Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – pytania początkującego


remekb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero teraz się skumałem, że jak wysłałem do nc+ list z wypowiedzeniem to nie wpisałem skrytki pocztowe. List wysłany był poleconym priorytetem i dostałem od poczty potwierdzenie SMSem, że list został dostarczony. Mam nadzieję, że nie będę miał problemu z uznaniem wypowiedzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to jest problem, że cameleon w sagemie? mogę dać conaxa do sagema, a cameleona do mediaboxa (chyba?)

a czy jest jakaś możliwość, żeby ich ze sobą nie łączyć?

bo kurde są to to pokoje w przeciwległych rogach domu i kabla będzie dobre 12m i przez 3 ściany...

a gdyby były dwa cameleony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia życzę przez tyle ścian

Przecież to nie ma ściągać Internetu tylko widzieć się nawzajem, moim zdaniem jest jak najbardziej możliwość połączenia tego bezprzewodowo, poza tym zostaje jeszcze PLC.

Tarak, mediaboksa zostawiasz podłączonego pod router tak jak masz do tej pory a do sagema dokupujesz adapter wifi albo komplet PLC (urządzeń do przesyłu sygnału po sieci elektrycznej) i wtedy jedno urządzenie podłączasz pod router a drugie pod sagema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie raz wykonuje takie instalacje MR po WiFi gdzie jest kilka ścian i odległości powyżej 20 m i żadengo problemu :D Ważne aby AP/Router miały anteny (wybierz takie z antenami 5dB w komplecie) i wszystko działa cacy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły mi się w ICA możliwość dodatkowych kanałów. Mam pytanie o Hustler HD za 5zł/miesiąc, czy tutaj jest jakiś termin obowiązywania jak w innych pakietach? Czy po miesiącu będzie możliwość wyłączenia go?

 

 

 

Przecież jest tam wszystko napisane i wgląd do regulaminu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby trzy ściany, ale stare budownictwo- jedna ściana nośna ma 40cm, a przez dwie nośne to już tp-link w8970 z trzema antenami 5dbi się chowa, a co dopiero przez trzy...

już to sobie wymyśliłem jak to zrobię: zamówiłem antenę TL-ANT2408C (dookólna 8dbi, 130cm kabla), przełożę router na inną ścianę, przewiercę się przez nią i zostaną mi dwie ściany z czego tylko jedna nośna, dokupię adapter wifi do sagema i powinno dać radę

chociaż takie utrudnianie życia klientowi to trochę nie w porządku- kiedyś zdaje mi się karty były niezależne i nie było potrzeby żeby jeden dekoder z drugim musiał się łączyć między sobą:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to kicha...

wiertarka do ręki i trzeba działać...

czyli w grę wchodzi tylko kabel sieciowy i tym samym mediaboxa odłączę sobie od internetu bo ma tylko jedno gniazdo ethernet...

 

A to hub 4 portowy to jakiś problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam Wszystkich.

Jestem "zielony" w tych tematach, stąd moje pytanie.

Internet mam z kablówki Multimedia" przesyłany jest przez kabel koncentryczny do modemu.Z modemu (w którym jest jedno gniazdko) kablem sieciowym sygnał dostarczany jest do komputera.

Jak najprościej połączyć tuner NC+ ( posiadam mediaboxa) z internetem aby móc korzystać ze wszystkich funkcji internetowych które są dostępne przez wcześniej wspomniany tuner Mediabox.

Czy wystarczy adapter rozdzielacz lan ?

Będę wdzięczny za okazaną pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...