownego podawania PIN

- Na wifibox+ Sagemcom DSIW74 przy każdym przełączeniu kanału należy podawać ponownie PIN

Jak to wygląda na 4K ULTRABOX+ i 4K WIFI PREMIUMBOX+?

 

Dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Guzler napisał:

 Panie i Panowie, mam zasadnicze pytanie techniczne o TIME SHIFT.

- Na "starym" turboBOX+ (ADB ITI-5720SX)  przewijam wstecz o dowolną ilość sekund i z kilkoma prędkościami

- Na "niedawno wciśniętym" wifibox+ Sagemcom DSIW74 przewijam wstecz o minimum 5 minut.

Proszę o odpowiedź jak ta sprawa wygląda na 4K ULTRABOX+ i 4K WIFI PREMIUMBOX+

 

I druga sprawa - chodzi o kanały wymagające podania PIN (tzw fikołki).

- Na starym sprzęcie, którego już nie ma w ofercie, można było "uruchomić" wszystkie zakodowane kanały i przeskakiwać między nimi bez ponownego podawania PIN

- Na wifibox+ Sagemcom DSIW74 przy każdym przełączeniu kanału należy podawać ponownie PIN

Jak to wygląda na 4K ULTRABOX+ i 4K WIFI PREMIUMBOX+?

 

Dziękuję za odpowiedzi.

Dałeś sobie wcisnąć wifiboxa za turboboxa ?

Przewijanie na ultraboxie działa jak w turbo a nawet lepiej bo jest dostępnych więcej prędkości.

Jeśli chodzi o PIN to jest niestety gorzej niż w turbo, bo po każdym włączeniu trzeba klepać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Pawel napisał:

Dałeś sobie wcisnąć wifiboxa za turboboxa ?

Przewijanie na ultraboxie działa jak w turbo a nawet lepiej bo jest dostępnych więcej prędkości.

Jeśli chodzi o PIN to jest niestety gorzej niż w turbo, bo po każdym włączeniu trzeba klepać.

 

 Chodzi o multiroom, gdzie miałem chyba ADB-5800S (biała obudowa). Tu PIN był zapamiętywany do przejścia w stan gotowości.

"Białas" wieszał się, fiksował aż w końcu poległ na amen i to w jego miejsce dostałem wifiboxa. Sprzęt beznadziejny (bez opisywania szczegółów) ale dzięki wi-fi mogłem odłączyć switcha i kabel internetowy wpiąć bezpośrednio do telewizora. Jednak te ciągłe wpisywanie PIN na wifiboxie jest nie do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Guzler napisał:

 

Za moich czasów tak nazywano Trabanta made in Niemiecka Republika Demokratyczna. A w odniesieniu do "kanału" to co to jest?

To odniesienie do sprzętu a nie kanału.Mydelniczką zwykło się nazywać dekodery serii ITI285x. To jeden z najbardziej udanych dedykowanych sprzętów moim zdaniem. Rożnice w sofcie pomiędzy turboboxem a "mydelniczką" są minimalne. Dlatego napisałem, że to niemal kopia systemu z turboboxa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Czy można w platformie Canal+ zakupić moduł CAM CI+ ECP, podpisać umowę  i na nim mieć kanały w abonamencie? Chodzi mi o jakiś niski pakiet z krótką umową, najlepiej roczną. Generalnie na swojej stronie internetowej nie chwalą się za bardzo modułem CAM CI+ ECP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ziomq

Tak, w Platformie CANAL+ możesz podpisać umowę o abonament i zamiast dekodera dedykowanego wziąć moduł CAM CI+ ECP. Moduł taki jest wówczas wypożyczany. Nie jest sprzedawany na własność.

Oczywiście musisz również posiadać odpowiedni odbiornik, z którym taki moduł będzie poprawnie współpracował. Czy to telewizor z wbudowanym tunerem satelitarnym, czy też osobny, zewnętrzny tuner satelitarny.

Oddzielny wątek poświęcony modułom CAM CI+ Platformy CANAL+ jest tutaj:

 

Platforma CANAL+ nie "chwali" się swoim modułem CAM "na lewo i prawo", gdyż najważniejsze dla tej platformy są jej dekodery dedykowane i wciskanie ich swoim, głównie niedoświadczonym w technice TV-SAT, abonentom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...