Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – pytania początkującego


remekb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze, czyli przez kilka lat się z tym męczyłem, a wystarczyło tylko wymienić konwerter? ?Jaki model będzie OK, tak żeby najlepiej był dostępny na liście dekodera i nie musieć go konfigurować ręcznie? Coś takiego będzie OK? https://hollex.pl/konwerter-unicable-opticum-legacy-twin-lnb-unc2-p-942.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ile ale napewno szybciej niż u kolegi..... kwestia 2h to max może gmail przefiltrował jako spam.....w każdym razie kurier ma tą samą umowę na papierze choć czytać przy nich raczej cieżko bo wszędzie się spieszą......ja tylko rzuciłem okiem czy pakiet się zgadza a całą umowę przejrzałem elektronicznie . 

A ja właśnie odkryłem canal+sport online.....lepiej późno niż wcale :D warto się tam rejestrować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawel napisał:

Ultrabox wykorzystuje wtedy 8 częstotliwości.Teoretycznie fast zapping powinien lepiej działać ale czy widać różnicę pomiędzy konwerterem z 4 a 8 częstotliwościami musiałby się wypowiedzieć ktoś kto testował taki zestaw.

 

Niezależnie, który z tych konwerterów wybiorę, to do dekodera głównego wystarczy jeden kabel, czy trzeba będzie go rozdzielać przed samym dekoderem na dwa kable?

 

Godzinę temu, Sierak2012 napisał:

Ile się czeka na przesłanie mailowe warunków umowy? Zamówiłem ofertę na infolinii 2 stycznia do wczoraj brak maila z umową, wczoraj pomówienie z infolinii maila i dalej nic. Adres oczywiście potwierdzony poprzez linki aktywacyjny, poczta na gmailu 

 

 

Również zamawiałem 2 stycznia, tyle że przez stronę i potwierdzenie z umową przyszło po około 2 minutach. Jutro kurier przyjeżdża ze sprzętem i umową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tam w opisie co i jak.Dodatkowo brak tych konwerterów w tym sklepie ale możesz szukać gdzie indziej.Edit poczytaj sobie może to by troche rozjaśnić temat https://satkurier.pl/news/169236/instalacje-i-konwertery-unicablescr-10-pytan-i-odpowiedzi.html

Edytowane przez czerstwy
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ukasz1 napisał:

OK, to jeszcze dla pewności. Jeśli dla zamówionego dekodera Ultrabox+ zamówię ten konwerter https://hollex.pl/konwerter-unicable-opticum-legacy-twin-lnb-scr2-unc2-p-4380.html to wystarczy podłączyć go jednym kablem do dekodera głównego dla uzyskania pełnej funkcjonalności tego modelu?

W Menu dekodera wybierasz typ konwertera Opticum SCR 2 Legacy i z tego co widzę trzeba "zaptaszkować" cztery kolejne częstotliwości bo domyślnie są cztery pierwsze wybrane.

Jak wszystko podłączysz napisz jak sprawuje się taki zestaw bo sam jestem ciekaw. Możesz dla porównania podłączyć go do obecnej instalacji.To nawet jest wskazane, żeby dekoder złapał aktywację przed zabawą z wymianą anteny/konwertera.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dam znać jak to się sprawuje. W podanym przeze mnie linku nie mają tych konwerterów na stanie, ale na znanym serwisie aukcyjnym znalazłem ich trochę. W jakimś innym temacie (albo zupełnie gdzieś indziej) wyczytałem, że podobno PC+ dołącza je do swoich zestawów antenowych 4K. W pierwszej kolejności podłączę zestaw po CP, bo chcę sprawdzić jak to wszystko działa razem z tym "nieszczęsnym" dekoderem 4K. Jak nie będzie jakichś większych problemów to zamówię od razu ten konwerter.

Póki co przed chwilą był kurier z zestawami i umową. Jestem zaskoczony bo mam dekoder Technicolor, a z tego co czytałem na forum to dorzucają raczej ADB (nawet cały temat odnośnie tej wersji zdążyłem już przeczytać i przy okazji wystraszyć się związanych z nim problemów). Tak przynajmniej wynika z naklejek na pudełku oraz na spodzie dekodera. 

Trochę się zmartwiłem brakiem dysku, ale okazało się że był w oddzielnym pudełku w kartonie z anteną. 

Oba pudełka z dekoderami miały zerwaną plombę. Operator dokłada do tych pudełek karty z aktywacją i dlatego musza być otwierane, czy jest na przykład tak, że rozsyłają dekodery, zwrócone od innych klientów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żeby mi to jakoś szczególnie przeszkadzało, tym bardziej że sprzęt nie jest na własność, ważne żeby nie było z nim problemów. W sumie to się nawet cieszę, że to Technicolor, ale czas pokaże czy słusznie. 

 

Konwerter w moim zestawie to również Corab C120TWIN.

Edytowane przez ukasz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zapytam tutaj, żeby nie zaśmiecać. Chciałbym zmodernizować / odnowić instalację tv sat. Obecnie mam czaszę 80cm z konwerterem quad, planuję wrzucić octo z jakiejś dobrej firmy, wymienić kable na czarne żelowane i ewentualnie skorygować ustawienie satki, ponieważ od 10 lat nic przy niej nie robiłem. Kabla do poprowadzenia jest ok 60 metrów (do 2 pokoi po dwa kable ze względu na PVR).

 

Kable i konwerter zakupię sam. Monter od siebie doda tylko złącza kompresyjne. Konwerter kupuję przyszłościowo.

 

Jaką cenę może zawołać instalator za coś takiego. Pytam, bo nie wiem czy jak krzyknie mi jakąś kwotę to czy jest w miarę ok, czy też nie. :)

Edytowane przez blueman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymianą czaszy zamknę się w 500zł robocizny? Dzisiaj po jednej rozmowie telefonicznej usłyszałem kwotę 800zł, gdzie nie zakładałem wymiany czaszy... :woot:

 

- 8 złączek kompresyjnych - 40 zł

- poprowadzenie kabla - 500 zł

- ustawienie ponowne - 150 zł

- wymiana konwertera - 50zł

 

i dojazd parę dyszek.... :D

Edytowane przez blueman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem jest w tym, że ceny w necie to fikcja. Przerabiałem to już parę razy z racji faktu montażu anten, monitoringu czy innych rzeczy.

 

Widać to również w komentarzach google'a... Gdzie ludzie umawiają się na montaż anteny dvb-t za 250zł a rachunek do zapłaty 700 zł... Nigdy jeszcze nikomu z moich znajomych, ani mnie osobiście nie zdarzyło się, żeby ceny przynajmniej były zbliżone do tych cennikowych, bo zaraz Ci powiedzą, że było trudne wiercenie, albo musieli zrobić obejście, albo naprawili przekaźnik itd... Człowiek chce skorzystać z usługi, a już na starcie wie, że chcą go naciągnąć...

 

Cytat

W sieci jest dużo informacji ile kosztują podobne usługi. Nie myl z usługami elektryka. Nie pisałem o wydatkach na przewody i inne materiały do instalacji.

 

Ja też nie pisałem, 800zł policzyli mi za samą robociznę.

Edytowane przez blueman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, blueman napisał:

No właśnie problem jest w tym, że ceny w necie to fikcja. Przerabiałem to już parę razy z racji faktu montażu anten, monitoringu czy innych rzeczy.

 

Widać to również w komentarzach google'a... Gdzie ludzie umawiają się na montaż anteny dvb-t za 250zł a rachunek do zapłaty 700 zł... Nigdy jeszcze nikomu z moich znajomych, ani mnie osobiście nie zdarzyło się, żeby ceny przynajmniej były zbliżone do tych cennikowych, bo zaraz Ci powiedzą, że było trudne wiercenie, albo musieli zrobić obejście, albo naprawili przekaźnik itd... Człowiek chce skorzystać z usługi, a już na starcie wie, że chcą go naciągnąć...

To nie jest skomplikowane sam sobie z tym poradzisz spokojnie.Znam osobę która bez miernika ustawiła antenę na pełen horyzont.A cena zależy też od materiałow ja np dobry kabel czarny kupiłem za 1.25 a taki Tripset to wołają 2-3 złote metr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją antenę ustawiłem sam na 19.2E i 13.0E jest to 90 cm Corab. Położyłem 2x20 metrów i 2x10 metrów przewodu, nie szukałem jakiś markowych kabli tylko kupiłem jaki był w pobliskim sklepie elektronicznym, nie pamiętam ale dawałem coś koło 1zł za metr. Do tego złączki F nakręcane za 50 groszy i konwerter monoblock quad. Napiszecie że trąci amatorką, bo przewód jest biały, złącza F nie są profesjonalnie zarobione. Być może macie rację, lecz ten zestaw u mnie już działa 4 lata i ma się dobrze. Moim rodzicom kilka lat temu fachowiec zakładał Cyfrowy Polsat i zrobił taką instalację jak moja. Tzn na zwykłym kablu i na zwykłych złączach.

 

Podsumowując namawiam Cię byś spróbował sam ustawić bo to nie jest nie możliwe. Na Hotbirda to nic trudnego, z Astrą miałem kilka pytań ale koledzy z forum byli pomocni i udało mi się. A fachowiec jeśli jest dobry to ok, ale możesz trafić na Janusza który nawet miernika nie potrafi dobrze obsłużyć.

Edytowane przez Ozzy666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...